Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 104
Like Tree75Одобрявам

Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #61

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    90% от знаците са неадекватни и са от преди 20г .. сега като направиха пътя Шумен-Русе с 3 платна познайте какво стана със знаците - останаха си .. прав път до където поглед стига и с 3 платна и някво 60 се мъдри щото има разклон за село със 100 човека и 3 коли в него ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #62

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Спори, спори. Малката, квадратна, черно-бяла табелка под знака за ограничение видял ли си я?
    Това не съм гледал.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #63

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Според мен основавайки се на датата на която е извършено нарушението, ако обжалва би следвало да отпадне.
    А според мен влиза в сила в момента в който го е получил.

    п.п Обжалва ли вече, какво стана?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #64

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    90% от знаците са неадекватни и са от преди 20г .. сега като направиха пътя Шумен-Русе с 3 платна познайте какво стана със знаците - останаха си .. прав път до където поглед стига и с 3 платна и някво 60 се мъдри щото има разклон за село със 100 човека и 3 коли в него ..
    Мда, щом е с 3 платна, никакви знаци неважат...газ до ламарината и да не ти дреме. Даже, може и двойно изпреварване да се прави, нали е три платна, какво като си в насрещното и двойна непрекъсната...!? Преди време един идиот, почти ме навря в канавката, щото и той не признаваше маркировка и знаци
    Yasen6275, Shmi и grischa харесват това.

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #65

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Мда, щом е с 3 платна, никакви знаци неважат...газ до ламарината и да не ти дреме. Даже, може и двойно изпреварване да се прави, нали е три платна, какво като си в насрещното и двойна непрекъсната...!? Преди време един идиот, почти ме навря в канавката, щото и той не признаваше маркировка и знаци
    Как ли е успял,след като ти си пилот?

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #66

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    С простотия, ето как.

  8.  
     
  9. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #67

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Здравейте на всички,

    Няколко дни нямах възможност да пиша и гледам че са се събрали от моралист нагоре да пишат по тема, различна от изложената от мен и да издават морални и юридически присъди.

    Идеята ми бе да споделите опит с обжалването подобни (по моему) псевдо снимки в качеството си на доказателство по нарушение. Ние сме правова държава и всеки би следвало да е невинен до доказване на противното.

    Искам да пейстна написаното по-горе от мен - Искам да оспоря защото не съм сигурен, че съм виновен.
    Вие, които ме отъждествавате с Андрешко, джигит и т.н. можете ли да потвърдите, че ще си платите всяко набеждаване от страна на Органа, защото "все някога сте нарушавали закона по този начин и/или на това място"?
    Както казах, евентуалното нарушение е евентуално извършено преди повече от 6 месеца на място където всички шофьори са изключително внимателни поради наличието на постоянно работеща стационарна камера с радар. Ако бях поне малко сигурен, че съм извършил това нарушение нямаше да се замисля дали да не се възползвам от плащането на глобата в срок, гарантиращ ми отстъпка.

    Не на последно място съм бил неведнъж нечестно набедяван от Органа за извършени нарушения.

    Понеже темата доста се разводни, нека и аз да се присъединя към офтопика:
    Личното ми мнение е, че всички законови регулации трябва да се спазват. Неподходящото им налагане следва да се промени по други канали. Не искам да прозвуча нескромно, но редовно проявявам гражданска позиция, като лично търся отговорност от водачи, нарушили ЗДП. Редовно пиша жалби до таксиметрови фирми заради поведението на техните служители, редовно търся устно обяснение от безкрупулни водачи, нарушаващи закона по някакъв начин. Подходът ми е да ги накарам да се чувстват неудобно. Уви, почти никакви успехи нямам. Поне не видимо. Българина като се хване в издънка отваря най-голямата уста. Затова смятам, че всеки един от нас трябва да репортва нарушениета пък да става каквото ще.
    Последната ми случка е от преди 3 седмици. Един видимо интелигентен мъж около 50-те паркира ML-a си върху пешеходна пътека, пред погледа на 50+ човека. Мястото е паркинга зад Ринг Мол София, непосредствено до пицария Виктория. Бях с жена ми и дъщеря ми, която носех на ръце. Почувствах се лично ограбен от този човек, защото аз паркирах на 50 метра, а той пред самата пицария. За съжаление на никой не му направи впечатление, което е по-големият проблем според мен, но това е друга тема. Попитах го дали осъзнава какво е направил. Той се държа изключително нагло. Мина от "какъв си ти?", през обиди, та чак до заканата "знаеш ли какво ще ти се случи?". Аз дори "селяндур" не съм му казал, въпреки че много ми се искаше. По едно време даже се засили рязко към мен все едно ще ме бие, държейки детето, и се спря на половин метър. Запазих самообладание и усмивката си, знаейки че на такова оживено място едва ли ще посегне. А и да беше посегнал нямаше да е голям проблем, защото съм 95 кг мускули. Към края на нашия съдържателен разговор оставих детето и показно му снимах колата, така че да ме види. Подадох сигнал чрез "Гражданите", а те в КАТ. Отидох лично да пиша сведение. Предупредиха ме, че може пак да ме викат в КАТ, а може и онзи да обжалва, т.е. може да ме викат и в съда. Казах на всички "няма проблем".
    Смятам, че това е правилният начин на действие и смятам, че всеки от нас трябва да спазва закона и да изисква околните да правят същото.
    Това е само една от многото ми случки от последната година. Съветвам всички моралисти да не бързат да издават присъди.
    Lupus, Aleksandars, svetlio1 и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #68

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    VPM, "- Искам да оспоря защото не съм сигурен, че съм виновен." е уточнение направено от теб чак в четвъртият ти пост, за мен е ясно защо си го направил. Относно "набеждаването" ти от органа, освен добре четящият се номер на автомобила ти, пълните данни за място, време и скорост аз не можах да видя причините поради които се съмняваш, че това нарушение не е извършено от теб. Ако търсиш слабости и пропуски в закона, чрез които да не си платиш глобата, това е друг въпрос. Лично аз ако получа такава снимка, но с моят номер. просто ще си платя глобата.
    Yasen6275 и Shmi харесват това.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #69

    Cool Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от VPM Виж публикацията
    ...Подходът ми е да ги накарам да се чувстват неудобно. Уви, почти никакви успехи нямам. Поне не видимо. Българина като се хване в издънка отваря най-голямата уста...
    Да, очевидно и ние, моралистите и нагоре, не пожънахме успехи, като не съумяхме да Ви накараме поне малко от малко да се почувствате неудобно, след като пак продължавате да "си търсите правата". Ферманът Ви е доказателство и за голямата Ви уста, когато Ви хванат в издънка. Не можеше по-добре да синтезирате поведението си.
    Забелязах и въпрос дали ще си платя набеждаване, макар че Вие не отговорихте на моя дали някога сте нарушавал на това място ограничението - 30 км/ч все някак се забелязват, нали? Дали липсата им или пък превишаването на ограничението с толкова. Цялата Ви несигурност и увъртане поражда една сигурност у мен, че това нарушение е факт. Ами, да, ще си го платя, ако съм правил нарушение там, но Вие не бихте повярвал на думата ми, нали така? Затова няма и да Ви убеждавам. Странно, не ми се е случвало, дори другия месец като ми подновят книжката, си взимам и златния талон. Сигурно съм КАТ-аджия, както ме набедиха по-горе.
    Другото е интересна приказка.

  12. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #70

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    не пожънахме успехи, като не съумяхме да Ви накараме поне малко от малко да се почувствате неудобно
    Не се чувствам неудобно от това, че си търся правата.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Ферманът Ви е доказателство и за голямата Ви уста, когато Ви хванат в издънка.
    "Ферманът" ми бе опит да покажа какво мисля за неспазването на Законът. Но уви...

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Вие не отговорихте на моя дали някога сте нарушавал на това място ограничението - 30 км/ч все някак се забелязват, нали?
    Съжалявам, забравих. Бях съсредоточен в писането на "фермана".
    Не мисля, че някога съм нарушавал това ограничение там. Разбира се, не мога да съм 100% сигурен.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Цялата Ви несигурност и увъртане поражда една сигурност у мен, че това нарушение е факт.
    Бихте ли се обзаложили? Аз не бих на Ваше място.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Ами, да, ще си го платя, ако съм правил нарушение там.
    Вие май не искате да ме разберете или просто се заяждате. Поради вече изложените обстоятелства се съмнявам, че съм извършил това нарушение.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #71

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Добре, тогава обжалвайте. В случай, че сте невинен, успех, но с аргументи като "не помня", "снимката не ви е ясна", "аз тази камера я знам и намалявам на нея" и "набедили сте ме" просто нямате шанс. Аз освен да докажете, че камерата е била неизправна/с неизяснено състояние към момента, друг начин не виждам.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #72

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Значи обжалваш
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ...Че са снимали твоята кола?...
    Приготвил ли си си голямата пачка, след като се опитваш да обвиниш кат във фалшифициране на диказателства?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Добре, тогава обжалвайте. В случай, че сте невинен, успех, но с аргументи като "не помня", "снимката не ви е ясна", "аз тази камера я знам и намалявам на нея" и "набедили сте ме" просто нямате шанс. Аз освен да докажете, че камерата е била неизправна/с неизяснено състояние към момента, друг начин не виждам.
    А какво от така представените доказателства доказва неговата лична вина?
    И един интересен въпрос: Ако поиска оригиналния файл, така, както е изтеглен от камерата, без всякакви последващи обработки, дали ще му бъде даден, ако не е обжалвал? (ако обжалва, това може да направи адвоката му от съда и да поиска независима експертиза. Съда не може да откаже такава)
    Този пост е редактиран от Lupus; 02-07-15 в 21:38.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #74

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Ако не посочи човека които е управлявал автомобила му, акта го отнася той. И да, като отиде да си плати глобата ако желае ще му покажат оригиналния файл от камерата.
    Shmi и VeleV.Klima харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #75

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    И да, като отиде да си плати глобата ако желае ще му покажат оригиналния файл от камерата.
    Покажат или дадат копие, което той да даде на експертиза, макар и неофициална? Може ли само с гледане на екран да се оцени неговата автентичност? Или той трябва да вярва априори и да плаща?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коригиране на снимка
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 22-08-07, 10:01
  2. как се обръща снимка с ...........
    От aHuY във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-06, 22:51
  3. Как да побликувам снимка
    От midjis във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-06, 08:52
  4. Снимка на Windows
    От Tores във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-05, 19:26
  5. Снимка
    От Brrrr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-09-03, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе