Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 124

Искам да си взема AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #16

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Между другото в БГ се продават такива неща ако те интересува пиши на мейла

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #17

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Това,че не вярваш на ушите си е голям проблем ако искаш това което слушаш да ти хареса.
    Повечето типове музика са за определени модели колони,ако слушаш джаз и класика лимита от 3к няма да ти стигне,ако си чалга фен и 500 те оправят като бюджет.Другото ,което не си споменал е от къде е оптичният ти вход на компа -вградена карта или отделна и модела и,там ако си на вградена е по-добре да отделиш бюджет за нещо професионално,за да не стане ама аз си взех Денон за 3к ,а на Гошо Криейтива за 500 ми ги слага в задния си джоб.
    Съвета ми е вземи си нещо среден клас Сони-Ямаха-Пайнер ресийвър плюс колони от една марка според типа музика (взимаш един диск с музиката която харесваш и почваш да досаждаш в ненатоварените дни на продавачите).Колони се купуват със слушане.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    За да купи колони с такива големи говорители ще трябва да направи компромис с останалите компоненти.
    Обзалагам се, че 5 еднакви /по-слаби колони/ + отделен приличен субуфер ще създадат по-добро звукове поле при гледане на филм, отколкото 2 такива Веги + 3 пикливи сателитчета без отделен субуфер. Пробвал съм го и съм се убедил за себе си. Комплекта ми беше с 2 колони с 10" бас говорители и без субуфер. Като сложих отделен бас с 12" /JBL E-250/ и го нагласих той да възпроизвежда най-ниските тонове, звука се подобри значително.

    PS Тези Веги са с 15" говорител.
    Може би за филми само да е по-добре както казваш - със събуфер. Но SongBird казва:
    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    ...Освен това ще съм ви благодарен ако предложите и някакви хубави тонколони. Само 2 ми трябват за музика. За филми ще сложа някакви пищялки там...
    Така че, човека го интересува най вече да си слуша музика. А музика със сателитни колони и събуфер не можеш да изкараш. Думкане от събуфера ще има, ще има и пищене от сателитите, но освен за чалга с 96 Kbps - за друго няма да става.

    А за парите: ето примерно какво може да си вземе:

    YAMAHA RX-V559T; МОЩНОСТ 6Х145 W; DOLBY PRO LOGIC Iix ;DTS 96/24
    Цена: 759.00 лв http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023560


    CERWIN VEGA E-715 - 15'' ТРИЛЕНТОВА ТОНКОЛОНА; МОЩНОСТ 400 W; ЧЕСТОТЕН ДИАПАЗОН 26 HZ - 20 kHZ
    Цена 665.00 лв (x 2 бр) http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012323


    JAMO E-500 BRUSHED ALUMINIUM - ДВУЛЕНТОВИ ГОВОРИТЕЛИ; МОЩНОСТ 50W - 70W; 120HZ - 20 KHZ
    Цена: 139.00 лв (x 2 бр) http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00002727


    YAMAHA NS-C120 CHERRY - ЦЕНТРАЛНА ТОНКОЛОНА; 60W/200W-6 OHM; 60-35000HZ-88DB
    Цена: 195.00 лв (x 2 бр)


    Или дотук се получава 6-канален A/V ресивер с 6 тонколони с много прилично качество за музика за 2 757,00 лв.
    До 3 бона остават достатъчно пари и за качественото окабеляване.

    Тук сателитните и централните колони малко наслуки съм ги подбрал - може да се помисли да бъдат в еднакъв цвят.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #19

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Бих препоръчал рисивър, който има HDMI входове. Аз самият съм с Yamaha от няколко години - когато го купувах нямаше HDMI-та все още, но ако избирам на прима виста - примерно този Pioneer VSX-917 е малко по-скъп от Ямахата, която roumen68 е показал, но поддържа HDMI.

    Също така мисля че е по-добре тонколоните да бъдат от една марка и серия - предните, задните и центъра.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #20

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Поне двете предни са ми ясни вече. CERWIN VEGA E-715! Много яки изглеждат, а и това "дискотечни колони" ми хареса. На Пионера ми допадна MCACC акустичната калибровка. Ще ми спести проблемите по калибрирането - поцедура за която нищо не знам.

    А това, че колоните са 400W, а ресийвърите са по 6Х145 и 7х110, глупаво ли е? Демек, че ресийвъра така и така няма да може да ги захрани?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Горната комбинация от колони е манджа с грозде. Сами по себи може и да са добри, но предполагам че заедно ще са какафония.
    Моя съвет е, ако не може да попълни комплекта със съответните за тези Веги, то да се намали от предни колони за сметка на център и сателити.

    Не съм убеден, че HDMI през ресийвъра е толкова важна екстра. По-добре да се купи хубав плеър с HDMI и ъпскелинг до HD, отколкото такъв ресийвър. Това разбира се ако цената е от значение. Пред Pioneer с HDMI и Yamaha без, бих предпочек втория. Аз също съм с Ямаха и звука много ми допада. Бях тръгнал да го сменявам с друг точно заради HDMI, но се оказа че няма много смисъл. Поне за мен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #22

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    В момента може да не изглежда важна екстра, обаче в един момент може да се окаже, че плеъра му като пусне сигнал през HDMI-то, да не може да пусне аудиото през coax/optical изхода и тогава става интересно.

    Пример

    Този Пайнър го дадох ей така, на прима виста, само по възможности за свързване и екстри - автоматичният аналайзинг, HDMI-то, поддръжката на втора зона и т.н.т. Не го знам как звучи иначе, в нашо село няма къде да го чуя...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #23

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Пак ще го кажа - не гледай цифрите за ватовете - нямат никакво значение. Ако загледаш ресийвърите на Harman-Kardon - те дават ватовете по друг начин - един техен 5х50 вата ресийвър се равнява на масовите 5х100 или 5х150 от други марки. Ако искаш СИЛА на звука, гледай за колони с висока чувствителност (мисля че Вегите са точно такива).
    Също така означението на колоните за мощност, не означава колко силен звук може да извадят. (Даже без да става дума за 5000 ватовите китайски портативни касетофони)

    @ lazarus18: Според мен HDMI е по-важен не толкова заради видеото (аз никога не прекарвам видеосигнала през ресийвъра), а за аудиото. Това е единственият интерфейс, през който може да се подава цифрово сигнал от DVD-Audio или SACD плейър. Във всички останали случаи, трябва да се ползва 6-канален аналогов вход, както правя в момента. Тъй като стана дума, че музиката ще е важна в случая, задължително трябва да се предвиди и SACD/DVD-A плейър в системата. Новите издания в тези формати са наистина впечатляващи.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Под приличен плеър имах предвид нещо много повече от този Филипс.
    Аз лично се ориентирах към това
    http://www.denon-bg.com/articledetai...?ArticleID=206

    Иначе ако ще има HDMI ресийвъра е хубаво да е 1.3 и да има и поддръжка за новите HD аудио стандарти. Kato towa
    http://www.eu.onkyo.com/products/pro...n_5741576.html

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #25

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Onky-то е много лачено, още повече с видеопроцесора на Faroudja за подобряване на картината (upscaling), ама като ги знам нашите търгаши как всичко продават на двойна цена спрямо САЩ, май няма да му стигнат паричките.

    Ето и видео за машинката:
    http://www.vbox7.com/play:1f280d4e

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #26

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Поне двете предни са ми ясни вече. CERWIN VEGA E-715! Много яки изглеждат, а и това "дискотечни колони" ми хареса....А това, че колоните са 400W, а ресийвърите са по 6Х145 и 7х110, глупаво ли е? Демек, че ресийвъра така и така няма да може да ги захрани?
    Моите Е-715 ги ползвам с ресивер SONY STR DB1070, който е 6x100W и в режим стерео: 2х165W. С този комплект в неголям ресторант спокойно можеш да си направиш сватба, и то сватбарите да не си чуват много-много приказката
    По принцип колкото и нелогично да звучи - при усилвател с по-ниска мощност от колоните - има опасност от повреда за самите колони. При сериозно усилване - колоните се справят и имат капацитет за още мощ. Но усилвателят е стигнал предела си и започва опасно да криви звука. Получава се ефекта clipping при което могат да се повредят колоните.
    Естествено тези Веги си имат защити. Ако претовариш някой от говорителите - изключва се за няколко секунди. Но до включване на защитите ще стигнеш единствено при някое щуро парти, като предварително си изгонил съседите от околните 3 етажа
    Да, Вегите са дискотечни колони, идеални са за купони с танци например. Големи, масивни кутии, големи басови говорители - в една стая при повечко усилване ще усетиш как раздвижват въздуха.
    Но даже и при сравнително тихо и самостоятелно слушане на музика, когато ти се струва че си слушаш тихичко - поради мощният бас пак нещо в стаята ти може да завибрира - врати на шкафове, допрени една в друга чаши и т.н.
    Показателно е че в най-голямата и престижна дискотека в града ми колоните са Cerwin-Vega!
    Съвета ми все пак е да си вземеш ресивер с колкото се може по-голяма мощност.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #27

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Щом иска с вграден 5.1 декодер едва ли стерео усилвател ще му свърши работа.
    Това какво казва че иска като техника човек който заявава "е почти напълно непозната територия за мен" едва ли от значение.

    В мнението си поставя на първо място Музика, а филми на второ.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68


    Ако за ресивъра дадеш малко над 1000 лв, ако лява и дясна колона ти струват към 1500 лв двете - можеш да се вместиш до към 3000 - 3200 лв за сателитните колони и за кабелите. Но ще имаш качествена система и за домашно кино и за стерео музика.
    В никакъв случай тази система няма да може да се нарече качествена за слушане на музика

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Наистина трябва първо да си отговориш на въпроса на кое да акцентираш. На музиката или на киното. Според мен е почти невъзможно да от една система да получиш и двете с еднакво качество.
    Ако заложиш на музиката наистина, както е писал CrossBlade, е по-добре да минеш на стерео усилвател + 2 колони. Така няма да разводняваш бюджета си с излишни канали, сателити и субуфер.
    Ако все пак минеш на многоканален звук за кино не те съветвам да подценяваш сателитите и центъра. Нищо качествено няма да излезне ако "За филми ще сложа някакви пищялки там... ". Най-добре е ако се сдобиеш с цял комплект колони от една серия на даден производител. Нещата при тях обикновено са сметнати да работят заедно. Система тип Сбирщайн не може да създаде правилния фон за кино. Отделно центъра играе изключително важна роля защото през него минава говора.
    Разбира се, нищо не пречи да почнеш само с 2.1 + ресийвър и впоследствие да добавиш още център и сателити, но през това време ще правиш голям компромис.
    Не мога да се съглася с roumen68 за система без отделен субуфер. Първо защото една колона трудно би могла да изкара толкова ниски тонове, и дори да може пак е по-добре те да се поемат от субуфера за да се подобри общото й звучене.

    Съгласен. Няма как в този случай да се мине без съб като говорим за филми.

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Стига сте му пълнили главата с глупости за стерео. Вие ако си гледате филми на стерео, има такива, дето гледаме със 6 канален звук.

    Ще се повторя с Румен - не ти трябва субуфер, освен ако не живееш в кинозала. Добави парите от субуфера за по-хубави тонколони.
    Аз предпочитам да гледам филми на стерео отколкото да слушам музика на 5.1
    А вие ако гледате филми без "субуфер" има такива дето така ги гледаме

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Благодаря за изразените мнения

    Значи какво ми се изясни до тука:
    1. Ще вземам AV Reciever, а не стерео усилвател. Смятам, че би трябвало да мога да получа HIFI качество и от ресийвъра, дори и да не е предвиден ексклузивно за слушане на музика. Греша ли?
    2. Вместо събуфер ще взема 2 хубави колони за лява и дясна + една качествена, но не задължително мощна за център. Впoследствие още 2, средна хубост, за задни.
    3. THX сертификация.
    ....
    ---
    2. Не вярвам на ушите си, когато става дума за оценяването на качеството на звука. Просто нямам никакъв опит, на който да базирам подобно доверие.
    ...
    И още веднъж благодаря
    1+2: изясни ти се мнението на двама от участниците в темата 3. - искаш да плащаш за глупости
    1. - HIFI НЯМА да получиш
    ---
    2. а на рекламните брошури само ли вярваш


    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.


    Значи търси си точно AV Reciever, някъде в ценовия клас 1000 - 1200 лв. В стерео режим ще имаш достатъчно приличен звук - за да направиш разлика между него и качествено стерео, ти трябва доста опит в слушането на hi-fi. Много хора препоръчват по инерция стерео, защото така са чули че трябва, но едва ли могат сами да направят разликата при тест на сляпо.
    ...
    Готов съм за тест като човек без "доста опит в слушането на hi-fi" да поставя моя бюджетен (sub-500лв) усилвател срещу който и да е ресийвър в този клас (няма проблем може и по-висок) и да видем как няма да си го позная Кажи кога

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Може би за филми само да е по-добре както казваш - със събуфер. Но SongBird казва: Така че, човека го интересува най вече да си слуша музика. А музика със сателитни колони и събуфер не можеш да изкараш. Думкане от събуфера ще има, ще има и пищене от сателитите, но освен за чалга с 96 Kbps - за друго няма да става.

    А за парите: ето примерно какво може да си вземе:

    ....

    Или дотук се получава 6-канален A/V ресивер с 6 тонколони с много прилично качество за музика за 2 757,00 лв.
    До 3 бона остават достатъчно пари и за качественото окабеляване.

    Тук сателитните и централните колони малко наслуки съм ги подбрал - може да се помисли да бъдат в еднакъв цвят.
    Музика и с 15" Сървин Вега и Ресийвър не става да се слуша. 96кбпс става

    Най-важното при подбора е цвета

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Поне двете предни са ми ясни вече. CERWIN VEGA E-715! Много яки изглеждат, а и това "дискотечни колони" ми хареса. На Пионера ми допадна MCACC акустичната калибровка. Ще ми спести проблемите по калибрирането - поцедура за която нищо не знам.

    А това, че колоните са 400W, а ресийвърите са по 6Х145 и 7х110, глупаво ли е? Демек, че ресийвъра така и така няма да може да ги захрани?
    Супер, ще можеш да късаш билетчета на съседите които слушат "грозната Бети" с теб

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Горната комбинация от колони е манджа с грозде. Сами по себи може и да са добри, но предполагам че заедно ще са какафония.
    Моя съвет е, ако не може да попълни комплекта със съответните за тези Веги, то да се намали от предни колони за сметка на център и сателити.

    Съгласен! Супер ще звучи глас когато преминава от единия канал в другия ...


    Авторе SongBird

    Вземи наистина реши дали искаш да слушаш музика и да гледаш филми (т.е. наблягаш на първото) или ще правиш система за филми, а музиката ще е без каквито и да е претенции ...

    Поздрави !


  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #28

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Стига си пълнил на човека главата...

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Готов съм за тест като човек без "доста опит в слушането на hi-fi" да поставя моя бюджетен (sub-500лв) усилвател срещу който и да е ресийвър в този клас (няма проблем може и по-висок) и да видем как няма да си го позная Кажи кога
    Аз пък съм готов на един друг тест с теб - като човек с много голям опит в hi-fi слушането.

    Пускам ти избрано от теб аудио CD на Denon DCD959 (20bit, 8x oversampling) - не разполагам с друг компакт диск плеър, след това същият диск ти го пускам от DVD плеъра (LG DVX9900) - нали щото ДВД плеърите не ставали за музика, през неговия си DAC, след това през coax изхода чрез DAC-а на рисивъра - нали и те са скапани. Искам да ми познаеш кога свири Денона с неговия DAC, кога свири ДВД плеъра с неговия си DAC и кога през DAC-а на рисивъра.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #29

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Стига си пълнил на човека главата...

    Аз пък съм готов на един друг тест с теб - като човек с много голям опит в hi-fi слушането.

    Пускам ти избрано от теб аудио CD на Denon DCD959 (20bit, 8x oversampling) - не разполагам с друг компакт диск плеър, след това същият диск ти го пускам от DVD плеъра (LG DVX9900) - нали щото ДВД плеърите не ставали за музика, през неговия си DAC, след това през coax изхода чрез DAC-а на рисивъра - нали и те са скапани. Искам да ми познаеш кога свири Денона с неговия DAC, кога свири ДВД плеъра с неговия си DAC и кога през DAC-а на рисивъра.
    И накрая пускам евтината ми звукова карта и ги изнася всичките

    За да решиш че DVD плеъра ти свири трябва да го сравниш със CD, което претендира че го прави, а не с "моето е гадно ама само това имам" Ако искаш мога да ти дам координати на Софианци и да отидеш да си чуеш DVD-то срещу CD

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #30

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Не искам да си пробвам ДВД-то срещу някое СД за 5 бона. Аз съм си ги сравнявал и в общи линии знам разликата.

    Ами добре, ще пробваме друга задачка за теб - пускаме на твоята система оригинално аудио ЦД и същото, записано през Неро-то, та заради гадния джитер да ми кажеш кое е оригиналното и кое е копието И като един истински специалист, да ми ги познаеш 10/10, защото иначе на лотария и аз мога да улуча.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам reciever Yamaha
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-11, 08:44
  2. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 01:59
  3. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 12:29
  4. Съвет за AV Reciever
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 88
    Последно: 25-02-09, 23:02
  5. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе