Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 110

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #91

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Дай пример. Коя продавана у нас гума не отговаря на на спецификациите на автомобила за който е предназначена.
    Не искам да прозвучи като заяждане, но това не е трудно да се провери и всеки сам би се справил, но да вземем следния пример. Ако на автомобил Х е отбелязано в документите на автомобила, на табелата на вратата или в регистрационния талон размер на гумите 205/60 R16 96H, то кратка справка в сайт за гуми те могат да бъдат налични с товарен индекс – 92, 96 и 100, а скоростния може да бъде с буква H, T, V, W или Y. Смятам, че е очевидно, че гума 205/60 R16 92H би била неподходяща, тъй като има по-нисък товарен индекс, а гума с означение 205/60 R16 96T има по-нисък скоростен индекс. Сега ако кажа, че не всяка гума, която пасва на джантата е подходяща за автомобила сигурно ще засегна много, но това е така. Някой ще каже, какво толкова, аз не карам с 210 км/ч за какво ми е гума с такава скорост? Това също не е така, защото разликата не е само в максималната скорост, но и например в хистерезисни загуби, топлоотдаване и още куп неща описани в стандарта. В крайна сметка ще се измени характеристиката на гумите спрямо тази, което конструктора е заложил и сертифицирал.
    Пак не искам да звучи заядливо, но гумите са типизиран продукт, както са и автомобилите, и гумите не се напасват по спецификацията на автомобила, а точно обратното (поне не тези които всеки би могъл да си купи, има и специални гуми, но те нямат типизиране). Например WIFI стандарта не е напаснат по спецификацията на телефона, а точно обратното, телефона се изпълнява така, че отговаря на изискванията на WIFI стандарта.
    Не всеки може да е специалист по гуми, но има интернет и много неща могат да се научат от там. Не е проблем, че шофьорите не знаят за изискванията за гумите, проблем е, че тези които трябва да го знаят, мислят подобаващо – всички гуми са еднакви и щом могат да се монтират, значи са годни. И още по-голям проблем е, че това не се изчерпва само с примера за гумите, а до всичко до което човек се докосне в България – тотално невежество и незнание със самочувствието за свръхкомпетентност. Това лято имах спор с познат и дори му направих снимки за елементарни неща – например строителство – масово строителите и техните техници не знаят за какво тухлите се произвеждат с отвори. Това води до много комични сцени от строежи, от които се вижда тухли монтирани във всевъзможни ориентации.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #92

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    бърз въпрос: всесезонните гуми покриват ли задължението за 4мм. грайфер?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #93

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Какво общо има дълбочината на грайфера с това, че са всесезонни. Ако не са износени покриват.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #94

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    просто предполагам че принципно са с по-малък. а за глобите мерят милиметри, ако ще лятна да е. та затова.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #95

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Новите гуми са с 8-9 мм. По това време на годината за нас е задължителено да имат 4мм

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #96

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от banksy Виж публикацията
    просто предполагам че принципно са с по-малък. а за глобите мерят милиметри, ако ще лятна да е. та затова.
    Всесезонните гуми са по-близо до зимните гуми като шарка. Дълбочината на грайфера е достатъчно голяма. Идея си нямам от къде ги предполагате тези неща.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #97

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?


  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #98

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    На 20к+ км всесезонни мишелинки са с около 6мм. Само ги балансирах и завъртях предни-задни наскоро

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #99

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    На 40 к , летните ми гуми са на 6 мм, моите ще изкарат още 20 к , на 60 к ще ги сменя. Зимните ще направят 40 к за 4 - 5 зими и на боклука. Така за 5 години грубо ще изкарам. Всесезонните 2 години и в кереча. За 4-5 години 2 чифта , като пари малко по-скъпо от два комплекта сезонни, като сигурност - компромис. Няма гума която да работи добре и на -15 и на +40 градуса.Не би трябвало и да има съгласно известните дотук закони на физиката и химията.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #100

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    С една разлика - няма да ходя по 2 пъти на гумаджия в най-натовареното време, да съхранявам втория комплект гуми при подходящи условия, че и втори комплект джанти. Атмосферните условия също често зимата последните години не са добри за зимните гуми - твърде високи температури и не им се отразява добре.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    48
    #101

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    То по тая логика може с едни обувки(маратонки) да си караме цялата година, не че някой не го правят, ама лятото им се потят краката а зимата мръзнат [emoji23]

    Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #102

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    И аз не веднъж съм си го мислил този номер да мина метър със всесезонни, но всяка зима управата ми дава да разбера, че няма и метър да измина.
    Ако в неделя не бях със зимни гуми, нямаше да си стигна до апартамента, на ключова локация!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #103

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Не е така. Аз си взех нови зимни среден клас Барум, а съседа е с нови всесезонни Ханкук 4s2. И въпреки че очаквано аз нямах никакви проблеми, доста изненадващо за мен, той също нямаше проблем в събота и неделя. Та с оглед на актуалните цени на софийските гумаджийници, сериозно се замислям за варианта с всесезонни и аз.

    Всичко опира до начина на каране. Ако основно бръмчиш градско с редки излизания навън и не си падаш по зимни спортове и планини през зимата, спокойно може да заложиш на всесезонните според мен. Такива екстремни дни като сегашните, има веднъж на няколко години.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #104

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    В тоя вариант можеш и само с летни да караш ако те кефи

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    С една разлика - няма да ходя по 2 пъти на гумаджия в най-натовареното време, да съхранявам втория комплект гуми при подходящи условия, че и втори комплект джанти. Атмосферните условия също често зимата последните години не са добри за зимните гуми - твърде високи температури и не им се отразява добре.
    Ходя в Диана, взимам си час по интернет, като отида гумаджията ме чака, гумите с джантите ми стоят там на хотел - 50 лв на сезон, мазата ми е свободна, доволен съм.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #105

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Разбира се, че не карам с летни. Писал съм, че карам с чисто нови зимни гуми. Само че гумаджиите нещо започнаха да прекаляват с цените, особено големите, които споменаваш със запазване на час - В диана и Маргел е около 80-90 лв за 16-ки. Догодина ще искат над 100 лв.За 2 години давам 70% от цената нови гуми само за смяната им с актуалните цени за труд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 23:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 12:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 13:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 02:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 18:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе