Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 34 от 135 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #496

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Проблемът може да е в аудио кодека на файла, който да не се поддържа от телевизора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    13
    #497

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    KDL-40CX520 | Всички 40-инчови / 102 см LCD TV екрани | Обзор | KDL40CX520BAEP | KDL40CX520 | Sony

    Имам Сони KDL-40CX520


    Пускам филм от ЮСБ ФЛАШКА,тръгва на АС3 XviD формат!

    Пускам суб -
    размер 1 извънземен
    размер 2 върви отлично,но е малък !!!
    размер 3-4 като големина стават,ама пак са на извънземен

    Как да направя размер 4 нормален?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #498

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #499

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/


  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #500

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    hristoslav2 благодаря за множеството информативни постове които си писал . Собственик съм на 55HX750 и
    искам да попитам относно " Product Version >>Working Time- /трябва да преминете на втората страница/ "
    Влязах няколко пъти в системното меню , съответно видях информацията за панела - LTY550HQ0401 . Скролвах с 2 и с 1 бутон на дистанционното но никаде не видях Working Time или нещо подобно .IMG_2191.jpg
    Прелистих всички Менюта и под менюта с бутон 2 и 1 но не съм едитвал нищо

    - - - - - - - - - -

    Искам да добавя малко информация за HX750 която е най-вероятно валидна и за другите модели на Сони от 2012 .
    1) При първоначално стартиране, при Reset to factory Settings или Auto Start Up потребителя ще бъде попитан да избере между HOME mode и SHOP mode ( ЗА US market Shop mode = Retail mode ) .
    През 2009 се въвежда директива 642/2009 от Европейския Съюз и Енерги Стар които с 2 думи ограничават/cap-ват енергийната консумация на телевизора когато е в Home mode . Писал съм много постове ето тука на английйски в този форум http://www.avsforum.com/t/1400263/of...ers-thread/990

    Но с 2 думи ще обесня и тука . При режим Shop mode измерих 55HX750 да консумира 112W(-12W wifi ) , със същите настройки и еднаква стойност на подсветката Backlight 8 в Home Mode телевизора консумира 60W ( -12W wifi ) , т.е реално 100 W vs 50 W . Дори на сайта на Сони е дадено
    Power consumption (in operation) (Home mode) (W) 87
    Power consumption (in operation) (Shop mode) (W) 152
    Тази разлика идва от ограничаването на подстветката съответно изискано от тази 642/2009 регулация . Тъй като разликата е двойна е възможно ограничаване и в управлението на самата ЛСД матрица както и на други функции определящи качеството на картината . Има значителна разлика в контраста който е много по добър в SHOP mode в сравнение с Home mode . В края на поста ще добавя и снимка с разликата между тях .

    http://www.digitaleurope.org/Portals...M_20121005.pdf

    The Minimum Requirements which call for an 80% improvement in energy efficiency compared to today are impossible to achieve. The rate of energy efficiency improvement has slowed in recent years and proposed improvement potential for LCD TVs are not feasible in the short to mid-term. The proposed Tier 1-3 introduction dates do not allow enough time for industry to make significant design changes. The proposals would prohibit the possibility to introduce new technologies onto the market.

    Additionally it should be noted that this improvement has largely come about due to two reasons – (1) 2009/2010 the introduction of “Home” mode, typically an artificial improvement
    >> 13 of 22
    of 30% of the apparent efficiency (that is, a change of the test method rather than an improvement in real efficiency) for LCD and Plasma technologies and (2) 2010/2011 the introduction of LED backlights systems for LCD resulting in a further 20% improvement. Such step changes cannot be repeated in the future.

    Shop Mode :

    shop mode.jpg


    Home Mode :
    home mode.jpg


    Снимките са правени с SONY NEX 5R 18/55mm lens с manual fixed exposure/iso/shutter/aperture . Т.е камерата Не се самонаглася спрямо снимката и разликата на снимките е самата видима разлика в образа на телевизора .ВАЖНО ( след като минете в ШОП моуд трябва да промените Picture settings съответно на използваните от вас с Home Mode настройки , тъй като по дефаулт Шоп моде пуска съвсем различни буустнати настройки а също трябва да изберете еднаква селекция на сцена както долу съм описан е за предпочитане използване на Graphics Scene Selection )

    - - - - - - - - - -

    2-Рата важна информация е относно 4:4:4 RGB colors vs 4:2:2 / 4:2:0 YCrCb . Ето тука има по-подробно описана тема : http://www.avsforum.com/t/1381724/of...ampling-thread

    С 2 думи ако вържете ТВ към PC през HDMI e нужно да изберете Graphics Scene selection за да използвате РС тайминг и 4:4:4 RGB , ако ли не образа се subsample до 4:2:2/4:2:0 което е по подробно описано в линка горе . Ето и разликата примерно межу General Scene selection vs Graphics Scene selection .

    GraphicsVSGeneral.jpg

    Както се вижда текста от долу General Scene selection е размазан и интерполиран поради субсемплинга . Няма да обеснявам и превеждам на БГ по подробно но с 2 думи става следното . YCbCr предава цветовата информация не по червен , зелен син канал а по черно бял канал и 2 цветови канала ( подобно като при принтерите Циан , Магента ) . Информацията по черно белия канал се предава без компресия но информацията по цветовите канали се предава с редуциране на разделителната спосовност . Прикачен файл 9123

    Това е метод на предаване на информацията при всички "телевизионни " формати - 480п/720п/1080п , имайте предвид , че 1080p е ТЕЛЕВИЗИОНЕН ФОРМАТ а 1920x1080 e PC resolution който е RGB .
    Subsampling се използва за намаляне на обема на потока на данни и от там по-лесна и ефективна компресация от кодек-а . Важно ! Субсемплинга се прави преди компресирането в кодек ! Когато изберем Graphics Scene selection ние казваме на ТВ да очаква РС тайминг и резолюция и затова ТВ показва 4:4:4 RGB ( имайте предвид , че в NVIDIA/ATI контрол панел трябва да изберете RGB за Digital Color format ( а не 4:4:4 YCbCR )

    - - - - - - - - - -

    3) ако се връзва към РС , NVIDIA понякога имат проблем с показването на 0-255 HDMI range , съответно е нужна тази програма http://blog.metaclassofnil.com/?p=83 след което избирате от ТВ Home ->Display - Video Input settings -> HDMI Dynamic Range -> И избирате FULL за съответния сортс .
    4) Може би трябваше да го вмъкна по горе но за връзка към компютър задължително трябва да изберете Home - > Display -> Screen -> Auto Display area OFF Display Area - FULL PIXEL за да имате 1:1 пиксел маппинг .


    Извинявам се ако не съм обеснил на Български съвсем подробно и ако имам граматически грешки , дал съм линкове към форумите кадето аз или други хора са давали доста по-подробна информация . Hristoslav2 е дал изключително информативна и подробна информация и ще помоля ако той има желание и време да коментира или да допълни казаното от мен .


    5) Ще добавя и , че White Balance е различен в съответните - Scene Selections . Ето как при еднакви настройки температурата в General спрямо Graphics е различна .
    Graphics-Ceneral-Neutral.jpg

    - - - - - - - - - -

    Забравих да добавя и нещо много интересно . Въпреки , че панела на HX750 е произведен от Самсунг S-LCD ( който до скоро реално бяха 50 % без 1 акция Сони , и 50 % + една акция Самсунг и въпреки , че вече е изцяло собственост на Самсунг 100 % тъй като сони си продадоха акциите и партнират с LG , не знам дали е правилно да се каже , че панела е на Самсунг ) има огромна разлика между начина на контрол на подсветката backlight между двата телевизора . А именно - Сони използват качествен аналогов DC контрол на подстветката , докато самсунг използват Широчинно импулсна модулация - ШИМ / Pulse Width Modulation - PWM. Ето тук има информация какво е PWM / ШИМ http://www.tftcentral.co.uk/articles...modulation.htm, а аз ще обесня накратко( тъй като ми дава макс 5 картинки на пост да качвам ) какви тестове съм направил по долу .
    Реално при PWM ако имаме панел който има максимална осветеност 100cd/m2 и ШИМ честота на панела 10Hz то при 100 % подстветка панела светва да работи през цялото време . Ако обаче сложим подстветката на 90 % ( примерно 9 от 10 максимална подстветка в менюто) то ще имаме 9 * 0.1 секунди париод в който подстветката е вкл. и 1*0.1 сек в който е изключена . Съответно ако имаме 50 % подстветка , ще имаме 5*0.1 вкл и 5.0.1 изкл . Ако е на мин подсветката , ще имаме само 1 * 0.1 вкл и 9*0.1 изкл - От това извода е , че се получава едно трептене на подстветката което натоварва нашето зрение . Производителите използващи ШИМ използват честоти от 133 Hz ( Samsung ) до 14800 Hz ( Lenovo notebook ) - които са невидими за човешкото око но много лесно могат да се засекат с качествена камера с бърз затвор .


    Ето едно видео направено с Sony NEX 5R - 18/55mm - 1/3200 shutter speed . Вижда се ужасния ШИМ използван от всички или почти всички Самсунг ( 46B7000 , 46D6530 , 46ES6530 ( за него не съм тествал ) , 40EH5300 ползват АБСОЛЮТНО еднакакъв начин на контрол на подсветката - 133 Mhz Pulse Width Modulation ШИМ ) ( трептенето което може да видите от време на време върху Сони-то когато и двата ТВ са на кадър е от Самсунга така , че реално се гледа момента на показване индивидуално на дисплея ) .
    На видеото отляво е Samsung 40EH5300 ( но същото се наблюдава и при гореописаните модели ) а отдясно е Sony 55HX750.



    - - - - - - - - - -

    Ето и снимка на избрана минимална подстветка , ясно се вижда цикала на вкл. на подстветката на самсунг спрямо дългия цикал на изкл и съответно как тази гадост я няма при Сони-то .
    Прикачен файл 9135
    Този пост е редактиран от tcruise7771; 01-04-13 в 23:17.
    hristoslav2, svetlio1 и aldokalcone харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #501

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Тъй като неможах да се спра до тук , в стремежа си да добия по-пълна информация по въпроса ми дойде и идеята да си направя елементарно казано " светлинен осцилоскоп " използвайки фотодиод вързан в reverse bias и от там сигнала подаден към аудио ин ( микрофона ) на лаптоп . Ето едно видео което направих - то показва Samsung 40EH5300 и стар лаптоп Sony ( 2008 година )


    По-подробно и с повече скрийн шот-ове съм обеснил тук : Official Sony KDL-46HX750 & KDL-55HX750 Owners Thread

    Но и тук ще дам малко скреен Шотове
    Samsung EH5300 10/20 ( 50 % ) backlight - 133 Hz
    scope-SAMSUNG-50.jpg

    Samsung EH5300 20/20 ( 100 % ) backlight - 133 Hz странното е , че дори и при макс подстветка пак има един период на изключена подстветка ( което примерно при стар лаптоп Sony с CCFL и PWM 200 Hz кара подсветката да е вкл през цялото време ако е избрана макс стойност на подсветка )
    scope-SAMSUNG-MAX.jpg


    Samsung EH5300 1/20 ( 5 % ) backlight - 133 Mhz - ясно се вижда краткия период на вкл. и дългия период изкл.
    scope-SAMSUNG-min.jpg

    Ето и резултата от SONY 55HX750 - липсва PWM както при 1/10 подстветка така и при всички стойности до 10/10 включително . ( тъй като Самсунг-а горе го измервах от 1 метър а Сони-то е измервено от 1-2 см и амплитудата е многократно по висока в склучая успях да хвана синхронизиращия период на самата матрица който в случая е 60Hz ( има връзка с нейното опресняване тъй като PC сигнала и ТВ сигнала винаги имат някакви минимални разминавания от порядъка на 0.01 Hz ) - но няма да коментирам какво точно прави този период тъй като не ми се рискува да се изкажа некомпетентно Ще кажа ,че това не е ШИМ/PWM и не предизвиква невидимо трептене . Хващал съм го и на видео при определена скорост на затвора и въпреки , че и той се движи вертикално то реално изглежда все едно е съвсем слаба ( малко по-слабо бяло ) линия , все едно съвсем слабо-мръсно бяло на бял фон . Ще добавя и , че амплитудата и честотата на този период не се променят при промяна на подстветката , тъй като реално той идва от самата матрица ( на скрийновете долу има разлика защото при намаляне на подстветката се увеличава амплитудната разлика тъй като самата осветеност пада то разликата става по драстична на скрийн-шота , освен това тъй като дистанцията от която съм измерил е минимална и не съм използвал трипод за сензора е възможно малка разлика в тази дистанция да доведе до различни амплитуди )

    Sony 55HX750 min backlight NO PWM
    scope-SONYTV-HOME-min.jpg

    Sony 55HX750 MAX backlight NO PWM
    scope-SONYTV-max.jpg

    Тъй като уча ИТ , си избрах да правя курсов проект който е много интересен и информативен давайки информация за това дали един панел има ШИМ или не и каква е честотата му , имайки минимален размер без да изисква лаптоп или компютър- което ще го прави и използваем за внасяне направо в магазина и така потребителя да може да измери всички ТВ-та които си е харесал . Когато стане финалната версия ще пусна информация и тук , тъй като е все още на алфа 0.03 версия
    hristoslav2, svetlio1 и jayzm харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #502

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Пич ,евала много професионално,Сони се отказаха от Самсунг сигурно има защо.Аз имам тв ЕХ -казват че бил с матрица на Самсунг от 2009-дали важи всичко това и за моя тв?

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #503

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Пич ,евала много професионално,Сони се отказаха от Самсунг сигурно има защо.Аз имам тв ЕХ -казват че бил с матрица на Самсунг от 2009-дали важи всичко това и за моя тв?
    Ооо не знам , не мога да ти отговоря , hristoslav2 е по тази част и ги разбира . Аз от скоро знам за тази тема и за този форум изобщо и бях доста приятно изненадан и очарован от информативните му постове , както в тази тема така и в други , гледам има такава за Самсунг .Мислих си , че аз единствено в БГ съм се осетил че Samsung D6530 не е FULL HD 3D ама то имало доста изписано тък, но поне успях да ги побъркам от Самсунг и да ми анулират продажбата , доплатих и си взех 55 Sony HX750 .

    Иначе другия тв който наскоро взех е 40EH5300 , но той е за майка ми .
    Тез от техномаркет ме изгледаха на кръв ( аз използвам принципно технополис но я нямаха промоцията там ) понеже влязах с една флашка с едни тест картинки които ако има някакъв дефект било то , заседнали/мъртви пиксели , неравно разпределение на кристалите в матрицата ( примерно на зелено изображение със стойност на зелено 255 а на другите 0 ) се видя като петно с различен контраст ( не е от light bleeding-a това ) , изкараха 2 ри чисто нов ТВ , той пак на 50% сиво извади няква чера от 1 см в горен десен угъл + имаше ужасен градиентен бандинг , за щастие от 3 тата кутия излезе читав тв . Сабраха се хорицата от техномаркет да недоволстват , че ги карам отварят ТВ та ама кво да се прави , че са дефектни .


    Иначе и Сони то имах проблем първите 2 бяха със заседнали пиксели ( партида от 10/2012 )но там от Технополис обслужването е като с нормални хора , няма да те карат да се чувстваш виновен , че не бързаш да хвърлиш парите си без да гледаш кво копуваш и даже дръпнаха единия тв от съседен магазин в рамките на час специално за мен- в крайна сметка както се пошегува единия консултант - демото от 09/2012 партида се оказа перфектно въпреки , че ми беше интересно дали всички 10/2012 ще са с заседнали пиксели тъй като бяха почти на едно и също място в горен ляв ъгъл .

    И в двата случая виновника си е производителя на панела а не самата фабрика /марка сглобила или продала ТВ-то . Тъй като Самсунг са държали >50% от акциите е логично , че те контролират - от там е и тяхна вината . Честно казано бях голям техен фен но 2 години и 2 месеца след изтичането на гаранцията на 46B7000 се появиха отвратителни хоризонтални а по-късно и вертикални линии , от сервиза ми казаха , че не е т-кон борда а е панела и по-добре нов тв да си взема т.е за 2 годин и 2 месеца ми изгоряха 4000 лв . Взех си Д6530 и след година разбрах , че яко съм бил прецакан от Самсунг и тяхната " атрактивна , агресивна и подвеждащо лъжлива " реклама - за щастие след много усилия да обедя по високоседящите на клона , че съм поне малко по компетентен от средностатистическия потребител - от самсунг се сагласиха да анулират продажбата и от там да стане сторно в магазина и да си доплатя за Сони ( въпреки , че писмено не си признаха истинската причина , а лепнаха вътрефирмена политика ) . Може би , ще е полезно да пусна историята в темата за Самсунг , ама като цяло избягвам "flaming"-a т.е да тръгна агресивно да нареждам някой производител тъй като да спориш с "fan boys " не е работа
    В американски форум фен-бойчетата на самсунг бяха толкова заслепени , че дори изцепиха , че вредата от широчинно импулсната модулация била незначителна тъй като нямало проведени clinical trials.... ми направо да седнем да караме със старите CRT монитори....

    Предполагам , че смяната на партниорство в посока на LG е за доброто на Сони и , че това ще се отрази благополучно на новите им телевизори особено в 4К насока . След като видях инфото от христомир и проверих , че наистина панела ми е произведен от С-ЛСД ( Самсунг/Сони ) и Самсунг се използват почти същите панели ми стана интересно как така Самсунг правят ТВ то 2 пъти по тънко от Сони , ами много лесно - евтина , свита , неиздържаща и некачествена реализация от страна на Самсунг . Намерих и доста инфо за някои модели Сони ( HX929 ) които просто имат ужасен бандинг - и то по вина на Самсунг - нещо което Сони няма как да оправят освен да тръгнат масово да връщат парите на хората .
    Много ми е интересно от Техномаркет или Технополис как ще реагират ако тръгна и из сервизното меню се ровя преди да си купя тв
    Този пост е редактиран от tcruise7771; 31-03-13 в 22:10.
    botev4o и aldokalcone харесват това.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #504

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Е това си е направо висш пилотаж.....

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #505

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Явно политиката на Самсунг е,,убий конкуренцията с количество'',след като са най-големият производител на дисплеи.Хаер/хаир/ са така при климатиците ,но запознатите знаят това до къде ги доведе.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #506

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tcruise7771 Виж публикацията
    Собственик съм на 55HX750 и
    искам да попитам относно " Product Version >>Working Time- /трябва да преминете на втората страница/ "
    Влязах няколко пъти в системното меню , съответно видях информацията за панела - LTY550HQ0401 . Скролвах с 2 и с 1 бутон на дистанционното но никаде не видях Working Time или нещо подобно .
    Прелистих всички Менюта и под менюта с бутон 2 и 1 но не съм едитвал нищо

    Забравих да добавя и нещо много интересно . Въпреки , че панела на HX750 е произведен от Самсунг S-LCD ( който до скоро реално бяха 50 % без 1 акция Сони , и 50 % + една акция Самсунг и въпреки , че вече е изцяло собственост на Самсунг 100 % тъй като сони си продадоха акциите и партнират с LG , не знам дали е правилно да се каже , че панела е на Самсунг ) има огромна разлика между начина на контрол на подсветката backlight между двата телевизора . А именно - Сони използват качествен аналогов DC контрол на подстветката , докато самсунг използват Широчинно импулсна модулация - ШИМ / Pulse Width Modulation - PWM. Ето тук има информация какво е PWM / ШИМ Pulse Width Modulation, а аз ще обесня накратко( тъй като ми дава макс 5 картинки на пост да качвам ) какви тестове съм направил по долу .
    Реално при PWM ако имаме панел който има максимална осветеност 100cd/m2 и ШИМ честота на панела 10Hz то при 100 % подстветка панела светва да работи през цялото време . Ако обаче сложим подстветката на 90 % ( примерно 9 от 10 максимална подстветка в менюто) то ще имаме 9 * 0.1 секунди париод в който подстветката е вкл. и 1*0.1 сек в който е изключена . Съответно ако имаме 50 % подстветка , ще имаме 5*0.1 вкл и 5.0.1 изкл . Ако е на мин подсветката , ще имаме само 1 * 0.1 вкл и 9*0.1 изкл - От това извода е , че се получава едно трептене на подстветката което натоварва нашето зрение . Производителите използващи ШИМ използват честоти от 133 Hz ( Samsung ) до 14800 Hz ( Lenovo notebook ) - които са невидими за човешкото око но много лесно могат да се засекат с качествена камера с бърз затвор .

    Ето едно видео направено с Sony NEX 5R - 18/55mm - 1/3200 shutter speed . Вижда се ужасния ШИМ използван от всички или почти всички Самсунг ( 46B7000 , 46D6530 , 46ES6530 ( за него не съм тествал ) , 40EH5300 ползват АБСОЛЮТНО еднакакъв начин на контрол на подсветката - 133 Mhz Pulse Width Modulation ШИМ ) ( трептенето което може да видите от време на време върху Сони-то когато и двата ТВ са на кадър е от Самсунга така , че реално се гледа момента на показване индивидуално на дисплея ) .
    На видеото отдясно е Samsung 40EH5300 ( но същото се наблюдава и при гореописаните модели ) а отляво е Sony 55HX750.

    Ето и снимка на избрана минимална подстветка , ясно се вижда цикала на вкл. на подстветката на самсунг спрямо дългия цикал на изкл и съответно как тази гадост я няма при Сони-то .
    Прикачен файл 9135
    Само една поправка - на видеото отляво е Samsung 40EH5300 , а отдясно е Sony 55HX750.


    Здравей tcruise7771

    Поздравления - ти си първият в този форум който се е поразровил професионално и си е направил труда да обясни резултатите на съфорумците.
    За наработените часове в сервизното - информацията е взета е от френските ми колеги
    DigitalVersus - Reviews & News, TVs, LCD Monitors, Laptops... все пак имам да си връщам след като копираха инфо от Сетком в тяхна статия :rolleyes:
    Лично не съм проверявал къде се намира тази позиция - Първо не разполагам с телевизор Сони и - Второ предпочитам да не рискувам след грешка да превърна нечии телевизор в тухла. Съветът ми е да се обърнеш към сервизен техник на Сони който да ти обясни къде и как се намира тази позиция /ако може да обясни и всички позиции би било чудесно/. После публикувай отговора тук за да е вполза на всички ни.

    Благодаря че повдигаш темата за PWM. PWM има и при плазмите - не случайно някои хора забелязват мигането на екрана при ярки бели сцени/стробоскопичният ефект/.
    Лично аз не съм професионалист, макар и да поназнайвам малко от материята /след доста четене по форумите и нета/ - не рискувам да обяснявам за да не изпадна в затруднено положение.....а и колегите ми не се интересуват професионално, а само от екстрите и цената. :rolleyes: Сони държат висока цена спрямо продукцията на Самсунг, но има защо. Самсунг подържа ниски цени като произвежда масова ширпотреба /евтини технически решения изпълнени с евтини компоненти/. За заблуждаващати им реклама примери много - например локалното затъмняване в серии C8000, D8000, ES8000-такова има при американските модели, но не и в европейските им събратя....

    Да решението на Сони е далеч по професионално от това на Самсунг. Доколкото знам видеопанелите на Сони се различаваха от тези на Самсунг по контролерите, а също така и по маркировката /моделният код/. По информация в нета, завода на S-LCD има 5 поточни линии. От тях две бяха само за Сони, а другите две си бяха за Самсунг.
    Сони се отеглиха от S-LCD заради големите загуби през последните 4 години и нуждата от свежи финансови средства. Последваха ги Шарп....и тук пак Самсунг се притичва на помощ като купува дял от компанията.
    Сони сега купуват панели от няколко производителя - LG, AUO, S-LCD.
    С AUO си сътрудничат и в разработката на OLED панелите.

    Четири неща харесвам на Сони - с които превъзхождат Самсунг
    - модела на интерполиране на кадрите
    - калибрираните заводски настройки в режим Кино /след малки корекции стават префектни/
    - решението за контрол на подсветката
    - локалното затъмняване /в HX850 се забелязва ясно


    Как успя да накараш Самсунг да ти анулират продажбата на Samsung D6530, при условие че си го ползвал цяла година ? Да не си им опрял пистолет в главата ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-13 в 21:14.
    botev4o одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #507

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    tcruise7771,

    How to Check your Sony Bravia Panel Usage Hours

    From Remote
    Press Display (I+)
    5

    Volume -
    Power


    Gets you into the diagnostics screen which shows the hours.

    The bottom left 5 numbers are the hours

    Next 5 are boot count

    and last 5 are the lcd panel hours.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #508

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Хахаха вярно е объркал съм ляво и дясно в бързината без да мисля ( навик останал ми още от детската градина ), мерси за поправката .

    Забравих да добавя и още нещо , въпреки че писах горе за RGB 4:4:4 . При Самсунг е нужно преименуване на source/input на PC и този инпут трябва да е HDMI 1/DVI (при някои модели HDMI 2/DVI ), както сигурно е известно така се кара ТВ-то да показва RGB 4:4:4 само дето така липсва и възможността за аудио по HDMI .

    При Sony решението е каде каде по умно - избира се Full Pixel както горе казах и сцена Graphics ( за някои модели може и Game да върши работа) scene selection . Така ТВ ако е вързан към комп дава RGB 4:4:4 само , че HDMI audio-то си работи перфектно . Освен този плюс много важен плюс е и , че това важи за всичките 4 HDMI входа ( поне при HX750 са толкова )


    Това за мен примерно е много важно тъй като на Самсунг-а 1:1 маппинга беше само на 1 вход - HDMI 1/DVI и като вържа там комп. и аудиото от комп през SPDIF направо в reciever-a всичко е ок , само дето проблема идва като трябва да вържа XBOX360-то . Тъй като HDMI1/DVI renamed to PC не пуска аудио през HDMI то ми остават следните 3 осакатени възможности - да си играя с 1:1 маппинг и да нямам аудио ( тъй като моя хбокс не е от последната ревизия които имат спдиф + хдми ) , да избера HDMI2 и да се включи грозния скалатор + 4:2:2 YCbCr ( което направо прави игрите да изглеждат ужасно,както обесних по горе ) . Последния вариант който аз използвах е D-SUB VGA 15pin кабел ( тези от старите CRT monitors ) който позволява връзване на спдиф( има порт ) - така имах 4:4:4 RGB но тези аналогови кабели внасят доста шум , колкото и качествен да е кабела при 1920*1080 винаги се виждат разни сенки при рязки контури ( като черен текст на бял фон например ) .

    Такива проблеми нямам при Сони-то има си 1:1 маппинг , 4:4:4; РГБ и прави passthrough na 5.1 DD - така мога си джиткам хбокса през HDMI и от тв да препратя аудиото към ресийвъра за 5.1 Долби Дигитал . Лек минус е липсата на възпроизвеждане на DTS , но поне за мен това не е проблем тъй като пращам SPDIF-a PC-> Reciever(който между другото е Sony и е на над 12 години ,също на толкова години е и 29" CRT TV Sony Trinitron което е вече на село и не е дало грам проблем).

    За Д6530 ще разкажа как стана смяната даже може да кача снимка на документа който ми издадоха за да го дам в магазина за сторно , ама като имам малко повече време , че е дълга и широка историята

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    tcruise7771,

    Стана , 1186ч тв , 354 боот-а и 1210ч панела . Мерси много .

    Тъй като имам ТВ от месец и горе долу да съм го използвал макс 300 часа , следва , че тв то ми в магазина е било демо близо 2 месеца и половина ( 80 дни по 11ч работа на ден ).. а от технополис ми обесняваха , че е седяло като демо само 1 месец ... Е пак е по добре от другите 2 бройки от партида 10/2012 с заседнали пиксели ( моя както казах е 09/2012 ) .

    Яяя ако има някой собственик на HX750 да пише датата на производство/партида има го отзаде на самия тв и да си прегледа хубаво панела за заседнали пиксели ( по светли или по тъмни точки )- най лесно се виждат на зелен , бял , червен фон , ето и примерни тест файлове .

    Untitled2.jpg
    Untitled6.jpgUntitled5.jpgUntitled4.jpgUntitled3.jpg

    - - - - - - - - - -

    http://www.turuta.md/SMODE/KDL40EX520.pdf Ето наръчник за ЕХ520 , интересно че на HOST_WDC на грешките в ляво ми дава 03 а не 00 както уж трябва да е

    - - - - - - - - - -

    АА порових и разбрах , че това не показва грешка в момента а е брояч на грешките т.е 3 пъти ми е забил / дал грешка тв то досега .

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #509

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Тук има тест линкове
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...tml#post616948

    Ей да си купите и по един телевизор за домашният любимец...:rolleyes:



    https://blog.sony.com/2013/03/animalia/
    http://www.hdtv.ru/news/industry/131...lya-sobak.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-04-13 в 20:48.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #510

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    hristoslav2 , ихаа мерси за линка за темата във форума - определено трябва да отделя няколко дни да изчета форума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 135 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе