Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #16

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    A неможе ли да се направи една малка схема за електромагнит с голяма мощност които да е в непосредствена близост до компютъра . При спиране на тока ( ако някой иска да ви гепи първо ще дръпне шалтера ) електрониката на компютъра е "мъртва" и е защитена от силен електромагнитен импулс . Но харда не е защитен защото записа върху него е на принципа на електромагнитните свойства , т.е. силен електромагнитен импулс би трябвало да прецака всичко върху него . Поне така си мисля . От опит знам че достатърчно силен магнит трие безвъзвратно една дискета . Хващате предполагам за какво става дума . Между другото това е от ядрената физика . При атомен взрив електромагнитният импулс които се излъчва "убива" всяка включена електроника . Сигурно сте го виждали в много филми на подобна тема .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    24
    #17

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Мисля, че дисковете са екранирани.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #18

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    И накрая и HDD няма да става за нищо ако пробваш с магнита

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #19

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Ако така спася машниата що да не жертвам харда . Както FearMe спомена , абсурд е за отрицателно време да изтриеш харда .

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #20

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Накарахте ме да се позамисля

    Ето ви няколко идеи:

    1. Джъмпер на диска изкаран с ключе някъде на кутията (неконфигуриран правилно диск не се детектва от биоса)

    2. Кондензатор или съпротивление на определени крачета на иде кабела

    3. Прекъсвач на 12-те волта към захранването на диска (това вече е ОПАСНО)



    Интерпретация как да не работи РС след рестарт може да си направи всеки...

    Че може и да ги съдите, за повредата...



    P.S. Само да дооточня, компютъра трябва да се запечатва с пломба и вие се подписвате за целоста и. Ако след това са отваряли РСто доказателствата не могат да се използват срещу вас.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #21

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    да но по такъв начин гори само електрониката на харда , а инфото си остава .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Ама и едни идеи ви идват, все се хващате за трудното. Проблема може да се реши много елегантно с криптиран диск. Ще ви препоръчам две програми, които аз лично ползвам и резултата е отличен. Между другото има и много други добри програми, но аз съм се спрял на тези двете в комбинация.



    <font color="yellow">1.</font id="yellow"> <font color="red">Steganos Security Suite</font id="red"> v.6.x www.steganos.com

    <font color="yellow">2.</font id="yellow"> <font color="red">Secure Files </font id="red">v.2.6 и нагоре www.securefiles.net



    Първата програма прави криптиран харддиск, който е защитен с парола и повярвайте ми дори спецове няма да могат да я разбият. На този криптиран диск можете да държите целия софтуер, който не желаете да бъде видян от чужди очи.

    Втората програма прави файлове и папки невидими. Ама наистина невидими. И могат да се ползват само след въведена парола.

    Това е всичко, което ви е нужно, както казват умните хора "простите неща са гениални", а не сложните. Успех. [^][:D][^]

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #23

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Това е идея , ама после имат ли право дате накарат да декриптираш диска за да проверяват ?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    ru-boy, приятелю, няма такова нещо като неразбиваема парола. в момента повечето криптиращи програми използват 128-битов ключ, като технологията съвсем доскоро беше забранена за износ към определени страни. допреди година-две разбиването на парола на архив от да речем 8 символа с brute force отнемаше няколко дни. със сегашните машини ще отнеме няколко часа...



    иначе за криптиране и скриване на директории по диска аз използвам folder guard, която е изключително добра. претендира, че при забравена парола дори преинсталация на win няма да помогне. само формат, което ще рече, че инфото е напълно недостъпно. при по-старичките подобни програми, като например encrypted folders, беше достатъчно да закачиш харда на друг комп и криенето/криптирането вече не беше валидно.



    аз малко изпуснах нишката още при идеята с подаването на напрежение към харда []. целта е да унищожим харда, или само инфото? защото аз мога да предложа и да го пуснем в кофа с вода и след това да потопим сешоар в нея... буахахахаха

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #25

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Аз се чудя..... абе вие мислите ли че ченгетата ще вземат да разбиват пароли или да сканират току-що quick-форматиран диск за да видят какво има на него ???

    Напоследък имах преживявания със иззети компютри от зала.... и трябва да ви кажа че при връщането бяха изтрити само няколко инсталаций(само тези които бяха на очевидни места - разбирай в C:\install games...).

    И дори примера да не е подходящ си мисля че няма да тръгнат да правят такива чудеса...

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #26

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ru-boy, приятелю, няма такова нещо като неразбиваема парола. в момента повечето криптиращи програми използват 128-битов ключ, като технологията съвсем доскоро беше забранена за износ към определени страни. допреди година-две разбиването на парола на архив от да речем 8 символа с brute force отнемаше няколко дни. със сегашните машини ще отнеме няколко часа...



    иначе за криптиране и скриване на директории по диска аз използвам folder guard, която е изключително добра. претендира, че при забравена парола дори преинсталация на win няма да помогне. само формат, което ще рече, че инфото е напълно недостъпно. при по-старичките подобни програми, като например encrypted folders, беше достатъчно да закачиш харда на друг комп и криенето/криптирането вече не беше валидно.



    аз малко изпуснах нишката още при идеята с подаването на напрежение към харда []. целта е да унищожим харда, или само инфото? защото аз мога да предложа и да го пуснем в кофа с вода и след това да потопим сешоар в нея... буахахахаха



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*25/03/2004*:* 12:27:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Зная доста за криптирането, бих казал, че това ми е страст. <font color="orange">По дефиниция една парола е толкова сигурна, колкото време е нужно за разбиването и.</font id="orange"> Това предполага, че всяка парола може да бъде разбита във времето.

    Обаче при <font color="red">steganos s. s. </font id="red">това е доведено почти до съвършенство, за разлика от другата програма. Но смисъла на двете програми е в ненатрапчивостта. В невидимостта им. Ако не знаеш, че ги има и работят на компютъра ти дори и професионалист би се объркал и/или заблудил. В това им е силата. []

    --------

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това е идея , ама после имат ли право дате накарат да декриптираш диска за да проверяват ?



    <div align="right">Originally posted by nikolin - 25/03/2004 : 12:15:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мога съвсем отговорно да те уверя, че закона те защитава и никой не може да иска законно такава информация от теб, освен, ако доброволно не им я дадеш. Да не кажеш паролата е твое право и можеш да го използваш. Ами ако си я забравил наистина?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #27

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">аз малко изпуснах нишката още при идеята с подаването на напрежение към харда []. целта е да унищожим харда, или само инфото? защото аз мога да предложа и да го пуснем в кофа с вода и след това да потопим сешоар в нея... буахахахаха



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*25/03/2004*:* 12:27:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не да се пусне а да се прекъсне..при рестарт няма диск...РСто се запечатва, ако решат да го задържат. Т.е, няма как да прочетат информацията..

    С това отговарям и на въпроса на nikolin



    ru-boy понеже това са тестови компютри, и трябва да им се изстискат всички силици, криптирането не е най-доброто решение. А можеш ли да скриеш Windows-а с парола )

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #28

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">"безвъзвратно" изтриване за секунди няма!



    всякакви гимнастики с partition-и, mbr-та, fat-ове и т.н. са ала-бала пред лаборатория, която се занимава с възстановяване на данни. не знам доколко ви е известно, но е възможно възстановяването на информацията от горял в пожар хард. е, не цялата, но е факт, че известно количество от нея може да се извлече.



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*24/03/2004*:* 12:51:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако се затрие FAT-а и резервното му копие невъзтановимо , никоя лаботатория неможе до края на живота ти нареди картата на диска наново.Всички файлове ще са там но няма да се знае кои от къде почва кои е следващия клъстер и къде свършва.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #29

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Изчетох цялата тема и мога да кажа няколко неща



    1. НИКОЙ НЯМА ДА СЕ ЗАНИМАВА С ТАКАВА СБИРКА!!!

    2. НСБОП гонят фирмите защото с помощта на този компютър се изкарват ПАРИ!!!

    3. Няма ключалка която да не може да се разбие!!!

    4. По логиката на половината от вас можете да си криптирате, форматирате и т.н. диска всяка вечер преди лягане защото на сутринта "хората" могат да дойдат у вас и заповед за обиск и да ти вземат ПС-то.

    5. Когато го вземат на никой не му пука за скапаните пломби или лепенки ами се отваря задължително!!!!

    6. Има сканизращи програми които тези от МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА използват за претърсване на диска на МЯСТО!!!

    7. НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ИЗЛИШНА ПАРАНОЯ, защото ВИРУСИТЕ И ХАКЕРСКИТЕ НАМЕСИ СА ПО ВЕРОЯТНИ.

    А и си МАХНЕТЕ АДМИНИСТРАТИВНИТЕ ШЕРИНГИ ЗА ПАРТИТО!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #30

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Имам въпрос по темата с криптирането, как мога да си запиша СД с парола. т.е. като го цъкнеш да се отвори да иска паролка за да гледаш филама или информацията (децата растат) [xx(]






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 10-03-12, 12:30
  2. Отговори: 20
    Последно: 30-06-09, 19:48
  3. Отговори: 14
    Последно: 27-02-08, 10:33
  4. Отговори: 9
    Последно: 30-12-06, 23:30
  5. Как се форматира FAT32 таблицата и
    От jasamgo във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-05, 11:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе