Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Мнения за Sony RHT-G900

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #1

    Мнения за Sony RHT-G900

    Здравейте!!! Доста отдавна чета форума и съм намирал много полезни съвети при закупуването на много различна техника. Благодаря на всички отделящи от времето си за да помагат с мненията си!
    Опитвах се да намеря мнения за Sony RHT-G900 но не открих - та ще съм благодарен на всяко мнение.

    http://www.dekom.bg/?page=product_de...nstanceID=5728

    Спрях се на въпросната "маса с вградени колони" за телевизор поради липсата на достатъчно място за инсталиране на AV ресивър + 2 колони+ Суб буфер.
    С въпросната маса мисля да взема един 37 или 40 инчов телевизор. Сони от "V" или "W" сериите, а може и на Sharp някой от новите модели.
    Мисля да вържа към масата и едно PC за филми и музика от време на време , а по нататък е един Плейстейшън 3 като ДВД (Блу Рей плеър), а макар и да съм малко над 30 години играя от време на време и игрички.

    Та ако имате някаква информация или мнение относно тези така наречени "RACK" системи ще се раздвам да чуя мнението Ви.
    Благодаря!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #2

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Sony RHT-G900 1599лв
    2 модела са -има ги в техномаркет и технополис от 4 месеца
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039702
    лично на мен не ми хареса звукът им-едва ли можеш да очакваш нещо сериозно в маса иначе не съм си играл с тях
    отиди и ги тествай на място-ако на теб ти харесва звукът им-
    лично аз за тези пари ще си поръчам някакъв тв стенд и ресивър

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #3

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Sony RHT-G900 1599лв
    2 модела са -има ги в техномаркет и технополис от 4 месеца
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039702
    лично на мен не ми хареса звукът им-едва ли можеш да очакваш нещо сериозно в маса иначе не съм си играл с тях
    отиди и ги тествай на място-ако на теб ти харесва звукът им-
    лично аз за тези пари ще си поръчам някакъв тв стенд и ресивър
    Aз не очаквам много от звука - ама поне да свирят като сегашния мо Криейтив Т5800. Да може да пуснеш малко музика на ТВ-то, да гледаш някое филмче и да разжъкаш плейстейшъна.

    Много мерих мястото което е предвидено за тази цел и за съжаление няма как да сложа нещо по сериозно - Иначе бях харесал едни колони Елатакс за малко под 700 лева + рисийвър Ямаха - беше над 1000 лева с ъпскалинг= общо около 1700 лв, но просто няма как да ги събера. Проблема е в мястото и интериора. Това решение с масата G900 е лесно, не заема място, няма кабели, има ъпскалинг към 1080p.

    Иначе сега забелязах че има и G800 същия като G900, само че няма вграден FM тунер а G900 има - а сутрин обичам докато се приготвям за работа да слушам радио. Ето малко повече данни за G900:

    Мощност: 70w x 5 плюс 120W съббуфер
    Гасящ вибрациите дизайн на събуфъра за превъзходен басов звук, без да пречите на съседите
    3 HDMI входа и 1 изход с преминаване на High Definition 1080p
    Система за справяне с кабелите за възможно най-чистия вариянт за съраунд звук
    Побира до 4 допълнителни компонента като ДВД или Блу Рей плейъри, конзоли или сателиен приемник.
    Радио тунер с RDS и запаметяване на 20 станции
    Изцяло цифрова S-Force PRO Front Surround технолигия създава виртуално усещане за съраунд звук без да претрупвате стаята си с допълнителни говорители
    За 40"-46" инчови телевизори
    Изходна мощност
    Усилвател Цифров (S-Master™)
    Изходна мощност (общо) 470W
    Изходна мощност - Предни (RMS 10% THD) 70 W/канал
    Изходна мощност - Задни (RMS) 70 W/канал
    Изходна мощност - Събуфер (RMS) 120W
    Радио тунер
    Обхват FM
    Външна антена за FM/AM обхват Да (FM : 75 ohm )
    RDS Да
    Предварително зададени станции FM20
    Обхват на настройка (AM) Не
    Обхват на настройка (FM) 87.5 - 108 MHz
    Обработка на звука
    2-канална стерео Да
    AV синхронизация Да
    Dolby® Digital Да
    Dolby® Pro Logic® II Не
    Обемен звук отпред с S-Force PRO Да
    DTS® Да
    LPCM (2 К. / 5,1 К. / 7,1 К.) през HDMI™ Да/Да/Да
    DPLII / DPLIIX / AAC(J) Да/Не/Не
    Програми за звукови полета Да (11)
    Изводи за свързване
    Коаксиален цифров вход Да (х1)
    Вход за компонентен сигнал Не
    Вход за композитен аудио/видео сигнал Да (х1)
    Изход за композитен аудио/видео сигнал Не
    Блок входове/Заден панел Не/Да
    Опт. цифров вход 3
    HDMI™ вход 3
    HDMI™ изход 1
    Тегло и габарити
    Размери (Ш x В x Д1/Д2) (мм) 1115х500х400 (Д1)
    Тегло (kg) 59
    BRAVIA® Theatre Sync
    BRAVIA® Theatre Sync Да
    CEC Да



    П.П. Забравих да спомена че помещението е 20 - 23 квадрата.


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #4

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    http://www.sony.bg/product/hcs-cinem...d-kit/rht-g500
    100% свири по добре от твоя Криейтив Т5800- за тези пари и малкото пространство с което разполагаш това е твоят вариант
    другият вариант го знаеш- да намериш място за 4 букшелфчета в ъглите-може да ги поставиш на етажерки-рафтове на стойки има и такива които можеш да ги закачиш на стените-събуфера вече ще заеме място на пода

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #5

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    За малко помещения ето тази система: Sony Intro HT-IS100 Bravia 5.1 HD Home Theatre Micro System [Ultra Compact, S-AIR Air Station Compatible]
    http://news.cnet.com/8301-17938_105-9961057-1.html
    Колонките са колкото кибритена кутия. Има изискване съба да стои до или под телевизора, т.е. да се вижда, защото разделителната честота със сателитите е доста висока (800Hz Crossover).
    Звукът го хвалят и като 5.1 ще си бъде истинско. За онова другото трябва да стоиш в някакъв"sweet spot", предполагам и да имаш голямо въображение.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Не вярвах, че някой ще даде 1600 лева за маса с вградени колони и УКВ радио.
    Но явно съм грешил !
    Според мен стая 4 на 5 метра не е малко помещение.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #7

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Тези "маси" са много удобни. Явно в твоя случай габаритите определят избора. И аз съм убеден, че звука ще е по-добър от на тези компютърни колони.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #8

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Ще трябва да го чуя преди да се реша да го купувам това G900 (попрочетох малко в един английски форум много добри отзиви му дават хората - за сега само съм го виждал и дизайна ми хареса.

    Оххх ......до сега пак гледах рисийвъри и размери на колони и мерих кое къде да сложа и пак не се вързва (дано това свири ще годе добре защото пак не ми се вързаха размерите ) - да помощението не е малко, но забравих да кажа че жилището ми е ателие и точно хола има скосена стена (наклони - не знам как точно се казваше, ама се сещате - аз като го вземах точно това му харесах и мислих за дизайна, а и не се замислих много , ама сега.......) - та то това е и основния проблем за нормално разполагане на колони 5.1 даже няма как да разположа нормално дори едно сериозни 2.1 колони + рисйвър. (макар че в спалнята се вързва да си сложа един добър стерео + 2 колони /


  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Тази "маса" не съм я чувал как звучи, но за около 1600лв и за помещение с ограничения в размера това PHILIPS HTS9800W съм го чувал в приятел, който се сдоби с него преди 15-на дни и мога да кажа, че звука е невероятен във всички режими и стерео.


    Всичко без съба може да се монтира на стена, сателитите могат да се свалят от стойките им, така ще спестиш още повече място в сравнение с "масата". 1424 лв в ТМ с 5% отстъпка. Да не забравя неодимови говорители + всичко друго свири и SACD а трите задни колони са безжични. С един Philips LCD от по горните класове и Ambilight комплекта ще е един път.
    спецификация в нета или http://www.electron.bg/philips-hts9800w.html

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #10

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    тая маса е просто смехотворна ,със сигурност ще свири по зле от който и да е комплект 5.1 около 500 лв
    ЕДИТ : това се отнася и за Филипса

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #11

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Не бях се заглеждал по този Филипс - записвам го за задължителен оглед и прослушване. Иначе по телевизор Амбилайт съм се заглеждал.

    Това е добре , че задните колони са безжични, а предните могат да се откачат от стойките - ама като гледам са доста тънки и ще станат май.

    Ще покажа двата варианта като дойдат да ми правят дизайна за мебелите в хола , да си каже и дизайнера мнението какво може да направи и как ги вижда.


    P.P. Alexi знам много добре , че това не е висок клас аудио - обяснил съм причините да не търся за сега Hi-fi
    Иначе даже ходих да слушам Bowers and Wilkins за стерео в спалнята

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #12

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Taка преоразмерихме малко нещата с дизайнерите (добре че още се бавя с обзавеждането ) та след доста , четене продължавам лутането.

    Сега реших да слагам за начало букшелфчета 2 броя + рисивър ( с тенденция за буфер и още две - след промените ще пасната (оставих место) проблема е че не могат да са флорстенд (май така се казваха - извинете ме но съм лайк) щото височината на колоната не трябва да е повече от 70 см.

    четех, четох.......за колони прочетох добри неща за Монитор Аудио BR2.....и продължих да чета - тогава се натъкнах на следното (виж трето мнение стр 41)
    http://hardwarebg.com/forum/showthre...%ED%E8&page=41

    Та сега дилемата е колони като Монитор Аудио BR2 (или тях ) за рисивър още не съм измислил какъв да е но трябва да се вместя в цената която бях посочил за масата (1600 лева за колони чифт букшелф и ресивър) Знам че много такива теми се обсъждат ама като вадиш пари и ти се иска да попиташ за мнение.

    Предложете нещо подобно .

    Извинявам се на модераторите , че темата е за "масата" , а се пренасочвам към друго.....ама много се обърках с озвучаването, но все пак искам да се радвам на това което купувам, а и процеса на проучване и покупка има особенна тръпка особенно като се има впредвид , че съм доста нетърпелив и правя често прибързани покупки - сега едва се сдържам да не купа нещо набързо.

    Благодаря за мненията предварително!

    P.P. Това изглежда добре, но пък май го няма наличен
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037789


  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    тая маса е просто смехотворна ,със сигурност ще свири по зле от който и да е комплект 5.1 около 500 лв
    ЕДИТ : това се отнася и за Филипса
    Аз мисля че трябва да чуеш Филипса преди да даваш мнение за него,досега май не съм срещал домашно кино което да звучи така вярно,въпреки че е стар модел-2007г.си мисля че е по добре от масата като звук

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    Аз съм слушал много пъти BR2 в магазина и не мисля, че цената качество е оптимална.
    За мен това са скъпи колони, а няма основание да е така. Не мога да залитна към мннието постнато по-горе, че са китайски "боклуци". Но са едни прилични и доста скъпи за класа си колони. Същото е положението и с прехвалените по-големи братя от серията.

    Има доста прилични предложения за тия пари ходи и чуй Klipsch RB-61 и по-малкия 25, MORDAUNT Mezzo, Инфинити C205. За мен най-добрите от "малките" колони, които съм чувал до сега си остават B&W 601 и Canton Ergo 600-серията. Сещам се и за Focal 706 също много мека за слушане колона. Опитвам се да те убедя в това да ходиш и слушаш, а форумите да оставаи за последна инстанция.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Re:Мнения за Sony RHT-G900

    А защо за теб мека значи хубава за слушане. Аз пък харесвам точно рязкостта на МА. Точно затова предпочетох навремето МА пред Focal.
    Всяка колона в този клас, че и нагоре си има своето оцветяване на звука и всеки харесва нещо различно.

    vas, наистина се разходи и чуй на място горните предложения. Всички те са добри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения
    От BURAN във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-18, 15:07
  2. SONY KDL-40CX520 - Мнения
    От hp121 във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 21-03-12, 13:25
  3. Мнения за SONY KDL-32CX520
    От dbitzepsa във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-11-11, 20:51
  4. Sony T90 мнения
    От may във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-10, 19:48
  5. SONY RHT-G900
    От recycled_bin във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-08, 16:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе