Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 104
Like Tree75Одобрявам

Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #46

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Lupus, espace,

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #47

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от VPM Виж публикацията
    Пътувам често и не помня дали съм извършил такова нарушение преди повече от 6 месеца. Тази камера е една от 5-те от стационарни в посока София-Варна и ми е до болка позната.
    Искам да оспоря защото не съм сигурен, че съм виновен.
    Не веднъж съм ставал жертва на набедяване от страна на органа.
    Гледам я тази тема и се чудя какво изобщо те накара да я пуснеш! След като си толкова несигурен във виновността си, нека те попитам простичко - някога, без значение кога, дали преди ден, два, пет, десет години, нарушавал ли си ограничението на този знак? Ако си го нарушавал дори веднъж, плащай! Какво е значението дали качеството на изображението е добро? Съвестта ти не говори ли, след като си превишил с близо 30 км/ч ограничение от 60, при това посред нощ, при намалена видимост? Ще ме извиняваш за острия език, но не мога да си представя колко нагъл трябва да бъде човек дори да му хрумне да обжалва! Тези знаци не са поставени за красота (или грозота), а за да бъдат спазвани, без значение какво е твоето субективно възприятие!!! Веднъж си бил тарикат, когато си превишил скоростта и искаш пак да се направиш на такъв като обжалваш!
    Yasen6275 и VeleV.Klima харесват това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #48

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Сънчо прав си, но човекът не е нагъл.Той просто си упражнява правото на жалба.Или в момента търси съвет(макар и не там където трябва) дали да си го упражни.

    Според мен основавайки се на датата на която е извършено нарушението, ако обжалва би следвало да отпадне.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #49

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Това право му е дадено за да защити интереса си, в случай, че наистина е допусната грешка, а не за да да създаде излишна работа на институциите, само и само да мине метър за пореден път. Пък после все някой ни е виновен и институциите не си вършели работата. Сигурно имат на главите стотици такива тарикати, дето за 20-50-100 лв. правят разходи за 5 пъти повече и им губят времето. Щом е нямал самосъзнанието, че трябва да спазва ограничението, плаща и заминава - дано следващия път, поне заради изтънелия си джоб ако не друго, се замисли. Вместо да си каже "Добре, сгреших" и да си плати чинно, тръгнал да занимава хората по форумите и да разсъждава снимката била ли хубава, не била ли.
    Yasen6275, espace, blue1 и 3 други харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #50

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Това право му е дадено за да защити интереса си, в случай, че наистина е допусната грешка, а не за да да създаде излишна работа на институциите, само и само да мине метър за пореден път. Пък после все някой ни е виновен и институциите не си вършели работата. Сигурно имат на главите стотици такива тарикати, дето за 20-50-100 лв. правят разходи за 5 пъти повече и им губят времето. Щом е нямал самосъзнанието, че трябва да спазва ограничението, плаща и заминава - дано следващия път, поне заради изтънелия си джоб ако не друго, се замисли. Вместо да си каже "Добре, сгреших" и да си плати чинно, тръгнал да занимава хората по форумите и да разсъждава снимката била ли хубава, не била ли.
    Вие да не сте пътен полицай ?
    Каква е тази безумна логика, че всички сме виновни и Държавата е права винаги ?
    Знаете ли къде е тази камера ?
    Камерата е до село Шереметя на абсолютно прав участък от няколко километра, но има отбивка и за това е ограничението 60 км/ч. Абсолютно безумие е това, защото на това отклонение минават по 10 коли дневно. Друг е въпросът, че в 12 часа през нощта надали има трафик ...... Това не е камера , която помага - Това касичка за пари!!!!
    Омръзнало ми е да слушам философи и моралисти, но в тази тема ще дойдете прекалено много ......
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #51

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    и аз мисля ,че камерата там е напълно излишна и е сложена с цел жънене на пари .. пътя освен че е прав е и 3 лентов ..
    hristobotev и svetlio1 харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #52

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Тази камера е там(и не само тази) не за да са събира пари, а за да научи джигитите, че закона са задължителни, а не препоръчителни.

    След като има знак за ограничение нямате основание да мрънкате защо има камера.

    Ако смятате че организацията на пътя там е неправилна, има си ред по който да се обжалва и да се иска промяна.


    // Що някой не даде линк към гугълл стриит към мясото.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 01-07-15 в 06:54.
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #53

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване


  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #54

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Хахаха, както винаги филма се оказа социален а не сексуален. Проблема е ограничение от 300 метра преди знака за влизане в града/селото.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #55

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Според мен може да се спори, тъй като ограничението важи до края на кръстовището, а камерата е точно там. Неведнъж след 15 минутни скандали и спорове пътни полицаи са ме поздравявали за "набитото око" до местоположението на знаците и тяхната валидност.

    Друго такова място (за варненци) е спирка Евксиноград посока Златни Пясъци. Там редовно пазят несъществуващ знак 60 и хората толкова са повярвали, че този знак съществува, че действително си карат с 60. А той е преди предното кръстовище и дори има знак, който обозначава двете кръстовища. Аз си карам с 90, спирали са ме поне 6-7 пъти и нямам нито едно наказание, защото им обяснявам, че колкото и да пишат няма как да мине в съда тъпия им акт.

    Още едно такова място (пак за варненци) беше спирката на баира посока Траката (не Студентска, ами следващата, забравих й името). Там навремето пазеха 60, което не съществуваше, единствено имаше знак край на града. Хората обаче се хващаха на въдицата...

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #56

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    Вие да не сте пътен полицай ?
    Каква е тази безумна логика, че всички сме виновни и Държавата е права винаги ?
    Знаете ли къде е тази камера ?
    Камерата е до село Шереметя на абсолютно прав участък от няколко километра, но има отбивка и за това е ограничението 60 км/ч. Абсолютно безумие е това, защото на това отклонение минават по 10 коли дневно. Друг е въпросът, че в 12 часа през нощта надали има трафик ...... Това не е камера , която помага - Това касичка за пари!!!!
    Омръзнало ми е да слушам философи и моралисти, но в тази тема ще дойдете прекалено много ......
    Специално за Вас повтарям, защото не сте разбрал:

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Тези знаци не са поставени за красота (или грозота), а за да бъдат спазвани, без значение какво е твоето субективно възприятие!!!
    Кое не е ясно?!
    Колкото и да не Ви се вярва, аз също не съм съгласен с много от ограниченията, но ги спазвам въпреки това. Човек трябва да има трезва преценка за компетентността си в дадена област и да е наясно, когато я няма.

    И един пример от практиката ми: един такъв прав участък, една такава тъмна нощ, точно преди влизане в град, една кола спряла насред моето платно, без никаква сигнализация (нито светлини, нито триъгълник), едно такова ограничение, което явно може да спасява ако не живот, то поне спестява много огънати ламарини и натъртвания. Колко обичайна гледка е това? Отговарям - ами никак не е обичайна! Колко пъти ми се случи? Само веднъж! Така, че дали минават 1-2-10 или 100 коли, когато има ограничение, спазвам го!
    И да, след като години наред всеки ден слушаме по новините за джигити като Вас, държавата е права! По-добре да слушаме философи и моралисти, както ме наричате, отколкото за убийци на пътя! Аз поне не вредя на никого, освен може би на Вас, като Ви вдигам кръвното...
    VanDan, Yasen6275, blue1 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #57

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Повечето от знаците за скорост си стоят точно за красота и не защото не трябва да се спазват, а защото не са актуализирани от десетки години. Преди много време имаше и предаване по телевизията за това, че много от знаците не са адекватни. Един знак да се подмени струва пари и на държавата не и дреме, че пишело 60, те със служебните коли и НСО и без това не ракат с 60. Към Бургас имаше няколко места, където имаше знаци 60 и си стояха много години без да се променя нищо по пътната обстановка, но по едно време бяха сменени с 80, което означава, че там не е било за 60, но е по-лесно да се пишат актове, отколкото да се актуализира един знак.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #58

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Е, щом са го давали по телевизията, значи е така - там всекидневно заливат хората с "интелект".

    Абе, дай мезето и ракията... после пали Golf-a и с 200, какви са тези ограничения - те са били за Жигулата едно време, твоя 20-годишен Golf тоя завой го взима без проблем със 150. Само да си споделя болката - при нас пък има един пешеходен светофар, той ми свети червено, а аз виждам, че няма пешеходци - защо да спирам?! И него трябва да го махнат, ама на държавата не й дреме. Аз ще карам на червено, ще ме ограничават те, аз знам най-добре как се кара! А, да.. онзи ден един съвестен шофьор реши да прави спринт от 0 до 100 срещу мен, докато пресичах... какъв съм аз да пресичам пред него?! Че това е път за автомобили и няма никакви ограничения на скоростта, щом е преценил! Засрамих се, след като едва не ме блъсна.

    Та така. Дано и авторът на темата се измъкне, щом е преценил, че ограничението не важи (може и той да е гледал репортажа) - все някой трябва да застане срещу системата! Обжалване до дупка!

    И нещо сериозно: като гледам движението по пътищата ни, отчитайки както тяхното качество, така и на подготовката на водачите, които се движат по тях, направо бих предложил да се въведе ограничение от 60 км/ч из цялата републиканска мрежа. За повече не ни стига пипето. Иначе много обичаме да се сравняваме с Германия и техните магистрали, само че нито те са като нашите, нито ние сме като немците. Но това са подробности.
    Yasen6275, blue1, Aleksandars и 2 други харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #59

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Ние сме много по-умни от германците. Точно в това ни е проблемът.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #60

    Отговор: Ел. фиш със снимка - заслужава ли си обжалване

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Според мен може да се спори, тъй като ограничението важи до края на кръстовището...
    Спори, спори. Малката, квадратна, черно-бяла табелка под знака за ограничение видял ли си я?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коригиране на снимка
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 22-08-07, 10:01
  2. как се обръща снимка с ...........
    От aHuY във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-06, 22:51
  3. Как да побликувам снимка
    От midjis във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-06, 08:52
  4. Снимка на Windows
    От Tores във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-05, 19:26
  5. Снимка
    От Brrrr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-09-03, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе