Вижте резултатите от анкетата: Коя е любимата ви българска бира ?

Гласували
177. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Алмус - светло

    3 1.69%
  • Алмус - специално

    2 1.13%
  • Алмус - тъмно

    0 0%
  • Ариана - светло

    19 10.73%
  • Ариана - тъмно

    2 1.13%
  • Астика - лукс

    6 3.39%
  • Балканско - светло

    1 0.56%
  • Болярка - светло

    5 2.82%
  • Болярка - тъмно

    0 0%
  • Болярка - вайс

    0 0%
  • Бургаско

    0 0%
  • Бургаско - светло

    4 2.26%
  • Варна - светло

    0 0%
  • Загорка - специал

    29 16.38%
  • Загорка - голд

    5 2.82%
  • Загорка - тъмно

    0 0%
  • Загорка - фюжън

    2 1.13%
  • Каменица - светло

    24 13.56%
  • Каменица - лев

    2 1.13%
  • Каменица - пшенично

    0 0%
  • Каменица - лимон

    1 0.56%
  • Каменица - тъмно

    0 0%
  • Кметско

    0 0%
  • Леденика - специално

    2 1.13%
  • Леденика - тъмно

    0 0%
  • Ломско - светло

    3 1.69%
  • Мизия - светло

    1 0.56%
  • ММ - светло

    0 0%
  • Пети океан

    1 0.56%
  • Пиринско

    13 7.34%
  • Славена - светло

    0 0%
  • Струмско -светло

    0 0%
  • Столично - светло

    2 1.13%
  • Столично - тъмно

    13 7.34%
  • Хаберман - светло

    0 0%
  • Шопско - светло

    0 0%
  • Шуменско - премиум

    17 9.60%
  • Шуменско - специално

    10 5.65%
  • Шуменско - светло

    8 4.52%
  • Шуменско - тъмно

    2 1.13%
  • Шуменско - червено

    0 0%
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 159
Like Tree24Одобрявам

Коя е любимата ви българска бира ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Е... дефинираш ейл и се наливаш със Загорка...
    Ти поне си от Варна бе човек - родната ти Гларус с нищо не е по-лоша от Фулърс да речем и отговаря напълно на търсеното от теб. Имаш си роден качествен наливен ейл на поносима цена, защо се мъчиш с друго след като това е вкуса ти?
    Няма начин да няма поне 2-3 смислени заведения с наливен Гларус и 1-2 специализирани магазини за наливна бира за вкъщи във Варна, които да предлагат нелошия български ейл?
    Между другото, Гларус е може би първата качествена пивоварна, която прави опит да пробие на масовия пазар. Бутикови бири като Бял щърк или Диво пиво са чудесни, но с трагично разпространение и сериозни цени.
    А Гларусът по заведения не е евтин, но в магазин за в къщи литъра е около 4лв, напълно поносима цена за по-масова употреба от истинските любители на бирата.

    ПП - Отделил си Старопрамен към небългарските бири - прави се тук, значи е български...

    ПП2 - От много мислене за бира ми потекоха лиги - как ми припомни тоя Гларус. Определено ще отида да метна 2-3 хлаби след работа.
    сам го казваш - трагично разпространение

    колкото и да съм маниак на тема "качествена храна и питиета", понякога не ми се пали колата за 1л прясно мляко или 1л бира през половината град
    не ги знам кои са тези заведения, не знам в кои магазини се продава, на самия им сайт инфото е нулево... хубава работа, ама българска

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #62

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Единствената българска бира, която пия с кеф е Stolichno Bock. Навремето пиех и Шуменско специално, когато беше с 12° екстракт и само от вода, малц и хмел. Сега е 10,7° екстракт + царевичен грис. Благодарение на препоръката на kod преоткрих и weizen бирата и Schofferhofer ми стана една от любимите бири. Много често я пускат за 1,49 в Billa и затова още не съм пробвал Stolichno Weizen. Като има промоции се запасявам до другата промоция. Ето и скромния ми асортимент:

    blue1 одобрява това.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #63

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    здрави нерви имаш
    моите бутилки и кенове биха били празни
    тъй де, за какво ти е колекция, ако не си я "изколекционирал" по същество

    както и да е, говорейки за по-нестандартни бири, преди 10-ина години ми бяха донесли 2 беларуски бири, едната се казваше нещо от рода на "партизанское"
    10.5% алкохол едната, другата +/- градус около нея. страшно нещо, ей
    категорично опровергавам всеки, който каже, че мине ли една бира 6-7% алкохол, става разредена водка. това може да важи за буламачи с около 5-6% сухо, но подсигурена ли е плътността на бирата, горчивината придава на алкохола неповторим... "удар" на езика. на небцето оставаше боцкането на алкохола, а след първия кен (0.5л) се ухилваш снизходително на тези, които твърдят, че пият по каса бира и нищо им няма

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #64

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Повечето вече ги няма, снимката е отпреди 20-30 дена. Останаха ми само по половин стек Warsteiner и Koenig.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #65

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Аз харесвах и пиех преди години първата нефилтрирана бира "Каменица бяло" http://vbox7.com/play:be2edd81 .Това е бирата чийто вкус търся досега, но не намирам...

    Немските нефилтрирани бири имат много силен вкус на пшеница/ечемик ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #66

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    "Златен Елен" ми липсва като вкус. Неповторим.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #67

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Оо, обратното би ме учудило. Извън забутани бирени дестинации като Белгия и Германия малко са хората, за които Weiss / Weizen пред бира означава нещо...
    Виж сега, ако си поръчаш бира в Белгия или Германия, няма да ти донесат Вайз. Този тип прилагателни са съществени само когато свойствата на предмета се отличават съществено от дефолтните и рискуваш да получиш нещо много по различно от желаното.

    Примери: вайз бира, надуваем крокодил, ябълково вино, плюшен слон, пясъчен замък, гумен х_й и т.н.
    blue1 одобрява това.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    и след като го обърнахме на лингвистична тема да отбележа, че правилното произношение е "вайс" (бяло)

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #69

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    вайц е по австрийски

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #70
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Виж сега, ако си поръчаш бира в Белгия или Германия, няма да ти донесат Вайз. Този тип прилагателни са съществени само когато свойствата на предмета се отличават съществено от дефолтните и рискуваш да получиш нещо много по различно от желаното.

    Примери: вайз бира, надуваем крокодил, ябълково вино, плюшен слон, пясъчен замък, гумен х_й и т.н.
    Касапин... демонстрираш липса на задълбоченост не само в безкрайния бирен свят, но и в езикови познания и иностранни традиции.
    По отношение на това, какво би получил ако поръчаш бира където и да е - ще получиш това, което си поръчал...
    Весело е предположението ти, замислих се как влизам в Делириум в Брюксел и си поръчвам бира Би било ненормална постъпка, поръчва се бирата, която ти се пие в момента, а не бира.
    Препоръчвам повечко обикаляне и набиране на опит, вместо предположения.

    ПП - това вайз откъде го изкопа? Комбинация от бяло и пшеница? Поне до вайц да го беше докарал като някакъв съкратен вариант на пшеничена бира..

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #71

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и след като го обърнахме на лингвистична тема да отбележа, че правилното произношение е "вайс" (бяло)
    Große versierte wurde ein deutsches Bier, aber niemand scheint ihr das Trinken von Aleksander Shtraze

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #72

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    В момента подкарах 6-то кенче König Premium и при цена от левче за кенче (0,5л.) е отлична бира. Жалко, че не е от постоянния асортимент на Лидл. Много ми се услади тази биричка, май винаги съм търсил нещо подобно - много светло, меко и не много газирано пиво... Остава да му намеря достоен заместител, след като ми свършат запасите, които имам от промоцията на Лидл.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #73

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    В момента подкарах 6-то кенче König Premium и при цена от левче за кенче (0,5л.) е отлична бира. Жалко, че не е от постоянния асортимент на Лидл. Много ми се услади тази биричка, май винаги съм търсил нещо подобно - много светло, меко и не много газирано пиво... Остава да му намеря достоен заместител, след като ми свършат запасите, които имам от промоцията на Лидл.
    Ммм, да, aruba_man ме светна за нея, даже ми прати кенче за тест по Еконт заедно с една незабравима подборка от продукцията на Karmeliten миналото лято.
    König-а си е топ бира на Битбургер, страхотна за цената си в Лидл и няма нищо общо с помията, която се продава обикновено там.

  17. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #74

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    Хм. Ще тествам още днес. По презумция не влизам в този магазин но малко разнообразие не вреди.

  18. ncl
    ncl е офлайн
    Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    90
    #75

    Отговор: Коя е любимата ви българска бира ?

    От повече от 20 години пия само Пиринско.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя е любимата ви марка ТВ ?
    От ivanhoe72 във форум Анкети
    Отговори: 6
    Последно: 01-07-12, 15:51
  2. Коя е любимата ви марка уиски?
    От kod във форум Анкети
    Отговори: 24
    Последно: 01-07-12, 00:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:52
  4. Любимата ви FIFA
    От Prehistorik във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 19:16
  5. Отново "любимата" тема: :Кодеци"
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-04-05, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе