Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 67

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #16

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Като се вземе впредвид, че гаранцията не е наред и един куп други неща все си мисля, че в най-лошия за мен случай ще му издействам една глоба поне!Но не това ми е целта!Не можех да си позволя инверторен, но поне в 3 магазина ми казаха, че от средния и нисък клас конвенционални климатици "Haier" е разумен избор!Не съм искал да се циганя за 50-100 лева!Просто така ме посъветваха!Възможно ли е, за да не ме изпуснат като клиент да са ми пробутали рекламиран вече климатик!Все пак, когато отидох ми казаха, че нямат налични и ще ми го доставят на другия ден, а на гаранционната карта датата е от преди месец и половина?!

    P.S.Тръбния път е към 2.80 м, а определено нищо не са вакумирали!Направо си завинтиха гайките и пуснаха и докъто се обърна вече ги нямаше!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    DjiN: Щом гаранционната карта е с дата от 1 месец и половина преди твоят монтаж е почти 100 % сигурно че климатикът е бил монтиран на друг клиент преди теб. Но той изглежда е успял да се оправи, по един или друг начин. Сега е твой ред, напиши продължението на случая.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #18

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ами определено има нещо гнило, но незнам как ще се оправям.В събота ще ида да видя!Мина ми през акъла и да заведа дело, но не съм много наясно дали имам основание!А и мисля, че в комисията за защита на потребителя ще му се зарадват!Все пак не съм получил това, за което съм платил и това с гаранцията си е измама и мога да го докажа, защото и гаранционната карта и касовата бележка са у мен!

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #19

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    DjiN
    Не се мотай, не чакай да минава много време! Отивай още утре да се разправяш с мизерниците няма да секне простотията в тази държава ей!
    И пиши какво е станало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #20

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    В момента не съм в града и ще имам възможност да отида в събота, но ще се радвам да дадете съвети, които могат да ми бъдат полезни в каквото и да е отношение!В крайна сметка нямам за цел да се карам с никой, но ми писна от селски тарикати, които се чудят как да те излъжат и никой не им търси сметка!Ако трябва ще заведа дело или там каквото е необходимо!
    P.S.Няма ли някакъв официален представител на "Haier" към когото да се обърна и да се провери дали наистина климатика е наред и дали конкретния търговец не ме работи нещо?Или в краен случай да търся някой да ми го поправи ли или знам ли...?!Ама хубаво ми тръгна тази година де ...!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    DjiN: Все пак ще ти кажа най-вероятната причина климатикът ти да работи така слабо, това че е Haier в случая няма значение защото е конвенционален и е на нивото на Midea.

    Проблемът е най-вероятно във вакуумирането. Ако при първият монтаж тръбният път също е бил 3 метра както при теб, то те най-вероятно и там не са вакуумирали, след като и при теб не са. Това прави тръбен път с 6 метра въздух в тръбите. Този въздух се натрупва във топлообменника на външното тяло като намаля площа му, от там и мощността на климатика.

    Решението: Изпуска се целият фреон, вакуумира се цялата система и се зарежда по електронен кантар с количеството по табелката на външното тяло.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #22

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ами убеден съм, че това че е "Haier" не е определящо.Ходих до двама приятели и единия е с "Midea", а другия с "Osaka" пак 12-ки и определено нямат нищо общо с моя!Просто щях да пукна от топлина особено при този с "Osaka"-та!Но пак казвам,че не е въпроса в марката или в обема на стаята!Просто въздуха, който излиза е хладък, а не горещ дори на 30 градуса!И 10 минути след размразяване вече отново има скреж по външното тяло отвътрешна страна!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #23

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Този с Osaka-та може и нагревателче да има - топли, ама как харчи

    Можеш да помолиш монтажниците да дойдат да оправят нещата, като им намекнеш за КЗП - все пак те са допуснали (волно или неволно) документна измама най-малкото с попълването на гаранционната карта.
    Предполагам, че предложеното от valen1 решение ще бъде достатъчно, стига да ги накараш да поработят.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #24

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ми аз бях готов да преглътна поразиите, които направиха при монтажа ако всичко друго беше наред, но сега не стига, че ми е студено, но и климата не спира да работи почти и няма да плащам по 20 киловата на ден и да студувам!Като се прибави и измамата с гаранционната карта и ми става много!Парите ще ги прежаля, но не само в тях е проблема!Просто ми писва от селски тарикати дето дебелеят на гърба на и без това обеднелия народ без последствия особено в провинцията където няма конкуренция!Все пак 12-ка да не може да отопли 25-30 кубика чисти и то при положителни температури навън е смешно ми се струва колкото и да е студена стаята!
    P.S.В събота ще видим, но пак казвам, че всякакви съвети, които биха ми помогнали в една или друга насока са добре дошли.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Я кажи климатика беше ли запечатен в кашона дистанционото и книжките бяха ли в запечатан наилонов плик?
    Според мене не са те излъгали нищо ами както ти казах този модел така работи.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #26

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ето го и моето мнение:
    VeleV.Klima ще ти потвърди, че тази година всички вият като вуци от Хайерите, от вносителя Роял Електроникс няма съдействие и казват че тези модели толкова си могат и няма оправия. Който е връзкар, му го сменят с друга марка от търговеца, който му е продал Хайера, някакви съвсем недъгави серии навкараха в България и стана страшно. Не знам дали , ако някой свестен специалист се сбори с такъв климатик, дали ще го пребори да тръгне нормално.
    Според мен, са ти сложили климатик , от който някой връзкар е изревал че не топли и са му дали друг , а този Хайер е дошъл при теб

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #27

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    В една друга тема в този форум написах че HAIER 12 и 22 HD03/R2 не стават за отопление така че просто не ги купувайте а на вече п________е се голямо съчувствие и пожелания за нов климатик по възможност не HAIER

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #28

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Някой има ли впечатления от този модел на Haier или HSU-12HD03/R2, трябват ми и за отопление. От единия магазин ми обесниха, че по-принцип са добри, но тази зима са имали много проблеми с компресори на тези модели и общо взето било въпрос на късмет на какъв климатик ще попаднеш.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #29

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    klim

    Казали са ти достатъчно за да погледнеш в друга посока.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #30

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Haier вече не е това което беше.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 12:26
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 20:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе