Резултати от 1 до 8 от общо 8

Избор на сплитер и кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #1

    Избор на сплитер и кабел

    Здравейте,след като вече ме насочихте към телевизор,ще помоля и за помощ при избора на сплитер.Да обясня,в къщи съм на кабелна без приемник, доставчика ми предложи,но отказах.С цифровия приемник на телевизора хващам 157 канала.Окабеляването,явно,са ми го пуснали последователно.Техниците,когато ми пускаха телевизията в хола,споменаха,че няма сигнал,ако не свържат двата кабела (ТV и R)в двете спални.Сега ще слагам втори телевизор в детската стая със сплитер,но колко херца трябва да е за да не влошава сигнала в хола?И дали от магазина,от който ще го закупя,ще ми приготвят и кабел със съответните накрайници? Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Във магазина няма да ти приготвят такъв кабел и сплитер. Защо не се обадиш на доставчика си и да заявиш включване нов телевизор?? Ще платиш някаква такса която надали ще е колосално висока и няма да се занимаваш с глупости.

  4. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #3

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    Във магазина няма да ти приготвят такъв кабел и сплитер. Защо не се обадиш на доставчика си и да заявиш включване нов телевизор?? Ще платиш някаква такса която надали ще е колосално висока и няма да се занимаваш с глупости.
    Ами ако не успея,ще се наложи да им звъня.Удоволствието е 10лв + 5лв всеки месец такса.Ако съм заявил приемник,съм съгласен.Но аз си плащам за доставяне на сигнал до дома.И дали ще пренеса телевизора в от хола в спалнята или детската,не би трябвало да плащам допълнително,нали,или се лъжа?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #4

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Щом ползваш няколко телевизора все нейде имаш сплитер снимаш данните с телефона и бягаш в магазина купуваш +еф конектори за него има вход и изход може да са няколко ще се справиш не е толкова трудно.Но все пак провери дали ще те таксуват допълнително на месец или само за монтажа и тогава решавай.Успех

  6. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #5

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Цитат Първоначално публикувано от rachevv Виж публикацията
    Щом ползваш няколко телевизора все нейде имаш сплитер снимаш данните с телефона и бягаш в магазина купуваш +еф конектори за него има вход и изход може да са няколко ще се справиш не е толкова трудно.Но все пак провери дали ще те таксуват допълнително на месец или само за монтажа и тогава решавай.Успех
    Благодаря,че се включваш,но докато чаках да ми отговорят,реших да пробвам.Преди много години съм връзвал и мислех,че няма да имам проблеми.И вече децата зяпат в стаята си.Благодаря на отзовалите се.Поздрави

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #6

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Здравейте имам кабелна с оптика, техниците сложиха сплитери - 12дб и от там разклонявам. Имам 6 тв в цялата къща. Днес се появи проблем с 4 от тях. Купих сплитери пак същата работа. Какви сплитери ми трябвят? От оптиката имам сплитери който влиза в едното ми тв и от другата страна пускам кабела по покрива който стига до друг сплитери, който разклонява два кабела. Единия пак влиза в детската и със сплитери разклонява в детската и спалнята. Другия отива до прозореца на родителите ми и там слагам сплитери зшс 3 изхода, който разклонява за два тяхно телевизора и един за беседата в двора ми. Много години карах така. Появи се проблем, смених външен кабел който беше, зле и сплитери и се оправи. Но до днес купих 2 сплитери нови не и не. Единия с 3 изхода 7дб, другия е stv с 2 извода. Тоя с 7 дб като хго сложа и става много зле. Какви сплитери с какви фицебели, или усилватели да сложа? Благодаря

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #7

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Звъниш на доставчика. И им обясняваш за проблема. При слаб сигнал, може да се получи накъсване на картината. Които е свързан с много фактори.
    Също: проблема който имаш да се окаже извън твоя дом: по трасето.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #8

    Отговор: Избор на сплитер и кабел

    Е да ма на тв който взима директно от кутията с оптиката проблеми няма.

    - - - - - - - - - -

    20200425_191934.jpg това е тяхният сплитер след оптиката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 29-05-16, 16:55
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-04-16, 22:10
  3. Сплитер за кабелна телевизия
    От grid във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 10-12-13, 17:25
  4. Избор на кабел 20м от PC към LCD
    От nECA във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 17
    Последно: 28-04-08, 20:20
  5. аудио сплитер
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-08, 19:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе