Страница 30 от 63 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #436

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сериозно ли планираш да гледаш филмите като ги записваш на BD дискове?
    През USB не ги ли вижда и чете?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #437

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Сериозно ли планираш да гледаш филмите като ги записваш на BD дискове?
    През USB не ги ли вижда и чете?
    Имам презаписваеми блу-рей дискове и бърз интернет.Пък и филмите, които си заслужават не са толкова много.Предпочитам музиката.
    Колкото до флашките - няма проблем да се плейва и през USB, но понякога файловете са много големи.
    Остава проблема с mkv файловете и със субтитрите.Има някаква настройка: Country code.Дали има някакво отношение към българските субтитри?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #438

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Опитай с 1251.
    Опитай и с външен диск през USB ако тръгне.
    Това да записваш дискове в днешно време е безумие.
    Имаш и мрежа. Виж дали няма да разпознае някакъв медия сървър, който поддържа mkv и субтитри.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #439

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Опитай с 1251.
    Опитай и с външен диск през USB ако тръгне.
    Това да записваш дискове в днешно време е безумие.
    Имаш и мрежа. Виж дали няма да разпознае някакъв медия сървър, който поддържа mkv и субтитри.
    Подкарах субтитрите.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #440

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А защо изобщо се насочи към такъв висок клас блу-рей плейър? Дори не им бях обръщал внимание че имат aventage серия за блу-рей ...
    А и както е писал по-горе Лазар, пробвай да инсталираш serviio. Може да си решиш проблемите със записването на флаш или блу-рей диск!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #441

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    А защо изобщо се насочи към такъв висок клас блу-рей плейър? Дори не им бях обръщал внимание че имат aventage серия за блу-рей ...
    А и както е писал по-горе Лазар, пробвай да инсталираш serviio. Може да си решиш проблемите със записването на флаш или блу-рей диск!
    Благодаря за отговорите!Реших си всички проблеми.Боднах един еднотерабайтов USB харддиск в единия изход, а за другия ползвам една 64GB флашка, форматирана в NTFS.Всичко върви без проблеми.
    Плеъра ми върши чудесна работа като качествен аудио плеър и едновременно с това възпроизвежда всички най-използвани формати.Това е основната причина да се спра на този модел.

  8.  
     
  9. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #442

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Някой да има проблем с автовключването на ресивера през ТВ-то?
    Стана от една седмица насам нещо започна да не пали всеки път HDMI cec-а и незнам какво толкова му стана.Някой има ли наченки на проблема!Сестра ми онзи ден ми каза, че и се изключвал сам, но при мен се държи както трябва, така че незнам какво да си мисля вече...

    - - - - - - - - - -

    Тв-то е LG и му е пусната опцията simplink!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #443

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И при мен се случва от време на време (макар и други марки устройства) да се карат и сърдят. Според мен проблема е в софта на телевизора, тъй като би трябвало той да командва ресивера кога да се включи. Решавам го като ги изключа от захранването и включа първо ресивера, след това телевизора, за да се "запознаят" отново.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #444

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте и аз да задам няколко въпроса.Купих си ямаха RX-V467 но не знам защо не съм очарован от звука в сравнение със стария ми ресивър. Колоните са едни и същи и за двата усилвателя и определено не търся вината в тях. Възможно ли е да са изсъхнали кондензатори или друг проблем ресивъра е втора ръка. Другото ми питане е може ли сцена да се назначи на друг вход, защото CD е на AV3 а там входовете са само цифрови оптика и коаксиал.
    Но CDто което притежавам има само линейни изходи, мога ли да назнача аудио1 на сцена CD , че жената вижда зор. Благодаря предварително.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #445

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте и аз да задам няколко въпроса.Купих си ямаха RX-V467 но не знам защо не съм очарован от звука в сравнение със стария ми ресивър. Колоните са едни и същи и за двата усилвателя и определено не търся вината в тях. Възможно ли е да са изсъхнали кондензатори или друг проблем ресивъра е втора ръка. Другото ми питане е може ли сцена да се назначи на друг вход, защото CD е на AV3 а там входовете са само цифрови оптика и коаксиал.
    Но CDто което притежавам има само линейни изходи, мога ли да назнача аудио1 на сцена CD , че жената вижда зор. Благодаря предварително.
    Преди с какъв ресийвър си бил и какви са ти колоните? Пробвай да си поиграеш с настройките. Тъй като е 2ра ръка .... всичко е възможно. А за назначаването просто активираш нужния вход -> натискаш и задържаш бутона на ресийвъра със съответната сцена и вече е запаметено.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #446

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Стария ми ресивър е техникс стерео, колоните са ямаха NS-G30Mk2

    - - - - - - - - - -

    и аз усещам че с настройки може да се пооправят нещата но някак си много гадно са направени с тези чертички и всеки канал по отделно.




    Благодаря за сцената стана от раз.

    - - - - - - - - - -

    http://www.hifi-wiki.de/index.php/Yamaha_NS-G_30

    - - - - - - - - - -

    Звука е някак си крещящ, на директ ми харесва но няма бас
    Този пост е редактиран от tacho5; 26-02-14 в 00:17.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #447

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Според мен, ако си имал стар стерео усилвател Техникс и си харесвал звученето, няма как да ти хареса музикално звучене от ресивър Ямаха и то, този клас.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #448

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам друго питане, мога ли да си свържа еквалайзера към този ресивър. Като за целта е необходимо да ползвам съответния вход на усилвателя,от него да се върне в еквалайзера и от там отново в усилватела. Тоест функция монитор. Повечето усилватели разполагат с тази функция,би трябвало и при ямахата да я има но не знам как става. Ако успея да го навържа по този начин ще постигна някакви резултати. Жената която е пълен лаик,каза каква е тази радио точка която си купил,срам ме е да се прибера в къщи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #449

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Предполагам са свързани за предни въпросните Ямахи? Първо влез в настройки и избери на SPEAKERS да е на Large! Провери дали не е вкл. опцията за буфер в същото меню. След това от дистанционното имаш OPTIONS>TONE> BASS/TREBLE където също може да коригираш. И най на края имаш и бутон ENHANCER който ще добави още малко "бас". Тествай и кажи дали има разлика.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 26-02-14 в 14:25.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #450

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Предполагам са свързани за предни въпросните Ямахи? Първо влез в настройки и избери на SPEAKERS да е на Large! Провери дали не е вкл. опцията за буфер в същото меню. След това от дистанционното имаш OPTIONS>TONE> BASS/TREBLE където също може да коригираш. И най на края имаш и бутон ENHANCER който ще добави още малко "бас". Тествай и кажи дали има разлика.
    Играл съм си всичките тези настройки,но проблема е че самия усилвател свири много плоско няма дълбочина. високите и средите ги изкарва в една октава.Като ученици си правихме разни самоделки усилватели мога да гарантирам че всички са звучали по добре.
    И са били интегрални правени в час по трудово. Просто този звук не и прилича на толкова известна марка. Въпреки че усилвателя е бюджетен клас и то не най долния би трябвало да е барнат малко по добре. Като го пусна на авто настройки се появява дълбочина но тогава са орязани високите и средите половината инструменти почват да ми се губят. Този ми е шести усилвател,заводско изпълнение става въпрос по зле от него не съм имал.Ако не го ползвах за кино до сега щях да съм го изхвърлил.Ако някой даде идея как да си вържа еквалайзера и да си поиграя още малко с настроките ще се радвам да си го ползвам.Ще дописвам после чеми излезе работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 63 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе