Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree2Одобрявам

Пукащ бойлер "Елдоминвест"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #1

    Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Здравейте,

    Търся съвет от накой, който е имал подобен проблем. Става върпос за неръждавейка с електронно управление закупен преди известно време. Проблема е в пукането на това варненско чудо всеки път, когато загрява водата (не през целия интервал на загряване) или след като е заграл и се пусне вода от някъде в апартамента. Пукането на моменти е жестоко и дори съм се събуждал от него. Само да спомена, че няколко пъти идваха от сервиза на тази така наречена фирма и след няколко интервенции се отказаха да оправят проблема-било нормално(така казал шефа). КЗП за момента също не помогна и в краен вариант ще стигна до съд, но искам да попитам дали някой си е оправял този проблем. Налягането е регулирано на 3 бара.
    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Напротив проблем има , явно още при заваряването има някакво усукване или т.нар механично напрежение , от колебанията в налягането се чува пукане от корпуса. Настоявай да го сменят с друг задължително.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    И аз имах такъв проблем. И на мен ми казаха че е нормално. Пукането беше доста дразнещо особено вечер.
    Купих втори бойлер същия модел и марка. Пукането спря. Първия бойлер продадох на половин цена на приятел който знаеше предварително за проблема но каза че не го притеснява.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #4

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Аз не бих направил втори път грешката от тази фирма да си купя каквото и да е. С парите, които дадох можеше да си купя 3 емайла и да ги сменям през 2 години, но уви.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Някои от емайлираните също пукат. Водосъдържателите вече ги правят толкова тънки че се чудя дали скоро няма да започнат да ги правят от фолио.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #6

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Поне ще е друга марка, но все ми се струва, че сякаш не е водосъдържателя, който пука

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Според мен най-вероятно е да е водосъдържателя. Когато се пусне някоя чешма или тоалетно казанче налягането пада и водосъдържателя се свива. И обратно когато загрява налягането вътре се повишава.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #8

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Има нови модели предпазно-възвратни вентили които връщат излишното налягане в мрежата и проблема може да се реши/но не е сигурно/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Има нови модели предпазно-възвратни вентили които връщат излишното налягане в мрежата и проблема може да се реши/но не е сигурно/
    Винтила е точно такъв, но явно не е решение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #10

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Има нови модели предпазно-възвратни вентили които връщат излишното налягане в мрежата и проблема може да се реши/но не е сигурно/
    От това което пише автора на темата оставам с впечатлението че бойлера е нов и може би има точно такъв вентил. Тези предпазно-възвратни вентили започват да връщат на около 6 или 8 бара. Аз мисля, че пукането се чува преди да е достигнато това налягане. Още повече че техниците са идвали няколко пъти и може да са го сменили вече.

    - - - - - - - - - -

    Когато аз имах този проблем техниците от Елдом ми казаха че когато водосъдържателя е здрав и не тече и бойлера загрява нормално не могат да го заменят с нов. Въпреки че според мен заради това пукане бойлера имаше някакъв фабричен дефект гаранцията не вършеше никаква работа. Бях много ядосан. За да докажа на тях пък и на себеси че този бойлер е дефектен купих абсолютно същия модел и марка бойлер. Вече няколко години втория бойлер работ безпроблемно. Не съм го чул да пука нито веднъж.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #11

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Извинявам се предварително,че пиша в тази тема,но да не отварям нова.
    Аз също има бойлер на Елдоминвест с електронно управление.
    При него проблема е че след като го пусна да загрява почва едно свистене,все едно че съм сложил бързовар в кофа,след като изключи спира.Това е всеки път докато загрява.
    Някакви идея!!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #12

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Това означава че около нагревателя водата завира поради липса на движение от натрупания варовик.Трябва да се разкачи фланеца и да се почисти варовика.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #13

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Това означава че около нагревателя водата завира поради липса на движение от натрупания варовик.Трябва да се разкачи фланеца и да се почисти варовика.
    Това пречи ли на нормалната му работа,опасно ли е?
    Ще трябва да се почиства, но като е в гаранция ,тях ли да викам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #14

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Питай в сервиза за проблема ти.Ако има варовик нагревателя прегрява и може да пробие/изгори/.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #15

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev Виж публикацията
    Това пречи ли на нормалната му работа,опасно ли е?
    Ще трябва да се почиства, но като е в гаранция ,тях ли да викам.
    Говорих със сервиза, казаха ми че на този етап нищо не могат да направят,трябвало да изгори нагревателя и тогава да се обадя.Това ми се струва малко странно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ
    От bubarak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-08-13, 17:24
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Газов проточен бойлер "Diplomat cointra" - проблем
    От taralion във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-10, 11:43
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе