Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree9Одобрявам

Консумация в standby

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #31

    Отговор: Консумация в standby

    За да не стават грешки, мерете с това:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (89.8 KB, 835 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (90.0 KB, 777 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (83.0 KB, 848 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (85.0 KB, 855 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (89.1 KB, 825 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 6.jpg‎ (89.0 KB, 827 Прегледи)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #32

    Отговор: Консумация в standby

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Аз моята я меря с този уред:
    HAMA-47770 "ЦЪК"

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #33

    Отговор: Консумация в standby

    Оказа се, че след произволен период - между 10мин и 1ч30мин климатика влиза в "дълбок" стендбай.
    При това положение спира комуникацията между вътрешното и външното тяло и консумацията пада.
    По единия уред пада близо наполовина или с около 8-10w, а по другия само с 4w,
    което още веднъж показва, че някой, който има възможност, трябва да направи измерване с истински електромер.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #34

    Отговор: Консумация в standby

    Здравейте, имам един-два въпроса относно консумацията в стенд бай. Редовно следя темите за климатизаторите, но не откривам информация относно в какво се изразява тази консумация? Имам два Дайкина FTSX35K и FTXS25К L3-ки, чисто нови. В момента са в необитаем апартамент. Свързани са директно към предпазителите и са с вкопани тръби и кабели. От ЕВН ми идват фактури от по няколко киловата, включително и нощна изразходвана енергия, което ме наведе на мисълта, че консумират ток. До тук добре, въпросът ми е, в тези студове така ли да си ги оставям точейки ток в стенд бай или да бутам главния предпазител и да ги спра тотално. Във вторият случай опасно ли е за компресорите, доколкото разбирам имат ли подгряване на маслото?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Отговор: Консумация в standby

    Остави си ги така.Консумация идва от електрониката, а е вероятно, не знам за конкретните машини, да имат подгрев на копресора при ниски температури.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #36

    Отговор: Консумация в standby

    Цитат Първоначално публикувано от boyanchav Виж публикацията
    Здравейте, имам един-два въпроса относно консумацията в стенд бай. Редовно следя темите за климатизаторите, но не откривам информация относно в какво се изразява тази консумация? Имам два Дайкина FTSX35K и FTXS25К L3-ки, чисто нови. В момента са в необитаем апартамент. Свързани са директно към предпазителите и са с вкопани тръби и кабели. От ЕВН ми идват фактури от по няколко киловата, включително и нощна изразходвана енергия, което ме наведе на мисълта, че консумират ток. До тук добре, въпросът ми е, в тези студове така ли да си ги оставям точейки ток в стенд бай или да бутам главния предпазител и да ги спра тотално. Във вторият случай опасно ли е за компресорите, доколкото разбирам имат ли подгряване на маслото?
    Твоите имат standby от по 1W. Да не би да имаш други консуматори?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #37

    Отговор: Консумация в standby

    Домофон - свети една малка лампичка. Ходя от време на време до там, възможно е и да съм включвал за по малко осветлението, лед лампи. Нощната консумация на месец е средно 4 киловата, последният месец - 8 киловата. Вечер не съм бил, т.е. това би трябвало да е само консумацията на Дайкините
    Този пост е редактиран от boyanchav; 13-01-17 в 14:46.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #38

    Отговор: Консумация в standby

    Имаш termostat-of-mode на единия 21W, на другия 28W. Не можах да намеря при каква температура се включва. Така,че по-добре не му дърпай шалтера.

  11. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #39

    Отговор: Консумация в standby

    Ясно вече защо се е покачила консумацията, температурите са паднали. Така като смятам, горе-долу нощната консумация излиза за месеца точна. Няма да им бутам предпазителите тогава. Може ли малко повече информация относно "termostat-of-mode"?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #40

    Отговор: Консумация в standby

    Търсех някакво по-точно определение,но виж в този глосар за режим термостатно изключен.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #41

    Отговор: Консумация в standby

    Причините може да са много. Имате ли други уреди включени в тока в режим изчакване? Бяла техника, бойлери, телевизори? Общото осветление на етажа на отделна партида ли е?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #42

    Отговор: Консумация в standby

    Принципно останалите електроуреди са изключени от предпазителите, даже още не са изпробвани. Общото осветление е на отделна партида. Оставил съм само Дайкините на стенд бай. Това е, че не мога да ги засека цял месец само те да консумират ток. За това се насочих към изразходваната нощна енергия. Не е болка за умиране, само исках да знам дали има подгряване в студовете и дали си струва да стоят в стенд бай или да са тотално изключени.

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #43

    Отговор: Консумация в standby

    Днес добавих и един Daikin ftxs35g към колекцията. Консумацията в стендбай при +4° е 7.1W

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #44

    Отговор: Консумация в standby

    Тоя да не е на 100V?

  18. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #45

    Отговор: Консумация в standby

    220V.
    Не е тук мястото за обзор, но по-шумно външно тяло в блока няма. Утре ще търся тампони.
    Но пък -1° от три часа и въобще няма скреж.
    Другия - Daikin S36CTSS - за това време направи два. Един с чиста пита и един със заскрежена.
    Двата климатика са в едно помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LEC Standby консумация
    От kirilx във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 13-02-13, 11:44
  2. Отговори: 4
    Последно: 23-09-12, 22:05
  3. Каква консумация на енергия имат климатиците в режим Standby ?
    От blue1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 31-10-07, 23:12
  4. Отговори: 5
    Последно: 14-02-07, 20:53
  5. +5V StandBy voltage
    От WhiteRaven във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-04-04, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе