Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 124

Искам да си взема AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #31

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Еди, не се прави на жокер

    ... това че системата ти е слаба не значи че всички са така

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #32

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Лично аз смятам, че за човек без опит с хубава техника, е по-добре да има хубаво кино /5.1/, на което да слуша и музика, отколкото хубаво стерео, на която да гледа филми.
    Обикновено хора, държащи на много качествен звук при слушане на музика, предпочитат да направят компромис със съраунд звука. Факт е, че от 2 колони трудно се постига хубаво поле на звука ЗА ФИЛМИ.
    Истината е, че от една система трудно се изкарва и хубава музика и хубав звук за кино.
    Аз също съм убеден, че огромна част от хората няма да направят разлика между звука, излизащ от двд плеър за 100 лв и от CD плеър за 500-600 лв. При равни други компоненти.
    То огромна част от хората не правят разлика между мр3 128 кб и cd audio и то на хубава система....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #33

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    lazarus: аз не се сравнявам с "огромна част от хората" за теб не знам

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #34

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Да, но ние не говорим за теб, а за човека пуснал темата, който сам се определя като такъв.
    Не виждам защо трябва да се тръгва от лампи и хорни. Нека да узрее леко полеко.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #35

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Да, но ние не говорим за теб, а за човека пуснал темата, който сам се определя като такъв.
    Не виждам защо трябва да се тръгва от лампи и хорни. Нека да узрее леко полеко.
    Т.е. защо да си купи нещо ХУБАВО за 3.3 бона като може да си купи буклуци "и да узрее" ?

    Темата е "какво да купя с парите си". Имайки предвид, че сме форум, трябва да предложим най-доброто за цената, а не най-лошото, с идеята "нека дой да повтори грешките ни та да се научи" ...

    П.С. лампите и хорните не са никак зле


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #36

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    ...Имайки предвид, че сме форум, трябва да предложим най-доброто за цената, а не най-лошото, с идеята "нека дой да повтори грешките ни та да се научи" ...
    CrossBlade, "най-доброто за цената" за конкретният човек в конкретният случай не е лампово стерео 2x5W без никакви корекции на звука. Откъде си сигурен, че това, което на теб ти харесва, ще му хареса и на него? Той иска 5.1 декодер, мощен дискотечен звук и какви да е "пищялки" за сателитни колонки. Как ще стане това с маломощен, но за сметка на това - скъп аудиофилски стерео усилвател и колонки - монитори? Не знам каква ти е техниката, но можеш ли с нея да си спретнеш едно прилично денс-парти за 30 човека, ако се наложи? Или си е за самостоятелно слушане в захлас в звукоизолирана стая?
    Ако човек си харесва точно това, ти не можеш да му наложиш онова, което ти смяташ за най - правилното, защото на него няма да му допадне.
    Хайде, дай твоето предложение за усилвател и колони - с точните модели и с цените им. Да видим все пак ти какво конкретно ще предложиш до 3 бона. Но без "направи си сам" техника, без поялници и отверки, а всичко в готов вид, от магазина. Или така нареченото "plug and play"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #37

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Не се карайте. Музиката ми е важна, но и филмите са ми важни. Нямам достатъчно изтънчено ухо за да оправдая чист стерео усилвател за сметка на съраунд за филмите.

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    В стерео режим ще имаш достатъчно приличен звук - за да направиш разлика между него и качествено стерео, ти трябва доста опит в слушането на hi-fi.
    Toзи "стерео режим" отделно ли е като възможност на ресийвъра, защото от разговора с един приятел останах с впечатление, че не е задължително всеки ресийвър да има стерео режим?

    В края на краищата искам резултата да е, че ще разкарам най-после тези Luxeon Т5.1 свързани към компа ми, ще вържа ресийвъра и колоните, ще си пусна "The Blues Brothers"(филма или OST-to) и ще се сцепя от кеф. А, като заснобея след няколко годинки ще пусна нова тема

    Мерси на всички

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #38

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    На моето SONY има избор на поне 30-тина звукови режима. Като всеки от тях можеш да настроиш по звучене както ти харесва. Това значи усилването и баланса на всичките тонколони, настройка на високи, средни и ниски честоти. Ако тези режими са със специални ефекти - примерно концертна зала, клуб, диско, опера, църква, стадион, арена и т.н. - може да се избира и силата на специалният ефект.
    Ако му подадеш стерео сигнал - можеш да го избереш или с "2 CH" - тоест 2 канала, или с "A.F.D" - Auto Format Decoding, тоест ресивъра автоматично разпознава типа на сигнала и ако е стерео - го пуска на 2 канала. Като в случая и 2 CH и A.F.D. можеш да ги настроиш с различно звучене, така че има значение кое се избира.
    Така е при моят ресивър, не съм запознат с менютата на други марки и модели. Но ми се струва невероятно на ресивър да не можеш да избереш да ти пусне само 2 канала при стерео.

    P.S. SongBird, кога ще ги взимаш нещата? Скоро ли да очакваме да се похвалиш?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #39

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    P.S. SongBird, кога ще ги взимаш нещата? Скоро ли да очакваме да се похвалиш?
    O, не, сигурно още към 2 месеца ще се пинкам. Този път искам да ми улегне хубаво в главата всичко.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #40

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Някои има ли впечатления от Denon 1508 или 1706?



  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #41

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Toзи "стерео режим" отделно ли е като възможност на ресийвъра, защото от разговора с един приятел останах с впечатление, че не е задължително всеки ресийвър да има стерео режим?
    Повечето ресийвъри от среден клас и нагоре, имат опция "direct stereo" (или както и да е кръстена по друг начин), което означава, че звука преминава директно, с възможно най-малко (или никакви) корекции. Тоест, използваш само усилвателя, без корекции и обработки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #42

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Румене, това което аз ще предложа не става за денс парти за 30 човека, нито за циганска сватба

    Но ако искаш лесно мога да издиктувам няколко ПРО компонента които да направят многократно по-голямо налягане с по-добър звук от твоите Веги За същите пари

    Определено не очаквам човек търсещ ресийвър и пищялки да хареса това, което аз. Разликата е нивата е огромна. Виж, нещата които ти предлагаш са наистина за масата. Ама поне избери подобно (не)свирещи колони, че като се местят героите да не звучат като различни хора. Освен това отбелязах по-горе: кино без "съб" ... абсурдно.

    П.П. а ти защо очакваш задължително да хареса това което ти предлагаш?

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #43

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Интересно ми е под какво "налягане" гледате 3 часов филм като Властелина примерно... и после дали не ви трябва посещение при УНГ с диагноза "прогресираща глухота"

    Вече започвам да съжалявам човека, че пусна тая тема...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #44

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    CrossBlade, пак успя да избягаш от конкретен отговор и говориш общи неща. Това не е сериозно.
    Дай конкретни модели и цени за да разберем какво имаш в предвид.

    Относно събуфера. Конкретно на ниските честоти човек не може да определи посоката им. Затова е изобретен събуфера. Пъхваш го някъде си на удобно място и дава бас за цялата звукова сцена, за всичките колони.
    Така е и ако си без събуфер, но с колони с достатъчен бас. Не можеш да локализираш източника на басите, те са "навсякъде", не чувстваш че идват само от предните лява и дясна колони. Е, в такъв случай, защо ми е събуфер, щом имам предостатъчно бас от 15" басови говорители в стая 18 квадрата? Къде е логиката да слагам и събуфер? Да не говорим, че и един "съб" ще вади по-плитък и неубедителен бас от моите веги

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    O, не, сигурно още към 2 месеца ще се пинкам. Този път искам да ми улегне хубаво в главата всичко.
    Ще ти мине мерака до тогава, а каква Коледа и Нова Година ще посрещаш без нова придобивка? Сега му е времето, че покрай почивните дни по празниците да имаш времето да разгледаш в детайли нещата

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #45

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Ще драсна и аз два реда !
    Първо ще се опитам да обясня на roumen68 , защо му е субуфер
    - При активните субуфери, трябва да обърнем внимание, че в повечето случаи те превишават 2-3 пъти "стандартната" мощност на най-разпространените ресивъри ( усилватели ) за "домашно" ползване. т.е. Рисивър 100 Ват , субуфер 250 Ват например...
    Та, при една такава ситуация, рисивъра работи на мощност 15 Вата например, а субуфера си работи на 130 Ват ( пик-250 Ват) т.е. при ниски нива на сигнала във фронталните колони и липса на качествен бас ( даже и при колоните на roumen68) , субуфера работи при 10 пъти по голяма мощност и просвирва например 30 херц-70 херц. Така се допълва честотната лента, която тонколоните не могат да просвирят при 15 Вата мощност !
    Съгласен съм с roumen68, че при високи нива няма да има нужда от субуфер, но нека не забравяме, че често филмите се налага да се гледат при нива, много по ниски от средните ! Така според мен, не седи по никакъв начин въпроса, да има ли системата суб или не ? Според мен - той е задължителен. Освен всичко друго нека не забравяме, че при многоканален звук и липса на субуфер се натоварват допълнително фронталните колони и при "наситени" звукови картини се получава леко разминаване с истинското звуково поле.
    SongBird - Всеки ресивър над 700-800лв в момента, разполага с повече от добро стерео. Обърни внимание на това какви декодери има, да разполага със съвременен интерфейс и не на последно място да е транзисторно изпълнение.
    Като марки бих препоръчал да чуеш - Yamaha, Denon, Pioneer, Sony, звученето при тези марки наистина е различно и би трябвалод да избереш, кое на теб ти допада. Според мен Yamaha разполагат, освен с много добро стерео и с изключителен DSP процесор за киното.
    Желая успех в избора !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам reciever Yamaha
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-11, 08:44
  2. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 01:59
  3. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 12:29
  4. Съвет за AV Reciever
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 88
    Последно: 25-02-09, 23:02
  5. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе