Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #211

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Изключи фризера.Включи хладилника.Ако компресора се върти - пропуск.Ако не самия компресор е заминал.Дали върти компресора ще разбереш като поставиш ръка в/у него.Вибрациите се усещат.В двата случая е необходимо да се обърнеш към сервиз.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #212

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Пробвах го вече и установих че самостоятелно като се включи при допир с ръкъта се усаща някакво вибриране "жужене", предположих, че компресора си работи но
    не изстудява. Какво следва по натам на теория. Иначе е ясно, че трябва да се ходи на сервиз.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #213

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Пропуск.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #214

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от broadway
    .....
    Търся си хладилник, но имам ограничение в мястото и единствените два модела които мога да избера и да не загубя много обем са тези на Bosch и Gorenje:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023587 (ili http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c2&pid=11)
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09004653 (ili http://www.gorenje.bg/1267?aid=9992)

    Някой може ли да помогне с мнение за тях?
    За Бош-а ми казаха в Техномикс че е турски, но има 5 години гаранция. Има вентилатор в хладилната част - както пише за "динамично" охлаждане - не знам какви са + и - на такъв вентилатор, а и не ме интересува особено.
    За Gorenje чувам противоречиви мнения.
    .........
    Някой друг има ли да сподели мнение? довечера отивам да купувам...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    8
    #215

    Re: Хладилници,... хладилници!

    моля за съвет:
    имам хладилник мраз, който вече май здава багажа, но тъй като не разбирам нищо моля да ме посъветвате какво му има.
    Проблема е че след като го размразих след това като го включа започва да бръмчи няколко секунди и после спира.
    Така вече не иска да тръгне.В началото тръгваше за малко 1-2 минути, но сега вече не.
    Какво му е станало? Дали не е заминал агрегата.
    Моля за помощ.
    Не разполагам с много средства и си мислех ако може да се ремонтира, ако ли не ще се принудя да си купувам нов.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #216

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ако компресора е руски то възможно е пусковото реле да е заминало.Симптпите са подобни.Също така обаче е възможно компресора да е изгорял.
    Ако е заминал компресора смяната с нов ще надхвърля 130лв.При това положение може да се замислиш за нов хладилник.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    8
    #217

    Re: Хладилници,... хладилници!

    blagodarq

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #218

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравеите,
    колебая се м-у два модела хладилници:
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7574
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7557
    BOSCH-а е с 5 години гаранция (някаква промоция, а мойеби прецакване ?)
    Gorenje-то е по красиво
    Ако може да ми дадете някакав савет кой е по добрият избор .
    Трябва да го копувам веднага , стария изгоря вчера

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #219

    Re: Хладилници,... хладилници!

    По принцип съм за по-дългата гаранция,но в случая Горението е с механично управление.
    Моят избор от двата би бил Gorenje-то.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #220

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Мерси много

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #221

    Re: Хладилници,... хладилници!

    М-у другото приятелката ми хареса
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014877
    SAMSUNG заслуйава ли си защото н съм чувал нищо за тях ?
    Та ако може да ме посаветвате нещо за SAMSUNG правят ли т ли хлкадилници и в частност този заслужава ли си ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #222

    Re: Хладилници,... хладилници!

    чете ли го някои тоя форум да си кайе мнението
    Аз си харесах горението
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7574
    ама като каза приятелката ми Самсунг
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014877
    а на мене тоя Самсунг ми изглейда пластмасов прекалено

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    8
    #223

    Re: Хладилници,... хладилници!

    реших да си купя нов хладилник.От това,което видях си харесах електролукс :
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019216
    Дали избора ми е правилен за тази сума!
    Дайте препоръка.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #224

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Купих си Liebherr CP 3503 (1 компресор) / 899лв. след почти месец ходене по магазините и писане по форумите. Да не говорим, че днес висях в магазина общо 5 часа с малки прекъсвания.
    Утре (29.07) ще ми го докарат и другата седмица ще напиша впечатленията си!
    До последно се колебаех между Electrolux ERB 34402W (2 компресора) / 849 лв. и този модел, следвайки компетентните съвети на badr, за които естествено съм му безкрайно благодарен!
    Разликата беше просто очевадна и предимството освен в цената беше абсолютно в полза на Liebherr!!! По-голямо количество продукти 15kg/24h срещу 7kg, по-добра термоизолация на фризера, скрит изпарител на фризера, по-малка консумация, по-тих според техническите спецификации с 3 db (38db), електронна индикация на температурата със светодиоди, отделни механични терморегулатори. Изложеният модел беше друг и имаше вентилатор в хладилното отделение, надявам се, че и този, който купих да го има! И най-важното - климатичен клас SN-T (+10 до +43 градуса C).

    Още малко подробности от означенията, които записах след доставката:
    1.Model: CP 35030 Index 20C/210, Made in Germany???, Енергиен клас А+ - 284kWh/365дни.
    2.Service No: 0977478-03. По този номер си сваляте Instruction manual от www.liebherr.com. За съжаление и pdf ръководството, както и това в окомплектовката на хладилника е само на 4 езика, от които няма английски, но поне руския го разбирам. Вече писах e-mail, посочен в гаранционната карта с молба да ми изпратят ръководство на български в електронен вид.
    Обаче се оказа, че приложеното ръководство е печатано в България, Пловдив. Като имам предвид, че почти при 100% от случаите където е печатано ръководството, в същата държава е произведена и съответната техниката, излиза, че хладилника е български! А сега иди, че разбери къде е правен наистина!
    Ако е така наистина, от магазина и Liebherr преднамерено са ме заблудили с табелките и останалите надписи Made in Germany, дори на самия хладилник!
    След малко ще отскоча до магазина, за да ги попитам за печатно ръководство - все пак са длъжни да ми осигурят превод на български по Закона за Защита на Потребителите.
    3.Compressor ACC Kappa HTK12AA, но за съжаление не записах кода на завода производител. Иначе в сайта им се твърди, че са най-големия производител на компресори в Европа и заводите им са в Италия, Испания и Китай, естествено. Фирмата е италианска и почти всички хладилници, освен тези на Ariston/Indesit са с ACC компресори.
    Ето линк към спецификациите на конкретния модел:
    http://www.the-acc-group.com/cgi-bin...ue&cm=85&cp=11
    http://www.the-acc-group.com/ACCDocs/402.pdf

    Искам да помоля badr или някой от специалистите да коментира параметрите на компресора, защото разбрах само за max работна температура на околната среда +43 градуса.

    4.Има удобни ролки отдолу и дръжки за носене и преместване в горната задна част, прибран кондензатор - не излиза извън габаритите на корпуса. Изпарителите му са скрити, въобще качествена работа!
    5.Малка забележка към окомплектовката - липсва хоризонтална поставка за бутилки в хладилното отделение. Надявам се да мога да си я поръчам от магазина допълнително, както направих с "любимата ми" марка Gorenje! Electrolux ERB 34402W имаше такава поставка.
    6.Недоумение предизвика вида на гаранционната карта. Днес ми я дадоха, заедно с доставката на хладилника.
    Няма пореден номер самата карта!!!
    Тя е с фирмения син цвят, на обикновена хартия с логото на Liebherr, Ser.No написан на ръка, няма bar codes и индекси на нея и е само за България! Дори тъпото Gorenje има международна гаранционна карта с 5 отрязъка с написан Serial No на продукта, които се късат при посещение на сервизен специалист. Посочени са сервизните бази, контактните телефони за връзка с предствителството Либхер Хаусгерете-Марица ЕООД, както и e-mail за връзка.

    За сметка на това има доста интересни текстове в гаранционната карта.
    Един от тях много улеснява нас, потребителите, при повреда в гаранционен срок. Това е може би единствената фирма в България в областта на домашната техника, която декларира следното:
    "Когато повредата не може да се отстрани на място сервизът извършва за своя сметка транспортирането на уреда от дома на купувача и връщането му обратно след ремонт." Чест им прави на Liebherr за това условие в гаранцията!
    Най-много ме озадачи обаче следното изречение в гаранционните условия:
    "Сервизите не са упълномощени да издават протоколи за замяна на уредите."???
    А сега де? Някой има ли идея какво ще се случи, ако стане нещо в гаранцията и сервизът по някаква причина не може да отстрани дефекта? Хладилника ще го ремонтират в завода в България, в този в Германия или централното представителство за България ще го смени с друг?
    При всички случаи оставам без хладилник за определен период от време.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    31
    #225

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здрасти,

    Познавам се лично с техник на "Либхер" и съм му поставял същите въпроси като теб.
    Ето отговорите:
    СР 3503 е модел действително сглобен в Германия,който "Либхер-Марица" като изключителен предтавител за България на концерна "Либхер" внася от там!
    На мене лично ми изпратиха упътване на български по е-меил и съм си много доволен,само че като им писах първия път нищо не ми пратиха,щото сещаш се какъв е нета в България
    Компресорите си ги взимали от Австрииското АСС
    Относно максилмалната температура на работа на хладилника щом е SN-T действително е 43 градуса
    Това са препоръчителните температури на работа на хладилника извън тези граници
    -под 10 градуса- Хладилника започва да включва все по-рядко докато най-накрая не спре съвсем и не се размрази
    -над 43 градуса-Хладилника не може да навакса разликата в температурата.Работи почти непрекъснато.В крайна сметка изгаря компресора или падат температурите

    Аз съм си поръчвал поставка по същата причина.Казаха ми да звънна в сервиза и за няколко дена ми я докараха.
    За номера на картата: Доколкото знам и на Немските карти нямат номера,защото май магариите с фалшификациите си ги правим само в България и хората са си наивни
    По отношение на текста който те притеснява за това че сервиза не може да издава протоколи-Те работят с Пан сервиз и както разбрах искат да си следят нещата от близо и сами си одобряват смените на хладилниците.
    Ще си призная че имах проблем с моя Либхер и хората бяха много отзивчиви.Смениха си ми го без главоболия и т.н.

    Моето мнение: Добра фирма,добра организация и добри продукти!
    Направил си според мен най-добрия избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе