Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 163

Media Player Xtreamer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Re:Xtreamer медия плеър

    Дойде с 1.01, но го ъпдейтнах с последната 1.02.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #32

    Re:Xtreamer медия плеър

    Това добре.Очаквам и продължението на теста.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Xtreamer медия плеър

    Lazarus , как върви теста ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Re:Xtreamer медия плеър

    Пуснах му HQV диск за да тествам как се държи на SD сигнал. Донякъде бях изненадан от резултата. Очаквах, че като е с по-нисък клас чип ще се издъни. Вече казах, че скалирането му е една идея по-слабо от на плеърите с Sigma чип. На jagies тест-а обаче е перфектен - много гладки линии. Всъщност се издъни единствено на Film Detail теста, което значи, че няма 3:2 pulldown.
    Другото, което пробвах е гледане по мрежата. С кабел към 10/100 Мбита рутер с справя с повечето 720р, всички DVD-та и SD avi. На 1080р насича здраво.
    При безжична мрежа и 720р вече насичат. Реално безжичната мрежа става само за музика, снимки, интернет клипове, SD avi и някои DVD-та. Скоростта на копиране с безжична мрежа е малко над 2МВ/сек.
    Оказа се, че уж вградения диск реално си е външен. Връзката с плеъра става пак по USB.
    От всички проблемни клипове, които съм насъбрал не тръгна нито един. Те обаче са извън хардуерните изисквания на чипа /Profile High@5.1, re.frames над 4 и тн. Тези клипове не върват добре и на други NMT/ плеъри.

    Хубава екстра е, че има режим Preview, при който може да видиш част от филма без да го стартираш.
    Със снимки работи доста бързо - пробвах го с файлове по 3-4Megapixel-a и вървят изключително плавно и бързо.

    Като финал мога да кажа, че съм по-скоро доволен. Очаквах много по-малко от него. Вече спокойно мога да кажа, че модела е "убиеца на WDTV" както го описват по други сайтове. Ако приемем, че струва 240 лева /с доставката до БГ/ то за малко повече получаваш по-функционален плеър с мрежа /кабел и без/, място за твърд диск и DTS декодиране.
    Доколко може да се конкурира с NMT моделите ми е трудно да кажа. Цената му е изключителен плюс, но пък има следните минуси:
    - само 2,5" диск - това го оскъпява донякъде и също така ограничава обема на диска.
    - няма торент клиент - това донякъде обезсмисля наличието на вграден диск тъй като се налага всичко след като се свали нещо да се копира по мрежата или USB.
    - няма HDMI кабел в комплекта - още 20 лева за кабел.
    - като цяло имат още да работят по мрежовите функции.


    Като най-голям минус за момента е с доставките. Не знам докъде са стигнали с поръчките, но аз реално чаках месец и половина да го произведат и доставят. Това е направо несериозно. Дано се появи фирма, която да го предлага и тук. Ако се появи на цената, на която е в Европа - 99 евро ще е супер покупка.

    Това е от мен. От утре плеъра има нов притежател и той ще ми снася информация за бъгове и оправени/добавени екстри след ъпдейт.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #35

    Re:Xtreamer медия плеър

    Значи извода е : за тези пари получаваш добър плеър с достатъчно функции и остава да се изчака нов фирмуер ,а то такъв ще има скоро версия 1.03 ,за да се оправят всички досадни бъгове.

    Малко се съмнявам да се продава в България за 99евро.В нета има оферти за 115-119евро без транспорт.

    Доставките вече не се бавят толкова много .

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #36

    Re:Xtreamer медия плеър

    Вече излезе 1.0.3 версия на фирмуера .

    За любителите на ъпдейти излезе нов фирм : 1.0.3.1 !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #37

    Re:Xtreamer медия плеър

    А как се нагласят субтитрите на тези плеари / нещо ми писна всеки път да ходя до лаптопа/ ? Трябва да са вградени във филма или...

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Re:Xtreamer медия плеър

    По същия начин като на компютъра - работи с външни srt/sub файлове или с вградени в mkv контейнера. Ако са външни трябва да със същото име като на видео файла.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #39

    Re:Xtreamer медия плеър

    Lazarus , би ли помогнал ? Нещо не ми се получава жичната връзка с лаптопа .При безжичната пък ми иска net user id и password за връзка с лаптопа .Иначе съм вързан безжично към рутера на БТК и няма проблеми с интернет приложенията , но всичко накъсва .С новия фирмуер съм 1.0.3.1.Знам , че вече не се занимаваш с този плеър , но все пак имаш богат опит с тези устройства .

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Re:Xtreamer медия плеър

    Трябва да дадеш права да се влиза по мрежата в лаптопа - шерни диска и дай всеки да може да влиза. Май ще трябва да активираш и юзър Guest.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #41

    Re:Xtreamer медия плеър

    Привет!
    Искам да попитам дали скоро тази джаджа ще се появи у нас?
    Имам WD, но май това може го замести пред основният телевизор и ситемата.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #42

    Re:Xtreamer медия плеър

    В смисъл дали някой ще го продава официално в България ? Иначе поръчка от сайта на производителя , както съм направил аз и някои други колеги от форума .

    Lazarus , благодаря !

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #43

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    По същия начин като на компютъра - работи с външни srt/sub файлове или с вградени в mkv контейнера. Ако са външни трябва да със същото име като на видео файла.
    lazarus18 Като чета постовете имаш опит с тези устройства. Ако може нещо като класация да се направи, понеже примерно аз, се въртя в кръг / popcorn, Xtreamer, WD TV, KAIBOER,NETGEAR и др./. Aко се махне ценовия фактор кое устрйство да купя и да се използва лесно от цялото ми семейство ?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #44

    Re:Xtreamer медия плеър

    Според http://www.hardware.info/ , класацията е следната :
    1. Dvico Tvix M-6500 v2
    2.Xtreamer
    3.AC Ryan PlayON!HD

    Но има излезли и нови модели , на които все още не е правен задълбочен анализ/тест . И още нещо –плеъри използващи чип на Sigma са по–скъпи от тези с чип на Realtek/повечето нови модели са с такъв чип/.

  18. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #45

    Re:Xtreamer медия плеър

    Dvico Tvix M-6500 е плеъра за цялото семейство, но е доста скъп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 09:46
  2. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 17:07
  3. Отговори: 2
    Последно: 17-05-10, 18:53
  4. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 16:34
  5. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 22:28

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе