Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree2Одобрявам

Пукащ бойлер "Елдоминвест"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #16

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Не е странно защото де факто няма повреда.Ако ти се занимава отвори го,но трябва да си вземеш ново уплътнение за фланеца.

  2.  
     
  3. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #17

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Имам 2 броя от споменатата марка.Преди година и половина ги чистих и двата, щото взеха да се мъчат вече, а на единия ми изгоря нагревателя след почистването.Единият взе да пука, а другия си бачка както преди.Според мен пукането идва от тръбите понеже като чистих вече пукащия, бая поостъргах покрай тръбата за топлата вода и може и леко да съм я изместил.Та си мисля, че от там идва проблема и забелязах, че при различно налягане, пукането се увеличава или намалява и не е свързано с това дали бойлера нагрява или не.

    Ползвай препинателни знаци и оформени изречения!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #18

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от j90 Виж публикацията
    Имам 2 броя от споменатата марка.Преди година и половина ги чистих и двата, щото взеха да се мъчат вече, а на единия ми изгоря нагревателя след почистването.Единият взе да пука, а другия си бачка както преди.Според мен пукането идва от тръбите понеже като чистих вече пукащия, бая поостъргах покрай тръбата за топлата вода и може и леко да съм я изместил.Та си мисля, че от там идва проблема и забелязах, че при различно налягане, пукането се увеличава или намалява и не е свързано с това дали бойлера нагрява или не.

    Ползвай препинателни знаци и оформени изречения!
    А дали успя да намериш решение на това пукане?

  5. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #19

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Пукането си продължава(понякога силно понякога слабо),бойлера си работи вече може би повече от година така.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #20

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Имаме същият вкъщи. Пука си като загрява откакто е сложен.Ако се пусне малко вода от крана на мивката спира.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    3
    #21

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Здравейте, избутвам темата от прахта, но и аз имам подобен проблем.
    Бойлерът е 80 литров неръждавейка. Работи вече 2 години, но от няколко месеца започна споменатото в темата пукане - основно ако отвориш някой от крановете след като е използвано тоалетното казанче (и то не всеки път), но се чуват и 5-6 изпуквания малко преди да изключи нагревателят. При посещение на техник ми казаха, че е от промяната в налягането, тъй като блокът все още няма акт 16 и при монтирането на временните водомери строителят не е сложил възвратен клапан веднага след него. Посъветваха ме да си монтирам допълнителен възвратен клапан на меката връзка за студената вода. Миналата седмица водопроводчик ми постави от комбинираните клапани като твърдеше, че той си е възвратен и сега реално имам 2 паралелни комбинирани клапана. Само дето вместо пукането да спре, то стана при всяко пускане на вода, след като е ползвано казанчето, а понякога и просто при отваряне на крана в кухнята бойлерът изпуква веднъж. Отново имахме разговори по телефона и ми казаха, че с този комбиниран клапан нищо не е направено, а трябва да си взема обикновен възвратен клапан. Дойдоха и да измерят нагревателя - всичко си му е наред. Предполагам, че тези комбинирани клапани връщат по малко вода, но чак пък толкова ли променят налягането, за да пука бойлерът? И въпросът ми е дали ако сложа наистина обикновен възвратен клапан, ще спре пукането или просто трябва да свиквам с него(което не ме устройва много). Реално сега излиза, че бойлерът си е наред и аз два пъти разкарвам техниците напразно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    наред си е бойлера но е много тънка ламарината му за това пука .. ако искаш да не пука смени марката
    dodo_pv одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #23

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Не слагай повече клапани, правиш бомба. Само един комбиниран.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #24

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Остави си само фабричния комбиниран клапан на бойлера.Той пропуска обратно към водопровода по малко вода при повишаване на налягането.Със слагането на допълнителния клапан си блокирал тази функция.И да-пукането няма да спре заради тънката ламарина на водосъдържателя.
    Lupus одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    3
    #25

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Благодаря ви за отговорите. При това положение със сигурност повече няма да си купувам български бойлер - аман от съкращаване на производствени разходи - според мен не е нормално да даваш 5 години гаранция на нещо, което след 2 се скапва, т.е. работи си, но със "странични ефекти".
    А по принцип тънката ламарина не би ли следвало да пука още от началото, а не след 2 години работа? Или това е следствие на амортизиране на материала?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #26

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Пука чак сега, защото полиуретановата пяна, която е отлята между двата корпуса остарява, втвърдява се и се отлепва от тях. А иначе той си е "дишал" от самото начало. Това вътре не е ламарина, а станиол, толкова е тънко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #27

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Пука чак сега, защото полиуретановата пяна, която е отлята между двата корпуса остарява, втвърдява се и се отлепва от тях. А иначе той си е "дишал" от самото начало. Това вътре не е ламарина, а станиол, толкова е тънко.
    Преди 2 месеца пукащата неръждавейка се спука - започна да капе от балона. Подмениха го с нов, и както се досещате пукането си е отново на лице - с пълна сила. Имам и възвратни клапани и регулатори на налягане и какво ли не. Няма оттърване. Пука си и това е. Всяко пускане на вода(много често дори и без това да е налице) принуждава бойлера да издава несвойствени звуци. Забелязах даже, че самите тръби на входа на бойлера се мърдат при пускане на водата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #28

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Чак такива големи промени в налягането говорят за дроселиране някъде по инсталацията. Например стари задръстени тръби.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #29

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Блока е нов

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #30

    Отговор: Пукащ бойлер "Елдоминвест"

    Хм, февруари 2013г. смених бойлера на тъщата с Елдоминвест 72268Н 80л 3 kW, неръждавейка. Преди малко ходих да видя дали и нейният пука. Ами, не пука.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Повреден бойлер ЕЛДОМИНВЕСТ
    От bubarak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-08-13, 17:24
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Газов проточен бойлер "Diplomat cointra" - проблем
    От taralion във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-10, 11:43
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе