Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree9Одобрявам

Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #31

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    То и на мен много не ми се вярваше ,че ще усетя някаква сериозна разлика на евтините ми компоненти , но останах приятно изненадан от промяната . Точно QED Original я направи , може и с други кабели да е още по-добре , но пък не мисля ,че сегашните ми колони заслужават подобна инвестиция .

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #32

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Прав си Svetilo,забелязъл съм,че колкото е по-добра една система (то това е обсъждано толкова много и къде ли не вече) разликите особено между различните колонни кабели и интерконекти става още по-голяма.На една нискобюджетна система също се чува разлика,но не е така фрапираща.Разлика има и това се чува ( не само от мен) и при цифровите такива.Направихме си експеримент с един приятел -сделахме ЮСБ кабел от ето тази жица Cat-7 S/FTP - Structured Wiring - Data - FSC Global и го сравнихме с що годе читав юсб кабел на Белкин на три системи.Ами правеният кабел просто уби Белкина и това забележете се случва при асинхронно подаване на данни от ДАК,където не би трябвало да има разлика в звученето.Сега веднага някой ще каже-ми плацебо ефект има тази работа -направи сляп тест и т.н.- Направихме и такъв -ами пак правения се чуваше по-добре .После и на благоверната го демонстрирах и тя слухтя ,и тя направи разлика м/у двата За сведение аз не съм от най-чуващите ,че съм и Тома- неверни ! Сега ще го сравним и с хубав юсб кабел -Фурутек (формула) -да видим къде е истината п.п.АМА май много се отнесох
    Този пост е редактиран от martosblack; 02-01-15 в 12:31.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #33

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Има разлика да! В началото обаче като смених кабела от 0,5лв не ми хареса особено резултата. Малко като послушах и започна да ми допада все повече и повече. Искам да кажа, че за някои кабела от 0,5лв ще "звучи" по приятно от колкото който и да е друг. Според мен трудно ще се убедим взаимно кой е "по добър" точно по тази причина.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #34

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    На няколко места из форумите срещам QED balanced или QED balanced design concept. Това различен кабел от QED original и QED micro ли е? "По-слаб" ли е от QED original?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Свързване на слушалки и Headset за различни телефони:
    main-qimg-4b589f6f2a795390476033df660f95b0.png

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #36

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Здравейте,имам питане относно HDMI кабел.Искам да извадя звук от тв към домашното кино.Тв има HDMI -ARC ,а домашното кино HDMI-OUT.Та питането ми е трябва ли HDMI кабела да подържа ARC или става със обикновен HDMI кабел.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #37

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Всички HDMI кабели поддържат Audio Return Channel.

    Цитат: "All HDMI cables will support Audio Return Channel functionality when connected to Audio Return Channel-enabled devices. You can use your existing HDMI cables..."

    Източник: HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: Audio Return Channel

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #38

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    А домашното кино трябва ли да подържа ARC.

  11. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #39

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    И двете устройства трябва да поддържат функцията, за да можеш да я използваш.
    popov одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #40

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Здравейте,имам питане относно HDMI кабел.Искам да извадя звук от тв към домашното кино.Тв има HDMI -ARC ,а домашното кино HDMI-OUT.Та питането ми е трябва ли HDMI кабела да подържа ARC или става със обикновен HDMI кабел.
    Ама чакай сега ти на ТВ какво имаш HDMI Out или In? А на домашното кино? Защото ако искаш аудиото от ТВ да отиде към киното ти трябва изход от ТВ и вход към другото, а не обратното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #41

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Какъв HDMI кабел да си купя, за да гледам филми от лаптопа през ресийвъра? В момента ползвам някакъв елементарен за 10лв., но нещата отиват към подмяна. Като цена не съм сигурен. Може би нещо между 20 и 50лв. Дължина 1,5-2м. мисля ще сами достатъчни. Има ли нещо приемливо като цена качество в Техномаркет и Технополис, че са ми под ръка. Иначе трябва да пътувам до Варна, ако е от магазин за аудио техника. Или пък да го купя през нета. Абе дайте някакви варианти върху които да помисля и да питам още, ако нещо друго не ми е ясно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #42

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    аз използвам този:http://www.technopolis.bg/bg/Cables/...15E-K/p/311508 и този http://www.technopolis.bg/bg/Cables/...2433W/p/313594 гледам че са по евтини отколкото като ги купувах.....според мен биват

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #43

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Погледни например ТУК и първо реши коя версия ти е нужна. След това се насочи към магазин за да потърсиш правилния кабел за теб.
    myrfi12 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #44

    Отговор: Кабели, конектори, кратки описания на интерфейси и схеми

    Кабел за басколона? Какво ще препоръчате? QED готов ли да мисля, или да си направя? Ако си го правя ще остава открит въпроса с RCA-жаковете, но какво да се прави.Или monoprice ... ех, май ще се хвърля на monoprice-то ...
    ***сам си отговарям, 4 дни по-късно - никакви RCA кабели не вършат работа (опитах 3 - 2 самоделки и 1 готов), брума убива този вид схема. Дори кабела със заземяване не позволява да се ползва баса така. Свързах го паралелно на основните колони (има 2 пасивни входа за тази цел, има си и в упътването съвсем като за американци написано как да се върже) - това е единствения начин. Интересното е, че пак се ползва усилвателя на баса - макар и малко. Леко неприятния момент, е че така на най-силно ниво усилвателя му се включи защитата от прегряване на 6-тата минута някъде. Иначе се чува съвсем правилно и добре, Предвид, че 100% от музиката ми е стерео, а 90% от филмите и игрите не ги слушам на максисум - това ме врежда отлично (5 колони, баса е паралелно на предните). Успех на всички, дано като мен намерите подходящата 'конфигурация' бързо и за не повече от 30лв излишни разходи ^_^
    Този пост е редактиран от RaveUnit; 22-07-16 в 22:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 11:14
  2. Отговори: 3
    Последно: 16-09-07, 17:38
  3. Схеми
    От Goldmen във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-07, 14:26
  4. Отговори: 7
    Последно: 10-09-05, 09:26
  5. Схеми
    От okli във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-03, 03:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе