Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 97
Like Tree2Одобрявам

10% данък върху банковите лихви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    10% данък върху банковите лихви

    vdsvicky, Благодаря за разбирането. Н о лошото е че постоянно ни заливат с нови абсурди, които г-н Чавес едва ли би направил. Но какво да очакваме от бездарен финансов министър - който и идея си няма как се управляват пари. Това е поредното доказателство - погледнете коментарите - "Лихва върху влоговете има само в тези държави, в които инфлацията е по-ниска/или равна на нула/ от банковата лихва, само тогава спестяванията са доходи"
    Облагат лихвите по депозити с 10%? - Днес.dir.bg

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #2

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ... "Лихва върху влоговете има само в тези държави, в които инфлацията е по-ниска/или равна на нула/ от банковата лихва, само тогава спестяванията са доходи"
    Облагат лихвите по депозити с 10%? - Днес.dir.bg
    Добре де! Колко пъти ще ни удържат данъци за едно и също!? Работил съм-спечелил съм-платил съм данък-и понеже има престъпност, съм "вкарал" печалбата си банка-...и дрън...отново данък!? Ми да живеят офшорките тогава! Въобще не съм съгласен с това двойно ( да не кажа тройно) данъчно облагане! Все още не ми е ясно, точно как ще бъде ударен отново бизнесът?

    П.С. Простете ми, че темата е все пак за Венецуела!

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    @viki - 10% ще се взима не от сумата, която си спечелил след другите данъци и депозирал в банката, а само върху лихвите, които ти се дават заради това, че не правиш нищо с парите си и са си доход както и да го погледнеш. Добре работеща фирма не държи парите си на депозит, но от 2008 насам се забелязва обратното - уволнен персонал на 100% без едрогърдата секретарка и пазача, оборотните средства на депозит и чакаме по добри времена. Познат доскоро търгуваше с храни, въртеше около 2мил лв но всеки месец беше на загуба след разходите ( не много но постоянна според рекета на големите молове и хипермаркети ) - плащаше на 15 души заплата. След което разпродаде цялата стока и спря, уволни 13 от 15-те ( остави двамата пазачи ), тури парите на депозит и те започнаха да му носят 13,500 лв лихва на месец без да става от леглото и така може да си чака доста дълго за да попремине кризата. Та затова си имаме 35 милиарда депозити, които със сигурност не са оставени там от 2.5мил пенсионери, нито от другите 1.5мил работещи на заплата с която ако вържеш сметките за месеца си winner.

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #4

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Разбирам Мите ( Tommorow), но дали това няма да доведе до вдигане на лихвения процент по кредитите? Ако успея един ден и аз да набъхтя маса пари в банката и да си живея от лихвата, то ще е просто чудесно, щото ако се надявам на мизерната пенсия, то ще трябва да спра цигарките тотал. Ама и аз гладна кокошка, просо сънувам

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    @viki - 10% ще се взима не от сумата, която си спечелил след другите данъци и депозирал в банката, а само върху лихвите, които ти се дават заради това, че не правиш нищо с парите си и са си доход както и да го погледнеш. Добре работеща фирма не държи парите си на депозит, но от 2008 насам се забелязва обратното - уволнен персонал на 100% без едрогърдата секретарка и пазача, оборотните средства на депозит и чакаме по добри времена. Познат доскоро търгуваше с храни, въртеше около 2мил лв но всеки месец беше на загуба след разходите ( не много но постоянна според рекета на големите молове и хипермаркети ) - плащаше на 15 души заплата. След което разпродаде цялата стока и спря, уволни 13 от 15-те ( остави двамата пазачи ), тури парите на депозит и те започнаха да му носят 13,500 лв лихва на месец без да става от леглото и така може да си чака доста дълго за да попремине кризата. Та затова си имаме 35 милиарда депозити, които със сигурност не са оставени там от 2.5мил пенсионери, нито от другите 1.5мил работещи на заплата с която ако вържеш сметките за месеца си winner.
    Общо взето подкрепям този начин на разсъждение - лихвите са сега необлагаем доход. Има обаче един сериозен риск в това начинание - от неработещи пари в банките те да се превърнат в "напуснали страната пари" и пари преместени в "буркан банк". Защото имаше някъде данни, че тази сума 35милиарда се разпределя така - 10% от вложителите са притежатели на над 80% от нея. Това са сериозни капитали, за които данъка наистина ще е сериозен. И те ще имат всички основания да се изнесат на друго място или да се превърнат в друг вид активи. А това може сериозно да разклати банковата система.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    само да отбележа, че за да носят въпросните влогове въпросния доход под формата на лихви, то те трябва преди това да са излязли под формата на кредити и да "работят" в реалната икономика

    след като кризата стимулира склонността към спестяване вместо склонността към инвестиране, то ще дойде момент, в който банките няма да дават толкова високи лихви, ще се стигне до това, което наблюдаваме в западна европа и сащ (ниски или дори нулеви лихви), което обаче няма очаквания монетарен ефект, а именно повишаване на склонността към инвестиране, защото в банката не носят пари, а се предполага, че човек ще си ги изтегли и ще започне бизнес, но на собствен гръб знаем, че бизнес в негостоприемна среда /монополи, олигарси, корупция, държавен рекет/ не се прави.

    явно и според вас парите сами по себе си със съществуването си създават благо, а не е нужно някой да работи

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    .......
    явно и според вас парите сами по себе си със съществуването си създават благо, а не е нужно някой да работи
    Не обобщавай! Кой и къде го твърди това?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Въпросите са 10% са :
    1. Защо аз трябва да плащам за това че банката ползва моите пари и те правят сделки с тях. На мен ми плащат че ползват моите спестени средства ,постигнати с лишения и труд , за да печелят те. И сега за да не дават те тези 10% ги искат от мен.
    2.И въпросът на който аз не можах да отговоря на големия ми син - след като ще има данък на влоговете , ако взема кредит , ще ми връщат ли тези 10 % ?

    Моля да се раздели темата че се отнесохме , за което се извинявам на автора.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Браво на Уго Чавес

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    .......
    Моля да се раздели темата че се отнесохме , за което се извинявам на автора.
    Подкрепям разделянето на темата! По въпроса ще има доста коментари, защото няма единно мнение дали трябва или не трябва да има данък върху лихвите по депозитите.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #10

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    vdsvicky, Но какво да очакваме от бездарен финансов министър - който и идея си няма как се управляват пари.
    А ти разбираш финансите повече от него ??
    Радвай се, че го имаме за министър, а не някой Сулю като гръцкият, унгарският или словенският...или предишните наши финансови министри които нищо не правеха и позволяваха безконтролно разпиляване на бюджета .

    10% данък върху лихвите по депозитите
    Финансовият министър обясни още, че навсякъде в Европа вече съществува такъв налог и само България изоставала в това отношение. Румъния въвела данък върху доходите от лихви още през миналата година. Точно защото навсякъде в ЕС доходите от лихви се облагат с данък, Дянков не се опасява, че ще се стигне до изтичане на капитали от банковата система.
    http://www.dnevnik.bg/biznes/lichni_...vurhu_lihvite/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-10-12 в 17:35.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Радвай се, че го имаме за министър, а не някой Сулю като гръцкият, унгарският или словенският...или предишните наши финансови министри които нищо не правеха и позволяваха безконтролно разпиляване на бюджета .
    .....
    Ти сериозно ли говориш? Да не си в някоя предучилищна група на лекции случайно?
    Я цитирай тук колко резерв получи Дянков като наследство от предишните си колеги и на колко го "увеличи".
    Той прибягва до тази мярка (твърде непопулярна пред избори) защото бюджета му за догодина не се връзва никак!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #12

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Фискалният резерв е за това - в случай на криза да се харчи - вид буфер.
    Фискален резерв :: Министерство на финансите
    Lupus - не прави сравнения при управлениe, когато икономиката е във възход и такова в икономическа криза.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Фискалният резерв е за това - в случай на криза да се харчи - вид буфер.
    Фискален резерв :: Министерство на финансите
    Lupus - не прави сравнения при управлениe, когато икономиката е във възход и такова в икономическа криза.
    Аз разлика правя, но ти губиш всякакво чувство за реалност и обективност. Ако не с другите, но поне с финансовите си министри като се почне от Иван Костов и до сега България е имала късмет. Дянков май ще направи изключение. Той залита в крайност с политиката си на прекомерно нисък бюджетен дефицит и убива бизнеса. Превърна държавата в най-големия длъжник, загроби маса общини и какви не други поразии направи.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти сериозно ли говориш? Да не си в някоя предучилищна група на лекции случайно?
    Я цитирай тук колко резерв получи Дянков като наследство от предишните си колеги и на колко го "увеличи".
    Колко ли щеше да е сега резерва, ако предишните управляващи бяха останали да управляват? Според мен, резерва отдавна да беше свършил и вече да бяхме се навели на МВФ. Виденов щеше да ни изглежда като невинен летен дъждец. Това само като отговор на елементарната партийна пропаганда. По сегашната икономическа и финансова политика си имам много несъгласия, но ако БСП, ДПС и Горския бяха останали на власт, сега щеше да е мазало!
    hristoslav2 одобрява това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: 10% данък върху банковите лихви

    аз мога ли да попитам какво стана с онова нещо, дето му викат "банкова тайна"?

    чрез извънредно комплицираната процедура reverse engineering подозирам, че е съвсем възможно да се установи с какъв влог разполага лицето Х, въпреки че доколкото късата ми лява памет подсказва, размерът на влога си беше банкова тайна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Плащане на данък за МПС през интернет?
    От Cko във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-13, 00:45
  2. Данък за автомобил
    От ops5 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-12, 13:18
  3. Данък МПС за 2009 година
    От alexx във форум Автомобили
    Отговори: 35
    Последно: 14-07-09, 22:44
  4. Програмка за изчисляване на лихви
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-11-04, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе