Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39
Like Tree4Одобрявам

DVD-AUDIO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #16

    Отговор: DVD-AUDIO

    Благодаря

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Отговор: DVD-AUDIO

    Имам въпрос - как слушате DSD ( .DSF , Аудио кодек : DSD 128 ) файлове ? Освен с Foobar2000 и има ли нещо безплатно като софтуерен плеър ?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #18

    Отговор: DVD-AUDIO

    https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4825743

    то се слуша, ама като правя опити да го подам като DSD от комп по HDMI към ресийвър излиза само като PCM

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #19

    Отговор: DVD-AUDIO

    Мерси колега , ама това е тестова версия и за Вин 10 май не става . Имах в предвид нещо , което ползвате и имате практически наблюдения .

    Ето това не ми харесва -
    * После загрузки программы AudioGate 3, подключите прибор серии DS-DAC или MR и пройдите процедуру лицензирования для удостоверения использования легальной версии программного обеспечения.
    Това по става -
    AudioGate 3 Lite",
    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4825743

    то се слуша, ама като правя опити да го подам като DSD от комп по HDMI към ресийвър излиза само като PCM

    А какво друго да излиза ? Кой го разкодира ? Компа или ресивъра ?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #20

    Отговор: DVD-AUDIO

    Да - май съм я ползвал тази програма само на старите си WIN XP и не става за WIN 10.
    Моят ресийвър е стар и евтин модел обаче като му пусна САЦД по HDMI от двд pioneer 600 и на дисплея му се изписва "DSD", a от компютъра с foobar - "PCM".
    Този пост е редактиран от morandis; 14-03-17 в 23:42.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #21

    Отговор: DVD-AUDIO

    И при мен е така през хдми и си мисля , че е нормално . Все пак декодера е софтуерен , а не хардуерен , а и ресивъра ми не познава такъв формат, засега. При по-новите модели ресивъри ( вградения им плеър ) си има такава възможност , но не съм го тествал все още .
    Те такова същото двд го имах през ... 2009 май беше , но се разделих с него .
    Този пост е редактиран от civica; 14-03-17 в 21:01.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Отговор: DVD-AUDIO

    Пробвайте с PotPlayer със следните настройки:


    Аз така слушам DVD - Audio като ресийвъра декодира сигнала. Само че ползвам оптика понеже ресийвъра е стар и няма HDMI. А и за филми става.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Отговор: DVD-AUDIO

    Темата е за двд-аудио , а въпроса за друго ! DSD (един вид SAСD грубо казано) .
    Иначе PotPlayer го ползвам с такива настройки , ама предимно за филми , концерти . За музика - Foobar 2000 !
    Този пост е редактиран от civica; 14-03-17 в 21:38.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Отговор: DVD-AUDIO

    Няма никакво значение - принципа е същия. Важното е плеара да разпознава формата и да се укажат необходимите настройки.

    Ако не е проблем дайте линк към такъв файл да го "пробвам"
    frodo одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Отговор: DVD-AUDIO

    Няма нужда - свири го ! Ама не съм му свикнал на този PotPlayer , много настройки , чудо , тромава работа ! На ресивъра свети PCM , но има възможност и да светне и DSD . Как да стане ? Връзката е хдми между компа и ресивъра , при мен .

    DSD файл- линк !

    - - - - - - - - - -

    Май ще трябва нова видео карта . Гледам , че си го прави в удобен за него формат , реже до 192кХц ,

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #26

    Отговор: DVD-AUDIO

    Линкът, който си дал е от т. нар "собствени оцифровки", при които някои незнаен интернет потребител се е упражнявал. Доколкото успях набързо да попрегледам не видях читави файлове, а само някакви самоделки. Ако наистина искаш да слушаш Pure DSD трябва да имаш плейър и ресийвър, които поддържат подобно декодиране. Друг вариант е да свържеш аналогово плейър, който поддържа DSD с ресийвър/усилвател. Не виждам смисъл, ако нямаш колекция от SACD, да теглиш съмнителни файлове. Форматът е за хора, предпочитащи аудио с висока резолюция и притежаващи съответната техника за целта и музикална колекция (не пиратски файлове). Наскоро цитирах в съседна тема: A good CD played through a high-resolution system easily outperforms a High-Resolution Audio recording played through a low-resolution system.
    iveto одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Отговор: DVD-AUDIO

    Цялата идея на това питане е по-скоро от любопитство и обмяна на опит .
    За заклет меломан , не съм . Купуването на такава техника , акустика и самия носител ми е пределно ясно и цените също . Огромни суми , поне за мен !
    Колкото и да са съмнителни тези "собствени оцифровки", ъплодера се е постарал , знае какво прави и разполага с доста скъпа техника за това .

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #28

    Отговор: DVD-AUDIO

    Според мен, ако нямаш съответната екипировка се губи смисълът от просвирване на аудио с висока резолюция. Че е скъпо спор няма, но това е тема на друг разговор.

    Ъплоудерът се е постарал единствено да окраде чужд труд, за което не мога да го уважавам.
    iveto одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Отговор: DVD-AUDIO

    Разбрах те още от първия пост и споделям мнението ти .Но да не се отклоняваме от темата - авторски права и прочее . За мен е похвално ( дали е морално , не коментирам ) някой да сподели цифрово копие на собствена плоча , направено прилично , с други любители на такъв тип музика , които нямат такива възможности .


    Ако някой е пробвал и многоканалните варианти , да сподели , ако има желание .

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #30

    Отговор: DVD-AUDIO

    Отдавна не бях пускал DVD-Audio диск на компютър и сега като пробвам с PotPlayer не става с този плеер, не разпознава формата, освен това многоканалната част по оптичен или коаксиален цифров кабел минава само като стерео.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. hdmi audio
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-10, 17:25
  2. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 19:15
  3. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14
  4. dvd audio
    От ender във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-03, 14:25
  5. CD Audio Rip
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 27-01-02, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе