Страница 13 от 29 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 427
Like Tree61Одобрявам

Philips телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    57
    #181

    Отговор: Philips Телевизори

    Действай смело и безотговорно. Инсталирай го през интернета няма да имаш проблеми . това е последната актуализация версия 012.003.038.128. Ако ти се различава от този номер тогава влизаш в сайта на Филипс и на флашка и четеш как има си упътване.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #182

    Отговор: Philips Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Людмил Виж публикацията
    Единствения вариант е да ги добавя всички в Предпочитани и там вече има опции за разместване, но 200 канала е супер досадно да се подреждат.
    Колега, с многократни опити на различни версии на Philips Channel Editor опитвах да пренареждам каналите на PFK6509, но с никоя не се получава. За старите модели преди 2014 г. - никакъв проблем. Единствения вариант за избягване на досадното подреждане е да се маркират като предпочитани в реда, в който искаш да ти се подредят. В тази връзка, ако някой от съфорумниците е открил работеща версия на PCE за моделите от 2014, моля да я сподели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #183

    Отговор: Philips Телевизори

    1. От чисто любопитство да питам къде се намира сензора за светлина на pfs7509

    2. Доволен съм от телевизора от месеци се канех да вземам lb670v или 730v , но последно взех този. Та картината е отлична, софтуера е ясно, че е бавен това не ми е проблем. Имам обаче друг въпрос свързан е с HDMI към компютъра, забелязвам голям лаг при движение на мишката и предполагам, че това ще пречи при гледане на филми - оправим проблема след като преместих тв-то в режим компютър, обаче пък сега изчезнаха от менюто подобрителите на картината, защо така се получава? Явно излиза че HDMI не е най-удачния вариант за гледане на филми при филипс, все пак тези подобрители нали са предимно за филми, а то се оказва че при режим pc не са налични, ако смениш режима пък картината лаги поне съдейки по мишката. ПП - сега го няма проблема с лага въпреки че съм в режим ТВ за да включа подобрителите.

    3. Клипа с китайката го пускам от YouTube и размазва - има ли начин от настройките да го оправя това. Това са в момента.
    стил картина - филм
    цвят - 68
    контраст 60
    острота 2
    стил activity тв
    подчертаване на цвета минимално
    цветова темп - минимално
    режим контраст - най добра консумация
    динамичен контраст минимално
    яркост 50
    контраст на видео 100
    светлинен сензор включен
    гама 0супер резолюция включена
    намаляване на шума средно
    намаляване на мпег артефакти включено
    perfect natural motion - минимално
    clear lcd включено


    20150412_212236.jpg
    4, Има някакво петно долу ляво
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-04-15 в 16:25.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #184

    Отговор: Philips Телевизори

    borisov87 поне аз с моя не виждам да има изброените проблеми. По въпроса с лагването ти давам съвет да смениш hdmi кабела. Аз ползвам оригинален на Майкрософт и дори при игра на бокса не виждам лаг. Ако разполагаш с някое ментерльоче може проблемите да идват от там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #185

    Отговор: Philips Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovi4 Виж публикацията
    borisov87 поне аз с моя не виждам да има изброените проблеми. По въпроса с лагването ти давам съвет да смениш hdmi кабела. Аз ползвам оригинален на Майкрософт и дори при игра на бокса не виждам лаг. Ако разполагаш с някое ментерльоче може проблемите да идват от там.
    Ами сега няма лаг на мишката дори и в ТВ режим, не знам как се оправи. За клипа с японката това с размазването и артефакти е през браузъра на компютъра пускам youtube на 1080, с настройките който съм посочил по горе. Не знам принципно телевизора би ли трябвало да мине теста и с какви настройки или само най горния клас телевизори го минават. Иначе за петното от снимката някой има ли идея от какво може да е. Също да споделя че се вижда само на бял фон или по светъл фон, при пускане примерно на демотата на тв-то дори с вперен поглед в мястото не се забелязва нищо, значи определено на бял фон се проявя
    Този пост е редактиран от borisov87; 13-04-15 в 10:07.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #186

    Отговор: Philips Телевизори

    Ами това опушеното петно поне според мен е от подсветката, и мисля в магазина няма да го приемат за рекламация(не съм много сигурен), но и не е чак толкова голяма болка за умиране. Естествено дал си толкова пари и се получава кофти! Ако си купил телевизора на скоро задължително отиди и се опитай да го подмениш. Може да погледнеш в интернет какъв е закона но мисля в 7дневен срок може да се върне без обяснения.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #187

    Отговор: Philips Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovi4 Виж публикацията
    Ами това опушеното петно поне според мен е от подсветката, и мисля в магазина няма да го приемат за рекламация(не съм много сигурен), но и не е чак толкова голяма болка за умиране. Естествено дал си толкова пари и се получава кофти! Ако си купил телевизора на скоро задължително отиди и се опитай да го подмениш. Може да погледнеш в интернет какъв е закона но мисля в 7дневен срок може да се върне без обяснения.
    Ами аз пртавих гимнастики отзаде да разхлабваме леко болчетата чувал съм преди за lg че така се оправят подобни проблеми, ама не се промени това а и явно проблема не е матрица и подсветка.
    Ситуацията става заплетена, както казах през hdmi като пусна тука форума фона му нали е светъл и има петно (може да се види по нагоре в предишния ми пост), обаче пък сега пробвах през смарт тв пуснах пикасата фона отначало нали е бял и там няма и помен от петното, това ще рече че проблема със сигурност не е от матрицата, но не знам къде да го търся, кабел ли да сменям за hdmi и аз не знам какво да правя. Кабела е Gembird но е старичък 2009 е купуван с предишното ми тв. От една страна се успокоих че не е матрицата, не че беше болка за умиране(ама е дразнещо за ново тв) от друга страна се чудя сега какъв може да е проблема

    20150413_111152.jpg
    Този пост е редактиран от borisov87; 13-04-15 в 11:19.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #188

    Отговор: Philips Телевизори

    Поне за мен това вече не би трябвало да е от кабела. Подсветката трябва да е(то за това се изпробва с флашка в магазина), ако си го изключил за доста време може и да се е оправила а може и да се появи пак. Отново повтарям ако си го купил във 7 дневен срок отиди и си го смени. Аз така направих с едно таблетче защото не ме удоволетворяваше wifi обхвата и нямаше проблем с взимането на нещо друго само условието им беше да не е по евтино от върнатата стока.
    пс: пусни пак форума след това пикаса или каквото и да е и така няколко пъти ако изчезне честито. Та чак сега се сетих че имах подобен "проблем" на стационарния компютър. Цяла вечер ми излизаше петно в някой форум(не помня кой) и аз се шашнах но след това се оправи и мисля 2-3 год от тогава всичко е пушка. Но задължително пробваш! Сега му е времето да го изтезаваш за да видиш къде може да даде фира, че после вече ще е късно
    Този пост е редактиран от ivanovi4; 13-04-15 в 11:30.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #189

    Отговор: Philips Телевизори

    borisov87
    1. В долната централна част на рамката - огледай внимателно.
    2. В режими PC и Game автоматично се изключват подобрителите. Целта е да се намали обработката на картината, а от там и Lag-a.
    3. Клипа с китайката се пуска от флашка, PC или от външен плейър. При YouTube част от подобрителите може да не работят.
    4. Това петно е притеснително - има нещо между матрицата и отражателите..може нещо да се е разхлабило и разместило - знам ли.. Занеси го в сервиза и им демонстрирай проблема. Когато са готови и го вземаш - пак тествай.




    Philips 65PUS9809: Review
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-04-15 в 19:33.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #190

    Отговор: Philips Телевизори

    От 1 стр. виждам че Philips 22PFH4000 е с TN матрица. Някой знае ли му ъгъла на гледане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #191

    Отговор: Philips Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovi4 Виж публикацията
    Поне за мен това вече не би трябвало да е от кабела. Подсветката трябва да е(то за това се изпробва с флашка в магазина), ако си го изключил за доста време може и да се е оправила а може и да се появи пак. Отново повтарям ако си го купил във 7 дневен срок отиди и си го смени. Аз така направих с едно таблетче защото не ме удоволетворяваше wifi обхвата и нямаше проблем с взимането на нещо друго само условието им беше да не е по евтино от върнатата стока.
    пс: пусни пак форума след това пикаса или каквото и да е и така няколко пъти ако изчезне честито. Та чак сега се сетих че имах подобен "проблем" на стационарния компютър. Цяла вечер ми излизаше петно в някой форум(не помня кой) и аз се шашнах но след това се оправи и мисля 2-3 год от тогава всичко е пушка. Но задължително пробваш! Сега му е времето да го изтезаваш за да видиш къде може да даде фира, че после вече ще е късно
    Това и да съм гледал в магазина нямало как да го видя защото се появява само на hdmi и това го казвам след час и половина разщракване Тази вечер гледах филм на телевизията, рових се в смарта и го нямаше, в момента който включих на тв се появи. Флашка нямам под ръка но пробвах през телефона с simple share разлистих няколко файла който направих предварително на гимпа бял черен син зелен и червен цвят и го няма проблема, пробвах и през смарта отворих чрез dropbox пак въпросните файлове и няма проблеми веднага след това се върнах на компютъра и пак се появява петното, няколко пъти превключих така и петното си стой само на компютър, никъде другаде го няма нито смарт, нито simple share. Иначе пробвах с друг кабел в друга букса на тв-то и пак го има проблема значи не е кабела или буксите. Последна версия на софтуера е тв-то. И явно не е и от матрицата щом час и половина щракам и единствено на компютъра го има проблема. Пробвах с различните стилове тв игра и компютър но няма промяна. Вече започнах да си мисля да не би да имам проблем с hdmi на видеокартата, защото няма логика елевизора през миракасти, дропбохи dlna да няма проблем, а само с Hdmi. Утре ще взема от работа някой лаптоп с hdmi и ще пробвам и ако го няма проблема значи е нещо с видеото.

    - - - - - - - - - -

    Пробвах ей сега пак на компютъра през Kodi плейнах файлчетата и за мое учудване нямаше проблема. Пробвах пак и гледам на десктопа има проблем на сайтовете има обаче като пусна плеъра Kodi да разглеждам картинки и проблема го няма. После по случайност сложих мишката над петното и видях че на курсора на мишката няма петно. Тогава се разтърсих в настройки на видео картата и нарочно скалирането от оверскан 0 го дадох няколко процента ундерскан, и за мое учудване като се намали изображението на десктопа - петното пак си беше на самия декстоп смисъл мести се по телевизора и се смалява със скалирането на дисплея от настройките - явно или е някакъв бъг на версията на убунту - въпреки че на монитора няма такова петно , но знам ли може през hdmi само да се появява или проблем с картата (хардуерен или драйвъри), а може и наистина да е нещо от телевизора смисъл не дисплей, а софтуерно, но с описаните последни факти почти изключих възможността да е от телевизора. Защото няма логика на Плеъра Kodi да няма проблема при разглеждане на картинки, то все пак видео режима си е един този който идва от видеокартата едва ли при различни програми телевизора сам си сменя режима примерно херци и въобще каквото и да е. Иначе благодаря на всички отзовали се. Между другото лага за който бяг споменал на самата мишка вече го няма в тв режим, аз иначе умишлено съм го оставил на тв че да може да ползвам подобрителите като гледам филми. Иначе на телевизията има някакво MPEG артефакти да маха , ама то прави обратното - примерно на нешънъл логото има нещо, като ореол покрай него замазано спрях това за MPEG артефакти и се оправи картината.Спрях и някво за подтискане на шума щото особенно като е на макс и маха детайли от картината. За телевизора днес имах възможност да го разцъкам закачих му кабелната,сложих му даже някакъв предпазител зевс 7 уж за гръмотевици макар че не знам колко работа върши. Та инсталира си каналите , часът е точен. EPG работи и даже дава логота на каналите , предполагам от нета го взема инфото за предаванията щом има и логота. 3D е добро,само не знам защо през yotube на телевизора се вижда по добре от колкото hdmi и yotube на firefxox. Иначе картината е добра дори и на SD каналите, само ми трябва време да тествам с различните настройки на подобрители и прочие за да видя как е най-добре понеже за филмите помагат, ама на тв-то както споменах някой развалят картината.
    Да питам
    1. Рутера ми е под телевизора и въпреки това понякога тв пуска клипчетата от yotube с много лошо качество, явно автоматично на базата на връзката. Също така dlna забива, а уж дава отличен сигнал на wifi и 130Mbit, като вляза в настройките на тв за връзка
    2, Клипа с японката разбрах че се пуска от флашка, а не тубата и да попитам как се процедира като се пуска изключват ли се всички подобрители или се включват на макс преди да го пусна.
    Този пост е редактиран от borisov87; 14-04-15 в 15:47.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #192

    Отговор: Philips Телевизори

    Как да проверим за наработените часове
    Поставете USB флашка в порта на телевизора и наберете с дистанционното 123654
    В текстовият файл CSM_extended_CSM_42PFL6097_serial number.txt
    Number of hours = ххх - наработените от ТВ часове.
    (в някои случаи това не заработва и полученият файл е само - пример CSM_42PFL6097T60_UZ1A1242028869 - така че пробвайте няколко пъти...)
    Това не сработва при мен, форматирах папката преди това в fat32 , пробвах няколко пъти, появява се менюто с информация на дисплея но после в флашката вместо txt файла има data.db и data.info
    Този пост е редактиран от borisov87; 18-04-15 в 12:12.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #193

    Отговор: Philips Телевизори

    42PFS7109 и 42PFS7509 поддържат ли DD и DTS?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #194

    Отговор: Philips Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    От 1 стр. виждам че Philips 22PFH4000 е с TN матрица. Някой знае ли му ъгъла на гледане.
    20° по вертикала и по 30° по хоризонтала.

    Цитат Първоначално публикувано от rewri Виж публикацията
    42PFS7109 и 42PFS7509 поддържат ли DD и DTS?
    DTS - Да.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #195

    Отговор: Philips телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Здравейте, не съм сигурен дали уцелих темата, но все пак да попитам: имам Philips 32pfl7404h, вече не толкова нов модел, но ми върши идеална работа. Проблема ми е следният: от известно време на няколко канала ми се появи страшна пиксализация на картината. От оператора ми идваха вече поне 5-6 пъти, смениха какво ли не по трасето до мен - усилвател, някакъв кабел 11-ка, пускаха допълнително тестово трасе и нищо не се променя. Замерват с няколко апарати и всичко сочи, че сигнала ми е супер, но въпреки това картината накъсва непоносимо на тези два-три канала. В другата стая имам Самсунг и там този проблем не се забелязва. Моля за съвет, защото вече ми е неудобно да викам техниците и след всяка нова промяна на апаратура от тяхна страна, проблема при мен да остава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 29 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 18:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 11:27
  3. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 08:22
  4. Philips 40PFL5605H или Philips 40PFL5625H
    От mrezata във форум Philips телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-11, 09:56
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе