Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 84
Like Tree26Одобрявам

Препоръка на марка и модел малка кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    не националността, а двигателят е важен!

    какво предпочитате: нисан кашкай или рено лагуна 3?

    подсказка: с един и същи двигател са

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Като се замисля точно там е проблема да попаднеш намериш читава кола. При положение че никога не съм притежавал дори нямам спомени и да съм карал даже японска кола как мога да разбера за половин час в какво състояние е, така че Джаза почти сигурно отпада. Винаги съм карал възможно най-простите коли без каквито и да е било екстри, фактически никога не съм бил роб на колите си и смятам и за напред да е така.
    Днес разгледах и две Panda II ами вярно малко по дървенички изглеждаха ама за сметка на това бяха най-близо (визуално) до заводското си състояние, останалото имам чувството че изглеждаше по-зле от моето Пунто а то е вече на 25 лета(става дума до 4хил.).
    Съвсем сериозно започвам да се замислям за една Пандичка и да си свиркам.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #18

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    И аз като теб съм фен на опростените автомобили, обаче вече няма такива. Те бяха до малко преди 2000г. Сега всичко е леш. Вадят хубави дизайни, но положението е.....майка плаче - грамофон свири. Търси нещо, което ти хване окото и това е. Която усетиш, че е твоята кола, взимай!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #19

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Ами то има една ладичка 2105 гаражна на 100к на пенсионер (починал за съжаление) за 1к лв.
    Проста количка - бИнзин.
    Мисля че не е продадена още...
    espace одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #20

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Няма вече прости коли, дошли в България таман "разработени" на 10-15 години, за малко пари, с изискването да изкарат безпроблемно до поне 20. Самата концепция на производителите не е отдавна такава. Правят се модели с електроника и някакви екстри, които да изкарат нормално гаранцията си. И повечето производители все повече се обединяват и се размиват разликите между "френско-японско-италианско-немско" и т.н. Тези тенденции ще се засилват още с времето, електрическите коли и съответно идват трудни времена за "бедния българин" и колите ни н-та употреба.
    Как беше вица - само у нас, като се похвалиш, че си купил нова кола и почти винаги първия въпрос е "на колко години е".
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-12-19 в 09:01.
    svetlio1, Jack Krauser и jonny33 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #21

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Взимай си пунто или панда, просто и евтино окачване. На Яриса не знам какво му харесвате, таблото му е напълно безполезно за водача - да опъвам шия и да се зверя и едвам се вижда. И е същата каруца като фиата, само че за повече пари.
    sclera_bg и jonny33 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #22

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    vencifcl каквато и да вземеш си е на късмет. Това - немско, японско, френско, италианско забрави го. Като си доволен от марката и нямаш претенции към екстри - яхвай я пак. Вярно е за немските - ама по-ранните. Имах голф 3 1,8 бензин 90 к.с. и за да не го подаря буквално на някой - го оставих на баща ми. Ами какво да кажа - неубиваем е, ама буквално. На реални повече от 600 000 км., първата ми кола, купена от мен с мои пари някъде около 2003-2004 г. о от тогава все на газ. През годините - амортисьори, пружини, съединител, радиатор на парното, тук там кърпене и боядисване, ама е от над 15 год. в мене и на път никога не ме е оставяла. С двигателя грижи никакви. Сега като знам по-новите бензиновите VW какви еднодневки са, никога няма да взема такава. Сегашната ми е хонда цр-в 1 ген., 2,0 147 к.с. - ще и е шеста зима, 1999 г. е и е точно това което искам. Вярно че вътре е малко спартанско оборудването, но има необходимото - ел. стъкла, силно парно за зимата и безпроблемен климатик. Широчка, просторна, висока и проходима с някакво измислено, но работещо 4х4 и най-важното икономична гори ми на газ не повече от 10 лева на 100 км. смесено. Е не е удобна и пълна с екстри като някоя по-нова трошка, ама за мен е само средство за придвижване, в което трябва да съм сигурен, да е икономична и евтина за поддръжка. И тук колега ruuni9 дето твърдиш че чаркалята за японките били скъпи и не се намирали - няма такова нещо. Има всякакви по-малко и повече ментета из магазините. Даже ако решиш да поръчваш от чужбина масла и други консумативи и части идват вече сравнително бързо. Просто някои марки японки станаха по-масови вече и няма проблем с обслужването им. Ако колата е някаква екзотика - да, но то важи не само за японските марки. То когато за полуоска за сузуки примерно се е чакало месец е било защото са били рядкост и никой не държи на склад, пък гоУгове, джети и пасато колкотп щеш и най вече в моргите. За градска (дамска) кола преди 3-4 години имахме едно Дайхацу Куоре автомат - е уж японска, уж нещо като полу-тойота, ама е била убита от каране сигурно. Единственото което не и правихме беше автоматичната кутия, включително и двигател се отваря за смяна на сегменти, щото пиеше повече масло от колкото бензин. Миналата година като затърсих пак малко автоматче за в града - гледах само цената да е ниска и що-годе да е в ред, като бях решил да го карам като италианец буквално - без да вдигам предния капак - колкото изкара. Изпадна едно саксо 2001г. 1,4 бенз. автомат от Русе, регистрирано за 1300 лв. - здраво купе, запазен салон, пъргав мотор и плавно включваща кутия - викам това е. Даже момчето, от което я взех си призна че откак е у него не е бутвал ни масло за двг, ни за ск.кутия, ни ремъци. Малкото на двг беше черно като на дизел преди смяна - само него смених - и така за една година нивото на маслото не мръдна, наложи се смяна на тампони някакви че тропаше ужасно. Скоро, тъй като излезе читава и смених ангр ремък, водната помпа, свещите и опресних маслото на автомата - ама супер евтино излезе всичко. Е - като дръпна чертата - имам един стар неубиваем немец - от него съм най-доволен, от японските 50/50, от френските - засега на 100 % доволен, само с италианки нямам опит, ама и там на късмет.
    Тези скромни редове са за тези дето казват примерно - френско - никога, или само немско, или освен японско друго не признавам. Тъжната истина е че на 99 % старите коли идват смазани от каране, а на по-новите на около 150 - 200000 км. им предстоят смени на скъпи консумативи, особено ако са дизели, тъй че.....
    svetlio1, vencifcl и ruuni9 харесват това.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #23

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от stamantonov Виж публикацията
    vencifcl каквато и да вземеш си е на късмет. Това - немско, японско, френско, италианско забрави го. Като си доволен от марката и нямаш претенции към екстри - яхвай я пак. Вярно е за немските - ама по-ранните. Имах голф 3 1,8 бензин 90 к.с. и за да не го подаря буквално на някой - го оставих на баща ми. Ами какво да кажа - неубиваем е, ама буквално. На реални повече от 600 000 км., първата ми кола, купена от мен с мои пари някъде около 2003-2004 г. о от тогава все на газ. През годините - амортисьори, пружини, съединител, радиатор на парното, тук там кърпене и боядисване, ама е от над 15 год. в мене и на път никога не ме е оставяла. С двигателя грижи никакви. Сега като знам по-новите бензиновите VW какви еднодневки са, никога няма да взема такава. Сегашната ми е хонда цр-в 1 ген., 2,0 147 к.с. - ще и е шеста зима, 1999 г. е и е точно това което искам. Вярно че вътре е малко спартанско оборудването, но има необходимото - ел. стъкла, силно парно за зимата и безпроблемен климатик. Широчка, просторна, висока и проходима с някакво измислено, но работещо 4х4 и най-важното икономична гори ми на газ не повече от 10 лева на 100 км. смесено. Е не е удобна и пълна с екстри като някоя по-нова трошка, ама за мен е само средство за придвижване, в което трябва да съм сигурен, да е икономична и евтина за поддръжка. И тук колега ruuni9 дето твърдиш че чаркалята за японките били скъпи и не се намирали - няма такова нещо. Има всякакви по-малко и повече ментета из магазините. Даже ако решиш да поръчваш от чужбина масла и други консумативи и части идват вече сравнително бързо. Просто някои марки японки станаха по-масови вече и няма проблем с обслужването им. Ако колата е някаква екзотика - да, но то важи не само за японските марки. То когато за полуоска за сузуки примерно се е чакало месец е било защото са били рядкост и никой не държи на склад, пък гоУгове, джети и пасато колкотп щеш и най вече в моргите. За градска (дамска) кола преди 3-4 години имахме едно Дайхацу Куоре автомат - е уж японска, уж нещо като полу-тойота, ама е била убита от каране сигурно. Единственото което не и правихме беше автоматичната кутия, включително и двигател се отваря за смяна на сегменти, щото пиеше повече масло от колкото бензин. Миналата година като затърсих пак малко автоматче за в града - гледах само цената да е ниска и що-годе да е в ред, като бях решил да го карам като италианец буквално - без да вдигам предния капак - колкото изкара. Изпадна едно саксо 2001г. 1,4 бенз. автомат от Русе, регистрирано за 1300 лв. - здраво купе, запазен салон, пъргав мотор и плавно включваща кутия - викам това е. Даже момчето, от което я взех си призна че откак е у него не е бутвал ни масло за двг, ни за ск.кутия, ни ремъци. Малкото на двг беше черно като на дизел преди смяна - само него смених - и така за една година нивото на маслото не мръдна, наложи се смяна на тампони някакви че тропаше ужасно. Скоро, тъй като излезе читава и смених ангр ремък, водната помпа, свещите и опресних маслото на автомата - ама супер евтино излезе всичко. Е - като дръпна чертата - имам един стар неубиваем немец - от него съм най-доволен, от японските 50/50, от френските - засега на 100 % доволен, само с италианки нямам опит, ама и там на късмет.
    Тези скромни редове са за тези дето казват примерно - френско - никога, или само немско, или освен японско друго не признавам. Тъжната истина е че на 99 % старите коли идват смазани от каране, а на по-новите на около 150 - 200000 км. им предстоят смени на скъпи консумативи, особено ако са дизели, тъй че.....
    Напълно съм съгласен с всичко, което си писал!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #24

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    между другото в малкия сегмент има още една непретенциозна марка - форд фиеста, като части нищо особено, окачване просто и здраво. Ако ти се дават повечко пари фокусите също биват.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #25

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Corsa C или по-новата от 2007 Corsa D https://bg.wikipedia.org/wiki/Опел_Корса , която е на платформата на Punto.
    Двигатели 1.4 Z14XE или в краен случай 1.2 Z12XE. По-новите варианти Z14XEP и Z12XEP са малко по-мощни, но с вихровите клапи (TwinPort) има проблеми. https://www.engine-specs.net/opel
    А с 1.6 Z16SE Corsa C си е направо ракета. Но най младите от това поколение автомобили са произведени през 2007.
    Нищо не знам относно автомата и дали се монтира и на двата обема. На Astra, Vectra и Insignia монтираха Aisin и ZF според модификацията и мощността на двигателя.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 17-12-19 в 21:10.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #26

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Мисля, че е пропусната Тойота Корола 1.6 бензин, хечбек, 110 к.с.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #27

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Първоначално бях решил да е Панда, гледах 4-5 коли ами да ви кажа така и не разбрах защо им е такава цената. Като се има на предвид че е нисък клас автомобил очаквах да са в много по-добро състояние за тези години и пари. После викам дай да го видим този Ярис погледнах няколко но за цена до 4 500 само 15-16-17 годишни някои от тях определено бяха в по лошо състояние от моето 25 годишно Пунто, читавите Яриси бяха определено на доста по-малко години и на цени от 7 и нещо и на горе, на мен лично за основно градски автомобил такива пари не ми се дават. Фактически се бях отказал от покупка на кола и бях склонен да вложа пари в ремонт на Пунтото за да го докарам до колкото е възможно в изрядно техническо състояние но....Някой ми предложи един Хюндай i10 първоначално дори не му обърнах внимание но като чух цената и годините от любопитство го загледах и останах изненадан и очарован от колата. Последният път когато се возих в читаво такси че чак ми стана любопитно какво марка е се оказа че е Хюндай и с това познанието ми за тази марка се изчерпва . Естествено проверих как им вървят цените, оказа се че изключително много таксита има и от този модел I10 (което ще рече че ще трябва да са корави с читава поддръжка) поразпитах тук там и общо взето се потвърди че никак не са лоши та така... харесах си един реално първият който видях и най-вероятно той ще замени дядо Пунто.
    https://www.auto-data.net/bg/hyundai...1.1-67hp-13878

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #28

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Ми то що не загледа Дачиите, знаеш ли колко таксита има...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #29

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Пропусни корейците от всякакъв вид и големина, за да не се превърнеш от очарован в разочарован!
    ccankov73 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #30

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Човекът си иска малка кола, на малко години и за малко пари. Това условие не се връзва с пропускането на определени марки. И малките градски коли са сравнително търсени и държат цени. Отделно сегмента на Ауди-VW-Тойота също държат по-висока висока цена спрямо годините им.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Марка/модел качествени автоматични прекъсвачи
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-18, 20:48
  2. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 11:25
  3. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 08:06
  4. Кой каква марка - модел куче има
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 22
    Последно: 09-04-12, 14:33
  5. Вашата любима марка спортна кола
    От loszetas във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-12, 07:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе