Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Ще ходим на LAN-парти [:D],

    ОБАЧЕ да приемем че има 5% шанс да дойдат чичковците от НСБОП ("НеСеБоБърите")...

    Идеята ми е за файлче, вероятно *.bat което при изпълнението си формати всички партишъни [:D] като целта е да се затрие евентъалноя пиратески софтуер който евентъално може да предизвика иземването на PC-тата, а вероятно може и да не...



    Абе разбрахте ме както искам да направя, ама незнам как...още по-лошо е че Win XP май "не признава" command prompt-a си и вероятно *.бат файловете трябва да бъдат стартирани в DOS режим, което ще иска рестарт...



    Ако някой има идея или опит с правенето на подобни файлчета, моля да сподели [8D]

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    man, аз ако реша да правя мръсно и да проверявам за нелегален софт знаеш ли какво бих направил първо?



    бих дръпнал шалтера, за да предотвратя именно това, което си намислил [:D]



    дали те няма да са се сетили вече, а?



    да не говорим, че форматът отнема време. за колко мислиш, че ще се форматира един 80-120gb диск? зарежи тия "хитринки". няма да стане, ако някой реши да бъде гаден.



    ако си гледал The Core знаеш кой е най-сигурният вариант []

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Какко бе посочено в другата тема, не се притеснявайте Такива изпълнения няма да има или поне организаторите ни уверяват в това. Ако на тях им нямаш доверие - по-добре не идвай

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Съгласен съм че който не иска да се мокри невлиза във водата, но все пак как става номера с .бат файлче ? освен това quick формата става доста бързо...

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    мисля че format /q /y c:\ ще ти свърши работа

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Няма да му свърши работа, защото като му вземат HDD-то и лесно ще въстановят инфото. Това не е Linux, въпреки че и там има малка възможност за възстановяване




  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма да му свърши работа, защото като му вземат HDD-то и лесно ще въстановят инфото. Това не е Linux, въпреки че и там има малка възможност за възстановяване







    <div align="right">Originally posted by Gadget*-*23/03/2004*:* 23:44:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    До сега не съм чул да възстановяват изтрити файлове и след това да те обвиняват за "незаконен софтуер"![8D]

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #8

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Срещу дърпането на шалтера има решение - UPS.

    Може да се направи backup на MBR (Master Boot Record) и при екстремна ситуация да се замаже само MBR-то но информацията така или иначе е лесно възстановима. За качествено невъзстановимо изтриване на данните (не говорим за работа в лабораторни условия със специална техника - между другото само съм чел за подобна възможност) се изисква много време, което в дадената ситуация липсва.



    P.S. Това за MBR-то май беше глупава идея, не съм сигурен.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #9

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Позанимайте се малко с програмиране, напишете малка конзолна програмка на Асемблер да речем с Borland X Biulder, която просто да изтрие FAT таблиците. Те са точен брой и е ясно къде се намират, факт е че се изтриват за нищожна част от секундата.

    За пример имаше едно вирусче с екзотичното име "Roron/Oror", е то прави точно това когато усети че се борите с него.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Има една руска програма, казва се "ХарКири". Тя представлява радикално средство за защита на данните. Общо взето, като се зареди ОС и не се въведе комбинация от клавиши, а няма никаво съобщение (по желание) за това, се изтрива БЕЗВЪЗВРАТНО цялата и/или определена информация от харддиска. Много хитро, но и опасно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #11

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Ru-boy можеш ли да пуснеш линк към това ХАРАКИРИ

    А по въпроса за изтриването на незаконния софтуер:

    Някой ако е ползвал PartitionMagic сигурно се сеща, че когато искаш да си правиш гъди-гъди със системния дял трябва рестарт след което Magic-а тръгва автоматично. Приемете следната ситуация: Имате си на HDD с два дяла, на първия има обикновена, чиста инсталация на Win98(май вече е безплатен). Сложил сте си Partition Magic-а на дяла с XP и му казвате да затрие дяла с ХР и да увеличи този с Win98 като заеме цялото място на диска. РМ казва "ОК само рестартирай". И когато дойдат лошите само цъквате ОК. (Последно ползвах РМ7, в по-нова версия може да има и други улеснения)

    Аз също предпочитам специално-написаните програмчета, но човек като няма време или не знае как и това става.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ru-boy можеш ли да пуснеш линк към това ХАРАКИРИ

    А по въпроса за изтриването на незаконния софтуер:

    Някой ако е ползвал PartitionMagic сигурно се сеща, че когато искаш да си правиш гъди-гъди със системния дял трябва рестарт след което Magic-а тръгва автоматично. Приемете следната ситуация: Имате си на HDD с два дяла, на първия има обикновена, чиста инсталация на Win98(май вече е безплатен). Сложил сте си Partition Magic-а на дяла с XP и му казвате да затрие дяла с ХР и да увеличи този с Win98 като заеме цялото място на диска. РМ казва "ОК само рестартирай". И когато дойдат лошите само цъквате ОК. (Последно ползвах РМ7, в по-нова версия може да има и други улеснения)

    Аз също предпочитам специално-написаните програмчета, но човек като няма време или не знае как и това става.



    <div align="right">Originally posted by -Joro-*-*24/03/2004*:* 14:25:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Опитах се да го намеря в нета, но не го открих, обаче имам копие на личния ми компютър, а в момента не съм на него. Утре ще кача програмата някъде и ще постна линк.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    "безвъзвратно" изтриване за секунди няма!



    всякакви гимнастики с partition-и, mbr-та, fat-ове и т.н. са ала-бала пред лаборатория, която се занимава с възстановяване на данни. не знам доколко ви е известно, но е възможно възстановяването на информацията от горял в пожар хард. е, не цялата, но е факт, че известно количество от нея може да се извлече.



    единстевеният що-годе сигурен начин за унищожаване на информация е неколкократното презаписване на съответния файл с 0. има си и отделни програмки за това, както и вградена възможност в, да речем, tweak xp 3.0. разбира се, скоростта на унижожаване е ни повече, ни по-малко равна на скоростта на запис на диска.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #14

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?


  18. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #15

    Файл, който при изпълнението си форматира HDD-то ?

    Който ползва System Mechanic 4 може да си направи boot дискета за изтриване на дискове - таба Protect -> Securely Scrub Drives. Поддържат се 3 метода, отговарящи на различни индустриални стандарти за security в САЩ.

    Иначе в любимото ми Hiren's Boot CD си има и такава програмка.



    Всичкото това обаче е малко встрани от темата, защото тук проблема е за късо време да се унищожи безвъзвранто информация, а в случая времето е оскъдно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 10-03-12, 13:30
  2. Отговори: 20
    Последно: 30-06-09, 20:48
  3. Отговори: 14
    Последно: 27-02-08, 11:33
  4. Отговори: 9
    Последно: 31-12-06, 00:30
  5. Как се форматира FAT32 таблицата и
    От jasamgo във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-05, 12:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе