Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 84
Like Tree26Одобрявам

Препоръка на марка и модел малка кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Препоръка на марка и модел малка кола

    Каква марка и модел бихте препоръчали?

    В момента карам Fiat Punto но вече е стара баба и наближава време за смяна. Принципно не съм влюбен в определена марка, искам просто да е читава кола с прилична поддръжка.


    Това което държа да е на бензин и ръчна скоростна кутия (климатици и подобни екстри не ме вълнуват) нещо от типа на Пунтото, като че ли за моите нужди е най-функционален подобен тип купе. Става дума за избор на втора ръка автомобил. На времето Пунтото го избрах в рамките на петнадесетина минути но сега нещо не ми се получава . Имам някаква идея но за сега няма да я споделям за да не повлияя на евентуалните предложения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Toyota Yaris!
    podredko и andreygg харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Тъй като не те вълнуват разни лигави екстри, и прехвалени марки, а искаш здравина - аз ти препоръчвам ситроен саксо 1,4 бензин - вървят между 1000 и 2000. Здрав двигател, хубави ламарини и евтина поддръжка. Има един такъв в семейството, само че автомат. Като го вземах за втора кола, и аз търсех компактен здрав, запазен и 4-врат екземпляр, без значение от марката - втора зима ще му е - само радва. Друго, което също е ОК е хонда сивик, но има голяма вероятност да попаднеш на маслояд. Успех

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Идеята колата все пак да не е по-дърта от 2005г дори ми се ще да е по-младичка даже. Мои приятели също ми препоръчаха Toyota Yaris обаче ми се виждат скъпи за 15 годишна кола, въпреки че общото мнение е са много читави коли.

    Аз лично обмислям за Fiat Panda II, като за цена от 3 до 4хил. (според мен това е прилична сума за малка кола) получаваш кола от 2007 до 2010(11) и км. под 100 000 че в повечето случаи и под 90 000 даже.

    За френските коли цял живот само точа слушам - " Не ти трябва такова нещо" и то толкава ми се е набило в главата че дори по улицата не ги поглеждам тези коли.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Жената кара Toyota Yaris 2005та. За почти 15 години и 140к км е сменила само съединител и задни амортисьори. Колата е изключително пъргава и приятна за каране и си струва парите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Моята жена я кара вече 10 години и 100000км. Яриса е 2000г. от Японските сглобки. Досега нищо, само гуми, бензин, филтри и масло. Как да я смениш(продадеш) такава кола?

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #7

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Идеята колата все пак да не е по-дърта от 2005г дори ми се ще да е по-младичка даже. Мои приятели също ми препоръчаха Toyota Yaris обаче ми се виждат скъпи за 15 годишна кола, въпреки че общото мнение е са много читави коли.

    Аз лично обмислям за Fiat Panda II, като за цена от 3 до 4хил. (според мен това е прилична сума за малка кола) получаваш кола от 2007 до 2010(11) и км. под 100 000 че в повечето случаи и под 90 000 даже.

    За френските коли цял живот само точа слушам - " Не ти трябва такова нещо" и то толкава ми се е набило в главата че дори по улицата не ги поглеждам тези коли.
    За Френските коли така казват хора, които никога не са имали такава. Или някой, който си е купил за първи път и е попаднал на лоша бройка. И после тръби навсякъде - "Мани ги тия Френски"!
    За 3-4000 може да намериш Пежо 307.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Днес обиколих няколко къщи и супер разочарован останах, че аз по добре да си карам моята 25 годишна баба. Фактически единствено което ми привлече вниманието беше една Honda Jazz 1,4 LS вярно по-скъпичка ама...някакви впечатления за модела. Дори я изкараха по-добра от Toyota Yaris.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Днес обиколих няколко къщи и супер разочарован останах, че аз по добре да си карам моята 25 годишна баба. Фактически единствено което ми привлече вниманието беше една Honda Jazz 1,4 LS вярно по-скъпичка ама...някакви впечатления за модела. Дори я изкараха по-добра от Toyota Yaris.
    Първо се информирай за цената на частите на Японските автомобили и тяхната наличност! А после слушай, колко са здрави и безпроблемни!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Първо се информирай за цената на частите на Японските автомобили и тяхната наличност! А после слушай, колко са здрави и безпроблемни!
    И какво за частите на японските коли, че ми стана интересно?

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #11

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от stamantonov Виж публикацията
    И какво за частите на японските коли, че ми стана интересно?
    Нищо! Човека е написал, че търси "читава кола с прилична подръжка". Не мисля, че Японските части са на прилични цени. Освен ако не е "набор" на Пунто-то.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Аз съм карал 3 руски возила, после едно италианско, после едно японско, после четири немски, а последните 11 години съм с едно 11-годишно нискобюджетно френско и мисля така да си продължа - с френски.
    Жената преди 5 години също се качи на едно доста новичко C3 , но тя и през 90-те е карала френска кола и нямаше моите колебания.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #13

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Като бивш собственик на Тойота и Хонда ( и не само) бих избирал между тея двете.
    Но най-важното е да попаднеш на читава кола....
    Gena_bs и Rafailiev харесват това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #14

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Аз съм карал 3 руски возила, после едно италианско, после едно японско, после четири немски, а последните 11 години съм с едно 11-годишно нискобюджетно френско и мисля така да си продължа - с френски.
    Жената преди 5 години също се качи на едно доста новичко C3 , но тя и през 90-те е карала френска кола и нямаше моите колебания.
    Много хора избягват Френските коли, защото чули, че някой казал... Истината е, че имаш ли един път Французойка трудно ще искаш друга.
    VanDan одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #15

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Имал съм 2 хонди джаз 1.3 бензин.
    Ако си намериш читава взимай!
    за около 5-6 години никакви проблеми.
    Само масла , филтри и гуми . А да и накладки че яко градско .
    Взех ги по на около 100 000 км и на около 250 ги продадох .
    Не заради друго ами момчетата дето ги караха искаха да ги вземат за жените.
    Едната още се кара , а другата катастрофира.
    Препоръчвам с две ръце.
    За френските ........ по- добре не.
    и такива служебни имам ( пежо , ситроен, рено ) не са читави !
    Щом искаш бензин VW отпада ! ( бензиновите имат много проблеми и горят масло на поразия )
    jonny33 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Марка/модел качествени автоматични прекъсвачи
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-18, 20:48
  2. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 11:25
  3. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 08:06
  4. Кой каква марка - модел куче има
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 22
    Последно: 09-04-12, 14:33
  5. Вашата любима марка спортна кола
    От loszetas във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-12, 07:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе