Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 24 от 135 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #346

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от j90 Виж публикацията
    Е добре де колеги никои ли не е тествал,всякаква информация ще ми е от полза?
    Може да се цепи на две части. За пространството - тази вечер ще направя едночасов запис и ще ти пиша утре.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #347

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте,

    След дълго, четене на форума и обикаляне по магазините с Флашка пълна с клипчета и тестови изображения се
    спрях на Sony 40HX750.

    В Метро в началото на месеца излезе промоция на модела 40HX755 с 2 чифта очила и PS2. Отидох и след внимателен
    оглед го взех и се прибрах доволен вкъщи. Само, че бях в ремонт и не можах да го инсталирам веднага та се наложи да почакам около седмица.

    До тук всичко добре.

    Но... след инсталацията и кратка игра с настойките в затъмена стая забелязах т.н. "облаци" на екрана.

    P1060415.jpg

    Ефекта от облаците се появява исински в слабо осветена стая след излкючване на допълнителното усилване на контраста (Adv. Contrast Enhancement) и сензора за осветеността (Light sensor).

    След разговори и размяна на кореспонденция с по-горната снимка от Сони-България отговориха, че това не пречи на гледането, но след като поисках отговора им в писмен вид и още няколко разговора ми казаха, че от снимаката не може да се разбере дали това е дефект и да се обърна към оторизиран сервиз на Сони, който да потвърди проблема.

    Инсталирал съм доста телевизори от този клас включително и Сони, но не съм забелязвал подобно поведение както на по-стари, така и на миналогодишните модели.

    Моля помогнете!

    Забелязвате ли подобни дефеки с подсветката на вашите телевизори?
    Има ли шанс наистина да си потърся правата?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #348

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    pop0ff

    това е масов проблем при EDGE LED подсветка

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #349

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Не съм 100% сигурен дали това е правилната тема, но ще питам тук. Имам проблем с настройката на каналите за цифрова кабелна телевизия на телевизор KDL 40HX750. Когато отида в менюто където се настройват те избирам ръчно да въведа честотата, на която да търси каналите. Търсенето започва и се намират определен брой канали. След това правя ново търсене с друга честота и се намират още канали. Проблемът се изразява в това, че старите канали вече ги няма, а са налични само новите, от последното търсене. Как да направя така, че да търся в няколко честоти и каналите от всички тях да са налични в списъка с програми? Един приятел има телевизор Samsung и в неговото меню има слотове за честоти. Той задава във всеки слот честота и телевизора му показва в списъка с програми каналите от всички честоти. При Sony-то не видях да има подобно нещо, явно номера е друг. Моля за вашата помощ.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #350

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Инсталирай си DLNA сървър на компа
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html
    Предложи някой за Сонито ми и за Windows 8 например.Весело посрещане на Нова Година !!!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от icogen Виж публикацията
    Купи си един HDMI кабел, инсталирай си TotalMedia Theatre 5 на лаптопа и си готов.Видео картата е слабичка но за целта ще свърши перфектна работа и 3D можеш да пускаш.
    Имам HDMI кабел,свързах го с лоптопа и каквото се показва на екрана на компа,това е и на телевизора.Пуснах си филма и го гледах на Сонито. Филмите са MKV формат. Това ли трябва да се получи? HD филмите също вървят с КМРlayer. 3D филм не съм пробвал още,но на плеъра долу в ляво има опция за 3D...на Сонито дали ще излезе 3D не знам!?!? Въпроса е без кабели да се случват нещата .... TotalMedia Theatre 5 къде има Free..и трябва ли ми при това положение ? Весели Празници !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 30-12-12 в 17:52.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    9
    #351

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Относно записа на ХДД (моето е флашка 32 гб)(TV-EX720): 24 минути от БТВ ХД (1080i) ми излиза 2,06 гб.; БТВ (576i) 26 минути са 0,53 гб. За инфо само, докато записваш: не можеш да сменяш канали. Не можеш да пуснеш аналогова телевизия. Може да се гледа от друг източник. Може да записва при изключен телевизор. Дано да съм бил полезен. Весели празници
    Този пост е редактиран от manson80; 30-12-12 в 20:34.
    j90 одобрява това.

  8.  
     
  9. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #352

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Много полезно инфо.Поръчах да ми вземат един хард 2 т и си мисля да го делна като оставя едната част за ТВ-о другата за компа,обаче дали Тв-то ще мога да го излъжа да форматира само частта която съм си определил за него?Ако не стане така ще си купя една флашка само за ТВ-о и ще действам с нея.Колега инфото което ми даде е супер.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #353

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Може да се цепи на две части. За пространството - тази вечер ще направя едночасов запис и ще ти пиша утре.
    Аз съм с панасоник 50VT20 и ползвам 1TB HDD Toshiba USB 3.0
    Понеже операционната система на ТВ определя обема на диска с използване на степени на числото 2 -се получава следното
    1TB = 2^40 = 1 099 511 627 776 байта
    1GB = 2^30 = 1 073 741 824 байта
    Поради тази причина системата показва по-малка налична памет. /при мен под 900Gb/
    В момента имам записани 247 минути СД сигнал - и показва 866Gb
    Направих два записа на HD /един 18 мин. и друг 8 мин./ обем и на всеки от двата ми го показва че е 1Gb/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-01-13 в 15:50.
    j90 одобрява това.

  11. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #354

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Много благодаря за инфото колега.Поръчах си 2 ТВ да видим като дойде за какво става въпрос,ако това което съм намислил не се получи ще взема една флашка 32 или 64 ГБ и пак ще стане хавата.
    Още един път благодарности за помоща.
    Честита нова година нека ни донесе много здраве и приятни емоции.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    4

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #356

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте. Предполагам, че вече е отговаряно на въпросът ми , но темите са изключително дълги затова ако може да ми отговорите и на мен.
    Купих си Sony Bravia KDL-40HX750 и искам да гледам филми на него от лаптопа ,без да си местя всеки път лаптопа,затова си инсталирах Sony Homestream. Всичко е наред ,но когато пусна филм субтитрите не ми излизат ( субтитрите са с еднакво име с филма и са в една и съща папка). Натиснах копчето за субтитрите ,което е на дистанционното , но ми изписа ,че не се предлага опцията за този вход или нещо такова. (Сега точно не мога да напиша грешката ,но утре ще напиша точно какво ми изписва). След това помислих ,че може би проблемът е в homestream и затова инсталирах Mezzmo ,но същата работа е и там, с единствената разлика ,че като гледам .avi филм ми изписва ,че не може да намери субтитри (а са там с еднакво име и прочие) ,а при .mkv разширение ,ми дава същото нещо както при Sony homestream.
    Искам да добавя ,че субтитрите са с разширение .srt и .sub (имам и двата варианта). Много ще се радвам ,ако някой успее да ми помогне. Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #357

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Колега и аз съм новак и аз не ги подкарах с сървъра на Сони,но с Домашнаи медиинаи сървър от:https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html ми се получиха нещата с буквите.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #358

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Двата модела са от средно ниво но ползват различен тип 3D. Първо си изясни сам за себе си кой от двата типа предпочиташ. За целта отиди в магазина и погледай поне 20 минути модели с двете технологии.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%86%D0%B0.html

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #359

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    НХ650 не е 3Д (може би се заблуди със 750) , но пак са два различни типа - VA и IPS панели ,като всеки си има + и - . ЛГ-то е с повече екстри и опции за настройка , но май е по-добре да гледаш ЛМ620 модела - поддържа DTS .

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    4
    #360

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Мерси колеги,макар,че освен 3Д друго нищо не ми говори като термини

    Не ми трябва 3Д ,просто ЛГ-то ми харесва като дизайн!

    Въпросът е това ЛГ 3Д или Сони ЕХ650 е по-качествен и надежден телевизор?Бюджетът е 1000-1100лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 135 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе