Gearbest Fant4stic Fall
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004

Re: Хладилници,... хладилници!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
    Изключи фризера.Включи хладилника.Ако компресора се върти - пропуск.Ако не самия компресор е заминал.Дали върти компресора ще разбереш като поставиш ръка в/у него.Вибрациите се усещат.В двата случая е необходимо да се обърнеш към сервиз.

2.  
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2007

Пробвах го вече и установих че самостоятелно като се включи при допир с ръкъта се усаща някакво вибриране "жужене", предположих, че компресора си работи но
    не изстудява. Какво следва по натам на теория. Иначе е ясно, че трябва да се ходи на сервиз.

4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004

Пропуск.

5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006

Цитат Първоначално публикувано от broadway
    .....
    Търся си хладилник, но имам ограничение в мястото и единствените два модела които мога да избера и да не загубя много обем са тези на Bosch и Gorenje:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023587 (ili http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c2&pid=11)
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09004653 (ili http://www.gorenje.bg/1267?aid=9992)

Някой може ли да помогне с мнение за тях?
    За Бош-а ми казаха в Техномикс че е турски, но има 5 години гаранция. Има вентилатор в хладилната част - както пише за "динамично" охлаждане - не знам какви са + и - на такъв вентилатор, а и не ме интересува особено.
    За Gorenje чувам противоречиви мнения.
    .........
    Някой друг има ли да сподели мнение? довечера отивам да купувам...

6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007

моля за съвет:
    имам хладилник мраз, който вече май здава багажа, но тъй като не разбирам нищо моля да ме посъветвате какво му има.
    Проблема е че след като го размразих след това като го включа започва да бръмчи няколко секунди и после спира.
    Така вече не иска да тръгне.В началото тръгваше за малко 1-2 минути, но сега вече не.
    Какво му е станало? Дали не е заминал агрегата.
    Моля за помощ.
    Не разполагам с много средства и си мислех ако може да се ремонтира, ако ли не ще се принудя да си купувам нов.

7.  
  8. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004

Ако компресора е руски то възможно е пусковото реле да е заминало.Симптпите са подобни.Също така обаче е възможно компресора да е изгорял.
    Ако е заминал компресора смяната с нов ще надхвърля 130лв.При това положение може да се замислиш за нов хладилник.

9. Novice
    Тук е от
    Jul 2007

blagodarq

10. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Здравеите,
    колебая се м-у два модела хладилници:
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7574
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7557
    BOSCH-а е с 5 години гаранция (някаква промоция, а мойеби прецакване ?)
    Gorenje-то е по красиво
    Ако може да ми дадете някакав савет кой е по добрият избор .
    Трябва да го копувам веднага , стария изгоря вчера

11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004

По принцип съм за по-дългата гаранция,но в случая Горението е с механично управление.
    Моят избор от двата би бил Gorenje-то.

12. Member
    Тук е от
    Jul 2007

Мерси много

13. Member
    Тук е от
    Jul 2007

М-у другото приятелката ми хареса
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014877
    SAMSUNG заслуйава ли си защото н съм чувал нищо за тях ?
    Та ако може да ме посаветвате нещо за SAMSUNG правят ли т ли хлкадилници и в частност този заслужава ли си ?

14. Member
    Тук е от
    Jul 2007

чете ли го някои тоя форум да си кайе мнението
    Аз си харесах горението
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7574
    ама като каза приятелката ми Самсунг
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014877
    а на мене тоя Самсунг ми изглейда пластмасов прекалено

15. Novice
    Тук е от
    Jul 2007

реших да си купя нов хладилник.От това,което видях си харесах електролукс :
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019216
    Дали избора ми е правилен за тази сума!
    Дайте препоръка.

16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006

Купих си Liebherr CP 3503 (1 компресор) / 899лв. след почти месец ходене по магазините и писане по форумите. Да не говорим, че днес висях в магазина общо 5 часа с малки прекъсвания.
    Утре (29.07) ще ми го докарат и другата седмица ще напиша впечатленията си!
    До последно се колебаех между Electrolux ERB 34402W (2 компресора) / 849 лв. и този модел, следвайки компетентните съвети на badr, за които естествено съм му безкрайно благодарен!
    Разликата беше просто очевадна и предимството освен в цената беше абсолютно в полза на Liebherr!!! По-голямо количество продукти 15kg/24h срещу 7kg, по-добра термоизолация на фризера, скрит изпарител на фризера, по-малка консумация, по-тих според техническите спецификации с 3 db (38db), електронна индикация на температурата със светодиоди, отделни механични терморегулатори. Изложеният модел беше друг и имаше вентилатор в хладилното отделение, надявам се, че и този, който купих да го има! И най-важното - климатичен клас SN-T (+10 до +43 градуса C).

Още малко подробности от означенията, които записах след доставката:
    1.Model: CP 35030 Index 20C/210, Made in Germany???, Енергиен клас А+ - 284kWh/365дни.
    2.Service No: 0977478-03. По този номер си сваляте Instruction manual от www.liebherr.com. За съжаление и pdf ръководството, както и това в окомплектовката на хладилника е само на 4 езика, от които няма английски, но поне руския го разбирам. Вече писах e-mail, посочен в гаранционната карта с молба да ми изпратят ръководство на български в електронен вид.
    Обаче се оказа, че приложеното ръководство е печатано в България, Пловдив. Като имам предвид, че почти при 100% от случаите където е печатано ръководството, в същата държава е произведена и съответната техниката, излиза, че хладилника е български! А сега иди, че разбери къде е правен наистина!
    Ако е така наистина, от магазина и Liebherr преднамерено са ме заблудили с табелките и останалите надписи Made in Germany, дори на самия хладилник!
    След малко ще отскоча до магазина, за да ги попитам за печатно ръководство - все пак са длъжни да ми осигурят превод на български по Закона за Защита на Потребителите.
    3.Compressor ACC Kappa HTK12AA, но за съжаление не записах кода на завода производител. Иначе в сайта им се твърди, че са най-големия производител на компресори в Европа и заводите им са в Италия, Испания и Китай, естествено. Фирмата е италианска и почти всички хладилници, освен тези на Ariston/Indesit са с ACC компресори.
    Ето линк към спецификациите на конкретния модел:
    http://www.the-acc-group.com/cgi-bin...ue&cm=85&cp=11
    http://www.the-acc-group.com/ACCDocs/402.pdf

Искам да помоля badr или някой от специалистите да коментира параметрите на компресора, защото разбрах само за max работна температура на околната среда +43 градуса.

4.Има удобни ролки отдолу и дръжки за носене и преместване в горната задна част, прибран кондензатор - не излиза извън габаритите на корпуса. Изпарителите му са скрити, въобще качествена работа!
    5.Малка забележка към окомплектовката - липсва хоризонтална поставка за бутилки в хладилното отделение. Надявам се да мога да си я поръчам от магазина допълнително, както направих с "любимата ми" марка Gorenje! Electrolux ERB 34402W имаше такава поставка.
    6.Недоумение предизвика вида на гаранционната карта. Днес ми я дадоха, заедно с доставката на хладилника.
    Няма пореден номер самата карта!!!
    Тя е с фирмения син цвят, на обикновена хартия с логото на Liebherr, Ser.No написан на ръка, няма bar codes и индекси на нея и е само за България! Дори тъпото Gorenje има международна гаранционна карта с 5 отрязъка с написан Serial No на продукта, които се късат при посещение на сервизен специалист. Посочени са сервизните бази, контактните телефони за връзка с предствителството Либхер Хаусгерете-Марица ЕООД, както и e-mail за връзка.

За сметка на това има доста интересни текстове в гаранционната карта.
    Един от тях много улеснява нас, потребителите, при повреда в гаранционен срок. Това е може би единствената фирма в България в областта на домашната техника, която декларира следното:
    "Когато повредата не може да се отстрани на място сервизът извършва за своя сметка транспортирането на уреда от дома на купувача и връщането му обратно след ремонт." Чест им прави на Liebherr за това условие в гаранцията!
    Най-много ме озадачи обаче следното изречение в гаранционните условия:
    "Сервизите не са упълномощени да издават протоколи за замяна на уредите."???
    А сега де? Някой има ли идея какво ще се случи, ако стане нещо в гаранцията и сервизът по някаква причина не може да отстрани дефекта? Хладилника ще го ремонтират в завода в България, в този в Германия или централното представителство за България ще го смени с друг?
    При всички случаи оставам без хладилник за определен период от време.

17.  

18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007

Здрасти,

Познавам се лично с техник на "Либхер" и съм му поставял същите въпроси като теб.
    Ето отговорите:
    СР 3503 е модел действително сглобен в Германия,който "Либхер-Марица" като изключителен предтавител за България на концерна "Либхер" внася от там!
    На мене лично ми изпратиха упътване на български по е-меил и съм си много доволен,само че като им писах първия път нищо не ми пратиха,щото сещаш се какъв е нета в България
    Компресорите си ги взимали от Австрииското АСС
    Относно максилмалната температура на работа на хладилника щом е SN-T действително е 43 градуса
    Това са препоръчителните температури на работа на хладилника извън тези граници
    -под 10 градуса- Хладилника започва да включва все по-рядко докато най-накрая не спре съвсем и не се размрази
    -над 43 градуса-Хладилника не може да навакса разликата в температурата.Работи почти непрекъснато.В крайна сметка изгаря компресора или падат температурите

Аз съм си поръчвал поставка по същата причина.Казаха ми да звънна в сервиза и за няколко дена ми я докараха.
    За номера на картата: Доколкото знам и на Немските карти нямат номера,защото май магариите с фалшификациите си ги правим само в България и хората са си наивни
    По отношение на текста който те притеснява за това че сервиза не може да издава протоколи-Те работят с Пан сервиз и както разбрах искат да си следят нещата от близо и сами си одобряват смените на хладилниците.
    Ще си призная че имах проблем с моя Либхер и хората бяха много отзивчиви.Смениха си ми го без главоболия и т.н.

Моето мнение: Добра фирма,добра организация и добри продукти!
    Направил си според мен най-добрия избор.

Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе