Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

kakvi sa tia anomalii ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Хора, значи проблема ми е следния.. имам едно PC - celeron 333Mhz, 123ram , Seagate 20GB с windows XP.. като гледам филми на него HDD-to чете като лудо, все едно дефрагментирам. Досега си мислех, че проблема е в CPU-to че е бавно. Но сега съм на едно PC - P4 1.8Ghz.. вързах му и малкото ми HDD - 20to GB дето беше на celerona. И сега пускам си едно филмче от малкото HDD и гледам че пак чете като лудо.. записвам го същото филмче на primary HDD-to (maxtor 60GB) и филма си върви съвсем прилично... почти не пипа HDD-то.



    Че.. преди малко някой ми каза в IRC че това е проблем в HDD-to и трябва да се смени и сега съм леко притеснен.. малкото HDD e още в гаранция.. ама как да го сменят защото много чете като гледам филми.



    Надявам се тук да има някой по-компетентен и да ми каже какъв е проблема, и как евентуално да го оправя



    <font color="orange">Видя ли, че не е никак трудно да се пише на кирилица, а пък се чете много по-лесно...</font id="orange">

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    kakvi sa tia anomalii ?!

    нищо му няма на диска.



    може да е много фрагментиран - дефрагментирай го с един format.com - не си играй да чакаш 2 часа софтуерно дефрагментиране.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    kakvi sa tia anomalii ?!

    дискът ти си е добре, но недей забравя, че скоростта на 20-цата е в пъти по-малка от тази на 60-ката. т.е. за единица време прочита и дава за обработка по-малко информация, отколкото 60-ката. затова player-ът се налага по-често да се обръща към диска за поредната порция информация.

    разбира се, причината може и да е във високата степен на фрагментация, което съм оправя много лесно, особено като имаш и по-голям диск - премести всичко от малкия на големия, после го върни обратно и имаш 100% дефрагментиран диск

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #4

    kakvi sa tia anomalii ?!

    abe hora izmislenete neshto.. mai naistina problema e v HDD-to, dneska si napravih update na celerona.. slojih mu Biostar M7NCD Pro, Athlon 1800+, 256RAM i HDD-to vse oshte chete kato sadrano kogato gledam filmcheta... veche se zamislqm che e ot HDD-to, kolkoto i nelogichno da izglejda.. zapisah si video codecs ot nqkav paket K-Lite.. dali ne e ot nqkoi codec.. ama mai nqma kak da e ot tova.

    Sega mislq da si vzema edno malko HDD - Fujitsu - 2.4Gb, i da si gledam filmite ot nego.. da proverq dali pak shte chete taka..

    Az vsashnost dori neznam dali HDD-to chete tolkova usileno ili prosto pravi nqkav malak transfer no prez malak period ot vreme i zatova sveti postoqnno, zashtoto ne se chuva kogato chete... :|...

    Dali edin low level format moje da pomogne... ama to kakvo shte promeni, dneska formatirah cqloto HDD v NTFS2 i to ne na QUICK format, a na full...

  6. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #5

    kakvi sa tia anomalii ?!

    А проверил ли си дали ти е включен Ultra DMA-то?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    kakvi sa tia anomalii ?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">.. zapisah si video codecs ot nqkav paket K-Lite.. dali ne e ot nqkoi codec.. ama mai nqma kak da e ot tova.

    <div align="right">Originally posted by g_ishkitiev*-*03/02/2004*:* 22:51:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Щом сега си свалил K-lite с какви кодеци и коя програма си се опитвал да гледаш филма преди това? И кои кодеци си активирал от пакета? 2.4 GB няма ли да ти е малко за филми?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #7

    kakvi sa tia anomalii ?!

    predi tova pak mai bqh s tozi K-Lite, gledam si filmite si Win. Media player-a i s BSPlayer, no e vse tazi...

    A za UDMA.. ne sam gledal.. no mislq che trqbva da e pusnato. Sega shte resetna PC-to i shte proverq.. no mislq che ne e ot tova. Zashtoto na edno PC 2 HDD-ta pri analogichni nastroiki, ot ednoto HDD chete mnogo, a ot drugoto ne..



    <font color="red"><u>Забележка</u>: Първият post ти го "преведох" на кирилица, но това не значи, че ще го правя всеки път. Освен че е силно препоръчително, много по-лесно е за участниците да четат мненията ти.</font id="red">

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Добре ве хора, ами харда не може ли да се ръчка от това, че на компютъра не му достига РАМ и се ръчкат swap файловете? Според мен не е съвсем невъзможно; антивирусна, някоя и друга програмка, недай си боже и пусната опция за оптимизиране на рама или нешо друго.... Защо да е проблем в харда???? Видеото си иска рам. Ако е в харда, трябва на всеки файл да му стърже.

    Пробвай и с други кодеци, и това е възможен проблем и си набави отнякъде една пръчка рам за малко и гледай как ще се държи... Виж си според мен и настройките на pagefile във Уина и ако са пръснати, според мен ги окрупни на системния дял... По моему хардът е последното, което е съмнително в тая ситуация...

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    kakvi sa tia anomalii ?!

    g_ishkitiev

    Когато го премести на друга машина пак ли от него зареди?

    Обърни внимание на HGD - добре те е посъветвал.

    Ако на диска ти има малко празно място, а swap ти не е с постоянен размер и/или е много фрагментиран пак ще има този ефект.


  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #10

    kakvi sa tia anomalii ?!

    ami sas sigurnost ne e ot RAM, video ili CPU, probval sam da gledam ot tozi HDD na 2 PC-ta i vinagi chete tolkova mnogo, i dvete pc-ta sa hubavi ... a SWAP file-a mi e slojen na 380-740MB.. ne znam kolko e fragmentiran, no HDDto e formatirano nacqlo predi 3 dena.

    Sega zabelqzvam che dori i v idle sastoqnie na windowsa i vsichko hdd-to pak miga.. ne e ot nqkoi programa koqto da pipa periodichno po hdd-to zashtoto oshte ne sam zapisval pochti nikakav software...



    Samo da pitam nqkoi dosega chuval li e za takav problem? Specialno za filmite.. hdd-to da se varti kato ludo kato gledash filmi

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Ами опитай кодеците според мен. Суап файла ти е добре. Стига да е на С: горе долу си е толкова препоръчително за 256 рам. Аз имах такъв проблем като си взимах комп и още нищо не разбирах - много зареждаше и филмите насичаха, в следствие на не добре конфигурирани кодеци. Едва ли е само от пълен хард, моят дълго беше на 2-3% свободен и не съм спирал да гледам филми. Присвятка верно, ама чак да стърже...

    Ако харда ти няма лоши сектори, не знам какво смяташ, че може да има. И моят хард мига когато в таск мениджъра ми дава всичко свободно. Ако няма лоши сектори и си сигурен че не е от процесор и рам, проблемът ти е софтуерен.

    Не знам дали трябва да дефрагментираш, питай уиндоуса, ама според мен щом скоро си форматирал не е непременно необходимо, все пак провери.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #12

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Има една функция за индексиране на дяловете за по-добро търсене на файл. Мисля, че по подразбиране е включена. Затова харда постоянно мига и нищо да не правиш на компютъра. Спри я да видиш дали ще има резултат. На всеки дял от диска ако има повече от един даваш десен бутон, пропъртис, най-отдолу махни отметката върху разрешаването на indexing service.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    24
    #13

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Имах абсолютно същия хард и праваше същото с филмите даже на някой позасичеше.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #14

    kakvi sa tia anomalii ?!

    Дзверр, pagefile не му е добре! трябва да го направи 768-768 (преди това да дефрагментира дяла, за да се опита да го направи на един фрагмент (в темата най-отгоре в раздела има обяснено подробно как се прави това). Обърнете внимание, че primary HDD е 60-ката, което предполага, че pagefile е именно там (ако не го е преместил, в което се съмнявам), значи най-вероятно HGD e прав - включен ли е Ultra DMA?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #15

    kakvi sa tia anomalii ?!

    да не би по някаква причина smartdrv или драйвера който ползва XP-то за кеширане на каталозите и FAT-а да не иска да се зареди за този диск.Особено при голям файл записан на много клъстери за да намери следващия клъстер главата трябва да се връща в началото на диска да чете FAT-а.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. kak da kacha web sait i kakvi sa iziskvaniata
    От habc във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 19-02-06, 14:59
  2. Kakvi kolonki da si kupq?
    От Crusader във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 14-09-03, 11:05
  3. Pomognete kakvi tonkoloni da si vzema
    От Ying Yang във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-03, 15:10
  4. Case, Fan, Power - kakvi da sa?????
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 06-04-03, 17:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе