Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 133

Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    - (собственик на седичи 1) Някой със седичи пускал ли се е с/у хгт и ако да да каже кои кого бие? защото онзи ден се пусках с едно хгт и го отвях с малко повече от кола. да знам дали шофера се излага или толко си върви хгт-то.
    - (собственик на седичи 2) Нямам загуба от нормално ХГТ.Може да е с една кола,но съм отпред.pugsy, ти с какво беше?
    - (собственик на хгт) Аз с HGT съм се пускал срещу SEDICI и съм падал два пъти, на два поредни светофара
    - (друг юзър) седичито бие ...тоя петак на ХГТ е много муден и много бавно се развърта
    - (още един юзър) и аз съм се убедил, че седичито се развърта доста по бързо! странното е че като ги караш една след друга бравото се усеща доста по мощно, но когато фактите говорят.. боговете мълчат!
    Ско, този откъс ми напомня на жаргона използван в диалозите между Аполо 13 и базата "Хюстън"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #32

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    "Администратор" разбира се не означава безгрешен и компетентен по всички въпроси, така че ще се обоснова веднага

    хареса ми отговора ти! :-)
    Та на въпроса... такива изказвания във форума са много често явлвние... (аз съм член на този форум, притежавам ФИАТ). Не мисля, че това е много показателно за реалните възможности и параметри на фиатите. Ако говорим за приличен комфорт, динамика и нисък разход, веднага ми изплува в съзнанието Фиат Пунто... напълно отговаря на тези показатели.
    Аз лично съм горд (хахахаха... баси как звучи...) собственик на Фиат Крома - турбо дизел 1.9 литра с директно впръскване... предшественика на Common Rail технологията...... доста старичък за съвременните разбирания, но в много добро състояние!
    Ще дам един пример - моя позната има ситроен 1.4 дизел, малка градска дамска кола.... е нейния разход и в градско, и в извънградско е около 2-3 литра отгоре на моя.... така че разхода не е пропорционален на обема на двигателя!
    Още едно нещо бих искал да кажа - в италианслите, и в някои френски коли се усеща, че при създаването е мислено и за удобството на шофьора и пътниците, докато в немския автомобил всичко е някак спартанско... нищо излишно...

    Но да не се отплесвам... най-хубавия е новия автомобил! От него по-добър е само служебния! с покрити всички разходи!!!

    Наздраве на всички!!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #33

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Още едно нещо бих искал да кажа - в италианслите, и в някои френски коли се усеща, че при създаването е мислено и за удобството на шофьора и пътниците, докато в немския автомобил всичко е някак спартанско... нищо излишно...
    Може би наблюденията ти са само върху Фиат с много екстри и Голф с малко? Огледай топ модел на Фиат примерно с топ модел на BMW, Mercedes...

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Всеки си има свое виждане, респективно интереси и харесвания...
    Предишната ми кола беше Мерцедес комби.

    http://free.hit.bg/darkrose/Picture%20013-1024.JPG

    НЕ бих казал, че е лоша, на мен ми харесваше, имаше и много комфорт в него.
    Също така и купетата на мерцедес не са хич лоши, пак лично мнение:
    http://mycar.hit.bg/favorite/Mercedes%20-%20E%20Klasse%20W124%20Accessories%20-%20Front%20Right%20(front%20CE).jpg
    http://mycar.hit.bg/favorite/new/106-0655_2_img.jpg

    Иначе по темата - Dacia и на мен не ми харесва, както и повечето модели на Renault...
    Абсолютно същото мнение (само дето аз Мерцедес Комби нямам). Точно тази Е-класа купе ми е любимия 2-врат Mercedes. За MitkoS - този е 4 местен (не 5).

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    комбитата най-често се ползват за товарни коли и за катафалки !
    Румен го каза по-горе. Баничарките са за това. Никой не ползва BMW или Mercedes комби за носене. Ползват Астра и Passat (почти винаги CL) - евтино.

    А Дачия Логан ... съжалявам хората, които са си ги купили ...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #34

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Може би наблюденията ти са само върху Фиат с много екстри и Голф с малко? Огледай топ модел на Фиат примерно с топ модел на BMW, Mercedes...
    E добре, я сравни Фиат Гранде Пунто с новия Голф? Не ми казвай, че голфа е адски луксозно возило.......
    И недей да сравняваш "ТОП" моделите... защото базовия мерцедес няма нищо общо с "тунинг" моделите му!!
    А и не забравяй, че в концерна FIAT са и марките Lancia и ALfa Romeo! Пазарния сегмент е доста широк.... и тук изобщо не сравнявам спротните модели - примерно Порше с Ферари... ясно ти е кой е по-добрия!!!

    Да не казвам, че и мерцедес имат много "куци" недоразумения... погледни в близкото минало 190 серията... в по близкото А-класата...
    А ако прочетеш обективно информациите, ще видиш, че новата Croma, Lancia iли Alfa не отстъпва по нищо на базовите модели на мерцедесите
    Ако забелязваш, не споменавам до тук нищо за БМВ... просто няма смисъл... освен символ на мутренското, друго не виждам в тях...мога и да ти дам примери, ако искаш

    със здраве!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #35

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    ...моя позната има ситроен 1.4 дизел, малка градска дамска кола.... е нейния разход и в градско, и в извънградско е около 2-3 литра отгоре на моя....
    Ха-ха
    Имам преки наблюдения как дамите шофират и какви Гинес разходи достигат с наглед умерена скорост, така че сравняването е неуместно и невъзможно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #36

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    E добре, я сравни Фиат Гранде Пунто с новия Голф? Не ми казвай, че голфа е адски луксозно возило....... / бих казал,че е дървено/ имам го А и не забравяй, че в концерна FIAT са и марките Lancia и ALfa Romeo!

    А ако прочетеш обективно информациите, ще видиш, че новата Croma, Lancia iли Alfa не отстъпва по нищо на базовите модели на мерцедесите

    А коя е най-красивата кола за 2006 г?
    Жокер - яркочервена с 6 кръгли фарчета и маска с формата на V , която е почти разделила предната броня на 2 .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #37

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Ха-ха
    Имам преки наблюдения как дамите шофират и какви Гинес разходи достигат с наглед умерена скорост, така че сравняването е неуместно и невъзможно.
    Общо взето, научно е доказано, че малолитражния дизелов автомобил в общия случай харчи повече от този с по-голям работем обем... и в градско и на дълъг път...
    Само един пример - мощния дизел в градски условоя , примерно обичайно задръстване, поради големия въртящ момент на ниски обороти не надхвърля 1500-2000 оборота. Аз лично тръгвам без да подавам газ, в задръстване на околовръстното се двина на първа, втора или трета пак без газ... това при малолитражен и с по-малка мощност автомобил нее става! За бензиновите да не говорим - само едно преместване на 10 метра оборотите скачат до 3000.... а това си е излято гориво....

    А с "дамския" стил на каране съм и съгласен, и не до там! Има дами, които могат да карат и такива, които просто си нямат идея какво се случва под капака... както и мъже, разбира се
    Така че намесването на дамите по този начин не считам за подходящо

    Off: айде видим с колко ще бие Ливърпул

    Лека!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #38

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    А коя е най-красивата кола за 2006 г?
    Жокер - яркочервена с 6 кръгли фарчета и маска с формата на V , която е почти разделила предната броня на 2 .
    (Почесвайки се по главата.... )

    И коя е?

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #39

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на ан


  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #40

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    е тва вече не го разбирам... с цялото си уважение към администратора!

    Можеш ли да дадеш поне един пример, с който да илюстрираш твърдението си, че фиатите (или изобщо италианските автомобили) са с малки мотори, привидно много коне, но слаб вървеж и висок разход?
    [/quote]

    Да мога - малък мотор 2,0л, няма много коне , но има резервна свещ и кабел на всеки цилиндър , че даже има и 1 резервна бубина. И не ще да върви - за по-малко от 28 мин. не мога да се върна от Шумен до Варна . . И още по-гадното е , че повече от 225 км / ч не ще да вдигне.

    @Cko Такъв Ситроен С 15 на около 6000км на равно повече от 125 км/ ч не може да вдигне. Рекорда ми с такъв е 145 км/ч по надолнището от Варна към Девня със силен попътен вятър и газ до ламарината .Но иначе е скакалец и лесно се паркирва на високи тротоари.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #41

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    сигурно е немска.... познах ли?

    ама май някой италианец има пръст в дизайна....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #42

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Цитат Първоначално публикувано от kris11

    Да мога - малък мотор 2,0л, няма много коне , но има резервна свещ и кабел на всеки цилиндър , че даже има и 1 резервна бубина. И не ще да върви - за по-малко от 28 мин. не мога да се върна от Шумен до Варна . . И още по-гадното е , че повече от 225 км / ч не ще да вдигне.
    Нещо не го схавнах този аргумент, но нейсе....
    а от Шумен до Варна скоро не съм засичал, за да мога да сравня ....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #43

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    @: Cko
    brera!

    Браво.
    Пу да не и уроки.

    Правата вяра : http://www.clubalfaromeo.com/forum/index.php

    @boishin Аргумента е , че е много слаба тази италианка И растоянието е 98 или 95 км / има 2 табели/

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #44

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на ан

    сигурно е немска.... познах ли?

    ама май някой италианец има пръст в дизайна....
    Абе немците да не говорят много за дизайн, защото дори този стожер на германското автомобилостроене - Golf - е правен от италянския дизайнер Джуджаро. А цялата нова серия на BMW е плод на бивш стилист на студиото Пининфарина

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #45

    Re: Коя марка на автомобил в БГ е синоним на антиавтомобил ??

    Edin_Lud, нали знаеш, че изключенията само потвърждават правилото !
    MetalMilitia, суперспортните са обикновено с централно разположен двигател, но те също са извън тази класация. Там знаеш са чужди понятията "място за пътници", "място за багаж", "резервна гума" и т.н., а се изхожда от принципа "правим една ракета, слагаме в средата двигателя за баланс, отвън да прилича на автомобил, после намираме едно местенце за водача..."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MP3 в автомобил
    От taralion във форум Автомобили
    Отговори: 15
    Последно: 08-09-07, 00:39
  2. Навигация за автомобил
    От celestion във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 5
    Последно: 28-08-07, 10:45
  3. Микрофон за автомобил
    От rude_ във форум Автомобили
    Отговори: 11
    Последно: 27-08-07, 12:20
  4. Бракуван автомобил
    От Goldmen във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 21-02-07, 16:53
  5. "Българско" е синоним на качество ;)
    От superfly във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 30-07-06, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе