Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 203
Like Tree19Одобрявам

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #76

    Отговор: Защита от токов удар

    ммм тия ватове като почнат да се трупат става лошо. и ме дразнеха и доведоха до решението поне за мен.

    както и да е упс-а го разкарах но да кажа как реших въпроса със защитата - взех си разклонител с master/slave гнезда. натиках тв-то да е мастър понеже е под 1 ват на стенд бай, двд усилвателя, дрймбокса и тунера за кабелната на слейв гнездата.
    като резултат - като не бачка тв : всичко е изключено, като пуснеш тв и всичко запалва.
    не е хай тек като упс но нищо не може да изгори или ако гори аз ще съм там
    ей-такова е нещото : шум когато работи 0, щтраква в началото тихо и това е - с релета е направено аз очаквах да е солид стейт реле но не би.

    Разклонители и защити | AEG Protect Entertainment, 1x Schuko (master), 3x Schuko (slave), 2x Schuko (always powered), Surge protected antenna connector (type F) and RJ45 | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин

    20-те вата са голям проблем ако си мислил как да минаваш офф грид мислех да си правя тв-то да бачка на слънце но смелих батериите. но това е оффтоп

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #77

    Отговор: Защита от токов удар

    Да не ми се смеете само, но да попитам, дали не е вредно за електрониката такъв on/off постоянно?! Както крушките горят най-често при включване?

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #78

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Здрасти, замислям се съвсем сериозно да си купя APC Line-R 1200VA обаче понеже съм много зле с електрониката имам 2-3 въпроса свързани с него. 1. Шуми ли? 2. Когото техниката която е подвързана към него не работи трябва ли да се изключва. Ще се ползва за ТВ, Сателит, Ресивър, CD и още 2-3 неща, ще се радвам да чуя мнение от някой собственик за + и -.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Изключително полезен уред за домашната елктроника, само ++++++.
    1. Ниво на шум 0, само когато има някакви пикове или смущения прещраква за момент, което е нормално.
    2. Няма нужда, но ако искате го изключвайте.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Полезен е, но моят изпрегна след около 2 години употреба, ако не ме лъже паметта... Ако има дори минимален товар (примерно уреди в stand-by) и не иска да включва... Налага се да разкача всичко, да го пусна и да включвам отново кабелите... Може да е нещо дребно, но не знам къде да го нося да го видят.

    Преди малко разкачих тази глупост от техниката си и на този етап не смятам да се занимавам повече с нея. Защо? Заради описания проблем, с допълнението, че днес спря токът, докато бях вкъщи и когато дойде, хоп, още една изненада - този боклук на APC най-вероятно подава някакъв ток за части от секундата и релето в receiver-a започна да щрака като бясно. Аз съм го взел да ми пази техниката, а се оказва, че дефакто трябва да пазя техниката от него!!! Добре, че бях вкъщи. Не се знае какъв щеше да е изходът за техниката... Въобще не смятам да закачам към него нещо по-сериозно от стар компютър, дори след като бъде отремонтиран. Не съм го водил на "доктор", може наистина да се окаже нещо малко, но никаква вяра повече...
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #79

    Отговор: Защита от токов удар

    apc не са това което бяха...

    може би втора ръка висок клас упс където не са пестени материали може и да се справи с нашите ЕРП-та. нещо он-лайн. но там инвестицията е...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #80

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Преди малко разкачих тази глупост от техниката си и на този етап не смятам да се занимавам повече с нея. Защо? Заради описания проблем, с допълнението, че днес спря токът, докато бях вкъщи и когато дойде, хоп, още една изненада - този боклук на APC най-вероятно подава някакъв ток за части от секундата и релето в receiver-a започна да щрака като бясно. Аз съм го взел да ми пази техниката, а се оказва, че дефакто трябва да пазя техниката от него!!! Добре, че бях вкъщи. Не се знае какъв щеше да е изходът за техниката... Въобще не смятам да закачам към него нещо по-сериозно от стар компютър, дори след като бъде отремонтиран. Не съм го водил на "доктор", може наистина да се окаже нещо малко, но никаква вяра повече...
    За кой модел става въпрос?

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #81

    Отговор: Защита от токов удар

    За този модел става дума: Buy Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator - Technical Specifications and Information | APC Аз пък тъкмо се канех тези дни да го хваля, забелязах две промени в техниката ми към по-добро ама ще си замълча.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #82

    Отговор: Защита от токов удар

    Да, същият. Иначе доста тежи. Не съм го отварял, но прави впечатление (явно лъжливо) за солидна изработка. Като го взех му се радвах, но уви - боклук.
    Btw, преди време бях търсил информация за проблема и открих още един брат по съдба, т.е. не съм изолиран случай.
    Ще мисля за UPS в далечното бъдеще...

    @vencifcl, какви са пък тези промени към по-добро? Стана ми интересно.
    Този пост е редактиран от Shmi; 08-12-13 в 08:37.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #83

    Отговор: Защита от токов удар

    Ами първо да спомена какво съм закачил към него: ТВ, Ресивър, Субуфер, DVD, CD, Blu-ray и Булсаткома. Когато си закачих техниката към него още първият път когато си пуснах музика (диск който бях слушал съвсем скоро) усетих лека промяна в самия звук и то основно усетих промяната при ниските честоти. Не знам точно как да го опиша но като цяло бяха по-приятни от преди, вторият път ми направи същото впечатление в последствие вече не правих разлика м/и защото привикнах към този звук (нали знаеш приказката че с хубавото бързо се свиква). Сега не искам да го твърдя на 100% че е така, но без да съм очаквал подобна промяна я усетих. Другото което по-късно във времето ми направи впечатление е свързано с приемника на Булсатком. Приемника ми е ZHD 200 и всички които го притежават знаят как греят тези устройства, понеже имам някакъв навик от време на време да му проверявам топлината (на пипане с ръка) ми направи впечатление че е чувствително по-хладно...
    Знам че няма никаква логика и по-скоро си мисля че е възможно и да си внушавам нещо ама....
    Абе после се загледах и в ТВ дали от 3D не е станал 4К ама
    не беше....
    Преди да се навия да си го купя бях попаднал на едно руско ревю за стабилизатора:
    http://article.techlabs.by/36_34199.html
    http://article.techlabs.by/36_34199_2.html
    Надявам се наистина да са качествени че и аз уж го купих с идеята да си предпазя техниката, а да не се окаже.....че направо ще ме върне в първи клас както се казва.
    Няма да е лошо и други ако ползват такъв стабилизатор да споделят мнения че аз направо започнах да се чудя да не стане някоя беля. Само да споделя че аз моето никога не го спирам.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #84

    Отговор: Защита от токов удар

    Възможно е да има някакво изменение в звука - имам смътен спомен, че някъде в самото упътване пишеше, че може да вкарва смущения в аудио техниката.
    И аз не съм спирал никога моя. Имам този проблем месеци наред и другата техника е оцеляла (TV, компютър с монитор, една стара уредба, стайна антена и subwoofer). Досега нямах receiver и затова не съм го усетил по-рано какви мизерии прави всъщност. Все пак, ако прояви признаци, направо го разкарай, но едва ли. Не се вкарвай в излишна параноя.
    Моя ще го нося при някой жичкаджия, да го погледне, но ако иска повече от 10-15 лв. въобще няма да го поправям. Ако мина тънко, ще го пусна за продажба сигурно...
    Този пост е редактиран от Shmi; 08-12-13 в 10:47.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #85

    Отговор: Защита от токов удар

    Какво стана със стабилизатора, носи ли го на лекар.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #86

    Отговор: Защита от токов удар

    Не съм още.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #87

    Отговор: Защита от токов удар

    От къде си. Един приятел каза че ако го продаваш на разумна цена може да го купи и да си го оправи. Ама не каза какво разбира под разумна цена де.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #88

    Отговор: Защита от токов удар

    В София живея, иначе от Пазарджик (мисля там да го нося, да го оправят на по-разумна цена). Да каже колко му се дават без да знаем какъв е проблема. Не съм мислил по въпроса, може да се оправи за 10 лв., може и за 50 - рискът за мен или за него няма как да го преценим.
    Много скъпи тези UPS-и. Ако разкарам тотално това добиче, значи да седя без никаква защита.

    P.S. Пиши на лични по-натам, да не пълним темата.
    Този пост е редактиран от Shmi; 17-12-13 в 11:44.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    16
    #89

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте,
    някой скоро да си е купувал разклонител с защита?
    Купих си ТВ за 1700 искам да го защитя. Благодаря ви за практичните съвети.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #90

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте,

    Напоследък заглеждам отново UPS-ите. Основно ми хващат окото APC Back-UPS ES 700VA (193 лв.) и АPC Back-UPS 650VA, AVR,Schuko outlets, USB connectivity (153 лв.).

    Искам да включа към него малко техника, в това число телевизор, reveiver + subwoofer, LCD монитор и компютър. Общата им консумация е 200-250W, но всичко е пуснато заедно сравнително рядко - само за филми. Само компютърът и мониторът са около 120-150W. Трябва ми дотолкова, че при спиране на тока да мога да изключа спокойно техниката, дори ако всичко е включено, но не е излишно и да издържа някакво прилично време.

    В офиса ползваме няколко броя от по-малкото братче на първия - APC Back-UPS ES 550VA. Храни по-стабилни машини без ядове. В случая ме притеснява най-вече дали ще се разберат със захранването на компютъра (Seasonic SS-520GB Bronze) и дали машинката има някакви недостатъци?

    Първият е standby и му дават доста по-дълъг runtime отколкото на втория, който пък е line interacvtivе?! Срещам и мнения, че line interactive не са подходящи за TV/Audio техника?! Засега клоня към АPC Back-UPS 650VA, но нека чуя и вашите мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 19:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 11:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 09:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 22:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 14:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе