Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree9Одобрявам

Консумация в standby

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #1

    Консумация в standby

    Здравейте, преди седмица ми монтираха новозакупения Daikin S36CTSS, 100v, втора употреба с траф 18А. Климатика работи чудесно, но консумацията в изключено състояние не е постоянна. След монтажа беше 45w, три дни по-късно беше 36w, а днес, след още три дни е 30w. Измервам я с електронен електромер за битови нужди TCM.
    Въпросът ми е каква е нормалната консумация за подобен траф + климатик в "покой" и дали тече някакъв процес на температурно "разработване" на трафа?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Консумация в standby

    Има процес на разработване на трафа. Нормално е токът на празен ход да е по-голям в началото, но постепенно ще се понижи както си забелязал.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Консумация в standby

    Не са ли множко 30W за изключен климатик.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4

    Отговор: Консумация в standby

    Зависи от качеството на магнитопровода и как е изчислен трафа. Иначе трябва да падне още.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Консумация в standby

    Сега погледнах консумацията на климатика на който съм сложил енергиен монитор-върти се около 9W /на стендбай траф+климатик/. Загубите на п.х. се обуславят най-вече от загубите в магнитопровода и насищането му.
    Rumb@ta одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Консумация в standby

    9W ми звучи по-добре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #7

    Отговор: Консумация в standby

    Дам... По-добре е от европейско Хитачи с 80W консумация в stand by през лятото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Отговор: Консумация в standby

    То моите са с 0 стендбай, защото когато не се ползват редовно ги изключвам от контакта.
    avenger, bobovo, Aleksandars и 2 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Консумация в standby

    Сега идва преходен сезон и климатик ще се пуска за по няколко часа вечер, после цяла нощ и цял ден 20часа на стендбай - 0,6 kw на вятъра. Или ставаш дежурен по контакт включи/изключи.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #10

    Отговор: Консумация в standby

    Е, ти го написа все едно ще даде цяла сума на вятъра. Падат му се няколко стотинки на денонощие разход или около 2лв. на месец. Не зная човека от къде си е закупил климатика/трансформатора, но ако е качествено изработен токът на празен ход трябва още да спадне.
    И подкрепям това когато климатиците не се ползват през преходните сезони да се изключват от щепсела. Както и всякакъв друг вид електронна техника.
    avenger и SPSt харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #11

    Отговор: Консумация в standby

    Климатика е купен от Климафрост - София, но е внесен и рециклиран от Пловдивклима. Трафа върви комплект с климатика и е поставен в метална боядисана кутия с отвори за вентилация.
    Интересно е, че намирам още две теми за подобни трансформатори където се споменава сходен разход на празен ход - около 36W.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #12

    Отговор: Консумация в standby

    Аз имам закупен и монтиран климатик от Пловдивклима с траф за 100 волта. При мен в стендбай показва 9-12 вата. Учудвам се на на такъв среден разход на празен ход 36 вата, струва ми се много е такава консумация.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Консумация в standby

    Ако има възможност може да се откачи климатика от трафа и да се провери консумацията при същинският празен ход. Възможно е климата да похапва повечко.

  17. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #14

    Отговор: Консумация в standby

    Доста неща прочетох и стигнах до извода, че оправия има - ключ на подходящо място☺.
    Нормалните загуби в траф са малки и варират според мощността и качеството. Могат да се намалят с използването на повече и по-качествена стомана и повече мед.
    По-интересното е друго - в режим празен ход трафа е индуктивен товар и е важно е как и с какво се мерят параметрите му.
    А трансформатор консумира ток без товар ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Консумация в standby

    Ти с какво ги мериш тези 30-40W? Сложи един ватметър от Конрад за 19лв. в контакта където са 220V и ще покаже това което отчита електромера. После мериш само на трафа без климатик. Да не умножаваш ток по напрежение и да се получават 30W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LEC Standby консумация
    От kirilx във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 13-02-13, 11:44
  2. Отговори: 4
    Последно: 23-09-12, 22:05
  3. Каква консумация на енергия имат климатиците в режим Standby ?
    От blue1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 31-10-07, 23:12
  4. Отговори: 5
    Последно: 14-02-07, 20:53
  5. +5V StandBy voltage
    От WhiteRaven във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-04-04, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе