Страница 40 от 63 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #586

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Начинът, по който се представя дадена аудио техника зависи от много фактори, не на последно място от които и собствените ти очаквания. Важни фактори са нивото на техниката, големината на помещението, разположението на аудио компонентите в пространството, подавания сигнал и пр. Една верига е толкова силна, колкото най-слабото звено в нея. С оскъдната информация, която даваш никой не може да ти бъде особено полезен. Аз лично не бих очаквал чудеса от малки сателитни колонки, захранвани от начален клас ресийвър, разположени незнайно как, в незнайно колко голямо помещение и т.н, и т.н.

    Препоръчвам ти следното интересно четиво, което ще отговори на много твои въпроси и ще повиши познанията ти: https://docs.google.com/file/d/0B_l7...mM4/edit?pli=1

    Приятно четене.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #587

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    Rx-v479 и ns-p60 налични,но не съм очарован, взех ги ако ми харесат да добавя още едни ns-p60 и готово но уви за музика няма да стане и дилемата за бъдещите фронтални ще е голяма.нормално ли е с всичко на макс до -70 да не се чува звук и сутрин на -45 да гледам новините.колоните са 50w номинал и 150 мах.благодаря.

    ми при мен не е така със стерео усилвател и Dali Zensor 3. Кажи за това колко квадрата ти е помещението?

    Мощността в голяма част от случаите няма много знаечение(поне според мен), а много зависи от това колко са ти чуствителни колоните. Примерно моя усилвател е е 35 вата и в 24-25 квадрата не се стои на 3/4 от волУмето :D

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    643
    #588

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    Rx-v479 и ns-p60 налични,но не съм очарован, взех ги ако ми харесат да добавя още едни ns-p60 и готово но уви за музика няма да стане и дилемата за бъдещите фронтални ще е голяма.нормално ли е с всичко на макс до -70 да не се чува звук и сутрин на -45 да гледам новините.колоните са 50w номинал и 150 мах.благодаря.
    Това което виждаш на дисплея са db, а там както знаеш имаме логаритмична зависимост, затова след -40 имаш звук. Както е посочил и колегата по-горе важни са чувствителността на колоните, кабелите, разположението в помещението и т.н. Имай в предвид, че това е нисък клас техника, да тя е в пъти по-добра от "свирещите кашони", наречени домашно кино, но не може да се мери с hi-fi техника от по-висок клас, а и няма нужда. Ако звуковата картина ти изглежда плоска, ще имаш нужда от нови фронтални колони. Фронтовете основно правят звука, затова след време можеш да се замислиш за нещо по-добро, а наличните да ги бутнеш за задните канали.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #589

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    Rx-v479 и ns-p60 налични,но не съм очарован, взех ги ако ми харесат да добавя още едни ns-p60 и готово но уви за музика няма да стане и дилемата за бъдещите фронтални ще е голяма.нормално ли е с всичко на макс до -70 да не се чува звук и сутрин на -45 да гледам новините.колоните са 50w номинал и 150 мах.благодаря.
    И при мен е така. При положение, че на 0 е каквото влязло като ниво това излязло е нормално. Почва да усилва входния сигнал след 0-та. Моите колони на +5, +10 се справят доста добре. Нормално гледам м/у -50 и -30.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #590

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    каква ти е техниката

    - - - - - - - - - -

    Bordiur каква ти е техниката

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #591

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    Bordiur каква ти е техниката
    http://europe.yamaha.com/en/products...66/?mode=model
    Изтекли обяви: Тонколони Quadral Tribun M K Iv гр. София Младост 1А • OLX.bg
    Двулентова централна тонколона, Dali Zensor Vokal | Авител
    Snimka.bg: Респром ОТМ 2-01 - Хоби - datapro
    Като респрома е съраунд и в най - скоро време ще бъде подменен, но преди това трябва да се купи Буфер.
    Този пост е редактиран от Bordiur; 03-11-15 в 11:01.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #592

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, отново
    На Yamaha rx477 закачих Harman Kardon HKTS 16WQ 5.1
    Лично си мисля, че на тази Yamaha, може да се закачи къде, къде по-сносни колони.
    Помещението ми е голямо и това е основния проблем си мисля (35кв/м). Но за сега съм доволен итака ще върви.
    Имам въпроси и ако може да ми отговори някой по-запосзнат ще съм ви благодарен
    При гледане на телевизия се чудя коя звукова опция да гледам ? оставям го на 5ch Stereo.
    За слушане на музика използвам DOPLII Music и мога да кажа, че subwoofer-a се държи доста по-добре.
    Друг дразнещ проблем е прекъсването на звука при включване на (осветление, прахосмокачка, печка и т.н.) Какъвто и консуматор да пусна в апартамента звука прекъсва.
    Някакъв мигновенен пад на напрежение се получава предполагам и затова прекъсва. Доста капризен ще се окаже. Какво ми предлагате да направя ?
    Евентуално предложете някакви ОТ за смяна на сегашните.

    Благодаря ви предварително

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #593

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За проблема ти с тока и аз съм имал подобен, реших го с това:http://article.techlabs.by/36_34199.html Към него съм включил ТВ, Ресивър, Усилвател, сателит, Блу-рей, CD субуфер и т.н. и си свиркам. Според мен хич не използваш правилно опциите на ресивара си, някой с Yamaha ще подскаже аз съм с Пайнер и може да има разлика и да не гадаем. Вземи си едни хубави ОТ за фронт, най-вече заради музиката не че и за филмите няма да се отрази положително.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #594

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ямахата има доста мек и неконтролируем бас за мен. Но не е лош ресийвър. Иначе имаше бутон Enhancer който може да тестваш как ще се отрази. Bass бутона нещо не ми хареса какво прави със звука, но все пак го пробвай. Гледай да не включваш опцията Econo мисля беше. Влез в Speaker->Configuration-> и си поиграй с настройките там - малки/големи за предни и съраунд, кросоувъра, фазата и т.н. Ще е добре да пуснеш и микрофона да видиш как ще ти ги настрои.
    При гледане на телевизия каквото ти харесва това оставяш в зависимост какъв звуков сигнал ти пуска програмата. Аз имам и AnimalPlanet с Dolbi мисля беше, тогава използвам Direct/Straight. За музиката също тестваш и оставяш най приятното според теб. Аз използвам стерео, но ако ресийвера не прати сигнал и до субуфера на дали баса ще ти е достатъчен. Или пробвай да е на стерео режим, но влез и виж дали можеш ръчно да включиш и него.
    Проблема със захранването може би е в ел. мрежата и предложението на vencifcl ​ще помогне.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #595

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря ви за отговорите махнах Eco настройката. Играх си с микрофона и сега съм с неговите настройки. Staight сигнала ми изглежда една идея по-плътен някакси. Може и да е призумция де. Само, където задните не ми работят.
    С това прекъсване се заиграх и установих, че не е от пад на напрежение. Проблема е от Телевизора или HDMI кабела. в този Автоматичен регулатор на напрежението има някакви филтри, които спомагат за ограничаване на смущението. Мисля, че може да се намери по-евтин вариант, ако се търси само махане на смущението.
    Благодаря ви много.
    Явно ще трябва да търся нещо ново като озвучение. Някакви предложения ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #596
    Щом има съмнение в кабела сменяй и ще разбереш със сигурност. Но не купувай каквито ти паднат.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #597

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    С това прекъсване се заиграх и установих, че не е от пад на напрежение. Проблема е от Телевизора или HDMI кабела. в този Автоматичен регулатор на напрежението има някакви филтри, които спомагат за ограничаване на смущението. Мисля, че може да се намери по-евтин вариант, ако се търси само махане на смущението.
    Благодаря ви много.
    Явно ще трябва да търся нещо ново като озвучение. Някакви предложения ?
    Ами не съм съгласен че стабилизаторът е скъп. Аз преди да си го купя бях с някакъв разклонител със защита, в къщи има един вентилатор който когато се включва се получаваше едно съвсем кратко пропукване на звука когато работеше ресивъра. Тогава за първи път се усъмних в работата на тези разклонители и един ден когато си слушах музика съвсем случайно докато си зяпах системата си направих една проста сметка колко пари имам включени в този разклонител и направо се припотих. Няколко дена след това вече си го бях взел. Освен че стабилизира тока има и защита против токов удар и т.н., абе доста хубави нещо бях прочел за марката и конкретно за модела. Когато имаш няколко хилядки в един контакт не смятам че 100-120лв. са много ако е надеждна защита. При мен лично когато си включих системата за първи път в него усетих доста приятна изненада в звученето(най-вече при ниските чистоти) към по-добро, но това е чисто субективно мнение и не за това го бях купил просто ми дойде като бонус.
    Избора на ОТ е едно от най-трудните и скъпи неща в една аудио система и е свързан най вече с личните предпочитания за звук и финанси, така че някой трудно ще отгатне на тебе какво ще ти хареса и каква сума си склонен да отделиш от бюджета си. От това с което в момента разполагаш ей това Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-8 със сигурност ще е в пъти по-добро(според мен де) ей това още по-добро Exproject - Тонколони - Направи си сам - Swans - DIVA 6.2F+ 3 way KIT и т.н. Самият ти трябва да имаш някаква представа какво желаеш да постигнеш. На мен лично това ми беше мечтата http://balkanaudio.blog.bg/photos/87...mate_side3.jpg ама нали се сещаш че ще си остане само мечта

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #598

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, благодаря за за предложенията. Целта ми е да имам плътен и чист звук. Което си мисля, че се постига най-трудно. Не съм по силната музика. Друг е проблема, че няма къде да сложа такъв тип колони на земята. Имам място на стената около телевизора, но толкова големи колони на стената ??? Пък и от едната страна е на телевизора стената е от гибсо картон. Друго ме мъчи сега тези дни. Играя си с различните опции и като чели на STRAIGHT вади най-добър звук, но пък работят само предните и subwoofer-a. Има ли възможност да включа и другите колони. Ровя из менютата, но без успех е за сега.
    Малко съм разочарован от това 5.1 да ви кажа. Като чели класиката Sterio си е най-добре...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #599

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Щом търсиш компактни колони си вземи букшелф, но помещението не е малко. И все пак ако има как да се разположат добре може и да се получи.

    Поради какво точно си разочарован от 5,1? Какъв е източника и как си го настроил? Ако му пуснеш 5,1 канален звук и си на STRAIGHT настройка би трябвало да работят всички колони. Ако си пуснал STEREO от източника, нормално ще бъде да не работят всички тъй като няма сигнал за всички.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #600

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Извинявам се, но колкото повече чета, толкова, повече разбирам, че съм много "бос".
    След доста мотане из менюта на телевизор, компютър.
    Мисля, че съм ги настроил.
    Дойде много канален STRAIGHT от някои ТВ канали.
    Компютъра е вързан към Yamaha-та чрез HDMI кабел и настройките за 5.1 канален изход съм ги направил от аудио менюто.
    С теста за разпределението на говорителите е направен и всичко си пасва.
    Пробвам от You Tube 5.1 sound test HD клипчетата и нещата се разминават.
    Къде може да се получава това разминаване с тези тестови клипчета и звука от говорителите ми.
    Разминаването става от Surround говорителите ми. Там няма никой и вместо той да свири звук излиза от предния.
    Ако трябва да излезе звук от заден десен излиза звук от преден десен за пример.
    Трябва ли някаква допълнителна настройка от Ghrome да направя за аудиото или...

    Какво представлявав тези DSP Parameter и какви настройки е хубаво да направя там.
    Това, което разбирам като, чели е да инвестирам парички само в два предни ОТ-та.
    Както ви казах малко ми е трудно къде да ги сложа. Не че няма мясно, но ще го видя.

    pulsedriverbg както каза помещението е голямо трябва нещо по-голямо със сигурност, за да мога оптимално да използвам системата.
    Благодаря много за напътствията

    П.С.
    Гледам сега тези
    dali zensor 5
    на цена в БГ 859 лева бели.
    Същите в Amazon са 995 долара...

    Нещо ми е непонятно ?!

    Кои от двете мислите, че е по- добро:
    http://exproject-bg.com/index.php?id=396
    или Dali zensor 5.

    Нещо друго около 800-900 лева ?
    И евентуално нещо да со окачи на стената.
    ТВ-то е 55 инча стената е от гипсо картон за информация
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от georgibozhinov; 17-11-15 в 13:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 63 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 285
    Последно: 09-06-24, 19:41
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе