Вижте резултатите от анкетата: Вярвате ли в правораздавателната система ?

Гласували
56. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Напълно

    0 0%
  • В по-голямата си част

    3 5.36%
  • Частично-донякъде

    14 25.00%
  • Въобще не вярвам

    39 69.64%
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 48 от общо 48

Вярвате ли в правораздавателната система ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #46

    Re:Вярвате ли в правораздавателната система ?

    Аз съм имал и продължавам да имам пряк контакт с полицията, прокуратурата и съдът. От всичките прокурори и съдии които познавам на пръстите на едната ръка мога да преброя читавите. Оставям слуховете които се носят макар, че във всеки слух има някаква истина, говоря за тези прокурори и съдии които цъфкаха във сересета в разговори с местни подземни величия, даже ще спомена за най-забавният случай от практиката ми когато съдията по делото за мярка на един автокрадец в проведена операция след месец по повторно задържане на същият този пуснат крадец се оказа в хотелската му стая както майка и я е родила. Не я уволниха, наказаха я с преместване, след време отиде отново в прокуратурата, а след това направи адвокатска кантора. Сега е една от "най-оправните" адвокатки. Десетки са случаите които мога да изброявам за скалъпени дела, за потулени случай, за безкрайни протакания на дела и то именно от страна на прокурора. Свидетел съм за невероятно тежки присъди за нищо и на поредица от условни присъди за едно и също лице. Цялата ни правораздавателна система е тотално изгнила, като се почне от полицията та се стигне до най-висшият съд.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #47

    Re:Вярвате ли в правораздавателната система ?

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Делото Белнейски не е приключило, че да се търсят парите от виновния или виновните...
    Когато експертизата се назначава от полицията или прокуратурата тя се плаща от държавата. Няма кой друг да я плати, защото до момента няма виновен. Но след влизането в съда ако някоя от страните иска допълнителна експертиза тя заплаща разходите. След постановяване на решението загубилия възстановява разходите на спечелилия, направени по време на съдебния процес.
    Идеята ми е - загубилият делото ,да въстяновява разходите както на ответната страна ,така и на държавата.
    За етикетите ....ако приемем ,че са 50 на 50% /черните и белите овце в системата/ ,то бездействието и потулването от страна на белите ,може да се тълкува като съучастие....и спокойно да ги включим и тях в кюпа.
    Никой тук не те обвинявя за каквото и да било.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #48

    Re:Вярвате ли в правораздавателната система ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    5. Ако следовател , дознател или полицай прикрива по какъвто и да е начин престъпление - да се уволнява и да му се отнемат всички здравни и социални осигуровки които е натрупал до момента. Тоест целият му стаж си заминава.

    http://www.monitor.bg/article?id=344984
    http://www.blitz.bg/news/article/145495

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Мнение за система
    От dbitzepsa във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-13, 11:40
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 15:30
  3. Отговори: 4
    Последно: 28-06-08, 20:25
  4. ДВД Система?
    От kocenino във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-06, 10:03
  5. Вярвате ли в Хороскопи?
    От glowndark във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 12-05-06, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе