Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

Мнения за Sony RHT-G900

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #31

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Че какъв спор може да има тук, дори извън Варна . Колоните са определящи за звука и това е букварна истина.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #32

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Интересни буквари имате във Варна ... аз пък съм слушал чудесни колони ... захранени с неподходящ усилвател и нещата бяха потресаващо зле

    В тукашния буквар пише, че системата трябва да е балансирана и добре напасната ... пък незнам дали е истина

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    То си е казано, че системата е толкова добра колкото най-слабото звено в нея.
    Въпреки това наистина колоните имат най-голяма тежест в качеството на звука.
    Повечето хора, включително и аз не правят разлика между звука от усилвател за 1000 лева и такъв за 2000.
    Иначе баланса във системата наистина е нещо важно.
    Това, което иска да направи автора /ресийвър за 1000 и колони за 600/ не е балансирано. Струва си само ако планира съвсем скоро да сложи тези колони отзад и за предни да добави от същата серия по-качествени. Плюс център.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #34

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    В тукашния буквар пише, че системата трябва да е балансирана и добре напасната ... пък незнам дали е истина
    И аз така мисля. За това съм направил предложение за разделяне на бюджета на човека.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #35

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Сега тръгвам - в момента си потготвям едно ДВД с флак файлчета стерео на Д. Стрейтс и DTS файлчета на жан Мишел Жар от Аеро(щото са ми добре познати, а има и ефекти, които могат да дадът известна представа как ще звучи при филми)

    П.П. Какво ще кажете за рес. на Денон ниските класове 15?? или 17?? + колонки МА БР2

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #36

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Айде отново в дълбоката яма На път сте да ошашавите човеко След като загърбваш 5.1,6.1,7.1 звука за "неопределено време" що не си харесаш един приличен мосфет стерео усливател втора употреба за 300-400лв а останалото за качествени стерео колони? Всъщност....що си мисля, че като слушам за тия скосени тавани и тия най-много 70см външни стенички в ъглите на които искаш на навреш колоните...този така получаващ се своеобразен рупор и каквото и да сложиш нещо високите ще ти се губят тотално, а ниските - о боже какви ниски ще имаш и стоящи вълни в изобилие.... Дизайнерите ги остави да дизайнерстват, а ти хвани някой наясно с материята акустика да ти даде напътствия за помещението....или изнеси колоните на нормална стена.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Кой точно MOSFET усилвател ще му декодира DD и DTS?

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #38

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    А защо с тази работа трябва да товариш непременно усилвателя...ето ти решение, но е скъпо http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024612

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Да, може би си прав. Като гледам той ще ползва компютър и PS3 за плейване и може да ги настрои те да декодират звука. Един хубав външен DAC за компютъра ще му даде нужното качество.
    Колкото до Нео-то може да го ползва да нивелира някоя мебел или да подпре нещо с него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #40

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Сега да разясня - има скосяване в единия край, но помещението не помещението не е малко(както и да е промених изцяло концепцията - побъркаха се дизайнерите заради музиката премахнах един шкаф, промених размерите на друг - вчера нямах нет и затова вечерта не съобщих резултатите от моята обиколка.

    Минавам на 5.1 - няма смисъл от як рисивър ако нямам 5.1

    Та взех си колони след вчерашната обиколка - Wharfedale VARDUS 200 - предни- ще направя снимки като взема днес и AV - рисивъра, поръчвам сега от същата марка VR-CEN1 - център, VR-SURR1 - 2 броя за съраунд и VR-8 SUB.

    Та сега отивам за рес.(нямам търпение да чакам понеделник да ходя в топ аудио видео център та отивам в технополис младос и днес съм решил да се прибера с машина ) - вчера си харесах MARANZ SR 4003 - много ми хареса на тежест и на вид - днес ще искам малко демонстрации. Ще го сравнявам с едно Онкио (по ефтино с 200 лева- забравих модела) също така ще видя и denon (ама ще взема denon само ако има черни - не ми се смейте ама не искам сребрист)

    Благодаря на всички за това че участвахте в темата ми и успяхте да промените възгледите ми, да ме накарате да се замисля и да премина от човек искаш маса с колони към Maranz и Wharfedale.
    Kато се върна довечера ще направя доклад какво съм купил.

    И да знаете, че с менинията си оказвате влияние на хората четящи форума - за което благодаря.

    П.П. Вчера все пак разгледах и въпросната маса за която е темата - ами какво да Ви кажа (освен да благодаря) масата не предизвиква никаква тръпка в мене и не може да се мери с красотата на колоните които взех (цвят венге са - така че и интериорните дилеми са решени) - за "звук" нама въобще да говоря.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #41

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Кажи колко ги дават колоните от тази серия.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #42

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Честито.

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #43

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Честито, разкажи от къде ги взе и цена.
    Само че като чуя WHARFEDALE се сещам за тази статия :
    http://www.bgaudioclub.org/forum/vie...ght=wharfedale

    Дано по-горната ерия е по-добра от страна на изпълнение.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Чакай сега. Ти показваш наблюденията на хора изключително напред в аудиото. Почти съм сигурен, че vas не би направил разлика след всичките тия упражнения с подмяната на филтрите. Както и всеки друг, който сега сега навлиза в аудиото.
    Филтрите, кутиите, окабеляването на ниския и средния клас колони винаги са с доста забележки и с леки промени винаги може да се постигне по-добър резултат.

  18. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #45

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Не , не не исках да обиждам човека. Просто публикувах и друго мнение. Това е по-ниската серия и е възможно неговата наистина да е с дървен корпус.
    Чакам отзивите с нетърпение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 14:07
  2. SONY KDL-40CX520 - Мнения
    От hp121 във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 21-03-12, 12:25
  3. Мнения за SONY KDL-32CX520
    От dbitzepsa във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-11, 19:51
  4. Sony T90 мнения
    От may във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-10, 18:48
  5. SONY RHT-G900
    От recycled_bin във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-08, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе