Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Снимка на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #1

    Снимка на Windows

    Тъй като ми писна само да преинсталирам и всеки път да слагам безброй програми искам да ви питам нещо.

    Имали такова нещо<font face="Arial Black"><font color="red"> "снимка на windows"</font id="red"></font id="Arial Black"> или нещо такова..........

    Тоес след като сложиш всички програми и драйвери целият windows да се качи на друг хард и като ти се скапе windowsa само да си го копираш от харда изобщо можели да стане това и дали ще си запази настройките или ще стане някаква боза [:D]

    Ако някои е в час с тази работа ще съм благодарен да ми обясни как става номера.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Снимка на Windows

    norton ghost е един от вариантите който ще ти помогне

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Снимка на Windows

    в Norton Ghost има възможност да клонираш цял диск. когато си смених 30GB-товия диск с 40GB-тов направих точно така, като новия диск дори не беше форматиран !!!. за 5-10 минути имах цялата си информация барабар с операционната система + 10Гб extra space




  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Снимка на Windows

    Другият вариант се нарича <font color="blue">"Drive Image"</font id="blue"> [на <font color="red">Power Quest</font id="red">] - аз по принцип с нея работя и съм адски доволен засега.



    И двете програмки - <font color="blue">"Norton Ghost"</font id="blue"> и <font color="blue">"Drive Image"</font id="blue"> - можеш да намериш в <font color="red">Hiren's BootCD 6.0</font id="red"> [последна засега версия].



    <font color="green">Успех!</font id="green">




  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    Снимка на Windows

    А аз ползвам Norton Ghost и като дефрагментатор - правя имидж и после "възстановявам" диска от него. Става по-бързо отколкото с дефрагментатор( при мен около 30 минути ).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    Снимка на Windows

    И аз съм с Norton Ghost и вече забравих как се преисталираше нормално[] Правиш копие на преисталиран windows, инсталирани относително стабилни програми и драйвери и като ти се скапе след време ОС си слагаш копието за около 2-3 минути под ДОС и всичко е наред:-)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Снимка на Windows

    Още една добра дума за Norton Ghost!! СУПЕР Е!!!

  10. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #8

    Снимка на Windows

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И аз съм с Norton Ghost и вече забравих как се преисталираше нормално[] Правиш копие на преисталиран windows, инсталирани относително стабилни програми и драйвери и като ти се скапе след време ОС си слагаш копието за около 2-3 минути под ДОС и всичко е наред:-)



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*18/01/2005*:* 10:55:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Под дос?

    Доса на бот дискетите на уин98/Ме върши ли работа, защото аз така и не успях да копирам поддиректориите и филовете под дос, копират ми се само отделни файлове???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #9

    Снимка на Windows

    До тук добре[:D]

    Намери това в нета:

    <font color="red">Създаване на имидж файл на диска</font id="red">



    Следващите няколко стъпки описват как да създаде*те “имидж” или огледално копие на цял диск или част от него във вид на един файл, който в последствие можете да използвате за възстановяването на цялата информа*ция. Тук описваме работата с програмата Norton Ghost 2002, но в общи линии процедурата е същата и при други версии на тази програма, а и при други подобни инструменти.

    Стартирате Norton Ghost под „чист DOS”

    Ако желаете да зададете някакви специални параметри, можете да направите това от меню Options

    Избирате Local => Partition => To image (ако искате

    да направите пълно копие на диска, а не само на един дял

    вместо Partition избираме Disk).

    Указваме желания твърд диск и дял от него, на който ще правите

    който ще правите огледалното копие.

    Задавате местоположението на файла, който ще съдържа огледалното копие и неговото име (той не трябва да е на същия дял, на който правите имидж).

    Избирате дали да има компресия, най-добре без

    такава или на Fast метод (това ускорява създаването и

    възстановяването на копието).

    Започва създаването на копието, което ще отнеме

    известно време (в зависимост от размера на информацията на диска). Когато завърши този процес, е добре да направите проверка на създадения имидж от Local =>

    Check => Image File.

    Ако проверката е наред, можете да излезете от

    програмата или да продължите с възстановяването на копието на новия диск.

    Най-добре е да направите огледално копие само на Windows и инсталираните програми. Ако разполагате с архиви, музика, филми и други, е най-добре да ги премести*те, преди да преминете към създаването на имидж файла.



    <font color="red">Създаване на огледално копие от имидж файл</font id="red">



    Тази процедура е много по-лесна от създаването на файла, но крие много повече опасност и ако не внимава*те много, рискувате да загубите важна информация от диска.

    Избирате Local => Partition => From Image (или Disk вместо Partition).

    Указвате устройството, пътя и името на имидж файла.

    Задавате дял или целия диск, който ще бъде огледалното копие. Тук трябва да бъдете много внимателни и да внимавате да не объркате устройствата или дяловете, затова преди да дадете потвърждение, се подсигурете двойно.

    Изчаквате процеса да завърши и вече разполагате с огледално копие на новия диск, остава да рестартирате, за да видите дали всичко е наред.



    Дали е всичко така или нещо ще трябва да се допълни.

    За първи път ще го правя и гледам да не объркам нещо[^]

    Още един въпрос как да го стартирам под DOS по точно кави са командите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #10

    Снимка на Windows

    Имам и още един въпрос:

    Значи следкато вляза под дос ми дава два харда единият 120 ГБ и другият 20ГБ (в който искам да направя Image File - а).

    Ами на мен 1 хард ми е разден на 3 части защо ми го дава на едно?

    И другото което искам да попитам е не правя ли Image File само на C-то и дали като го исползвам Image File(след време като ми се скапе ОС) информацията в D-то и E-то ще се запази или ще се върне от момента на направния Image File.[?][?][?]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Снимка на Windows

    Значи ти не влизаш под ДОС, а програмата те предупреждава и сама си прави всичко под ДОС, когато искаш да сложиш копието.

    Ще ти кажа как съм направила с дяловете при мен. ОС ми е на C и е примерно 5ГБ. Направила съм още един дял със същия рамер за Ghost копието. Копираш C на D (където ти е дяла за копието). Когато искаш да преинсталираш, просто избираш да ти копира image от дял D на дял C и програмата сама си прави всичко, като те предупреждава, че го прави под ДОС.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #12

    Снимка на Windows

    Ок готово [8D]

    Всико вече е ток и жица[:D]

    Мерси Sunny[]

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #13

    Снимка на Windows

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ок готово [8D]

    Всико вече е ток и жица[:D]

    <font color="red">Мерси Sunny</font id="red">[]



    <div align="right">Originally posted by Tores*-*20/01/2005*:* 01:09:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    ???



    [:D]






  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #14

    Снимка на Windows

    Макар и малко късно, но да попитам и аз. Имам два физически HDD. Първият е SATA, а вторият е нормален. На първият, който е разделен на 2 части- C и D ми е операционната система- ХР. И тъй като нещо взе много на хърка, се опасявам от скорошната му тотална загуба. Затова реших чрез drive image 2002 да си създам имидж на С-то върху втория физически диск. Да но не става. Стигам до момента с рестартирането, след което не се подхваща програмката, не влиза под ДОС, а нормално си се рестартира уйндоуса и се зарежда без да стане нищо! Защо? Някой може ли да подскаже и да помогне? На служебния ми комп. стана без проблем. Там съм с 2000.

    Моля за съвет!?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #15

    Снимка на Windows

    А в БИОС-а включено ли ти е да ти зареди първо от cd-то и после от харда?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подобряване на качеството на снимка
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 23-02-09, 13:45
  2. Коригиране на снимка
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 22-08-07, 10:01
  3. как се обръща снимка с ...........
    От aHuY във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-06, 22:51
  4. Как да побликувам снимка
    От midjis във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-06, 08:52
  5. Снимка
    От Brrrr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-09-03, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе