Резултати от 1 до 2 от общо 2

Избор на газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    1
    #1

    Избор на газов котел

    Здравейте. Имам апратамент ново строителство, 85 квадрата, добра изолация 4 стаи, 4 радиатора и 1 малка лира в банята. Преди седмица дойде консултант от една фирма да ми препоръча газов котел за жилището, фирмата им работи само с газови котли Дедитрих. Огледа човека и ми обясни няколко неща, преди това ми поясни че за моя апартамент били удачни два варианта на евтино и скъпо котле.

    1 - Жилището ми ще гори максимум 10 kW за цялостно отопление.
    2 - Ако избера скъпия вариант - кондензния, то в дългосрочен план ще имам по-ниски сметки за газ. Една от причините била че котлето работи на минимум 5kW.
    2.1 Проблема при това котле е че не сме предвидили и инсталирали тръба към канализацията, за да отвежда конденза, а вече има сложен паркет във всекидневната и плочки в банята от където евентуално би могла да преминава тази тръба - доста скъпа процедура.
    2.2 Друг вариант е да се тръбата да се изкара навън към водосток т.е. канала на терасата, друг начин нямало понеже щяла да замръзне.
    3 - Ефтин вариант на котле до 1500 лв. но тук проблема е че това котле работело на минимална мощност 10kW и щяло постоянно да се пуска и спира и това щяло драстично да ми увеличи разхода на газ.

    Моля препоръчайте ми какво котле да си купя. Преди малко гледах конвенционални котли на Bosch, които работят на минимум 6kW, какво мислите за подобен вариант и въобще за конвенционалните котли като цяло?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #2

    Отговор: Избор на газов котел

    Да, много-добър вариант е Боша. Рагледай Голямата тема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  4. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  5. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе