Вижте резултатите от анкетата: Коя е любимата ви българска бира ?

Гласували
177. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Алмус - светло

    3 1.69%
  • Алмус - специално

    2 1.13%
  • Алмус - тъмно

    0 0%
  • Ариана - светло

    19 10.73%
  • Ариана - тъмно

    2 1.13%
  • Астика - лукс

    6 3.39%
  • Балканско - светло

    1 0.56%
  • Болярка - светло

    5 2.82%
  • Болярка - тъмно

    0 0%
  • Болярка - вайс

    0 0%
  • Бургаско

    0 0%
  • Бургаско - светло

    4 2.26%
  • Варна - светло

    0 0%
  • Загорка - специал

    29 16.38%
  • Загорка - голд

    5 2.82%
  • Загорка - тъмно

    0 0%
  • Загорка - фюжън

    2 1.13%
  • Каменица - светло

    24 13.56%
  • Каменица - лев

    2 1.13%
  • Каменица - пшенично

    0 0%
  • Каменица - лимон

    1 0.56%
  • Каменица - тъмно

    0 0%
  • Кметско

    0 0%
  • Леденика - специално

    2 1.13%
  • Леденика - тъмно

    0 0%
  • Ломско - светло

    3 1.69%
  • Мизия - светло

    1 0.56%
  • ММ - светло

    0 0%
  • Пети океан

    1 0.56%
  • Пиринско

    13 7.34%
  • Славена - светло

    0 0%
  • Струмско -светло

    0 0%
  • Столично - светло

    2 1.13%
  • Столично - тъмно

    13 7.34%
  • Хаберман - светло

    0 0%
  • Шопско - светло

    0 0%
  • Шуменско - премиум

    17 9.60%
  • Шуменско - специално

    10 5.65%
  • Шуменско - светло

    8 4.52%
  • Шуменско - тъмно

    2 1.13%
  • Шуменско - червено

    0 0%
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 159
Like Tree24Одобрявам

Коя е любимата ви българска бира ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #31

    Re:Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    Какво не харесвате на "оранжадите" не можах да разбера Перфектна е за шофьори.
    Лично на мен, вкуса на този по-скоро сок, а не бира не ми харесва. Вероятно съм много капризен. Преди 20-на години не ми харесваше и Каменицата. Вкуса и беше на анасон, но не можеше да се сравни с мастиката.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #32

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #33

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Ако човек пие една и съща марка бира, никога няма да я сбърка с друга.
    Само да не топла.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    По последни данни Шуменско е единствената бира която се произвежда в България със собствена продукция, и не ползва внос на суровини, за разлика от останалите. Това е по данни от самия Пивовар. Дали е така , не мога да кажа.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 14-08-14 в 16:16.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #35

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Като сте повдигнали темата - не мога да не спомена новия ми български фаворит - Столично Вайс.
    Като за бира с българска марка е чудна. Друг е въпроса, че цената й е близка до тази на любимия ми Шоферхофер, а ако трябва да се избира м/у двете - Столичното остава далеч назад.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #36

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Чужда марка бира да пиеш, ама в чужбина. Тук идват с годност от над година трайност
    Не съм голям консуматор на напитката, но предпочитам наливна или такава, която не е за експорт и в пластмасови бутилки.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #37

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Чужда марка бира да пиеш, ама в чужбина. Тук идват с годност от над година трайност
    Не съм голям консуматор на напитката, но предпочитам наливна или такава, която не е за експорт и в пластмасови бутилки.
    И защо смяташ, че германската бира в Германия се продва с по-малък срок на годност...
    Наливната бира естествено е хубаво нещо, но любителите на бира не могат да карат само на наливна защото изборът е крайно ограничен.
    Тук си нямаме Делириум като в Брюксел, където, освен че има 30-50 наливни избора всеки месец те се сменят.
    Имаме едни Халби с 10 - 15 вида наливна бира, крайно недостатъчно за сериозен бираджия.
    Докато бутилирана, тази година определено има подем - вече има специализирани магазинчета само за бира за в къщи, които предлагат чудесен избор и разнообразие.

    Лично тествано с 2 от любимите ми бири - HefeWeizen Кромбахер и Шоферхофер - напълно еднаква е бирата от тукашния магазин и от магазин в Берлин.
    И конкретно за тези бири - не съм убеден, че точно в България не предпочитам бутилираната. Наливния Шофер, и в Халбите, и във Вернр понякога е... абе не е точно както трябва. По-често е ОК, но понякога е проблемен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #38

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Ами, за експорт са с повече консерванти за трайност. Да си забелязал наша бира в стъклена бутилка с 1 година трайност?
    Кромбахерът ми е любим, ама експортия ми е много газиран, особено в кенче. Въобще всичките експортни, които съм пробвал са ми такива.
    Този пост е редактиран от pilot; 14-08-14 в 19:44.

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #39

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Да напомня, че темата е за българска бира Каменица светло от 1996-та година. Средно по три литра на денонощие. Но мога и без бира. По някое време на денонощието Чакам сега един познат да започне производство и ще взимам по един кег вайс. Мострата беше много приятна и макар, че не беше приключила с ферментацията и беше малко по-сладникава, не боля главата както ме цепи когато се наложи да пия "Загорка" поради липса на бира.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #40

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    Да напомня, че темата е за българска бира Каменица светло от 1996-та година. Средно по три литра на денонощие. Но мога и без бира. По някое време на денонощието Чакам сега един познат да започне производство и ще взимам по един кег вайс. Мострата беше много приятна и макар, че не беше приключила с ферментацията и беше малко по-сладникава, не боля главата както ме цепи когато се наложи да пия "Загорка" поради липса на бира.
    Баа, искам и аз такъв кег бре, говори за два

  13. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #41

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Като напусне Пловдив бирата вкисва

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #42

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    По последни данни Шуменско е единствената бира която се произвежда в България със собствена продукция, и не ползва внос на суровини, за разлика от останалите.
    т.е. анкетата има само един верен отговор...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #43

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    т.е. анкетата има само един верен отговор...
    Според мен - да. Аз не съм голям бираджия, ама съм махнаджия

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #44

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Най-хубавата бира е студената наливна бира! Няма по приятно от прясна наливна бира дори и да е бира която по принцип не ми допада много...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #45

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ами, за експорт са с повече консерванти за трайност. Да си забелязал наша бира в стъклена бутилка с 1 година трайност?
    Няма консерванти - всичко е пастъоризация....С пастъоризацията се унищожават всички останали живи дрожди и така ферментацията спира.
    Ако искаш истинска бира си купи Жива бира

    Китайците са варели бира наречена”Куи” преди 5 000 години. В Месопотамия керамична плочка от преди 4 000 години показва че правенето на бира е била високо уважавана и ценена професия – и майсторите пивовари са били жени.
    В древен Вавилон, жените пивовари са били също и проповеднички. Богините Сирис и Нимкази са били покровителки на бирата, и някои видове бира са били пазени само за церемониите в храмовете. През 2 100г. пр .н. е. Хамуаби, шестият цар на Вавилон, е въвел закон за съдържателите на ханове, който е защитавал потребителите на бира. Наказанието за наливане на по-малко бира от мярката е било удавяне на съдържателя на хана, което е била ефективна мярка да не се повтори деянието.

    Древен надпис, който сега се намира в Метрополитън Мюзиъм в Ню Йорк , описва следните вавилонски бири: тъмна, светла,червена, бира с пяна, бира без пяна, трипластова бира и т.н. Според надписа бирата се е пиела със сламки. Царете са я пиели със златна сламка достатъчно дълга да може да стигне от трона до бъчвата с бира до него. През 1960г. в Израел са били открити бирени чаши на 3 000 години. Археолозите доказват,че бира се е пиела в Израел още по времето на цар Саул и цар Давид. За това свидетелстват останките намерени в Тел Издар . Асирийски надпис от 2 000г.пр.н.е сочи, че бирата е била една от храните,които Ной е взел със себе си.
    Преди 4000 години в Египет на Фараоните бирата вече е била важна част от ежедневната диета на хората. Правили са я от леко запечен ечемичен хляб и също е била използвана в религиозни обреди. Хората са се събирали вечер да пият в “къща на бирата”. Бирата е била напитката на бедни и богати. Освен като напитка, бирата е била използвана като лекарство. Медицински документ писан около 1 600г.пр.н.е. изрежда близо 700 рецепти в 100 от тях се среща думата “бира". Египтяните са оставяли на техните мъртви храна и бира.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-08-14 в 13:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя е любимата ви марка ТВ ?
    От ivanhoe72 във форум Анкети
    Отговори: 6
    Последно: 01-07-12, 15:51
  2. Коя е любимата ви марка уиски?
    От kod във форум Анкети
    Отговори: 24
    Последно: 01-07-12, 00:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:52
  4. Любимата ви FIFA
    От Prehistorik във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 19:16
  5. Отново "любимата" тема: :Кодеци"
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-04-05, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе