Страница 15 от 29 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 427
Like Tree61Одобрявам

Philips телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #211

    Отговор: Philips телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    Колеги,притежавам 40PUS6809/12 и забелязвам нещо което много ме дразни. Гледам цифрова кабелна и съм задал от настройките да е разпъната на цял екран. Разпъва я но почва едно разпъване ,свиване, пак разпъване при смяна на кадрите на даден филм.Има ли нещо от настройките което ми убягва?

    И аз съм споменал за това. При цял екран е точно като при теб, разпъване и разтягане, да дразни. Постави побиране на екрана и би трябвало да се коригира. Телевизора няма автоформат и затова се получава така.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    13
    #212

    Отговор: Philips телевизори 2015


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #213

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Интересува ме дали имате идея до какви последствия може да се стигне при downgrade на версии за сериите 6008-9008 (2013 г.).
    Намерих във форума на www.thg.ru доста инфо, както и линкове към колекция с firmwares:PHILIPS TELEVISION (9xx8) - Unofficial Firmware Mirror

    В общи линии там достигат до извода, че последната версия, която има сравнително добра картина и стабилност на ТВ е: 173.44
    Тъй като последните 2-3 версии 173.6х тотално оакаха ТВ-то ми откъм стабилност, мисля да ги downgrade-на до някоя от предните (мисля към тази, която споменах по-горе).

    В този форум също са открили, че ТВ-то ще намери единствено версии на софтуера > от версията, с която е дошъл. Моя беше с 64.хх така че в този план не ми трябвало да има проблеми.
    В последствие ще мисля точно как да забраня автоматичното съобщение за нова версия на софтуера (надявам се да проверява някой сървър просто и да го издебна на ниво рутер за интернет), ако въобще се появява.

    Благодаря за отговорите

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #214

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Колега,аз съм пред същата дилема с даунгрейда и съм се спрял на същата версия като теб. При мен няма проблем със стабилността, а по-скоро с качеството на картината - нещо си позагуби блясъка с последните две-три версии. Братушките изглежда сменят и пробват стари версии на фърмуерите без последствия. Като най-приемливи посочват 171.52 и 173.144. А най-лошото, което може да се случи - да си загубим гаранцията, ако нещо се прецака.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #215

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Чудя се защо се занимавате с глупости. Картината по никакъв начин не се влияе от ъпдейти. Просто гледайте какви са промените в описанията и ще видите- добавен португалски, при натискане на бутон off изключва веднага, а не след 4 сек и подобни глупости.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #216

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    Чудя се защо се занимавате с глупости. Картината по никакъв начин не се влияе от ъпдейти. Просто гледайте какви са промените в описанията и ще видите- добавен португалски, при натискане на бутон off изключва веднага, а не след 4 сек и подобни глупости.
    Освен картината ме интересува като пусна ТВ-то да тръгне картина и звук. Е не се получава - поради някаква тъпа причина, ако съм изключил ТВ-то на HD канал, следващото включване има голям шанс да тръгне с черен екран. Всичко останало си работи(звук, дистанционно, амбилайт).

    За съжаление downgrade-да не доведе до подобряване на ситуацията. Пак имам този проблем още на втория ден.
    За още по-голямо съжаление ще ми бъде сложно да обясня точно проблема при предяваване на гаранцията, защото проблема изниква абсолютно без никаква предвидимост и си заминава след също толкова шамански действия около ТВ-то.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #217

    Отговор: Philips телевизори 2015

    @Suren, кой модел ти е телевизора?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #218

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    @Suren, кой модел ти е телевизора?
    42PFL6008

    Проблемът явно е в CАМ модула който ползвам, но до 173.6х ъпдейтите го нямаше.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #219

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Този модел има рядко качествена картина! Пробвай с друг CAM Module

  12. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    2
    #220

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Здравейте. Не разбирам от телевизори, затова ще помоля за мнения, респ. за помощ. Харесах си като описание, а и на външен вид, един Philips, но покрай мен няма никой с подобна марка телевизор и практически нямам никаква представа за качеството им, функционалността им, удобството за работа с тях. Ще кажете ли мнения относно марката на първо място. А след това ако имате или сте чували отзиви относно този конкретен модел: Телевизор Philips 50PUS6809/12 | Philips - Techmart.bg - споделете струва ли си, не си ли струва, бихте ли си го купили, ако не кой модел... Благодаря предварително!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #221

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Този модел има рядко качествена картина! Пробвай с друг CAM Module
    Тази мантра с "рядко качествената картина" не работи, когато НЯМА картина Надявам се, че ме разбираш.
    Освен това "рядко качествената картина" на BG on air със скролиращ текст в ивица на екрана ми текста прескача глупаво.
    Въобще съм забелязал, че хоризонталното движение на обекти в някои ситуации поражда артефакти. Това дори на ТВ-то ми за 350 лв в спалнята не се случва.

    Пробването с друг CAM модул е правено, за съжаление пак подобен, но нямам възможност да изпробвам всички модели модули.

    Междувременно намерих нов ресурс за стари firmware-и, в който го има дори свръхсекретния 171.47 DTS enabled за 6008 серията: https://onedrive.live.com/?cid=DCE78...d58c4c7a9!9224

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #222

    Отговор: Philips телевизори 2015

    При Philips тия извинения с лош сигнал и български ала-бала телевизии не важи! Може би единствената марка, която все още и пука за качеството на картината без значение сигнала. Имам няколко и ако вземем SD програмите ще ги объркаш с HD. Кара ги наред и показва чудеса. Всичко това с уговорка, че качеството на обработката на сигнала е от значение. Не знам какво правят тия, но го правят истински.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    9
    #223

    Отговор: Philips телевизори 2015

    За мен няма да сбъркаш с филипса .Продавам ги и да ти кажа като качество на картината са добри .Доста повече от прехвалените самсунги.Обаче ако имаш възможност изчакай андроид телевизорите им .Или виж моделите от високата им серия за 2014.Така ще имаш добра картина и смарт който ще е по функционален.И да ти кажа не слушай мненията на хора покрай теб .Отиди в магазина и си го харесай ти.

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #224

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от vinety Виж публикацията
    За мен няма да сбъркаш с филипса .Продавам ги и да ти кажа като качество на картината са добри .Доста повече от прехвалените самсунги.Обаче ако имаш възможност изчакай андроид телевизорите им .Или виж моделите от високата им серия за 2014.Така ще имаш добра картина и смарт който ще е по функционален.И да ти кажа не слушай мненията на хора покрай теб .Отиди в магазина и си го харесай ти.
    Това отговор за Philips 50PUS6809 ли е ?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #225

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    Междувременно намерих нов ресурс за стари firmware-и, в който го има дори свръхсекретния 171.47 DTS enabled за 6008 серията: https://onedrive.live.com/?cid=DCE78...d58c4c7a9!9224
    собствениците на 6хх8 серии желаещи DTS, могат да се даунгрейднат до тази версия - инструкцията е на първа страница от темата.


    Обърнете внимание на колонката в оранжево..
    soon одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 29 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 18:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 11:27
  3. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 08:22
  4. Philips 40PFL5605H или Philips 40PFL5625H
    От mrezata във форум Philips телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-11, 09:56
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе