Вижте резултатите от анкетата: Колко бихте платили за Windows + Office

Гласували
151. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Никога не бих платил

    21 13.91%
  • 40-50 лв.

    34 22.52%
  • 50-100 лв.

    36 23.84%
  • 100-200 лв.

    35 23.18%
  • 200-500 лв.

    3 1.99%
  • 900 лв. - колкото струват на пазара

    3 1.99%
  • Използвам алтернативни продукти

    19 12.58%
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101

Колко бихте платили за Windows + Office

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    900 лв. Що пък не...вероятно една голяма част от хората тук, вечер като поизлязат да се намотат и да се повеселят до сутринта...40-50-60-70-80-90-100+ в зависимост моментното състояние независимо от минималните 180лв/месец и средните 400лв/месец и независимо от постоянно нарастващите сметки изобщо не се замислят да профукат....Една вечер, колеги....една вечер...Вероятно на сутринта ви боли сърце, но го преглъщате някакси...и така до другия петък, събота от 2 до 4 пъти месечно....поне...ето защо смятам, че 50-100лв, или по малко за пакета е крайна подигравка дори и в наши условия...от друга страна никой не казва нищо за...да кажем сериозните счетоводните български програми....Зерон...Плюс Минус...дето основнения почти минимален пакет ПМ струва от порядъка на 700+лв. и.....по половин минимална работна заплата на месец за абонамент/поддръжка което си е още 1000лв годишно..задължително....всяка година...която се състои предимно в 3-4 ъпдейта в годината за актуализация, почти никакъв съпорт....що не ви се вижда това скъпо...та сте заревали така срещу Микромеките? мммм?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    По принцип не давам и нямам намерение да давам пари за нищо което мага да си намеря безплатно. Ако по някаква причина не бих могъл да го намеря или ползвам безплатно, то бих се огледал за друго подобно което би ми свършило работа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #18

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    аре дай си е-майлчето да ти пратя докуменче правено на ОО - да видим как ще ми го отвориш с легален МО - става дума за "table OO Calc" - insert-ната в "OO writer" ...(на ОО си баца и си смята, ама на МО таблицата се интерпретира като "image" ...)
    така, че - не ми го хвали - по-добре да дам 50-60 лв за office и да ми е мирна главата (и 130-140 за MS операционна, де )
    Рядко нелогично изказване - НИКОЙ НЯМА ПРОБЛЕМ ДА СИ ИНСТАЛИРА БЕЗПЛАТНО OpenOffice и да ОТВОРИ ТАКЪВ ДОКУМЕНТ, нали? А, на мен може да ми пречи да дам няколкостотин долара за продукти като MS Office, за да прочета 1 страница запазена в затворения формат на Майкрософт, само защото човекът отсреща страда от стадна психика. Да попитам, защо МС не направят Офиса си да отваря документи от други програми, нали много държат на потребителите си? Нищо не ги спира - кодът е отворен, спецификацията на формата - също? Май, излиза, че не ги е еня чак толкова за потребителите, от които искат по няколкостотин долара, а напротив - в техен интерес е да държат потребителите си с капаци на очите...

    Иначе NO CARRIER е обяснил най-точно защо продуктите на МС могат и трябва да бъдат евтини - едно е да продадеш 20 - 30 000 копия по 700лв, съвсем различно е да продадеш няколко десетки милиона по 100$, нали така? Точно по тази причина 1 AutoCAD струва няколко хиляди - не го купуват всички, не на всеки му трябва. Офис обаче всичко живо си качва веднага след Windows-а и драйвърите, единствено поради стадната психика: " всички пишат на Word-a, аз нема да остана по-назад".

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #19

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Гласувах 4-50 лв., защото и аз, както писаха по-горе, бих платил само за Windows. В същност на лаптопа си ПЛАТИХ за Windows (100+ лв.) и имам инсталиран САМО OpenOffice.
    Който държи точно на MicroSoft Office - да си го плаща, стига да знае защо държи точно на него.
    Може да звучи смешно, но на юзърите, като им изкараш иконки на OOo Wirte / OOo Calc и ги кръстиш Word / Excel, си работят най-спокойно с "новата" версия!
    Само ме дразни несъвместимостта на макросите. Хеле, пък новата приумица на НОИ, които написали "безплатни" макроси за попълване на някакви декларации, но забравили да уточнят, че работят само с платения MicroSoft Office

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Малко забозихте темата - първо на колко хора реално им трябва Office Pro? Има си Small Buisness. Ако не се бъркам XP+Office SM = 200-250$, което е напълно допустима цена за една фирма.

    Колкото то отворените решения, аз съм за стига да вършат работа. За сега има три програми от MSO, без които аз реално не мога да си върша работата и въпреки опитите ми да намеря алтернативи това доведе до пълен провал.

    1. Outlook - най-добрият корпоративен клиент - без конкуренция. Загубих си няколко месеца да конвертирам базата към Thunderbird, действително много добър клиент, бърз, компактен, но излишно усложнен в някои аспекти и има отвратителен contact manager. (btw. специално си платих към 100$ за един софтуер, който синхронизира определени папки на отделните PC-та)

    2. Excel - не съм търсил алтернативи. Има проблеми при конвертирането към 2007-ма версия, не ми се мисли какво ще стане в Open Office. Конвертирането на всичките ми таблици спрямо себестойността на продукта не си струва усилието.

    3. Word - безнадеждна работа, алтернативи колкото искаш, дори и WordPad върши работа при подходящо експортнат документ - факта си е факт всички го използват.

    МSO Vs OO e загубена битка засега. Бъдещето е в разширяване на PDF стандарта и всички документи да са в PDF, като се улесни редакцията им.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #21

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    50 лв е нормлна цена за нещо което и без това в нашата мила държава не се пазарува често.

    Това става дума за домашен портебител, за фирма може и мллко повече, ама не $300

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #22

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Мисля, че реалната цена е 150 лв., затова попълних 100-200 лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #23

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    40-50 лв.

    За бъговете, които вървят като бонус, повече не си заслужава.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #24

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    200-300лв, примерно 120 за win и 180 за офис. Също бих предпочел да си купя по-олекотен пакет (версия) на офис, с най-необходимите програми(например само Word и Excel за до 100лв) на по-ниска цена.
    Ако цените са такива верднага бих си купил оригиналните продукти.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #25

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    40-50 лв.

    За бъговете, които вървят като бонус, повече не си заслужава.
    Не си заслужава защото не изкарваме достатъчно пари, а цените са наистина доста високи. За офис пакет о Опенофис става, за ОС $120 ми се струват доста солидна цена на база на заплатите в България. Просто трябва да има по гъвкава ценова политика - за студенти, домашни потребители, за бизнес потребители и т.н.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #26

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Аз лично не бих дал и стотинка :D А и никога не бих ползвал онзи боклук ОупънОфис.орг - поредната комична линукс издънка. На мен отлична работа ми върши "Portable ATLANTIS WORD PROCESSOR", освен това има и достатъчно друг свободен софтуер, който върши работа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #27

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Аз лично не бих дал и стотинка :D А и никога не бих ползвал онзи боклук ОупънОфис.орг - поредната комична линукс издънка. На мен отлична работа ми върши "Portable ATLANTIS WORD PROCESSOR", освен това има и достатъчно друг свободен софтуер, който върши работа.
    Хмх!? Не знам нито кое е му е поредното, нито кое му е комичното, нито кое му е Линукското на OpenOffice, но явно ти не знаеш, че той няма нищо общо с GNU/Linux, а се разработва от Sun Microsystems. Същите тези "комици", които разработват Solaris / Sun OS и Java.

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #28

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Нека обобщим (въпреки, че доста малко хора гласуват из анкетите по повечето форуми, не мога да си обясня причината, при положение, че имаме хиляди посещения дневно... както и да е).

    ~80% от потребителите са склонни да платят разумна и достъпна цена, въпреки че биха получили лиценз и безплатно.
    ~2% са склонни да платят пазарната цена на продуктите.
    ~7% смятат, че тези продукти не заслужават нито лев.
    ~11% не се интересуват от продуктите на MS.

    Ако му направим равносметката излиза, че на практика в България има търсене на софтуер, но предлагането лети в облаците. Котлър е написал, че справедливата цена се формира тогава, когато търсенето и предлагането съвпаднат. Но тук предлагането просто се опитва да ни цака... и в крайна сметка прецаква себе си. Защото MS реално се отказва от 80% от своите потребители, които според тази анкета биха платили средно по 89 лв. за бройка пакет софтуер.

    Надеждата ми е, че някога някой ще прочете тази анкетка, ще му присветне нещо в главата и ще даде шанс на много хора да ползват легален софтуер, за който са платили

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #29

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Очаквах подобни резулати от анкетата. Лошото е, че България не е важен пазар за MS - я има 8 млн души, я - не. Като се вземе предвид колко от тях ползват компютри излиза, че приходите им от тук са колкото от средно голям град в САЩ. Следователно няма смисъл да разчитат на оборот, а на висока печалба. Те точно това и правят - сключват неизгодни за България сделки с правителството (няма да изказвам предположение как става това) и си продават продуктите на кошмарни цени.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #30

    Re: Колко бихте платили за Windows + Office

    Ghost уцели десятката
    Защо да плащаме допълнително на MS, след като вече сме платили лицензите на държавната администрация?
    Колко служебни компютри с Windows може да има в България ?
    Колко $$$ $$$ $$$ са взели микромеките от държавни поръчки?

    а, сега, малко математика ... ще излезе, че щем, не щем, сме платили лицензите за всички

    бих платил разумна сума (100-150), само за да се фукам, че имам лиценз

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 00:41
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 03:14
  3. Топла вода - на газ или електричество?
    От klimbooo във форум Отопление
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-10, 15:07
  4. Култовата игра "Max Payne" ще излиза на филм
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-08, 14:03
  5. Отговори: 3
    Последно: 17-01-08, 12:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе