Страница 16 от 35 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1
    #226

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте всички!
    Реших и аз да вмъкна тук моя въпрос. Търся хладилник, No Frost, иноксов, с фризер 3 чекмеджета, клас А или А+. Спряла съм се на два модела - Whirlpool ARC 7517 IX - http://www.whirlpool.bg/index.asp?ac...=&type=1&typ=2
    и на Ariston Hotpoin BMBL 2022 CFHA - не мога да го покажа, т.к. съм го виждала само в магазин, но не и в Интернет.
    Втория ми допада повече, но ме притеснява, че е италиански.
    Можете ли да ми помогнете в избора? Ще съм благодарна на всяко мнение.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    6
    #227

    Re: Хладилници,... хладилници!

    А какво ви е мнението за този хладлник на gorenje:
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=3904

    прочетох доста лоши мнения за марката, но с всяка марка си има проблеми може би, а и gorenje са доста купувани.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #228

    Re: Хладилници,... хладилници!

    HUGO,
    Благодаря за информацията!
    От Liebherr ми отговориха веднага и ми изпратиха упътването на български. Потвърдиха произхода - Германия. От магазина ми дадоха и печатен вариант след кратко предисловие относно как някои клиенти злоупотребявали и трябвало да има в книжката и на български. Като че ли ще си правя библиотека от упътвания!
    Вече 24h работи, да видим като минат 72h при тези жеги как ще се държи.
    Утре ще се обадя в сервиза, защото я нямаше отговорничката за аксесоарите вчера.
    Можеш ли да ми кажеш приблизителна цена за поставката за бутилки (Bottle Shelf)?

    Milkos,
    За тази цена можеш да си купиш прекрасен Liebherr, Electrolux или AEG (марката е собственост на ELECTROLUX).
    Ако потърсиш повече, може да намериш и някоя по-неизвестна у нас марка като Miele, например. Не се набутвай с Gorenje и не слушай съвети от сорта на "има доста повредени бройки от модела/марката Х, но това е така, защото се продава повече". Това са пълни глупости. Просто това е само доказателство ако не за липса, то поне за занижен качествен контрол на готовата продукция на съответните изделия.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    31
    #229

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здрасти Gena_bs ,

    поставката за бутилки е около 45лв.
    Поне моя човек каза че това е препоръчителната цена за клиенти!

    Milkos,,

    Аз също не препоръчвам Горението,защото напоследък чух отвратителни неща за сервиза им.
    Успех с пазаруването



  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #230

    Re: Хладилници,... хладилници!

    HUGO,
    Благодаря ти за информацията!
    Обаче май ще пропусна да си поръчам, защото цената ми се струва солена. Преди 3 години взех за Gorenje поставка за 4 бутилки на цена 27лв. Тази за Liebherr ще трябва да е някаква много специална за почти два пъти по-висока цена!

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #231

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здр! Искам да питам нещо: Имам хладилник SILTAL от точно 7г. безупречна и много яка машина, но до сега. Има изтичане на фреон(първо обледени, после само фризера работеше и не се изключваше компресора, та аз го ON/OFF на ръка 2 dena) идва майстор и каза, че теча е вътре на недостъпно място за ремонт в пяна, и няма смисъл да го пълни и ремонтира, друг искаше да го пълни. Какво да го правя? Някой купува ли компресори(компресора-бразилски R134а ), термостат? Ако го махам, мога ли да му смъкна комперсора и да го съхраня( за баща ми, брат ми, приятели) и има ли някакви особености като го прибирам и консервирам така че да стaне за работа ак се наложи? Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. big
    big е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #232

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Имам проблем с хладилника-LG GR-403SSF. Моделът е старичък, с 3 отделения, а хладилникът е купуван през 1998 г. Веднъж му е сменян компресор, след като спря да замразява фризерната част и (май) и средното отделение, работеше само хладилната част.
    Сега е (почти) обратното-работи само фризерът, средното отделение и хладилната част не работят, ама съвсем.
    Молбата ми е да ми изпратите (препоръчате) сервиз, защото от ПАН сервиз, към който беше в гаранция едно време и които му сменяха компресора преди, сега нещо се правят на интересни-обадете се след 2 седмици, ще видим тогава кога ще дойдем да видим хладилника, пък на място ще стане ясно какво му е и т.н.
    Ако ли някой реши да си каже мнението дали си заслужава ремонт-сигурно поне 200 лв., или направо да си купувам нов-ще бъда благодарна

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    3
    #233

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте. Изчетох цялата тема и страшно се впечатлих. Затова вмъквам и моят въпрос. Можете ли да ми кажете нещо за Либхер Nofrost CN 38030 и за серията на Либхер Блу лайн - пак Nofrost. На пръв поглед, а и в описаните характеристики няма разлика.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    1
    #234

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте.
    Редовно посещавам форумите за битова техника но досега не съм писал нито веднъж. Изчел съм по няколко пъти темите които са ми привлекли вниманието. Тук е пълно с тонове полезна информация Понеже съм новодомец ми престои купуването на най-необходимата техника. Започнах с хладилник. Взех решение че ще бъде ELECTROLUX ERB-3442:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09019217
    http://www.mirbt.ru/to_catalog/action_goodDesc/id_948/
    но отидох в Технополис. Там нямаха този модел и ми показаха ELECTROLUX ERB 34402 W INSPIRE
    http://www.hej.sk/biela-technika/obc...x-erb-34402-w/
    който бил по-нов модел. На пръв поглед изглежда като 1вия. Има леки промени в дизайна които ми харесаха. Като спецификации също има помени 2дб по тих, вече енергиен клас А+ (274 кВтч/год предния е A 339 кВтч/год). Сигурно има и други разлики но още не съм го разгледал подробно. Интересното в случая е, че не намерих информация за ELECTROLUX ERB 34402 W INSPIRE в интернет на английски, руски и български а само на чешки и полски например както по горния линк:
    http://www.hej.sk/biela-technika/obc...x-erb-34402-w/
    Покупката вече е факт. Утре ще ми го доставят.

    1. Защо този модел го има описание само в чешки и полски сайтове?
    2. Каква е разликата между фреони R600 и R600a?
    3. Дали съм направил добър избор (с покупката винаги идва и едно притеснение в този случай поради липсата на иформация за модела : )

    Скоро ще споделя как работи също и какви са компресoрите (май ACC).



  12. fth
    fth е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    2
    #235

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте.Искам да ви попитам какво трябва да се гледа когато се купува хладилник защото скоро ми предстои да купя.За сега съм си харесал тези два модела и се двуомя кой от тях да взема - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09000038 или http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010615 .Ако смятате че има по-добри хладилници за тези пари споделете.Нямам претенции дали е Inox или не но е плюс ако го има.Да не е някой италиански че съм чувал че са скапани.Да имат No-frost система е задължително и по възможност да е с 2 компресора.Благодаря на отзовалите се и чакам предложения.Лека вечер.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #236

    Re: Хладилници,... хладилници!

    fth,
    Прочети няколко поста по-горе какво съм написал за избора на хладилник!
    Между другото не знам да има Total NoFrost (хладилника и фризера са NoFrost) с два компресора!
    Нека някой от специалистите да ме поправи, ако греша.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    3
    #237

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    HUGO,
    Благодаря ти за информацията!
    Обаче май ще пропусна да си поръчам, защото цената ми се струва солена. Преди 3 години взех за Gorenje поставка за 4 бутилки на цена 27лв. Тази за Liebherr ще трябва да е някаква много специална за почти два пъти по-висока цена!
    колега, преди 3 години много неща имаха друга цена! Нека да гледаме по-реално и да преценяваме моментното състояние на пазара!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    31
    #238

    Re: Хладилници,... хладилници!

    fth

    Моето мнение е че изискването за два компресора е малко странно.Ще кажеш ако изгори единия другия ще работи.
    Добре обаче ти си купуваш хладилник с фризер за да работят и двете части,а не само едната,така че стигаме пак до варианта смяна(ако изгори не дай си боже)
    Търси КАЧЕСТВЕН ХЛАДИЛНИК ОТ ИЗВЕСТНА МАРКА без оглед на брой компресори.Фирмите масово започнаха да слагат по един заради консумацията на ел.енергия!
    Това не е за пренебрегване,защото 2-ри компресор са 2-ри 100 вата консумация (приблизително)
    NO-FROST е страхотна система,но подчертавам че НЕЯ Я ИМА САМО ВЪВ ФРИЗЕРА.Всичко друго е търговски трик! Още повече е супер ако не си размразяваш хладилника един път в годината.

    Успех

  17. fth
    fth е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    2
    #239

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Благодаря за отговорите.Съгласих се с вас,че от 2 компресора няма смисъл.Сега ще огледам какво ново ще си харесам,но какво ще кажете за хладилниците,които съм посочил?

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #240

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от HUGO
    fth

    Моето мнение е че изискването за два компресора е малко странно.Ще кажеш ако изгори единия другия ще работи.
    Добре обаче ти си купуваш хладилник с фризер за да работят и двете части,а не само едната,така че стигаме пак до варианта смяна(ако изгори не дай си боже)
    Търси КАЧЕСТВЕН ХЛАДИЛНИК ОТ ИЗВЕСТНА МАРКА без оглед на брой компресори.Фирмите масово започнаха да слагат по един заради консумацията на ел.енергия!
    Това не е за пренебрегване,защото 2-ри компресор са 2-ри 100 вата консумация (приблизително)
    NO-FROST е страхотна система,но подчертавам че НЕЯ Я ИМА САМО ВЪВ ФРИЗЕРА.Всичко друго е търговски трик! Още повече е супер ако не си размразяваш хладилника един път в годината.

    Успех
    2-рите 100 вата са заради втория обем за охлаждане.А фирмите слагат 1 компресор за снижаване на себестойността,разбира се за сметка на надеждността.Икономия се постига с по-добра изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 35 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 10:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 08:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 18:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 13:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 12:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе