Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Проблем с газовата уредба на колата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #1

    Проблем с газовата уредба на колата

    Колеги,карам Лада 1500 С.От 2006 година имам АГУ Ланди Ренцо.Обаче миналата година започнаха проблемите-не иска да държи обороти на газ дори,когато е загряла!На бензин няма никакъв проблем!Всъщност колата работи на газ,но трябва постоянно да държа смукача издърпан!На какво може да се дължи това?Време ли е а смяна на мембраните или на самия изпарител?Моля колегите,които са се сблъсквали такъв проблем и имат опит,да пишат!Не мога да си позволя да я карам постоянно на бензин-знаете колко е скъпо!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    То е добре изобщо да се замислите дали да карате автомобил, ако не можете да го поддържате, защото това води до 'инциденти' които могат да струват много повече от парите които не влагате в автомобила(горивото) му- човешки животи например...

    Не се заяждам и говоря сериозно от професионален опит.Не ви пожелавам вие от личен опит да разберете какво точно имам предвид.

    От моя гледна точка само заводски произведените и предвидени да работят на бензин/дизел и газ автомобили могат да се изпозлват с гориво на газ.Такива са някои от ланчиите Дедра 1992- за другите модели нямам спомен и една част от новите им модели.

    Що се отнася до въпроса- има много голяма вероятност да е бензинова помпа или карбуратор-в него и в бензиновата помпа има една мембрана-като от текстил която изсъхва когато през карбуратора не минава бензин който я държи постоянно влажна.За да изсъхва правите най-голямата грешка-палите и гасите двигателя на газ(за да пестите пари от бензин), поради което през карбуратора изобщо не минава бензин.Дори и да не правите тази грешка този резултат рано или късно настъпва, тъй като карбуратора се нагрява и мембраната изсъхва, като в един момент се разкъсва/пробива. Възможно е и поплавъка в карбуратора да се е пробил.Също така може да е замърсен карбуратора или да са му заминали гарнитурите/уплътненията и да засмуква въздух отвън.

    До това с изсъхналата карбураторна мембрана или поплавък стигат почти всички марки автомобили с карбураторна система непредназначени за газ и "преработени" след излизането им от завода.Между 1.6 до 3 години след като се сложи газова уредба се получава описания проблем.

    Във всички гореописани случаи ще дойде момента когато освен на смукач колата няма да може да поддържа обороти и ще гасне и ще иска "да помпите" непрекъснаото педала на газта, но дори и това в повечето случаи няма да помогне.След известен перод от време дори и смукача няма да помага ...
    Този пост е редактиран от justify; 24-02-13 в 08:50.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Що се отнася до въпроса- има много голяма вероятност да е бензинова помпа или карбуратор-в него и в бензиновата помпа има една мембрана-като от текстил която изсъхва когато през карбуратора не минава бензин който я държи постоянно влажна.За да изсъхва правите най-голямата грешка-палите и гасите двигателя на газ(за да пестите пари от бензин), поради което през карбуратора изобщо не минава бензин.Дори и да не правите тази грешка този резултат рано или късно настъпва, тъй като карбуратора се нагрява и мембраната изсъхва, като в един момент се разкъсва/пробива. Възможно е и поплавъка в карбуратора да се е пробил.Също така може да е замърсен карбуратора или да са му заминали гарнитурите/уплътненията и да засмуква въздух отвън.

    До това с изсъхналата карбураторна мембрана или поплавък стигат почти всички марки автомобили с карбураторна система непредназначени за газ и "преработени" след излизането им от завода.Между 1.6 до 3 години след като се сложи газова уредба се получава описания проблем.

    Във всички гореописани случаи ще дойде момента когато освен на смукач колата няма да може да поддържа обороти и ще гасне и ще иска "да помпите" непрекъснаото педала на газта, но дори и това в повечето случаи няма да помогне.След известен перод от време дори и смукача няма да помага ...
    Джъсти, много са ти се объркали понятията и представите за помпи, мембрани, карбуратори. Ще объркаш човека допълнително.
    Колега Ангелов, първо преди да правите каквото и да било си проверете центровката и делкото, сложете нов въздушен филтър и нови свещи, след което си регулирайте подаването на газ и въздух.
    svilen angelov одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #4

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Много благодаря за отговорите!Явно не съм бил достатъчно ясен:колата беше при моя майстор октомври,човекът смени гарнитури на карбуратора,смъкна го,чисти го,продухва жигльори,регулира ниво на бензина-абе просто карбураторът беше основно ремонтиран и очистен!А и писах по-горе,че няма никакви проблеми на бензин!Тони,всичко,каквото си изброил,съм го направил,но наистина свещите ми са стари.Ще ги сменя и ще ида на сервиза за реглаж на подаването на газ,дано с това се приключи!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #5

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    При положение, че колата е пушка на бензин, написаното от justify можеш да го пропуснеш. Изпълни съветите на tony34al и смени и филтърчето в газовия глапан - за 1-2 години (по принцип) се натрупва доволно количество графит и запушва.
    Ако пак не се оправят нещата - рециклирай испарителя(почистване и смяна на мембрани) и пак настройка.
    svilen angelov одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    justify
    по-големи глупости не бях чел . За в бъдеще не говори наизуст. Сменил съм много коли и 90% от тях бяха и още са на газ.
    Това че ти не го сичташ за правилно незначи че е така.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Бре то всички писали говорят "наизуст" при положение, че никой не е виждал колата, камо ли карбуратора/бензиновата помпа.

    Що се отнася до глупостите, ами добре кой както иска да го възприема, независмо колко автомобила е имал/ползвал -веднъж като му се случи ще помни цял живот и отделно и да иска няма да има право да упрявлява автомобил.
    По спомен карбуратора беше "Вебер" и се ползва и при други марки автомобили.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Бре то всички писали говорят "наизуст" при положение, че никой не е виждал колата, камо ли карбуратора/бензиновата помпа.

    Що се отнася до глупостите, ами добре кой както иска да го възприема, независмо колко автомобила е имал/ползвал -веднъж като му се случи ще помни цял живот и отделно и да иска няма да има право да упрявлява автомобил.
    По спомен карбуратора беше "Вебер" и се ползва и при други марки автомобили.
    Ето че продължаваш. Даваш съвет без да имаш никаква информация. ПРати го на майстор - той да се грижи. тук и газаджии станахме. Свещи се сменят на 10 000 км, въздушен филтър също. Кабели на свеши - след 3 смени на свещи или 30 000км. Изпарител на 2г или смяна на мембрани. Газовия клапан има филтър за стружки - сменя се задължително всяка година. Всичко това ако се спазва няма да има проблем. А дали е изгодно на газ вместо бензин е много според въпрос.
    Относно проблемите - затова си има ежегоден преглед - вече там където се правят Год. ТЕхнически прегледи се гледа задължително и ако има и газово колата. Ако има течове и нещо не е наред с връзките и сертификатите - не минаваш преглед.
    Трябва и газостанциите пак да въведат за зареждане само на автомобили с паспорт и преглед на газовата инсталация.

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #9

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    НЕ може да не ти зареждат щом имаш стикер за ГТП на стъклото.Още повече, че в момента никой не издава паспорти за АГУ.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    НЕ може да не ти зареждат щом имаш стикер за ГТП на стъклото.Още повече, че в момента никой не издава паспорти за АГУ.
    Като отидох на преглед ме питаха дали имам паспорт за газовото ? Щом питата , значи тези които поставят издават. Е ако е бай Слави от Дранголе -едва ли ще ти даде.
    А по бензиностанциите не мисли че някой гледа.На "Братчедите от Максуда" дето са без граждански , та камо ли с преглед - дали гледа някой.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #11

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Изпарителя електрически и вакуумен е?
    Може проблема да е от настройките на оборотите на изпарителя,
    или от мембраните.
    Вместо да сменяш мембраните най-добре нов изпарител, дали ще дадеш 50 лв за смяна или 100 за нов..... поне знаеш, че е нов.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Бре то всички писали говорят "наизуст" при положение, че никой не е виждал колата, камо ли карбуратора/бензиновата помпа.

    По спомен карбуратора беше "Вебер" и се ползва и при други марки автомобили.
    С риска да имам бам ще те нарека малоумник. Ти не, четеш какво пише автора на темата - на бензин няма проблеми.
    Най- вероятните проблеми на газ са му от стари вдървени мембрани или от подпбити клапани на 1-ва или2 ра степен на изпарителя. Сменят се. Дали ще вземе ремонтно комплекти и сам ще ги сменя или ще ходи при майстор или ще вземе нов изпарител е негово решение.
    Бензиновата помпа на Лада е елементарна от почти Н.Е. - 2 платна и 2 клапанчета. проблеми има или с вдървени или спукани мембрани / при псоледното има бензин в картера/ или подбити клапани и не задържа бензин- тогава има проблем с първоначално плаене. Но помпата си има лост за подкачване на горивото.
    не се знае дали е Вебер карбуратора - това Лада 1500 не говори нищо - има и с карбуратор Озон. Карбуратора е почри елементарен. При дъртофелници е задължително подмяна на жигльори и мембрани, както и разфасоването и кисненето в ацетон или коресилин за изчистването на смолистите отлагания.

    Техно действително вече не издават паспорти от 2012. Имам издаден от 2011 .На 1 място слага ГИ , на друго узаконяване и паспорт.
    На прегледа 2012 никой не ми го е искал. Обаче искат стикер на задното стъкло за газ.
    Този пост е редактиран от kris11; 24-02-13 в 21:00.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Изпарителя електрически и вакуумен е?
    Може проблема да е от настройките на оборотите на изпарителя,
    или от мембраните.
    Вместо да сменяш мембраните най-добре нов изпарител, дали ще дадеш 50 лв за смяна или 100 за нов..... поне знаеш, че е нов.
    Самият въпрос казва че не разбираш нищо от газови -на Лада изпарителя е ВАКУМЕН.
    Нов изпарител е 60лв с 12м гаранция - турско ловато но смея да кажа че е добро.
    Крис11 -на мен тази година на сценик-а ми поискаха паспорт - ако си прав , значи са се заяждали с мен.

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #14

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    От обяснението ти за смукача, оставам с впечатлението, че ДВГ има проблеми само с празния ход. Вадил ли си реглажния винт, за да го почистиш.Обикновено имат формата на игла, и ако е въртяна много може самият профил да е износен и да не може да се регулира.Има вариант и отвора, в който влиза тоя винт(игла)да се е позапушил от "чернилката" и да не пуска газ оттам.Затова като вдигнеш оборотите със смукача и се увеличава вече засмукването от мотора и си дърпа газ през главния отвор, който се регулира от мембраната на втората степен.

    ПП
    ...не знам дали ще ме разбереш като гледам какво съм написал.

    Ето и снимки
    17022013358.jpg

    Това е същия този изпарител,само че вече със сменени мембрани,гумички и уплътнения.
    17022013361.jpg
    с червената стрелка съм означил отвора за празния ход, а с лилаво главния път на газовата фаза, от където минава газта.
    По принцип при някои модели, дори и празния ход се настройва само от реглажния винт за чувствителност на мембраната.Този за празния ход се затваря напълно.
    Този пост е редактиран от Bivola; 24-02-13 в 23:11.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #15

    Отговор: Проблем с газовата уредба на колата

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Самият въпрос казва че не разбираш нищо от газови -на Лада изпарителя е ВАКУМЕН.
    Не е така колега,никито от варна е прав-може да се сложи и електрически.
    А по въпроса на питащия:тръгни от най-елементарното
    1:ако не си сменял въздушният филтър-смени го!
    2:свещи-разстояние м/у електродите,делкото(прекъсвач токоразпределителя),чукчето-нагар и следи от искрене
    3:регулирай си въздуха на бензин ,а след това реглаж на газта от изпарителя
    П.П.Ако има запушване от многото графит няма да върви колата,а проблема е в празния ход
    П.П.П. И ако всичко е 6 тогава можеш да търсиш причината в мембраните,аз също съм на мнение че по-добре е ново турско ловато от колкото нови мембрани(неоригинални)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с уредба
    От Стефан Игнатов във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-15, 19:15
  2. Проблем с уредба
    От Atanas Pacov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 24-09-13, 22:15
  3. Отговори: 58
    Последно: 04-03-13, 09:41
  4. Проблем с колата!!!
    От navigator_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 11:30
  5. да сложа ли газова уредба на колата ??
    От obshtinska_mishka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 12-07-06, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе