Страница 62 от 63 ПърваПърва ... 125260616263 ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #916

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    На мен дизайнът не ми харесва. Наистина изглежда евтин. Малък и пълен със съкращения и символи дисплей. Странно голяма врътка за усилване. Миниатюрна врътка за входовете. Огледално лъскавочерен преден панел, на който лъсват и най-дребните прашинки и петънца от пръсти - непрактичен и ужасен за почистване. Менютата на екрана също са със съкращения, макар че има много място да бъдат показани в цялост всички инициали и пояснения. Всъщност... вместо да изброявам всичко, по-добре вижте един специализиран преглед и тест: Yamaha RX-V6A 7.2 channel 4K / 8K Dolby AV Receiver Review


    Малко се заиграх с дизайна и ето какво сътворих набързо:


    Изглежда небалансиран, но това е целенасочен опит да съчетая визията на Yamaha A-S301



    чиято небалансирана винтидж визия, си е оригинално дизайнерско решение на Ямаха.

    В колажът, който направих, съвсем умишлено е търсена хибридна визия между стерео усилвател и многоканален ресивър, като се придържах максимално до вече създадения от Ямаха дизайн на тези уреди. Целта ми беше, да постигна някаква чисто визуална стилистика между визията на двата компонента. Исках поне малко да си приличат, за да изглеждат приемливо, ако са съчетани в една система. Пък и визията трябва да носи стил на марката. Не е добре да се излиза твърде много от общата визуалност. Трудно се съчетава модерно лъскав дизайн с винтидж небалансирана визия - мисля,че това им е убягнало на дизайнерите от Ямаха. Моят колаж цели именно това - да не променя основната линия на дизайнерите, а само да съчетае по-подходящо вече създадената визия на компонентите. Нищо повече!

    Добре би изглеждал ресивърът, ако предният му панел е с цвета и матовостта на усилвателя, т.е. без огледални отражения. Нека лъскавината да идва само от повърхността на дисплея. Самият дисплей, знаците и символите, които се виждат на него, тях не съм променял. Само го уголемих и осветих, за да се вижда добре. Нека от Ямаха сами да си решават кое как да се изписва на дисплея, но ще е добре да е изчистен от странни икони и причудливи съкращения.

    Е, харесва ли ви?

    -------
    сори, че се отплеснах, но то си ми идва отвътре да променям нещо, дето не ми харесва. Особено в творчески план. Пък и да освежим малко темата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Toncy; 20-05-21 в 20:41.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #917

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Лично на мен оригиналния вариант ми допада повече.
    В твоя проект няма баланс и надписите по менютата определеноса странни.


    Няма угодия, да знаеш.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #918

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цялостно си е сбъркан дизайна им, а и си евтин по подразбиране . Да не говорим, че няма нищо оригинално и повтаря на 90% стари модели на системи "всичко в едно" на Пайниър и Харман...
    Фен съм им , ама не вървят на добре, че и с това - 9 канала чак в предпоследния клас ...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #919

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Лично на мен оригиналния вариант ми допада повече.
    В твоя проект няма баланс и надписите по менютата определеноса странни.


    Няма угодия, да знаеш.
    Относно баланса и менютата, виж поясненията в предния ми пост. Редактирал съм го.
    О, прекрасно знам, че няма угодия. Направих си труда да сътворя колаж, за да покажа моята визия за концептуално привидна угодия. Знам, че всеки си има своя такава, така че съм далече от мисълта, че може да се намери универсална угодия.
    Личното ми мнение е, че Ямаха изобщо не биваше да се заиграват с дизайна на уредите си. Конкурентите им залагат на купища екстри, които само усложняват уредите, с което пък се затруднява постигането на качествен звук. Ямаха трябва да наблегнат на дизайнерска архитектура за звука, а не за визията. Качествени компоненти, стабилност на сигналите, прости и ясни менюта, пъргавина на софтуера, сигурност и стабилност на звука и при ниско съпротивление от 4 ома за всички канали, пълно предусилвателно декодиране и извеждане на 5.1. в ниския и поне на 7.2.2 канала в средния си клас... ей на такива неща трябва да наблегнат от Ямаха, а не на външен дизайн.
    Качествен звук, гъвкавост при свързване, стабилност и сигурност - това се цени в кино-ресивърите, защото е трудно постижимо на умерени цени. Тоест, моето мнение е, че това трябва да е приоритетът, а не визията.
    lazarus18 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #920

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В американския и германския форум една година обсъждаха само дизайна. За мен е по-важно вътре какво има, как свири и да не даде фира 1 месец след края на гаранцията. Дисплея е почти безполезен - всичко отива на он скрийн така или иначе. Така са и другите марки, на блу рея ми има едно екранче , колкото да видиш че тръгва, на простото ми двд модел 2007 година - дисплей като за изложба и пак всичко се прави през екрана на тв. Започнаха като нашите търговци - един път намаляваме грамажа , втория път вдигаме цената. Новите модели карантията като на старите , намалени разходи от екстри и дизайн , цената нагоре. Доста отдавна написах , който ще купува да взима от старите серии хх80 , но и на тях цената рязко скочи , като излязоха тия новите дървета. Ямаха пускат нови модели мин на 2 години , ще видим през 2023 какво ще измислят.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #921

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    https://www.avforums.com/news/yamaha...srf8q6V3pUSW_A

    И от Ямаха ще ремонтират засегнатите от проблема HDMI2.1 модели.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #922

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да , като си изпратиш ресивъра в техен сервиз, посещения по домовете няма да има. Ще се сменя цялата платка с HDMI портовете.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    8
    #923

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравйте!

    Купих си система за домашно кино Bose Acoustimass 10 series IV . Трябва да си взема сега и усилвател и съм се спрял на два модела Yamaha , а именно RX-А550 (5.1) и RX-A830 (7.2). Тъй, като съм абсолютно бос в тема може ли хората с опит и знания да препоръчат , кой от двата модела да предпочета . Трябва да отбележа , че са втора ръка и A550 е със 180лв по-скъп , но въпреки , че е по-маломощен и с по-малко канали ме привлича заради блутуута и по-новата година (2г разлика).
    Тука ще пусна и линкове към двете машини:
    RX-А550: https://europe.yamaha.com/en/product...0_g/specs.html

    RX-A830: https://europe.yamaha.com/en/product...830/specs.html

    Благодаря предварително

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #924

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    не знам в какво състояние са, ама аз бих избрал А830

  12. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #925
    Цитат Първоначално публикувано от Djcobe Виж публикацията
    Здравйте!

    Купих си система за домашно кино Bose Acoustimass 10 series IV . Трябва да си взема сега и усилвател и съм се спрял на два модела Yamaha , а именно RX-А550 (5.1) и RX-A830 (7.2). Тъй, като съм абсолютно бос в тема може ли хората с опит и знания да препоръчат , кой от двата модела да предпочета . Трябва да отбележа , че са втора ръка и A550 е със 180лв по-скъп , но въпреки , че е по-маломощен и с по-малко канали ме привлича заради блутуута и по-новата година (2г разлика).
    Тука ще пусна и линкове към двете машини:
    RX-А550: https://europe.yamaha.com/en/product...0_g/specs.html

    RX-A830: https://europe.yamaha.com/en/product...830/specs.html

    Благодаря предварително
    Много ясно, че 830...по висок клас е най-малкото. Разликата в годините е 2г. А в класовете 3 нива....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #926

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Търси 685, макар че трудно ще намериш, рядко някой го продава освен ако не минава на четирицифрен ресивър

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #927

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    https://www.whathifi.com/news/yamaha...vzT4m-eysaQ7Gk

    Yamaha представи актуализация на фърмуера за своята гама усилватели за домашно кино Aventage, добавяйки функционалност за някои дългоочаквани функции за игри и дисплеи.

    Новата версия на фърмуера, V1.65, вече е налична за трите най-добри модела в гамата от четири силни, RX-A8A , RX-A6A и RX-A4A, и отключва възможността през приемниците да преминават 4K@120Hz и 8K@60Hz сигнали от съвместими устройства като компютри, PlayStation 5 и Xbox Series X конзоли. Добавена е и поддръжка за видео формат HDR10+ .
    lazarus18 и tek харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #928

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нов ъпдейт за всичко от серия 2020г , важи и за 1080, 2080,3080
    RX-V685/RX-A780/RX-A880/TSR-7850 Firmware Update Ver.2.01


  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #929

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В някои английски онлайн магазини RX-A6A вече е с доста голямо намаление на цената - към 4100лв и с 5 год. гаранция ( https://www.sevenoakssoundandvision....-receiver.aspx ) ...

    ... при нас 2 год. гаранция и ... към 5400лв

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #930

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    На А серията Ямаха дава 3 г гаранция , а частните магазини сами си решават

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе