Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с инсталация на Win XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с инсталация на Win XP

    Проблема е следния : при инсталация на XP след първия рестарт инсталацията увисва и спира да се инсталира - пробвал съм с различни дискове, включително оригинален ... Не мисля че е от конфигурацията ми понеже преди време имах нормално работещо XP. Подсказаха ми че може би трябва да си ъпдейтна BIOS-а ? Някой ако може да ме посъветва нещо - ще съм му благодарен!

    п.с. - машината ми е : Elitegroup K7VMA , Duron 800 mHz , GeForce MX 400 64

    Ако има нужда от допълнителна информация - кажете

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Проблем с инсталация на Win XP

    Видео карта или РАМ

    провери ги

    ако ти е скапан биоса - няма да запали компа.


  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #3

    Проблем с инсталация на Win XP

    И видеото и РАМ-а си бачкат идеално - машината си работи идеално с win 98 se - проблема е инсталацията на XP

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #4

    Проблем с инсталация на Win XP

    Пробвай да го инсталираш с друга видеокарта, и после си сложи твоята.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #5

    Проблем с инсталация на Win XP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема е следния : при инсталация на XP след първия рестарт инсталацията увисва и спира да се инсталира - пробвал съм с различни дискове, включително оригинален ... Не мисля че е от конфигурацията ми понеже преди време имах нормално работещо XP. Подсказаха ми че може би трябва да си ъпдейтна BIOS-а ? Някой ако може да ме посъветва нещо - ще съм му благодарен!

    п.с. - машината ми е : Elitegroup K7VMA , Duron 800 mHz , GeForce MX 400 64

    Ако има нужда от допълнителна информация - кажете



    <div align="right">Originally posted by terez*-*14/04/2004*:* 13:04:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font size="3">Къде точно ти увисва инсталацията?

    Уточни се на кое място!</font id="size3">

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Проблем с инсталация на Win XP

    А дали ти е читав диска - имам в предвид инсталационния диск да не е скапан нещо ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #7

    Проблем с инсталация на Win XP

    Mr.TECHNO - спиш май май ... написал съм че съм пробвал различни дискове включително и оригинален диск - дисковете са наред.



    s01o - за да видя трябва да форматирам харда и да почна да инсталирам по памет мисля че беше точно след първия рестарт - още в началото на инсталацията демек.



    Pitar K - а ще стане ли да го инсралирам без видеокарта като разчитам на 16те МБ видео които са към дъното?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    17
    #8

    Проблем с инсталация на Win XP

    същия проблем го имаше и при мене оказа се че е от биоса стара версия не можеше да боотва windowsa и спира след първия рестарт



    пишеш че си форматирал hdd ако преди това си цепил харда с fdisk със сигурност няма да боотне xp (на старите биоси)



    при мене проблема в такъв случай се оправяше само като почнеш да инсталираш win 98 se и след 1 рестарт format c: и инсталация на xp от dos (изглежа 98 си създаваше боот за windowsa )

    иначе решенито е flash на биоса при мене така се реши проблема едно време.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #9

    Проблем с инсталация на Win XP

    извади си паметта, харддиска, видеокартата, ЛАНКАРТАТА - ако имаш такава..., модем етс...





    сложи ги отново и пробвай "инстал" само с:



    -памет

    -ХДД

    -Видео (естествено и със КВ и Моу3е)



    ако се инсталира - закачай и останалата периферия - ако не се инсталира - бегом към някой сервиз..[:P]







    <font color="blue">п.п./офтопик/



    защо не си форматирате дисковете Ве, като си сменяте ОС-тата ??</font id="blue">






  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #10

    Проблем с инсталация на Win XP



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пробвай да го инсталираш с друга видеокарта, и после си сложи твоята.

    <div align="right">by Pitar K</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Видеото е.



    ъп на BIOS-a.Ако не 2лв. VGA карта за PCI инсталираш и сменяш с твойта.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...машината си работи идеално с win 98</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    A между другото WIN2000 ще ти върви също добре.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #11

    Проблем с инсталация на Win XP

    Обаадих се в фирмата и казаха че е вероятно от BIOS-a. Аз инсталирам нови ОС винаги на прясно форматиран харддиск, никога не надграждам стара . Ще си flash BIOS ( смятам да рискувам и да си го направя сам ) и ако пак не стане ще го нося на специалист. Благодаря за информацията!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #12

    Проблем с инсталация на Win XP

    [quote......Pitar K - а ще стане ли да го инсралирам без видеокарта като разчитам на 16те МБ видео които са към дъното?





    <div align="right">Originally posted by terez*-*14/04/2004*:* 14:43:48</div id="right">

    [/quote]



    Би трябвало да стане. Този проблем се появяваше навремето точно с такива видеокарти (MX200/400). След като е инсталиран веднъж с друга карта, няма проблеми да се сложи пак същата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ел. инсталация
    От VID във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-10, 15:01
  2. проблем с ел инсталация
    От flint във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 23-12-09, 20:09
  3. Проблем с инсталация на XP
    От Aleksandars във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-09, 18:05
  4. Инсталация на Win XP - проблем
    От Flavii във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-07, 16:18
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе