Страница 33 от 41 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 609
Like Tree11Одобрявам

Toshiba LCD телевизори 2014/ презентация и FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #481

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от pif4o Виж публикацията
    То и моя е ъпдеитван 2 пъти маи, но след тва не съм го резетвал дали няма да помогне, щото много ме нерви да пусна на малката да гледа детски и да се чудя как да и обясня що телевизора въри дават новини а аз все още не и пускам детски а чакам ли чакам да "загрее" И ако Христослав е прав защо тогава изключен тв преди 5 мин после не му трябва време да загрява а е готов за работа, значи все пак не зарежда след всяко изключване а след по дълъг период от време при мене.
    Обяснявам за последно.
    При стартиране на телевизора(натискане на бутона старт) Main Board - а започва зареждане на работният софтуер от Nand паметта във процесора. При различните марки и модели времето за тази операция е различно - от 3 до 6 секунди.
    Main Board - това e платката с процесора и интерфейса. В нея се получава сигналът, обработва се и се подава към T-con борда на видеопанела.
    След като се зареди софтуерът, започва само-диагностика на системата - това отнема 2-3 секунди.
    В случай, че открие някакъв проблем, той се изобразява като мигания на индикатора за захранване - светодиода, намиращ се долу на рамката. Броят мигания определя какъв е проблема.
    И чак след това, се появява картина на видеопанела.

    При гасенето на телевизора:
    - първо гасне видеопанела(екрана)
    - следва запаметяване на направените от ваша страна корекции в менюто(настройки на картината, режим, списък фаворити....)
    - и прехвърлянето им паметта
    След като приключи трансфера и записа(отнема между 10 и 14 секунди в зависимост от модела), софтуерно се задейства едно реле което прекъсва захранването на Main Board - а.

    Това, че 5 минути след гасенето телевизора, може се да стартира веднага, означава че захранването на Main Board не е прекъсвано въобще и той си работи постоянно. Само екрана е без картина, поради липса на захранване към него.


    За ползването на смарт менюто ти препоръчах, да го свържеш с кабел към рутера - това ще скъси времето за зареждане и стартиране на смарт функциите.
    Скоростта на предаване на безжичната локална мрежа чрез радиовълни може да намалее поради разстоянието и препятствията, или връзката не може да бъде възможна благодарение на други устройства, използващи същата честота.
    При използване на безжични LAN устройства (PC, и т.н.) на една и съща честота, скоростта на предаване може да бъде по-ниска и възпроизвеждането на видео може да спре или да накъсва.
    Необходими са също съображения за сигурност.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-14 в 19:24.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #482

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Той човекът си е написал, че и с кабел му цикли...

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #483

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Може нетът му да е бавен...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #484

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Пиша го за 64 ти път, не ме бърка кога кво и колко секунди след копчето ТВ тръгва около 10-15 секундиса това ми е пределно ясно що е така и то не ми е ппорблем, бърка ме че от как е тръгнал иска още една минута да мога да влезна в настроики на тв или да пусна смарт панела, и стига с тоя нет, ако нямам нет значи не мога да пусна смарт панела и не мога да си гледам от флашка ли (за протокола нета ми е 60 мегабита и тва ако му е малко е бати кочината)? Ето снимки за какво става въпрос. Е тва прзорче дето пише System is loading ми се мотка почти цяла минута след като ТВ е запалил и има картина. При вас как е ?
    IMG_20141101_210650.jpgIMG_20141101_210704.jpgIMG_20141101_210722.jpg

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #485

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Интересно...Можеш ли да разкачиш всички свързани към него устройства - включително и кабелната и да пробваш пак ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #486

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Аз не разбрах две неща:
    1.При закупуването на телевизора и преди първият твой update имаше ли го проблема?
    2.Направи ли Reset към заводските настройки, както няколко колеги преди мен са те посъветвали?
    По принцип на всички устройства, аз първо минавам на Default настройки > update и след това отново Default.
    За да не се чудя после какво е станало.

    С CAM ли си на кабелната или с външен приемник?
    Ако си с модул, извади и него. Въобще всичко, свързано към телевизора - флашки, дискове, антени, HDMI и всякакви други кабели.
    Да остане само захранващия кабел.
    Reset към заводски настройки > след като зареди, ако пак го има проблема > изключване от контакта за поне 2 часа и пак пробваш.
    Ако проблема продължава > сервиз!

    Това, че в Пловдив не им се занимава, не е оправдание за неспазване на гаранцията!
    Като ги мързи, да ти издадат протокол, че ТВ-то не може да се ремонтира и с него го връщаш в магазина!
    Не знам дали Toshiba имат форма за регистрация на повреда в сайта си.
    Ще те посъветвам да я запишеш при там или на телефона за контакти.
    По този начин има някаква макар и малка вероятност да се размърдат и да разрешат проблема ти!
    От друга страна от датата на регистрация започва да ти тече и 1 месечния законов срок за ремонт.
    Като не го спазят - нов ТВ или връщане на парите.
    Успех!

    p.s.Не се ядосвай - всичко в Булгаристан е менте или трето- четвърто качество!
    На контейнерите и кашоните пише For Balkans only или For Eastern Europe.
    svetlio1 и XOPMOH харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    8
    #487

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Здравейте,имам доста странен проблем с нов(е,ново закупен) телевизор 32W3433D(G). След ъпдейт на firmware картината е обърната на 180 градуса и цветовете не отговарят на картината. Та,искам да помоля ако някой е имал подобен проблем да ми даде насока как да оправя Тошибата?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #488

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    hristoslav откачих всичко извадих флашките и пак си е същата работа, към тв няма приемник или кам модул закачен е на обикновена аналогова кабелан тв която почти не ползваме, както казах този ТВ е да гледа хлапетата детски от флашка или ютуб
    Отговарям и на гената, да още като го купих си беше така, интересно обаче че като го включих тогава направо си тръгна не съм си играл да му казвам коя държава , ала бала, както се случи сега след резета, и тук маи се крие разковничето на проблема, щото като минавах стъпка по стъпка през началните менюта преди експлоатация на тв имаше едно на което ми казваше нещо от сорта: "включете тази фубкция ако искате да имате по бърз достъп до Тошиба и приложеният, но имаите предвид че тази функция харчи повече ток" - включих я, явно от нея зависи дали ще зарежда, тоест когато не е спрян от контакта си цоца ток и си я подържа и не е нужно после при старт да зарежда приложенията на ново. Явно още от магазина като съм го взел или е бил някъв мострен или знам ли но щом тогава тръгна веднага явно някои преди мен го е настроивал. Сега в момента търси каналите от кабелната, после ще се боря от ново с ВиФИ-то щото голям зор веднъж да се закачи към рутера, и до довечера ще ви кажа оправил ли се е проблема.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #489

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Нещо е станало по време на ъпдейта. Пробва ли да му върнеш заводските настройки?
    Ако не се оправи - носи го в сервиз.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    8
    #490

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нещо е станало по време на ъпдейта. Пробва ли да му върнеш заводските настройки?
    Ако не се оправи - носи го в сервиз.
    Два пъти му пусках първоначалната инициализация,ако за нея питаш и не става... Надявах се евентуално някой да има по-стара версия на FW-а(или линк към такава), че проблемът остана дори след флашване на най-новата версия от официалния сайт на Тошиба. Както и да е,ще допрочета темата за всеки случай,пък като трябва утре ще прескоча до сервиза на Техномаркет в Русе да видя колко ще ме одрусат

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #491

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Момци готово, "проблема е решен" след като одеве го резетнах и след това минах стъпка по стъпка през въведението за настроики преди употреба, сега вече тв дори пали веднага след като го включа, преди имаше забавяне от около 10 секунди преди да се яви картина, дори на всяко пускане се явяваше и надпис ТОШИБА, сега направо тръгва, отделно като тръгне натсикам къщичката и веднага влиза в смарт менюто. Цялата работа е била в оная настроика да му дам енеибъл на функцията за бърз достъп, за която дори не съм подозрил че я има щото явно са ми продали мострен телевизор и някои я е настроивал преди мене, защото в къщи го вкл. и дирекно тръгна, след тва мина един ъпдеит, на по късен етап го резетнах по погрешка, ама после при първоначални настройки си го оставих на англистики че ми е по лесен за настройка (на бг не му разбирам) и явно тая опция не съм е прочел и просто по подразбиране съм я преминал, и ето ти "проблем" та така, някои ако иска да се отърве от бавното стартиране трябва да резетне и после да включи тази функция, иначе в настроиките маи не съм я срещал да я има. сега остана да го видя колко ток харчи в стенбаи да не е колкото като работи хаха. Което пък ме подсеща за тов аколко с акомпетентни в сервизите като нито в София нито в Пловдив някои се сети да ме попита как съм настроил тази опция. Благодаря за включването на всички

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #492

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bk109 Виж публикацията
    Два пъти му пусках първоначалната инициализация,ако за нея питаш и не става... Надявах се евентуално някой да има по-стара версия на FW-а(или линк към такава), че проблемът остана дори след флашване на най-новата версия от официалния сайт на Тошиба. Както и да е,ще допрочета темата за всеки случай,пък като трябва утре ще прескоча до сервиза на Техномаркет в Русе да видя колко ще ме одрусат
    Постът ми беше насочен към pif4o ама той, гледам вече се е оправил...
    При покупка, като се приберете - ресет и си сами си правите настройките, че има доста такива слечай когато продавач консултантите пропускат нещо при първоначалните настройки - в бързината да се отърват от поредният "нахалник".

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    8
    #493

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Постът ми беше насочен към pif4o ама той, гледам вече се е оправил...
    При покупка, като се приберете - ресет и си сами си правите настройките, че има доста такива слечай когато продавач консултантите пропускат нещо при първоначалните настройки - в бързината да се отърват от поредният "нахалник".
    Опа,лека грешка значи :D Друг е въпросът,че съветът беше добър - след като не стана с ресет отидох до Техномаркет и след 2 минути бърз оглед директно ми го подмениха - т.е. не е чак толкова необичаен проблем,че да мога за 10 минути да мога да вляза и изляза оттам.. При всички този телевизор няма да види повече ъпдейт от мен :D

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #494

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bk109 Виж публикацията
    Опа,лека грешка значи :D Друг е въпросът,че съветът беше добър - след като не стана с ресет отидох до Техномаркет и след 2 минути бърз оглед директно ми го подмениха - т.е. не е чак толкова необичаен проблем,че да мога за 10 минути да мога да вляза и изляза оттам.. При всички този телевизор няма да види повече ъпдейт от мен :D
    А какъв е начина да избегнеш ъпдеита, освен да не му пускаш интернет, но мен тоя вариант не ме устроива щото главно за тва го ползвам, има ли начин да се избегне ъпдеита без да му се спира нета ?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #495

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bk109 Виж публикацията
    Опа,лека грешка значи :D Друг е въпросът,че съветът беше добър - след като не стана с ресет отидох до Техномаркет и след 2 минути бърз оглед директно ми го подмениха - т.е. не е чак толкова необичаен проблем,че да мога за 10 минути да мога да вляза и изляза оттам.. При всички този телевизор няма да види повече ъпдейт от мен :D
    И защо ?
    Следи форумите за мнения относно новите версии и после си преценяваш дали си струва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 41 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  5. Нова серия LED телевизори на Toshiba работят без ток
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-10, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе