Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #181

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от veszxr
    Здравейте отново,трябва ми хубав хладилник за вграждане с 2 компресора,долна фризерна част,дали ще е No Frost няма значение,ако смятате че е по добре да е No Frost добре,разглеждах доста марки и си чета постоянно форума,но не мога да се спра на модел,гледах на Electrolux и Bosch,мернах и един на Ariston,не мога да преценя,моля за помощ,благодаря!!!
    P.S.Badr разчитам на твойто мнение също!
    Аз бих избягвал Ariston.Бош и Electrolux са по-надеждни.

    Накратко що е NO FROST.
    Изпарителя е изработен по-подобие на радиатор на кола.Монтиран е зад пластмасите.Охладеният въздух циркулира благодарение на вентилатор.Влагата от въздуха замръзва в/у изпарителя.За разскрежаването на е монтиран нагревател,който периодично се включва за целта.
    Недостатък е по-големия разход на ток и дефицит на резервни части.По горе в темата някой колега правилно бе споменал този проблем.Наистина най-често дефектират нагревателите,а да се намери същия обикновено е доста трудно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #182

    Re: Хладилници,... хладилници!

    badr, помагай, че днес е ден за покупка на хладилник
    http://www.electron.bg/product_info....sort=3a&page=3
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019216

    щеше ми се да си избера някакъв модел максимум до 700 лева, енергиен клас А+, но не можах да открия подходящ...
    какво ще кажете за посочените...

    п.п. ... и изобщо мит ли е икономичността на хладилниците клас А+?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #183

    Re: Хладилници,... хладилници!

    ай, никой не ми отговаря, пък промоцията на електролукса е до довечера... май ще го изпусна... а аз без вашата помощ нищо няма да взема!

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #184

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    badr, помагай, че днес е ден за покупка на хладилник
    http://www.electron.bg/product_info....sort=3a&page=3
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09019216

    щеше ми се да си избера някакъв модел максимум до 700 лева, енергиен клас А+, но не можах да открия подходящ...
    какво ще кажете за посочените...
    Ще кажа че бих предпочел електролукса,но пък гаранцията на Горението е с година повече.

    Цитат Първоначално публикувано от scorpia
    п.п. ... и изобщо мит ли е икономичността на хладилниците клас А+?
    Не е мит,а виц.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    23
    #185

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ако може да ме консултирате какво да избера между този Либхер и този Fagor. Либхер-а е български, Fagor-а - не знам какъв е, но в предвид, че Фагор имат заводи в Мароко може и да е в тропическо изпълнение (така го дават на сайта им). Има NO FROST, което не знам за предимство ли да го считам или за недостатък.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1
    #186

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте, ето какво купихме с моята половинка
    ARC-7492 IX (в линка е бял)
    http://www.whirlpool.ru/app.cnt/whr/...7/prodid/43036

    No frost, 1 компресор ACC правен в Китай от Zanussi http://www.the-acc-group.com/cgi-bin...sh=true&cm=152

    разгледах няколко екземпляра, на всички серийно на компресора дясно-горе тръбичката има съединение което е обхванато от някаква гнус, прилична на син камък и с такава консистенция, кърти се с нокът като се пипне.

    Моля който може да коментира това изделие и компресори да го направи.

    П.С.
    Вече знам че това не беше по-добрия избор, имаше LG - модел с екстра да си точи човек студена вода от охлаждано отделение във вратата. И той беше NO Frost, но си беше с автентичен LG компресор, и не го взех защото една тръбичка от компресора дето излиза пак надясно, имаше ръждица малко.
    .....

    Благодаря на Lazar за отговора.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #187

    Re: Хладилници,... хладилници!

    rednikmarto, тази "гнус", за която говориш най-вероятно е флюс от запоеното съединение - нищо опасно, съвсем нормално.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #188

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    rednikmarto, тази "гнус", за която говориш най-вероятно е флюс от запоеното съединение - нищо опасно, съвсем нормално.
    +1 за точния отговор

  11. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    2
    #189

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Сигурно сте чували за Electrolux Compressors. Видях че на Snaige-to в офиса са му сложили такъв. В цялата тема се пише за най-известните марки, но за тези..... добри ли са? Редно е според мене да си произвеждат собствени - все пак претендират да са в топ 3 на света... Къде още (освен в Electrolux и Snaige(Снейдж ми каза един продавач в един магазин преди година, пък аз му казвам Снайге)) се монтират

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #190

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от citroz
    (освен в Electrolux и Snaige(Снейдж ми каза един продавач в един магазин преди година, пък аз му казвам Снайге))
    Всъщност е Снеж,фирмата беше от някоя от балтийските републики -Литва или Латвия не си спомням

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #191

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте badr,
    С радост откривам, че активно участвате и в темите за хладилници!
    Използвам случая да Ви благодаря още веднъж за помощта при избора на пералня за колежката и със съвети относно моята стара Zerowatt, която за радост си работи безпроблемно.

    Възникна обаче реален проблем с гаранционен хладилник-фризер Gorenje на ранчото.
    Означенията на модела са:
    K357/2 CELA;
    TYP:HZOS3566;
    ART.No:645798
    Два компресора Danfoss; електронно сензорно управление на температурата на хладилното и фризерното отделение с индикатори за температурата за всяко от тях; звукова аларма за отворена врата; фризер с 4 отделения.
    От два дни на дисплея за температурата на фризерното отделение на машината се появява код за грешка E2. Той се сменя с показанието за температурата средно на около 30 сек до 1 минута, а не стои постоянно. Няма звуков сигнал, подозрителен шум или видима промяна в работата на хладилника. Поддържа си зададената температура във фризера, обледеняването на серпентините е минимално. Размразяван е преди месец за почистване. Околната температура в стаята е под 20 градуса.

    Бихте ли ми помогнали с таблица за грешките на Gorenje?
    Необходимо ли е хладилника да се закара в гаранционния сервиз или проблемът може да се отстрани на място? Голям проблем ще ми бъде да го транспортирам до Айтос или Бургас поради големите габарити.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #192

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Нямам таблицата с кодовете на грешки за хл. на Горение.Можеш да се обърнеш към официалния им сайт.От руския им сайт(http://gorenje.ru/) на няколко пъти са ми изпращали интрукции за даден уред.Не са ми отказвали.
    За твоята грешка предполагам,че е за отклонение в мрежовото напрежение.На тази мисъл ме наведе факта,че не се наблюдават отклонения от работния режим и мястото на работа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #193

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Благодаря!
    Вече писах и на братушките и на БГ Сервиз. Дано наистина е само проблем със захранващото напрежение!
    Ако получа нещо, ще Ви го изпратя и на вас.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #194

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Уважаеми badr,
    Ето какво ми написа Ваш колега от друг форум за кода на грешката:
    Е1 - проблем с отчитането на сензора за хладината част.
    Е2 - проблем с отчитането на сензора за фризера.
    Провери за хлабава връзка на сензора при куплунга към платката.

    Подробности ще Ви напиша на лични съобщения, за да не занимавам останалите от форума с моите проблеми!

  18. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    2
    #195

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Привет на всички от форума.

    Настана време и аз да пазарувам хладиник за новото си жилище. както всеки нормален човек и аз се разходих по големите магазини в Русе - Метро, Техномаркет и Технополис за да огледам какво се продава и си харесах няколко модела на Горене (RK6356 - модела е с малко по- голям фризер 118 л. с 4 чекмеджета) и Бош. Проведох също и консултация с мой познат който има дълъг стаж като хладилен и климатичен техник. Поговорихме си малко за различните марки и модели и в заключение човека ми даде няколко съвета:
    1. Категорично не си купувай хладилник с R600 а с R134 - агрегатите с R600 имали много по кратък живот от другите - чупели се няколко месеца след като им изтече гаранцията, а и били по не ремонтопригодни.
    2. Не си вземай хладилник от клас А+ - оразмерен бил да работи на ръба на възможностите си и като цяло имали далеч по кратък живот в сравнение с А при равни други условия.
    3. По възможност хладилник с един агрегат вместо с два за ради малко по ниската консумация.

    Последва нов тур до техномаркет и технополис и се оказа че само един Нео и един DAEWOO в техномаркет - а и един General Electric ( GBG12 IAPW) и 2 LG модели GR B472Q, GRB 562Q са с R134. Всички други може би над 100 модела хладилници са с R600 - включително и тези които струват по 2500 - 3000 лв, а също и всички модели на LIBHER. LG- тата са оригинални корейски, а не китайско производство ( пишеше на етикета вътре в хладилника Made in Korea, но не можах да видяс какви агрегати са). Хубавото е че бяха с No Frost система, докато Горенето не са. В къщи имаме от 13 - 14 години хладилник STINOL - руски правен по лиценз на Аристон ( NO FROST) и за толкова години не му е сменяна дори крушката. Видях че е зареден с R12 хладилен агент.

    Горенето беше с 2 Данфос агрегата словашко производство.

    Моите изисквания са следните - хладиник с фризер с малко по- голяма фризерна част - поне 100 л. По въаможност да е по-изчистен от към електроника. Жена ми желае да е с долен фризер с чекмеджета, а не с горна камера. Ако може да е с NO FROST система само на фризера но не и на хладилника, че много ми харесва липсата на скреж в камерата на сегашния. По възможност да ме изкара при нормална и грамотна експлоатация поне 15 годин ( не ми се смейте)

    Моите въаможности - мога да отделя до към 900 лв. за хладилника.

    Ще изслушам внимателно всички мнения които бъдат дадени по темата и най вече какво му е лошото на този R600 спрямо R134. Разбрах че последния работел при по -високо налягане. Друг приятел ми каза че можел да зареди агрегата с какъвто и да е аген като се смени и съответно маслото в него но честно казано не ми се ще да правя такива експерименти. Ако може дайте идея и за някаква марка / модел която да се доближава най много до моите изисквания - не съм привържрник на някаква марка но все пак да не е някакъв китайски боклук. Кои са в момента най-качествените ( истински) агрегати които се монтират и може ли да се намери истенски ( в смисал не произведен в някой изнесен завод ) агрегат?

    Предварително благодаря за всички мнения и препоръки.

    С уважение

    Красимир


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе