Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Данък МПС за 2009 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #1

    Данък МПС за 2009 година

    Здравейте,
    споделете, ако сте се излъгали, какво сте платили за 2009 година и съответно мощност и година

    защото за Голф 66 киловата на 12 години искат 63 лв.!!! и града е важен за София става дума

    нещо управниците взеха та се забравиха и за мотоциклет искат от 100 до 300 лв ..........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Като си сложиш катализатор ще ти стане наполовина.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re:Данък МПС за 2009 година

    аз за сеат ибиза 96 г. плащам 16 лв

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    аз за сеат ибиза 96 г. плащам 16 лв
    сега плащал ли си ?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #5

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Като си сложиш катализатор ще ти стане наполовина.
    Катализатор си има , но след вътрешно писмо от 1 година дали има или няма не признават катализатора и ще се разправям другата седмица. По принцип трябва да е 33 лв. а като мине 14 години пада още

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re:Данък МПС за 2009 година

    По принцип е логично да искат доказателство, че катализатора работи.
    Съответно проверката май беше 30-50 лева.
    Което при тези нива на данъците я обезсмисля.
    ***
    От друга страна, КАТ те задължават да минеш технически преглед, но там не проверяват катализатора, а изгорели газове, което е свързано, но не е едно и също.
    Никъде не е казано, че МВР и МинФин трябва да знаят едни за други и да се синхронизират.
    Но пък кмета на София е бивш шеф на МВР, така че не ми се оплаквайте - ако е искал, можел е навремето да поработи по въпроса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Off topic :
    Извинете че разводнявам темата, но мисля че ще ви е интересно. Чаршафите нямат данъци,но.... Само за номер и регистрация се плащат около 150$. Застраховката ... около 300$(само за щети на трети лица;-). Никой не гледа кубатура, а най тъпото е че каквато и да е кола с две врати се счита за ...спортна?!?!?!?!?! И от там по висока цена на застраховката. Ако не си си платил глобите за предходната година не можеш да си подновиш регистрацията, нито пък да регистрираш нов автомобил.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Дай па и аребелите да седнем да жалим, даже са ви малко тия пари.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    По принцип е логично да искат доказателство, че катализатора работи.
    Съответно проверката май беше 30-50 лева.
    Което при тези нива на данъците я обезсмисля.
    ***
    От друга страна, КАТ те задължават да минеш технически преглед, но там не проверяват катализатора, а изгорели газове, което е свързано, но не е едно и също.
    Никъде не е казано, че МВР и МинФин трябва да знаят едни за други и да се синхронизират.
    Но пък кмета на София е бивш шеф на МВР, така че не ми се оплаквайте - ако е искал, можел е навремето да поработи по въпроса.

    1. Кажи ми един сертифициран сервиз от който приемат че ти работи катализатора и какъв докумнет трябва да представиш? ( с добър скенер ще изкарам такъв на половината махала )
    2. На Техническия преглед проверяват нивото на вредните емисии, но там каквито са нормите - нов автомобил не може да мине . Затова и се заобикалят леко с проба от ...... пожарогасителя.( без майтап - клиенти са ми един такъв сервиз , лично съм го виждал. )
    3. ББ е виновен за всичко което не е направено за Шопландия - 
    ( ти какво си направил ей така  - някоя оборка пред блока да си правил скоро ?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re:Данък МПС за 2009 година

    @Mr.TECHNO

    По 1 - аз съм с дърта машина, над 100к.с., но 2007 пратиха съседката директно от данъчното в препоръчан сервиз или лаборатория беше. Ако/като я видя - ще попитам за подробностите - от нея го знам, че пращат.

    По 2 - Мисля, че трябва да се спазват нормите - в края на краищата не е нужно всеки да има кола, а ако нормите не бяха правилни, избраните от нас законодатели щяха да ги променят.
    Това, което имах впредвид е, че дори да си минал технически преглед (с пожарникар, което е сериозно закононарушение, или без), данъчните може да не се съобразят с това - въпрос на обмен на информация между "органи".

    По 3 - ББ си е назначен (от работодателите си) за кмет на София. Като такъв отговаря за събираемостта на местните данъци. Те зависят от работещия катализатора, а там включвам т.2. и обмена на данни със служба от предходното му назначение.
    Аз от него не се оплаквам - на фона на предишния в момента е кат` маргаритка посред зимата.
    Колкото до оборката - тя беше преди месец, в събота се чистеше/ринеше сняг. А ти почисти ли около вас?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Как я пратиха - щото мен ме питаха и казах че работи, казаха ми да отида някъде да ми го проверят и ги питах дали го признават казаха ми че няма такъв сертифициран засега с който общината да работи ( ако мине - сам знаеш че ако познаваш в Карго експрес някой , ще си получш документа даже колата да не е влизала там.)
    Пример ми казаха - сервиза казал че не работи и като го свалили се оказало че е напълно изправен катализатора.
    т.е отиди да ти вземат парите два пъти.
    Това важи за Варна! - за София незнам.

    Данъчните не ги интересува прегледа - а полицаите. Данъчните искат само да си платиш данъка и да си регистрирал колата до 1м след покупката и.
    Аз минавам преглед съвсем легално - отивам , остаям колата на канала излизам от сервиза - след 30м ( по закон ) идва служител и ми връчва протокола от прегледа с тестовете и проверките и ми иска 5лв за преглед + 2,5 за проверка на
    пожарогасител , като преди това ми искат :
    ГО
    Данък
    Книжка
    Стар талон за преглед

    Не ме интересува как са си оправили документите , не искам да ги мисля и тях.


    ПП
    ББ отговаря да натири някой да събере данъците , както и министъра на Вътрешните работри отговаря натирването за събирането на глобите на шофьорите, които повярвай ми са мнооого повече и са далеч по-несъбираеми.

    За читенето, освен пред нас ( като имсше сняг де ) и пред офиса , докато наглите консерви "от сградата" ме гледаха учудено какво ли правя .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #12

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    Данъчните искат само да си платиш данъка и да си регистрирал колата до 1м след покупката и.

    Само информативно - мисля, че вече срокът за регистрация след покупка е 2м

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Моя и миналата година си беше 150 лева (и то за 9 месеца), сега ме е страх да отида да го платя...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #14

    Re:Данък МПС за 2009 година

    А моя беше 293
    Е***и, не знам защо трябва да плащам 20 ПЪТИ повече данък от някой таралясник! Наистина ли повече руша общинските пътища???

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re:Данък МПС за 2009 година

    Според мен, нормалното е да се плаща данък собственост, като % от стойността и екологична такса - зависима от замърсяването. С възрастта първото намалява, а второто обикновено расте.
    Т.к. облагането зависи от решението на законодателя, който представрява народа, явно подобна логика е неприемлива за повечето от нас...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 00:45
  2. Данък за автомобил
    От ops5 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-12, 13:18
  3. 10% данък върху банковите лихви
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 96
    Последно: 16-10-12, 10:16
  4. 60 лева годишен данък за радио и телевизия
    От em4o65 във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 02-07-10, 16:53
  5. Домашната ракия с данък от 1 януари
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 49
    Последно: 11-04-07, 14:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе