Резултати от 1 до 11 от общо 11

проблем с ел инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #1

    проблем с ел инсталация

    Здравейте,
    предстои ми подмяна на цялата ел инсталация на моя етаж, живеем в къща на два етажа, долу си имам съсед арменци.
    особеното е, че досега цялата къща сме на едно ел табло долу при съседа, разбира се всеки имайки собствен електромер,
    Но поради неудобството, че всеки път като ми падне бушона ръчкам съседа, и отделно предвид старата ел инсталация, реших да я сменям.

    подадохме заявка в енергото да ни дигнат мощостта от 6 КВ на 15 КВ - там някакви пари ще платим също.
    Идеята е, че тъй като имам 5 климатика, които наистина ще ползвам зимата и отделно бойлери, печки и т.н.
    Проблемът дойде вчера, идва един чичко от енергото и казва - трябва на 2 електромера ?????

    Според Вас нормално ли е това?
    Аз искам да си е на един електромер целия ми етаж?

    Другото, което ме вбеси още повече - чичкото разправя, че ново външно табло чак до 6 месеца, а на мен ми трябва най-късно след месец.

    Моля за съвет как да процедирам!
    Мерси много!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: проблем с ел инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от flint
    ... Моля за съвет как да процедирам!
    Мерси много!
    Нищо не ти пречи да си подмениш инсталацията на етажа, без да се съобразяваш с това, кога ще ти монтират външния електромер ? Доколкото ми е известно, изкарването на електромерите във външни табла (на улицата) е задължително нещо, но не е твоя грижа и не е твой разход.

    Така че, не виждам проблем да си свършиш твоята работа по подмяната на етажната инсталация, като единствено за бъдещо улеснение, предвиди отсега, как точно ще се вържеш към външното табло (когато то се появи)

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: проблем с ел инсталация

    на чичкото от енергото му прати много поздрави!ако мощноста ти надхвърля тази която електромера може да понесе,на електромера се слага токов трансформатор който не е скъп и голям!в съотношение 1:10 и си готов.нашата кооперация вече 8 години сме така. 15 семейства сме на един трифазен електромер с токови трансформатори на всяка фаза и няма проблем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #4

    Re: проблем с ел инсталация

    не е към темата -но все пак искам да питам-за какво се слагат токови трансформатори?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #5

    Re: проблем с ел инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от sf7878
    не е към темата -но все пак искам да питам-за какво се слагат токови трансформатори?
    Благодарение на токовия трансформатор можеш да мериш много големи токове, течащи по дебел кабел. Такъв ток и съответния му кабел, ако не може да се вкара в електромера, се слага токов трансворматор. Така до електромера отива тънко кабелче, по което тече малък ток, който ток е право пропорционален на големия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #6

    Re: проблем с ел инсталация

    оки мерси ,разбрах

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #7

    Re:проблем с ел инсталация

    nqkoi dali moje da mi pomogne? Jiveq v ku6ta i imam problem s naprejenieto - kogato boilerut se vklu4i osvetlenieto zapo4va da sveti po-slabo.... Na vsi4koto otgore po uluka pred ku6tata te4e tok!!! Kakvo da pravq??
    merci predvaritelno

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #8

    Re:проблем с ел инсталация

    Пиши на кирилица ако искаш да ти помогнат, така само мъчиш желаещите и вероятноста да се откажат изобщо да четат поста е много вероятна.

    Намери си добърр специалист който да ти прегледа цялостно инсталацията. Трябва да се проверят всички връзки в таблото, като се обърне особенно внимание на нулевите кабели. Същото важи и за разклонителните кутии и трасето до бойлера.

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:проблем с ел инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    Пиши на кирилица ако искаш да ти помогнат, така само мъчиш желаещите и вероятноста да се откажат изобщо да четат поста е много вероятна.
    Да, точно така. Аз съм един от тези, които не удостояват с внимание такива постове. Човек който не ме уважава като читател, аз също не го уважавам!

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #10

    Re:проблем с ел инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от mmihaylov1
    nqkoi dali moje da mi pomogne? Jiveq v ku6ta i imam problem s naprejenieto - kogato boilerut se vklu4i osvetlenieto zapo4va da sveti po-slabo.... Na vsi4koto otgore po uluka pred ku6tata te4e tok!!! Kakvo da pravq??
    merci predvaritelno
    Няма да намериш решение във форума а ти трябва ел.техник за да направи оглед на място... Поне това което си описал ме навежда на разни мисли от сорта, че ти трябва нов зах.кабел с по голямо сечение (най-вероятно и дължината на зах.кабел не ти е малка...)
    Офазения улук може да се дължи на прекъснат нулев проводник и да се е заземил до самия улук или да имаш нарушение на изолацията на фазов проводник...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    24
    #11

    Re:проблем с ел инсталация

    поне да беше казал от къде си..

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ел. инсталация
    От VID във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-10, 15:01
  2. Проблем с инсталация на XP
    От Aleksandars във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-09, 18:05
  3. Инсталация на Win XP - проблем
    От Flavii във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-07, 16:18
  4. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21
  5. Проблем с инсталация на Win XP
    От terez във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-04-04, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе