Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 110
Like Tree47Одобрявам

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #76

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    За Свещената Природна тЪпота...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    oldgraf и Gena_bs харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #77

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Миналата есен обух едната кола с всесезонни Гудиър 3 генерация. Почти веднага се наложи да ги тествам на Петрохан. Останах много доволен. От север освен сняг имаше и замръзнало и нарочно тествах внимателно как ще се държат. Тази година беше ред на другата, обаче взех Мишелинки, новите всесезонни. Не съм ги тествал сериозно, досега имаше малко дъжд само и бяха ок. Но са много по-тихи и меки от гудиъра.

    Онзи ден, в събота, тествах мишелинките през Петрохан. След Гинци вече не бях много спокоен. Имах чувството, че ако спра няма да мога да тръгна. Няколко пъти усещах как колата иска да иде в насрещното или извън завоя. Реално са добри гуми всесезонните, но за сняг си трябва зимна гума. С тези трябва много внимателно шофиране. И голям опит, а не келешлък. За мен е оправдана покупка, но имам избор дали да пътувам и откъде да мина. За всекидневно каране при доста сняг или коловози е трудно, трябва си зимни.
    ПП Бях си метнал веригите в багажника за всеки случай
    ccankov73 и Slusatel харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    7
    #78

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Аз съм със зимни гуми Falken Eurowinter. Купих ги преди 2-3 сезона. Не си спомням точно кой продукт са, но бяха среден ценови клас. Мога да ви кажа, че полото ми е с 13-цолови гуми и на големите снегове нямам никакви проблеми, докато покрай мен най-нови мерцедеси 4х4 боксуваха на паркинга и едвам излизаха. Супер съм доволен и ги препоръчвам.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #79

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    коректно е да се сравняват еднакви по размер гуми!

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    3
    #80

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Здравейте, колеги! Аз карам моята вярна кола с гуми Nexen. Гумите не са скъпи, колата е устойчива на пътя. Доволен съм от избора си! https://motoexpert.bg/bg/products/le...nni-gumi/nexen

  7. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #81

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    И летните и зимните ми гуми са Нокиан, от години.
    Размер: 205х55х16. Хонда Сивик 8, 2.2.

    Пътувам много, най-вече извънградско и магистрала. Лятото са супер при дъжд и аквапланинг.

    Колата ми е в подземен гараж, с голям наклон.Зимата, рано сутринта е заледено и със сняг, ако е валяло, но никога не съм имал проблеми.

    Купувам си ги от сайт, като ми ги носят до нас от Германия и със ДОТ, такъв, какъвто съм уточнил в поръчката.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #82

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    nokian съм разочарован от летните. нацепиха се.
    за зимни falken търкалям и съм доволен, ма то и едни зими... заедно са купувани и двата комплекта, едните се търкалят по 4 месеца другите по 8 и 70 80хил.км общо.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #83

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Ами...в Сливен е около 30 градуса........
    какви зими...какви 5 лева?
    зимните ще се скапят за седмица
    е катаджиите може да глобяват...ама ДГД

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #84

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    е катаджиите може да глобяват...ама ДГД
    Катаджиите могат да само да ти премерят дълбочината на грайфера.
    Няма закон, който да задължава употребата на зимни гуми.
    Gena_bs и grischa харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #85

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Да не се заядат за неравномерно износени гуми > неизправна ходова част/ окачване; напукани и с DOT над 5 години и още 10-тина подобни.
    Пък ходи после се разправяй в нашата "независима" съдебна система.
    В авто форум днес има пост как колега 5 минути 10 полицая на пътя са го проверявали от-до по всички бази данни.

  13. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #86

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Няма как да те глобят ако грайферът на гумите ти е с дълбочина над 4мм.
    Ако се заядат с теб им показваш Закон за Движение по Пътищата, където в чл. 139 т.4 пише:
    4. (нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) с гуми, предназначени за зимни условия, или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 mm през периода от 15 ноември до 1 март.
    Забележи че там пише ИЛИ зимни гуми, ИЛИ с повече от 4мм., демек може и да си с летни но с повече от 4мм, или да си със зимни, та ако ще и да са с 1мм.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #87

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Само да искат да се заядат и сме вътре с двата крака:
    ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

    Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

    9. по колелата и гумите:

    а) гумата не съответства по размер, налягане, допустимо натоварване и скорост на марката и модела на моторното превозно средство;
    б) гумата има разкъсвания;
    в) джантата е повредена или деформирана, липсва или е повреден елемент за закрепване на джантата към главината на колелото;
    г) дълбочината на протекторния рисунък на гумите на автомобилите и на мотоциклетите е по-малка от 1,6 мм;
    д) има вулканизирани или регенерирани предни гуми;
    е) не са балансирани колелата на лекия автомобил;

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #88

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Ти и да искаш не можеш да нарушиш тези норми
    а) няма от къде да намериш гуми, които не отговарят по тегловен и скоростен индекс. Такива са обикновено индустриалните гуми и дори и сред тях да има размер, който да отговаря на колата ти (примерно такива предназначени за метачките по парковете, които са по-нискоскоростни), трябва да си луд за да си сложил такава.
    б) вече почти няма коли с вътрешни гуми, демек ако има разкъсвания гумата ще е спаднала и няма да можеш да се движиш
    в) същото като горе. При деформирана джанта, гумата няма да държи въздух
    г) добре де. Трябва да си с над 1.6мм
    д) г-н милицай няма да познае дали си с регенерат отпред, пък и това не е препоръчително за колата ти, щото регенератите обикновено са по-тежки и е по-вероятно да ти разбият окачването
    е) т'ва пък как ще го провери?
    BateB одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #89

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Ти и да искаш не можеш да нарушиш тези норми
    а) няма от къде да намериш гуми, които не отговарят по тегловен и скоростен индекс. Такива са обикновено индустриалните гуми и дори и сред тях да има размер, който да отговаря на колата ти (примерно такива предназначени за метачките по парковете, които са по-нискоскоростни), трябва да си луд за да си сложил такава.
    Това не е съвсем така. Все още гумите се продават с различни скоростни и товарни индекси и ако не съвпада с хомологационния (този който е вписан в талона) е нарушение и това лесно може да се провери.

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #90

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Това не е съвсем така. Все още гумите се продават с различни скоростни и товарни индекси и ако не съвпада с хомологационния (този който е вписан в талона) е нарушение и това лесно може да се провери.
    Дай пример. Коя продавана у нас гума не отговаря на на спецификациите на автомобила за който е предназначена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 22:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 11:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 12:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 01:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе