Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Избор на аудиос-ма вкъщи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #1

    Избор на аудиос-ма вкъщи

    Здравейте на всички.

    Искам да си купя аудиос-ма за вкъщи,но понеже чета много различни мнения( а и как иначе). Надявам се мненията ви да ме доведат до някаква логична и практична мисъл.

    Така,предимно ще пускам музика,рядко гледам филми (не,че не се случва),но просто е малко по-рядко. А буквално музика трябва да звучи много често.

    Бюджета е до 1000лв. Първоначално бях решил да взема аудио-видео ресийвър и в последствие да upgrade-на с колони 5.1, но пък за това нещо ще ми трябват и клекнат едно 2бона, а и живея на квартира и не ми се занимава да се трупам с огромна и излишна техника. Порових и видях,че има сравнително сносни студио монитори за по 400-500лв парчето,което пък ми е по джоба. Ходих в магазина на Ямаха и успях да чуя HS8 модела. На мен изключително много ми харесаха какъв звук извадеха,но разбира се не се хвърлех на първото нещо,което видях и чух. Гледах в нета и харесах също PreSonus Eris E8. Минуса е,че тях няма как да ги чуя. Иии не искам да купувам такава техника на документи,понеже смятам,че колони се избират с уши.

    Предимно ще слушам музика и от време на време ще си пускам някакъв филм.

    Според вас заслужават ли си тия активни колони и ако не,защо и какво бихте препоръчали?

    Ще следя до края на месеца и в началото на но Април ще се реша

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    То хубаво си се решил , ама искаш нещо хай-фай като качество на колоните или може и нещо по-така евтино , според бюджета .1000 лв за ресивър + колони , или само колони . Това за уточнение .
    И като си предимно меломан , защо ти е ресивър , или имаш предвид стерео такъв ? Ако ще надграждаш за в бъдеще за кино система е ясно , но за момента питам .

    Музиката от какъв източник - компютър , сд , нещо друго ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Уау. Бърз отговор.

    Държа на качество на музика повече. Цяла година ходя и слушам през лаптоп и телефон и ми писна вече. Рвших,че е крайно време да си слушам през нещо нормално.

    С цел да прозвуча тъпо активните (студио мониторите не вадят ли пак стерео звук?)

    Ами ресийвъра ми беше уж идеята "от време на време", като реша да гледам фили или да вържа PS4-ката.

    За сега звука ще е от лаптоп. В последствие може би ще упгрейдна до някакво PC

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Вадят стерео звук , ама хай-фай е нещо по-различно .
    Ако искаш да минеш с малко пари на първо четене и щом компютъра е основния източник на сигнал , едни активни компютърни колонки са решение . Примерно - F&D T60X . Първо ги виж , прочети характеристиките , а после ще обсъждаме вариантите .
    Избора на тонколони е винаги сложен , факторите са много , но накрая парата решава всичко . Избор има .


    Този пост е редактиран от civica; 21-03-17 в 21:04.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #5

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Колега, CIVICA, ти това което предлагаш чувал ли си го как звучи?

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    За съжаление ... да ! Звучи доста добре в сравнение с други подобни с по-високи цени , но не са толкова компактни . Сравнявам само в този клас по предназначение .
    Всяка друга колона в друг клас , звучи по-добре - имам предвид производители като Монитор аудио , Полк , Дали , Кю акустик , ..... , става ясно какво искам да кажа . Това е друг клас колона с друга цена и затова зададох по-горните въпроси .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Аз от парите не се притеснявам. За това и казах,че капака е хилядарка,ще прочета,ще проуча къде и дали мога да ги чуя и ще update-на тук.

    Междувременно,ако някой друг има мнения или се сетите деуги модели/компоненти - пишете и не жалете !

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Ще кажем , ама ти кажи 1000 за какво ? Колко за колони( за под , за рафт ) , колко за ресивър( стерео , многоканален ) , кабели , стойки , разбираш какво питам ?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #9

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Аз за тая хилядарка бих си взел един бюджетен ресивър или някакъв усилвател и едни DALI Zensor 3 Black Front HiFi Speaker / Surround | Авител......

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Аз не съм много сигурен дали искам ресийвър + тонкуони,( и заради това се допитвам тук може би греша в мисленето си ) - поради факта,че не искам да се трупам с техника както споделих и за това Yamaha-ите ми се видяха удачни.

    Ще стоят на маса/пода в зависимост от размера много ясно

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Те са си много добре , ама разгледали ги с подробности ? Това не е масова тонколона ! Имаш звукозаписно студио у вас или ще си правиш такова ?Само питам !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #12

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    [QUOTE=Междувременно,ако някой друг има мнения или се сетите деуги модели/компоненти - пишете и не жалете ![/QUOTE]

    Ами аз не те карам да купуваш....мнение давам само

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #13

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    frodo -
    Аз не карам никой да ми помага с покупките,тук съм за единствено и само за съвет

    civica -
    Защо ме питаш дали ще правя звукозаписно студио ? Разгледах,но искам да ги чуя и някъде,не искам да давам пари и после да се ядосвам

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Ямахата е специализирана тонколона ( не е колона за обикновено домашно ползване ), ама явно трудно се разбираме ! Но щом си ги чул и харесал ... давай !
    Вадят страхотен звук , ама си искат външен дак и то качествен , а не директно свързване с компа . Но това може и да ти е ясно , нямам идея .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: Избор на аудиос-ма вкъщи

    Не,не се разбираме трудно. Отворен съм за всякакви предложения и мнения.

    Относно Yamaha-ите да,наясно съм ,че engine-а е друг и най-вероятно ще ми трябва dak,насочил съм се към тях относно размера и това,което чух на звук. Не,че няма да се изкефя на рисийвър с 5.1,но защо да блъскам допълнителни пари и пространство

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. мрежа вкъщи
    От arhivator във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 18-04-07, 00:10
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-09-06, 02:35
  5. wi-fi вкъщи
    От pro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-05, 19:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе