Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Мнения за Sony RHT-G900

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #16

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Може би защото слушам по-спокойна музика. Ако ще се слуша ппедимно хард рок, ще се съглася за Вегите с две ръце

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #17

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Благодаря Ви за мненията?
    Знаете ли къде могат да се чуят Klipsch RB-61 ,25, , MORDAUNT Mezzo, Инфинити C205, Canton Ergo 600. B&W 601 знам че на булевард България(а аз съм чувал B&W в един познат - така и не го питах тогава колко струват и какви точно са .
    И ако разполагате с информация за приблизителната цена на горните - защото MA Bronz2 са 598 лева чифта (а това е максимума ми за двойка колони).
    Нищо не казвате за рисивъра ?

    П.П. Не слушам "твърда музика" - предполагам има значение - слушам Пинк Флойд, Алан Парсънс, Марк Кнопфлер респективно Д. Стрейтс, Вангелис, Жан Мишел Жар, Ерик Клептън, Крис Дебърк. Е разбира се пускам и друга музика но изброената е тази на кояти си релаксирам. Вся пак на тези колони ще излиза и звук от филмите и при гледане на ТВ (щото тия телевизори нямат никакъв звук, но пък ми е по важно да чувам добре музиката а за филмите не държа да залягам като свистят куршумите от филма)

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Така като гледам всички предложения са над бюджета ти.

    До 600 лева чифта може да видиш това:
    http://audiovideo-bg.com/articledeta...?ArticleID=442
    не знам как биха се справили като основни колони, но имат доста чист звук като цяло.

    http://www.jbl.com/home/products/pro...cat=BFS&ser=ES
    тези са около 450 лв в Музикална къща фактор - www.audio-factor.com

    Пак там може да видиш друг модел на Infinity - Beta 20:
    http://www.infinitysystems.com/home/...OPE&Country=GB
    те са около 600 лева и наистина звучат добре.


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #19

    Re:Мнения за Sony RHT-G900


  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #20

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Така като гледам всички предложения са над бюджета ти.

    До 600 лева чифта може да видиш това:
    http://audiovideo-bg.com/articledeta...?ArticleID=442
    не знам как биха се справили като основни колони, но имат доста чист звук като цяло. ...

    Тъкмо ще видя и http://marantz-bg.com/?PageID=10&RecordID=32

    Не му пише цената на сайта обаче.


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #21

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    виж и тези
    http://www.jbl.com/home/products/pro...cat=BFS&ser=ES
    в Музикална къща фактор - www.audio-factor.com
    цената за чифт 650лв

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #22

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    виж и тези
    http://www.jbl.com/home/products/pro...cat=BFS&ser=ES
    в Музикална къща фактор - www.audio-factor.com
    цената за чифт 650лв
    Да стават като размер и цена - 624 лв с ДДС за чифт

    Така набелязах колони- тези, B&W на място ще видя 601, MA br2, infiniti Beta 20 - остава да помисля и за ресийвър

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #23

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Така - имаш 1600 лева за колони + ресийвър, или имаш 600 лева за колони? Разликата е голяма

    Ресийвър - 450-500 лева. Остават ти 1100 лева за колони. За такива пари могат да се съберат много добри колони!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #24

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Така - имаш 1600 лева за колони + ресийвър, или имаш 600 лева за колони? Разликата е голяма

    Ресийвър - 450-500 лева. Остават ти 1100 лева за колони. За такива пари могат да се съберат много добри колони!
    Имам общо 1600 лева - колони+рисийвър , не знам за кое да дам повече - обаче искам да има възможност за ъпдейт някога към 5.1 , ама някак си не ми се дават за две малки колонки повече от 600

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #25

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от vas2308

    Тъкмо ще видя и http://marantz-bg.com/?PageID=10&RecordID=32

    Не му пише цената на сайта обаче.

    1080 лева е в Техномаркет, това е най-ниския модел от серията.
    За колонити, Canton май никой не продава, за това няма да ги чуеш. B&W в Електрон в НДК магазина. Инфинити ги има във Фактор на Раковски, но разликата между Бета 20 и С205 като звучене е очебиина. Ако имаш парите и ти харесат Инфинити, вземи С205 те са 900 лева, Бетите са към 600 лева. За Клипш - бул. „Христо Смирненски” 72.
    За MORDAUNT на Юрий Венелин 4 , там има и Марац техника ходи и чуй. Защото в Технополис са профани.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Успех! Беше готов да дадеш 1600 лева за пластмасова маса, но 600 лева за "малки колонки" са много ... ок. Само ще ти споделя, че мой аудио приятел слуша на "малки колонки" за 6 бона - не се чувства зле.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от vas2308
    Имам общо 1600 лева - колони+рисийвър , не знам за кое да дам повече - обаче искам да има възможност за ъпдейт някога към 5.1 , ама някак си не ми се дават за две малки колонки повече от 600
    Трябва час по-скоро да прооумееш, че "малки колони" не значи компромис. Много хора, включително и аз преди време се заблуждавах, че големите колони автоматично значат по-качествен и силен звук.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #28

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Ако трябва да сме по-прецизни, малките колонки от една серия в сравнение с по-голямите от същата серия са компромис по отношение само на възпроизвеждането на ниските честоти. В два аспекта - първо долна гранична честота и второ - звуково налягане. В по-голям обем кутия ниските слизат по-надолу. При по-голямо помещение се изисква вместо един - два или три басови говорителя, няма как - трябва да се премести повече въздух за озвучаването му. Това е физика и не може да се избяга.
    Но същите тези малки колони ще превъзхождат по-голямите от тях в една по-евтина серия, като цялостно представяне.

    Mоже да се каже и по друг начин. При едно сравнително малко помещение са за предпочитане малки колони, докато при по-голямо, по необходимост - голями. Това разбира се пак за моделите от една серия. Защото има и малки по размер колони, но друга порода, където цената в магазина не се афишира с етикет от благоприличие.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #29

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Успех! Беше готов да дадеш 1600 лева за пластмасова маса, но 600 лева за "малки колонки" са много ... ок. Само ще ти споделя, че мой аудио приятел слуша на "малки колонки" за 6 бона - не се чувства зле.
    Утре съм почивка и ще се разходя да послушам - благодаря Ви за дадените препоръки. CrossBlade то това с музиката си е доста пристрастяващо - в началото видях една "маса" и викам чакай да питам, ама колкото повече чета толкова повече разбирам (надявам се) че нещата са доста сложни, но претърпях развитие от "маса" до колони (чифт)+AVрес. вече нямам търпение да си взема "играчки" - само ме притеснява да не се вдъхновя много и да избързам от нетърпение.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #30

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Успех ти желая! Радвам се, че не си се убидил! Единствено исках да ти кажа - не бъди предубеден!

    Моето мнение е че много по-добре да вземеш евтин ресийвър + скъпи колони, отколкото обратното. При твоя бюджет, аз бих дал 400-500 лева за най-евтината YAMAHA и останалото за колони.

    Това е моето мнение. Бих спорил само с хора от Варна, при които да чуя обратното

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 14:07
  2. SONY KDL-40CX520 - Мнения
    От hp121 във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 21-03-12, 12:25
  3. Мнения за SONY KDL-32CX520
    От dbitzepsa във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-11, 19:51
  4. Sony T90 мнения
    От may във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-10, 18:48
  5. SONY RHT-G900
    От recycled_bin във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-08, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе