Страница 63 от 63 ПърваПърва ... 1353616263
Резултати от 931 до 936 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #931

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Имам една стара яма rx v740... Някой ако може да ми съдейства..... При промяна на настройките в center geq не усещам нищо да се променя... Запаметени са но разлика никаква... Също като искам да подам на лява или дясна ОТ повечко левел(който е от - 10до +10 db) не ми позволява... Влизам в менюто натискайки директно от панела или от дистанционно излиза от там и ме праща в менюто... Изчел съм всички стъпки и промяна никаква...
    Ресивъра се ползва с две ОТ... Настройки лява дясна е на main буфер от това което четох също е на main... Ресивъра не е вързан към тв за да вадя там osd меню... Също чета че ако включа dsp корекции мога и на тях да сменям настройки... Влизам и там, но мога само да ги прегледам... Пише че за да ги ползвам първо трябва да пусна тест тон... Правя го... Нищо не се променя.... Микрофон нямам, но и не намирам да има в комплект, а и няма къде да го включа от това което виждам на преден и заден панел...Някаде бъркам ли... Четох много и за ресет... Но за този модел не намирам да има... Пробвах с комбинация на няколко копчета като при друфи модели... Нищо не се случва... Надявам се да сте ме разбрали и да може някой да съдейства... Благодаря!
    И да отбележа свири си доволно има пълна картина на звука... Просто искам ако мога да проверя с тях какво мога да постигна...

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #932

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    имам изградена 5.1 система (rx-475, фронтални 2бр NS-777, център NS-444, сателитки 2бр NS-333 и суб NS-SW300).Отдавна не се бях занимавал с нея, но тези дни забелязах, че съм си свързал фронталните към суб-а, а от ресивъра, кабелите на фронталните влизат в суб-а.Не знам правилно ли е, ако така са закачени.Суб-ът предполагам, че само прекарва сигналът от ресивъра през него и отива на фронталните, без да коригира сигнала?Или аз бъркам.Извинявам се за лаишкия въпрос, но ми стана интересно, защо така съм ги свързал на времето.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #933

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прекарва сигнала и реже ниските честоти от стойността, която е зададена от врътката.
    Купи си кабел за събуфер с чинч, вържи колоните си директно към ресивъра и си пусни наново една калибрация с микрофона.
    В момента може да ти се губи част от честотния спектър.
    competition одобрява това.

  5. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #934

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря ти за правилния отговор, и на мен ми се струваше, че някак орязано звучат и ще си ги върна, както трябва да са си, а именно закачени на ресивъра.Суб-ът, така или иначе си е закачен с чинч към ресивъра.Благодаря ти още веднъж за помощта.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    1
    #935

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет и от мен, четяйки темата се амбицирах и днес си взех нещо ретро от Yamaha, но изглежда като току що разопаковано (RX-V661,NS-555,NS-444,NS-333 и YST-SW315). На вид всичко е с пиано лак , а на звук е кристал. Проблена е , че е изгубен калибриращия микрофон. Някой да има идея как да си я настроя без микрофон или да ползвам обикновен ( външен за компютър)микрофон.
    Благодаря за помоща
    Този пост е редактиран от Алфредов; 05-07-23 в 16:59.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    33
    #936

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Алфредов Виж публикацията
    Привет и от мен, четяйки темата се амбицирах и днес си взех нещо ретро от Yamaha, но изглежда като току що разопаковано (RX-V661,NS-555,NS-444,NS-333 и YST-SW315). На вид всичко е с пиано лак , а на звук е кристал. Проблена е , че е изгубен калибриращия микрофон. Някой да има идея как да си я настроя без микрофон или да ползвам обикновен ( външен за компютър)микрофон.
    Благодаря за помоща
    Имам такъв микрофон, ако имаш интерес.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 63 ПърваПърва ... 1353616263

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе